סייברארק: בקרוב יוקם מרכז בפתח תקווה שייתן מענה למתקפות סייבר בבינה מלאכותית

CyberArk, חברת הסייבר הישראלית-בינלאומית, שמשרדיה הראשיים נמצאים בקריית אריה, מדווחת כי הצורך להקמת המיזם, אליו מגייסת החברה בימים אלה מדעני נתונים, נולד בעקבות כך ש-93% מאנשי אבטחת המערכות, צופים כי בשנה הקרובה יותקפו באמצעים של בינה מלאכותית. פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי (בתמונה): "תחום ה-AI – שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו".

חברת סייברארק (CyberArk), המתמחה באבטחת זהויות, פרסמה אתמול פרטים ראשונים על מרכז המצוינות החדש שלה בתחום הבינה המלאכותית. מדובר במיזם שיתבצע בתוך המשרדים הקיימים של סייברארק פתח תקווה וילוו אותו אנשים שמומחים בבינה מלאכותית. כולנו מכירים את הצדדים החיוביים של ה-AI, אך יש לו גם צדדים שליליים – כמו מתקפות סייבר, שמבוצעות על ידי בינה מלאכותית – מה שמייצר אתגר חדש לחברות כמו סייברארק.

משרדי סייברארק פתח תקווה Google Street View
משרדי סייברארק פתח תקווה Google Street View

סייבר בינה מלאכותית - האתגר כבר כאן

"הודות לשנים רבות של ניסיון עם טכנולוגיית בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML) ברכיבים שונים של פלטפורמת אבטחת הזהות", נמסר מסייברארק. "החברה מרחיבה את משאבי הפיתוח המוצרי שלנו, כדי לקדם את השימוש בבינה מלאכותית לחיזוק יכולות האבטחה של מעל 8,000 לקוחותינו ברחבי העולם". המרכז החדש והחדשני יפתח במטה של סייברארק בפתח-תקווה והחברה מגייסת בימים אלו משרות מדעני נתונים שיעבדו בו.

על פי דו"ח איומי האבטחה של סייברארק לשנת 2023, שפורסם לאחרונה, 93% מאנשי אבטחת הסייבר צופים כי איומים מבוססי בינה מלאכותית ישפיעו על הארגון שלהם בשנת 2023. תוכנות זדוניות מבוססות בינה מלאכותית דורגו על ידי המשיבים כמקור הדאגה המשמעותי ביותר. מרכז המצוינות יפעל בשיתוף פעולה הדוק עם CyberArk Labs, החוקרת את ההשפעה של בינה מלאכותית ג'נרטיבית (GenAI) על חדשנות אצל תוקפים, כדי לסייע בפיתוח הגנות מבוססות AI.

מסייברארק נמסר כי בעזרת צוות מגובש של מדעני נתונים, אדריכלי תוכנה ומהנדסים, מרכז המצוינות יבחן הזדמנויות להטמיע בינה מלאכותית במוצרים הקיימים של סייברארק. בינתיים, סייברארק ממשיכה להוציא לפועל את מפת הדרכים המקיפה שלה לטווח ארוך, המתבססת על יסודות הבינה המלאכותית שפיתחה ועל מחויבותה לחדשנות.

משרדי סייברארק בפתח תקווה
משרדי סייברארק בפתח תקווה

שינוי יסודי באיומי אבטחת הזהות

למרות שסייבר AI הוא דבר די חדש, בסייברארק אומרים כי כבר הוכיחו את הערך האסטרטגי של בינה מלאכותית ולמידת מכונה – בשיפור יכולות הזיהוי והתגובה לאיומי אבטחת הזהות בפלטפורמת אבטחת הזהות שלה. החברה הודיעה לאחרונה על אוטומציה חדשה של תהליכי יצירת המדיניות, המבוססת על בינה מלאכותית ומשלבת את מומחיות ניהול הגישה מבוסס ההרשאות וכלי ההרשאות המינימליות (Least Privilege) שלה, כדי לעבד באופן אוטומטי את הנתונים הנאספים על ידי CyberArk Endpoint Privilege Manager, וכך ליצור הפחתת סיכונים מיידית.

סייברארק, לדבריה, רותמת את יכולות הבינה המלאכותית ולמידת המכונה כדי להביא לשינוי יסודי בגישות אבטחת הזהות, וזאת במספר דרכים, ביניהן: תמיכה בניתוח סיכוני זהות, תוכניות להפחתת סיכונים והמלצות אחרות; שימוש באוטומציה לפישוט משימות שונות הדורשות מעורבות משתמש גבוהה; וכן מתן אפשרות למשתמשים לשוחח עם המערכת בשפה טבעית, מתן גישה קלה לתיעוד, ועוד.

"הקמת מרכז המצוינות שלנו בתחום הבינה המלאכותית היא שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו", מסר פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי בסייברארק. "כעת הגיע הזמן להרחיב את מאמצינו, במיוחד בעודנו ממשיכים לראות ראיות לכך שבינה מלאכותית ג'נרטיבית מגבירה את הפרודוקטיביות משני צידי משוואת אבטחת הסייבר – הן עבור התוקפים והן עבור המגינים".

פרץ רגב מוסף כי "אחת המטרות של סייברארק, היא לאפשר ללקוחות לעשות שימוש טוב יותר ביכולות מבוססות בינה מלאכותית כדי לחזק את אסטרטגיות ההגנה שלהם. אנו רואים פוטנציאל רב ל-AI וליכולתה להשפיע על מקרי שימוש בתחומים כגון אופטימיזציה של מדיניות, הפחתת סיכונים וזיהוי איומים".

עוד ב-טכנולוגיה

קווליטסט QUALITEST פתח תקווה

חברת קווליטסט מפתח תקווה הכריזה על פרויקט חדש: קירוב בדואים להייטק

בשורה מאחדת ליום העצמאות: חברת התוכנה, הידועה כמובילה בעולם בתחום ה-Quality Engineering (הנדסת איכות) מבוסס AI, הוכיחה מזה שנים את הצלחתה בהכשרת עובדים מהפריפריה להייטק הישראלי. לאחרונה בישרה על כך שהיא בנתה תכנית המיועדת לאנשי הפזורה הבדואית בחורה. מנכ"ל החברה, שי ליברמן, מסר: ""יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק".

המשך קריאה »
משרדי יד2 בחוגי ONE פתח תקווה

ברוכים הבאים: משרדי יד2 (YAD2) עברו מבני ברק לפתח תקווה – למגדל חוגי ONE

החברה לה שייך אחד מאתרי האינטרנט הגדולים בישראל, הופכת להיות חלק מהעיר שלנו, לאחר שבשבוע האחרון החלו להתמקם 310 עובדי החברה, בקומות 19-20 במגדל האייקוני בבעלות קבוצת "ששון חוגי" ברחוב המגשימים-פינת השילוח. החברה שכרה שתי קומות במגדל ותעביר אליו את כל המחלקות של החברה, כולל את דרושים IL – בעסקה הכוללת שכירות לפחות לשבע שנים.. בקרוב יעברו לבניין גם עובדי חברת הביטוח "שקל"

המשך קריאה »

חברת READY אירחה בב.ס.ר סיטי מפגש מרגש עם שתי משפחות חטופים

קבוצת ההייטק, העוסקת בפיתוח R&D 360, אירחה השבוע במשרדיה החדשים בפתח תקווה את נשות עמותת "פני"ם חדשות" לערב אופטימי של הרמת כוסית לקראת פסח ומפגש עם משפחות של שניים מהחטופים לעזה, שהביאו את סיפורם: ענבל צח, ששבעה מבני משפחתה נחטפו לעזה, שישה מתוכם חזרו, אך בן דודה טל שהם, עדיין שם, וכן ורד ואביבית, אימו ואחותו של חנן יבלונקה, שנחטף ממסיבת נובה.

המשך קריאה »

עוד עובדים בעיר? חברת ההייטק סלברייט (Cellebrite) מגייסת 30 עובדים למשרדים בפתח תקווה

ענקית ההייטק, שמשרדיה בפארק עופר WEST מאוכלסים בכ-500 עובדים (מתוך 1000 סה"כ), מחפשת כח אדם חדש, לאור התרחבות החברה, שעוסקת בפתרונות לחקירות דיגיטליות. המשרות הפנויות הן בתחומים R&D, HR, IT, ו-Operations. בחברה מדווחים כי עשרות משרות נוספות נפתחו באירופה, ארה"ב, אוסטרליה והמזרח הרחוק. תדמור-אילת: "אנחנו קולטים טאלנטים שמחפשים עבודה עם משמעות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading