לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

ברחבי העיר פרוסים עשרות רבות של שלטים בהם מתנוסס הלוגו של עיריית פתח תקווה ועוד מקומות רבים בהם הוא מופיע בפלטפורמות ובאתרי הדיגיטל השונים. כעת, לפי הדיווח, בשלטים החדשים יוטמע הלוגו החדש, שעוצב על ידי משרד העיצוב ASWEDesign, אליו יתלווה הסלוגן: פתח תקווה – ממושבה למטרופולין".

תושב פתח תקווה עם טי שירט עליו מוטמע הלוגו החדש

לפי הדיווח של עיריית פתח תקווה הצורך לרענן את הלוגו, נולד בעקבות תנופת הפיתוח ושינוי פניה של העיר. את סמל העירייה הוותיק ליוו במשך שנים רבות שלושה עיגולים בצבעי :חום, כתום וירוק שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה, שחיזקו את מוטיב המושבה. בלוגו החדש נעשה שימוש בשם "פתח תקווה" (עם שני וו-ים במקום ו' אחת), תוך שימוש באלמנטים גיאומטריים בעלי זוויות מרובעות, המשקפים את העירוניות המתקדמת.

"בלוגו נשמרה הצבעוניות הירוקה והידידותית, המשקפת את החשיבה הירוקה והמורשת החקלאית של המושבה ההיסטורית", נמסר מהעירייה. "השילוב בין האלמנטים לצבע הירוק, יצר קלילות ואווירה חדשנית.
ערכים של עירוניות מתקדמת, חשיבה ירוקה, מטרופולין, חדשנות וקידמה הינחו את הצוות המקצועי בבחירת הפונטים, הצבעוניות והאלמנטים הגרפים המרכיבים את הלוגו החדש".

בעירייה הוסיפו כי בסמוך ללוגו, הנושא את שם העיר בעברית ובאנגלית, "נשאיר את סמל העיר הוותיק ולצידו ישולב סלוגן: ממושבה למטרופולין, קונספט המציג עיר אקטיבית וצומחת המותחת קו ישיר בין מושבה פורצת דרך, המתפתחת לעיר גדולה, וממשיכה בצמיחה עד להיותה מטרופולין גדול ומרכזי".

"התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של תושבי העיר כמו גם להיות אבן שואבת לתושבים מחוץ לעיר, הביאה לרצון לרענן את לוגו העירייה ולהוסיף את הסלוגן המבטא היטב את תחושותינו כי פתח תקווה עשתה כברת דרך עצומה ב-145 שנותיה", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "הפכנו ממושבה חקלאית קטנה לעיר גדולה, מטרופולין משמעותי המהווה בית לכ- 285 אלף תושבים ותושבות המוצאים פה בית חם ועוטף המספק להם מענה בכלל תחומי החיים.

לוגו פתח תקווה הישן
לוגו פתח תקווה הישן

עוד ב-בעלי עסקים

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »
רון סקריפקין, מנכ"ל הלן דורון באמצע. משכית גילן-שוחט משמאל

"הלן דורון" תרמה מאות ערכות לימוד לאנגלית לילדים בבית החולים שניידר פתח תקווה

החברה הישראלית ללימודי השפה אנגלית, הפועלת מ-40 מדינות ברחבי העולם, השיקה בימים אלו את ערכות הלימוד שלה, שנמסרו לכ-250 אלף ילדים בישראל. הילדים, בגילאי 6-9, המאושפזים בבית החולים ואינם יכולים להגיע לפתיחת הלימודים, זכו לביקור של מנכ"ל החברה, רומן סקריפקין, שהעניק להם תיק גב, ספרים וחוברות ואמר: "זוהי זכות גדולה. למשיך לתרום למען הקהילה".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading