תכנית מתחם "מטרו מרכז" פתח תקווה עולה שלב. העירייה: "התכנית תקודם בהליך מזורז"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בפרויקט שאפתני, שצפוי לשנות את פני מרכז העיר, מינהלת כרמים יחד עם עיריית פתח תקווה, הודיעו היום כי ועדת השרים לענייני פנים אישרה לקדם את תכנית ההתחדשות המתוכננת סביב תחנת המטרו בשכונת לב המושבה, בסמוך לבניין העירייה. התכנית משתרעת על לא פחות מ-200 דונם ומכילה כיום 1600 יחידות דיור ובנוסף גם 60 אלף מ"ר שטחי מסחר בשטחים מרכזיים ואטרקטיביים. 

כמו שהקמת הרכבת הקלה (שצפויה, בלי נדר, להתחיל להסיע נוסעים בשבועות הקרובים), היוותה זרז להתפתחות של איזורי המסחר והתעסוקה והתחדשות עירונית על ציר הקו האדום – כך גם צפוי להיות עם רכבת המטרו, שצפויה להיות מושקת רק בעשור הבא – וכבר מהווה בסיס לתכניות כמו תכנית מתחם "מטרו מרכז", שנשענת על תחנת המטרו שצפויה לקום סמוך לבניין העירייה בחיים עוזר.

שטח תכנית מטרו מרכז פתח תקווה - יעבור הליך מזורז?
שטח תכנית מטרו מרכז פתח תקווה - יעבור הליך מזורז?

השטח מכיל כיום כ-5000 תושבים על פני עשרות רחובות

השלב בו התכנית נמצאת הוא מאוד מוקדם והתחלתי ועד שהיא לא עוברת בותמ"ל (הועדה הארצית לתכנון ובנייה), יהיה מוקדם לדמיין את מימושה המלא וכרגע יזמי הנדל"ן בעיקר מתמקדים בלהגיע לדיירים הרבים, שגרים בשטח שצפוי להיהרס. למרות שמדובר בפרויקט בחיתוליו, התוכנית, שמקודמת גם על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מהוווה אטרקציה עסקית ליזמי הנדל"ן, שמבינים את הפוטנציאל של השטח.

מדובר על שטח ענק של 200 דונם, הכולל כ-1600 יחידות דיור (שבחישוב פשוט מהווים כ-5000 דיירים) וגם 60 אלף מ"ר של שטחי מסחר, הכוללים בעיקר חנויות רחוב, חלקם עתיקים מאוד. לפני מספר חודשים ביקרנו במקום וקשה היה שלא לראות את המצב המעורער של הבניינים, חלקם מהווים סכנה של ממש – לאלה שגרים בהם.

התחדשות עירונית על תחנות המטרו פתח תקווה

"מבטיחים את בטיחות המבנים"

בעירייה מדגישים כי התכנית שמה דגש על שדרוג המרחב הציבורי סביב היציאות מתחנת המטרו ובמרחב התכנית תוך שיפור הקישוריות וההליכתיות במרכז העיר לטובת הולכי הרגל. "התכנית שאושרה על ידי וועדת השרים, תביא למימוש החזון ותהפוך את המרכז למוקד משיכה משמעותי", מסר ראש העיר רמי גרינברג בעמוד הפייסבוק שלו. "בעזרתה אנחנו מבטיחים את בטיחות המבנים הוותיקים ואיכות חיי התושבים שגרים בהם".

מנהל אגף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, גורי נדלר, הוסיף כי: "מתחם מטרו מרכז של עיריית פתח תקווה, מייצג את המגמות כיום בתחום ההתחדשות העירונית. זהו מתחם בהיקף גדול מאד, בתכנון מפורט. ותהליך ההתחדשות והציפוף יסתמך על תשתיות התחבורה הציבורית המתוכננות. התכנון יציע התחדשות תוך שימור האיכויות הקיימות של המרחב העירוני התוסס".

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading