בוננזת "גאון הירקון"? השטחים של פארק הירקון פתח תקווה נמכרים ב-360 אלף ש"ח ליח'

אם חיפשתם השקעה אטרקטיבית בשטחים ריקים המיועדים למגורים בעתיד בעיר, בטח לטשתם את עיניכם לפרויקט הגרנדיוזי, שצפוי להיבנות צפונית ומזרחית לסגולה.. זה לא רק הפארק, הנחל והשטחים המסחריים, אלא בעיקר שתי שכונות המגורים שמעניינות את המשקיעים, שכבר החלו לקנות קרקעות, שעתידות לממש את הפוטנציאל. למרות זאת, מומחים מזהירים: הקרקע ספקולטיבית. ברקע – תביעת רמ"י על הקרקעות.

לפני שלושה שבועות דיווחנו לכם על כך ששטח המגורים צפוי לכלול את שכונת הפארק, עם לא פחות מ-2800 יחידות דיור, כבר אושרו בוועדה המקומית, אך הרשות למינהל מקרקעי ישראל (רמ"י) תובעת בעלות על חלק מהשטחים הנמצאים בבעלות פרטית. אם תתקבל תביעתם, זה מסכן את עתידו של הפרויקט, היות והיטל ההשבחה, שתקבל עיריית פתח תקווה, יירד מ-50% ל-10% – מה שלא יאפשר לה להשקיע את המשאבים הנחוצים להקים פארק שיהיה שווה יותר מהפארק בתל אביב.

שכונת המגורים בתכנית פארק הירקון (גאון הירקון) פתח תקווה
שכונת המגורים בתכנית פארק הירקון (גאון הירקון) פתח תקווה

"זה הזמן להשקיע"

למרות זאת, נחשפנו למספר חברות המשווקות שטחים במתחם במחירים הנעים כרגע בין 250 ל-360 אלף ש"ח. מה שאטרקטיבי הם בעיקר שטחי המגורים, שצפויים להיות חלק מתוך כ-2000 דונם מהפרויקט המיועדים לייעוד מגורים והשבחה, מתוך סך הכל 10,000 דונם של הפרויקט, ש-80% ממנו יהיה שטח פתוח, שאינו מיועד למגורים או מסחר. בפרסומים נמסר כי השטחים הם עם פוטנציאל רווח אדיר בתוך פרק זמן קצר יחסית – בהתאם לדו״ח שמאי תקן 22.

פתח תקווה NEWS - פארק הירקון
שרטוטי הבנייה המתוכננים בפארק

טוש עבה יכול לשנות הכל

השמאי הפתח תקוואי חיים מסילתי, ממהר להרגיע. "הקרקע בפארק הירקון פתח תקווה היא עדיין ספקולטיבית", הוא אמר היום לפתח תקווה NEWS. "צריך להיות מאוד זהיר לגבי הקרקע שמשווקת שם, היות ויש שם קרקעות עם פוטנציאל מסוים, אבל יש קרקעות שכמעט אין להם שום פוטניצאל".

מסילתי מוסיף ש"השטחים שונים מאוד ולכן צריך להיזהר ומומלץ לפני רכישה להתייעץ עם אנשי מקצוע וכמובן לוודא שיש לשטחים תקן 22 – שייתן לרוכש את המידע – מה יהיה ערכה של הקרקע אם היא תופשר לבנייה מחר בבוקר, או, חלילה לא תופשר בכלל".

לפי התכניות צפויות לקום שם שתי שכונות מגורים – איפה אתה רואה סיכון בהשקעה?

"ברכישת קרקעות תמיד יש סיכון כמו בקזינו. במקרה של פרויקט פארק הירקון פתח תקווה, צריך לזכור כי שתכניות המתאר המקוריות שלו הן ארציות, כאלה שתוכננו לפי זמן רב, כשהמחשוב והמדידות לא היו מדויקים כמו היום. קנה המידה של השרטוטים הוא 1 ל-100,000 וטוש בעובי 2 סנטימטר מייצר סימון – שמצד אחד יכול להיות בקרקע עם פוטנציאל ומצד שני יכול להיות על קרקע ללא פוטנציאל".

חיים מסילתי, שמאי מקרקעין: "ההשקעה בשטחי פארק הירקון פתח תקווה - היא ספקולטיבית"

"כל הקרקעות עברו את האישורים הנדרשים"

לדברי מסילתי, יש לבחון את ערך הקרקע לאורך זמן עתידי – בעוד 5 שנים, 10, 15 וכו' ובכל מקרה – "מי שיקנה קרקע בפארק הירקון פתח תקווה, שבסוף לא תהיה מיועדת למגורים – יוכל להפסיד את כל ההשקעה שלו", הוא מזהיר.

בחברות המציעות את השטחים למכירה – פחות מודאגים, בעיקר בשל המעורבות שיש לעיריית פתח תקווה בפרויקט – כל עוד היא כמובן תקבל היטל השבחה, שיאפשר לה לפתח את פארק גאון הירקון בכלל ואת שכונות המגורים שצפויות לקום בו – בפרט. 

בנוסף, לפי הפרסומים, הפרויקט כבר עבר את "מדורי הגיהנום" המקובלים במיזמים כעין אלו. המיזם קיבל את אישור תוכנית המתאר בוועדה המקומית והמחוזית, ואילו תוכנית מפורטת אושרה בוועדה המקומית והומלצה להפקדה בוועדה המחוזית.

לפי הפרסומים של החברות המשווקות, הקרקעות המוצעות לשיווק כיום, "הן רק אלה שעברו את האישורים הנדרשים והן נמצאות שלב אחד לפני האישור הסופי. מאחר והתוכניות הסטטוטוריות מתקדמות ונמצאות שלב אחד לפני אישור, ניתן לקבוע כי מדובר בעסקה אמיתית, בטוחה ופשוטה". עד כמה יהיה פשוט הפרויקט הזה עוד ימים יגידו, אבל בטוח שהוא ימשיך לעורר עניין בקרב כלל הציבור והמשקיעים בפרט.

שכונת המגורים בתכנית פארק הירקון (גאון הירקון) פתח תקווה
שכונת המגורים בתכנית פארק הירקון (גאון הירקון) פתח תקווה

עוד ב-נדלן

רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading