סייברארק: בקרוב יוקם מרכז בפתח תקווה שייתן מענה למתקפות סייבר בבינה מלאכותית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

CyberArk, חברת הסייבר הישראלית-בינלאומית, שמשרדיה הראשיים נמצאים בקריית אריה, מדווחת כי הצורך להקמת המיזם, אליו מגייסת החברה בימים אלה מדעני נתונים, נולד בעקבות כך ש-93% מאנשי אבטחת המערכות, צופים כי בשנה הקרובה יותקפו באמצעים של בינה מלאכותית. פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי (בתמונה): "תחום ה-AI – שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו".

חברת סייברארק (CyberArk), המתמחה באבטחת זהויות, פרסמה אתמול פרטים ראשונים על מרכז המצוינות החדש שלה בתחום הבינה המלאכותית. מדובר במיזם שיתבצע בתוך המשרדים הקיימים של סייברארק פתח תקווה וילוו אותו אנשים שמומחים בבינה מלאכותית. כולנו מכירים את הצדדים החיוביים של ה-AI, אך יש לו גם צדדים שליליים – כמו מתקפות סייבר, שמבוצעות על ידי בינה מלאכותית – מה שמייצר אתגר חדש לחברות כמו סייברארק.

משרדי סייברארק פתח תקווה Google Street View
משרדי סייברארק פתח תקווה Google Street View

סייבר בינה מלאכותית - האתגר כבר כאן

"הודות לשנים רבות של ניסיון עם טכנולוגיית בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML) ברכיבים שונים של פלטפורמת אבטחת הזהות", נמסר מסייברארק. "החברה מרחיבה את משאבי הפיתוח המוצרי שלנו, כדי לקדם את השימוש בבינה מלאכותית לחיזוק יכולות האבטחה של מעל 8,000 לקוחותינו ברחבי העולם". המרכז החדש והחדשני יפתח במטה של סייברארק בפתח-תקווה והחברה מגייסת בימים אלו משרות מדעני נתונים שיעבדו בו.

על פי דו"ח איומי האבטחה של סייברארק לשנת 2023, שפורסם לאחרונה, 93% מאנשי אבטחת הסייבר צופים כי איומים מבוססי בינה מלאכותית ישפיעו על הארגון שלהם בשנת 2023. תוכנות זדוניות מבוססות בינה מלאכותית דורגו על ידי המשיבים כמקור הדאגה המשמעותי ביותר. מרכז המצוינות יפעל בשיתוף פעולה הדוק עם CyberArk Labs, החוקרת את ההשפעה של בינה מלאכותית ג'נרטיבית (GenAI) על חדשנות אצל תוקפים, כדי לסייע בפיתוח הגנות מבוססות AI.

מסייברארק נמסר כי בעזרת צוות מגובש של מדעני נתונים, אדריכלי תוכנה ומהנדסים, מרכז המצוינות יבחן הזדמנויות להטמיע בינה מלאכותית במוצרים הקיימים של סייברארק. בינתיים, סייברארק ממשיכה להוציא לפועל את מפת הדרכים המקיפה שלה לטווח ארוך, המתבססת על יסודות הבינה המלאכותית שפיתחה ועל מחויבותה לחדשנות.

משרדי סייברארק בפתח תקווה
משרדי סייברארק בפתח תקווה

שינוי יסודי באיומי אבטחת הזהות

למרות שסייבר AI הוא דבר די חדש, בסייברארק אומרים כי כבר הוכיחו את הערך האסטרטגי של בינה מלאכותית ולמידת מכונה – בשיפור יכולות הזיהוי והתגובה לאיומי אבטחת הזהות בפלטפורמת אבטחת הזהות שלה. החברה הודיעה לאחרונה על אוטומציה חדשה של תהליכי יצירת המדיניות, המבוססת על בינה מלאכותית ומשלבת את מומחיות ניהול הגישה מבוסס ההרשאות וכלי ההרשאות המינימליות (Least Privilege) שלה, כדי לעבד באופן אוטומטי את הנתונים הנאספים על ידי CyberArk Endpoint Privilege Manager, וכך ליצור הפחתת סיכונים מיידית.

סייברארק, לדבריה, רותמת את יכולות הבינה המלאכותית ולמידת המכונה כדי להביא לשינוי יסודי בגישות אבטחת הזהות, וזאת במספר דרכים, ביניהן: תמיכה בניתוח סיכוני זהות, תוכניות להפחתת סיכונים והמלצות אחרות; שימוש באוטומציה לפישוט משימות שונות הדורשות מעורבות משתמש גבוהה; וכן מתן אפשרות למשתמשים לשוחח עם המערכת בשפה טבעית, מתן גישה קלה לתיעוד, ועוד.

"הקמת מרכז המצוינות שלנו בתחום הבינה המלאכותית היא שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו", מסר פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי בסייברארק. "כעת הגיע הזמן להרחיב את מאמצינו, במיוחד בעודנו ממשיכים לראות ראיות לכך שבינה מלאכותית ג'נרטיבית מגבירה את הפרודוקטיביות משני צידי משוואת אבטחת הסייבר – הן עבור התוקפים והן עבור המגינים".

פרץ רגב מוסף כי "אחת המטרות של סייברארק, היא לאפשר ללקוחות לעשות שימוש טוב יותר ביכולות מבוססות בינה מלאכותית כדי לחזק את אסטרטגיות ההגנה שלהם. אנו רואים פוטנציאל רב ל-AI וליכולתה להשפיע על מקרי שימוש בתחומים כגון אופטימיזציה של מדיניות, הפחתת סיכונים וזיהוי איומים".

עוד ב-טכנולוגיה

תדיראן טקס ראש השנה 2023

צפו: תדיראן אירחה כ-200 איש לטקס הרמת כוסית ראש השנה במשרדים בפתח תקווה

החברה, שמשרדיה הראשיים ברח' רבניצקי בסגולה, קיבלה את פניהם של בכירים בעירייה, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, ראש מנהלת העסקים והייטק שלמה בנימין, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו ועוד רבים מאנשי הקהילה העסקית בעיר. בטקס הרימו כוסית ונשאו דברים, ביניהם, המנכ"ל והבעלים משה ממרוד, שאמר: "פתח תקווה היא עיר הברכה שלנו. מאחל שנמשיך לצמוח כאן".

המשך קריאה »
חברות מסחריות בקמפיין שלטי חוצות בשיתוף עם עיריית פתח תקווה

פנגו, תדיראן, גילת, הדיה, לקסוס ואליין – חברו לעיריית פ"ת בקמפיין שילוט מאסיבי

החברות הפתח תקוואיות, הקטר של העיר, שיתפו פעולה עם העירייה במהלך שנועד לחזק את המיתוג של שני הצדדים עם הסלוגן: "גם הם בחרו בפתח תקווה" – כשברקע תמונות צוות של אנשי החברות מחייכים. לכל חברה הקצו שלטים, שפוזרו בעיקר באזורי התעשייה ובאזורים המסחריים של העיר, על הדרכים הראשיות ובצמתים מרכזיים. בפ"ת 10,000 חברות עם מעל ל-200 אלף עובדים – והיד עוד נטויה

המשך קריאה »
הכר את העובד - פתח תקווה NEWS

חדש בפתח תקווה NEWS: "הכר את העובד" – צפו באנשי ההייטק והטכנולוגיה של העיר

על פי הערכות של מינהל העסקים וההייטק בעירייה, יש לא פחות מ-200 אלף אנשים שעובדים במשרדי העיר, מתוכם כ-50 אלף בתעשיית הטכנולוגיה וההייטק המפותחת של פתח תקווה. חלק גדול מהם גם גרים בעיר עם משפחותיהם וחיים בה. אבל מה? לא כולם מכירים אותם – ובטוח לא מכירים את כולם. בשביל זה אנחנו כאן – במדור חדש שיתנו לכם הצצה לעובדים מעניינים וגם למשרדים, הלא פחות מעניינים.

המשך קריאה »

צפו בכנס נשות העסקים של פתח תקווה שנערך בחברת Cadence בשיתוף העירייה

חברת Cadence (קיידנס) הפתח תקוואית אירחה בשבוע שעבר את קהילת נשות העסקים של פתח תקווה בכנס אותו יזמה יחד עם עיריית פתח תקווה ומינהלת העסקים וההייטק. בין מארגני הכנס: שלמה בנימין וחגית רז ממינהלת העסקים של העירייה, רחל אלון, יועצת ראש העיר למעמד האישה, שוויון מגדרי וחדשנות, שירלי צור רגב, מנהלת הקהילה ומיכל צולה, מנהלת התפעול ב-Cadence ישראל.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading