הפגנה בדיפו הרכבת הקלה

מאות מתנגדי הרפורמה המשפטית הגיעו למחות בטקס השקת הרכבת הקלה בדיפו פתח תקווה

לרגל פתיחת הרכבת לנוסעים, מחר (18.8), התקיים היום אירוע הסטורי, בקנה מידה של פתח תקווה, כשראש המממשלה, רעייתו ושרים רבים, הגיעו לגזור את הסרט (וגם את הקופונים המתלווים לכך). האירוע הופרע על ידי המפגינים שנהרו אליו רגלית בדרך-לא-דרך בחום הכבד והצליחו להתמקם סמוך לביתן בו הוא התקיים. דברי נתניהו והשרים האחרים הופרעו על ידי קריאות וזמבורות של המפגינים. למרות שראשי הרשויות הוזמנו – רמי גרינברג נעדר מהטקס.

מאות המפגינים נגד הרפורמה המשפטית ורבים כאלה שמוחים על כך שהרכבת הקלה לא צפויה לפעול בשבת, הגיעו כבר החל משעה 13:00, שעתיים לפני פתיחת הטקס, לאיזור תחנת הדיפו, צפונית תחנת הרכבת קריית אריה ואצטדיון שלמה ביטוח. למרות שהמקום נסגרה הרמטית על ידי כוחות כוחות הביטחון הרבים שהיו במקום – חלקם הצליחו להתקרב למבנה המאולתר בו נערך הטקס – על מנת להשמיע את דברם.

חלק מהמפגינים נעמדו, ללא התנגדות השוטרים, על שולי הדרך, במפלס המחבר בין כביש 5 לרח' הרב המלכה, בכניסה לשכונת אם המושבות. עד לכתיבת שורות אלה לא נרשמו אירועים חריגים – משתי סיבות עיקריות: מספר המוחים לא היה גבוה מגדי לגרום להפרות סדר או לחסימת כבישים ונראה, שלמרות ההתראה הקצרה על הטקס, המשטרה, משמר הגבול והשב"כ נערכו כראוי.

צפו מהשטח

ראש העיר, רמי גירנברג, הפתיע ולא הגיע לטקס. לא שהייתה סיבה מיוחדת. מכיוון שמועד מיקום הטקסט נקבע לדקה ה-90, הוא לא יכול היה להגיע בשל אילוצי לו"ז, אבל אפשר להניח שאם זה היה מספיק חשוב לו – הוא היה מפנה זמן ומגיע. בעיר נשמעו קולות על כך, שלקראת הבחירות לראשות העיר (ב-31.10), גרינברג מחפש גם את אהדת קהל מתנגדי הרפורמה ותמונה חגיגית יחד עם ראש הממלאה, מירי רגב ושרה נתניהו – יכולה להזיק לקמפיין שלו. 

טקס השקת הרכבת הקלה בנוכחות ראשי הערים כרמל שמה (רמת גן), אברהם רובינשטיין (בני ברק), צביקה ברוט (בת ים) ואפילו אריה גל (קריית אונו) - איפה רמי גרינברג?

מחר (18.8) צפויה סופסוף הרכבת להעלות נוסעים. זה יקרה בשעה 6:00 – אז צפויים הנוסעים הראשונים של הרכבת הקלה לעלות לקרונות הממוזגים ולשייט בדרכם לבני ברק, רמת גן, גבעתיים, תל אביב, יפו ובת ים במסלול הקו האדום הקולל 34 תחנות, מתוכם 10 תת קרקעיות. מחר הנסיעה צפויה להיות חינם, אך מיום ראשון נסיעה תעלה 5.5 ש"ח למרחק קצר ו-12 ש"ח למסלול הקו האדום כולו .

עוד ב-רכב ותחבורה

יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »
ליים LIME פתח תקווה ביום הבחירות

חברת ליים (Lime) קורקינטים חשמליים תאפשר נסיעה חינם בפתח תקווה ביום הבחירות

חברת הכלים החשמליים השיתופיים הגדולה בעולם, תעניק ביום שלישי הבא (27.2) לכל תושב עיר שרוצה להצביע לרשויות המקומיות (וגם לכאלה שרוצים לנצל את השבתון לשופינג), שתי רכיבות של עד 15 דקות בחינם, אותן ניתן לנצל במהלך טווח של שעתיים. "המטרה היא להוריד חסמים תחבורתיים עבור מצביעים פוטנציאליים בימי בחירות ולספק כלי תחבורה נגיש ויעיל", נמסר.

המשך קריאה »
פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

המשך קריאה »

כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק בחודש עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading