תכנית מתחם "מטרו מרכז" פתח תקווה עולה שלב. העירייה: "התכנית תקודם בהליך מזורז"

בפרויקט שאפתני, שצפוי לשנות את פני מרכז העיר, מינהלת כרמים יחד עם עיריית פתח תקווה, הודיעו היום כי ועדת השרים לענייני פנים אישרה לקדם את תכנית ההתחדשות המתוכננת סביב תחנת המטרו בשכונת לב המושבה, בסמוך לבניין העירייה. התכנית משתרעת על לא פחות מ-200 דונם ומכילה כיום 1600 יחידות דיור ובנוסף גם 60 אלף מ"ר שטחי מסחר בשטחים מרכזיים ואטרקטיביים. 

כמו שהקמת הרכבת הקלה (שצפויה, בלי נדר, להתחיל להסיע נוסעים בשבועות הקרובים), היוותה זרז להתפתחות של איזורי המסחר והתעסוקה והתחדשות עירונית על ציר הקו האדום – כך גם צפוי להיות עם רכבת המטרו, שצפויה להיות מושקת רק בעשור הבא – וכבר מהווה בסיס לתכניות כמו תכנית מתחם "מטרו מרכז", שנשענת על תחנת המטרו שצפויה לקום סמוך לבניין העירייה בחיים עוזר.

שטח תכנית מטרו מרכז פתח תקווה - יעבור הליך מזורז?
שטח תכנית מטרו מרכז פתח תקווה - יעבור הליך מזורז?

השטח מכיל כיום כ-5000 תושבים על פני עשרות רחובות

השלב בו התכנית נמצאת הוא מאוד מוקדם והתחלתי ועד שהיא לא עוברת בותמ"ל (הועדה הארצית לתכנון ובנייה), יהיה מוקדם לדמיין את מימושה המלא וכרגע יזמי הנדל"ן בעיקר מתמקדים בלהגיע לדיירים הרבים, שגרים בשטח שצפוי להיהרס. למרות שמדובר בפרויקט בחיתוליו, התוכנית, שמקודמת גם על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מהוווה אטרקציה עסקית ליזמי הנדל"ן, שמבינים את הפוטנציאל של השטח.

מדובר על שטח ענק של 200 דונם, הכולל כ-1600 יחידות דיור (שבחישוב פשוט מהווים כ-5000 דיירים) וגם 60 אלף מ"ר של שטחי מסחר, הכוללים בעיקר חנויות רחוב, חלקם עתיקים מאוד. לפני מספר חודשים ביקרנו במקום וקשה היה שלא לראות את המצב המעורער של הבניינים, חלקם מהווים סכנה של ממש – לאלה שגרים בהם.

התחדשות עירונית על תחנות המטרו פתח תקווה

"מבטיחים את בטיחות המבנים"

בעירייה מדגישים כי התכנית שמה דגש על שדרוג המרחב הציבורי סביב היציאות מתחנת המטרו ובמרחב התכנית תוך שיפור הקישוריות וההליכתיות במרכז העיר לטובת הולכי הרגל. "התכנית שאושרה על ידי וועדת השרים, תביא למימוש החזון ותהפוך את המרכז למוקד משיכה משמעותי", מסר ראש העיר רמי גרינברג בעמוד הפייסבוק שלו. "בעזרתה אנחנו מבטיחים את בטיחות המבנים הוותיקים ואיכות חיי התושבים שגרים בהם".

מנהל אגף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, גורי נדלר, הוסיף כי: "מתחם מטרו מרכז של עיריית פתח תקווה, מייצג את המגמות כיום בתחום ההתחדשות העירונית. זהו מתחם בהיקף גדול מאד, בתכנון מפורט. ותהליך ההתחדשות והציפוף יסתמך על תשתיות התחבורה הציבורית המתוכננות. התכנון יציע התחדשות תוך שימור האיכויות הקיימות של המרחב העירוני התוסס".

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading