לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

ברחבי העיר פרוסים עשרות רבות של שלטים בהם מתנוסס הלוגו של עיריית פתח תקווה ועוד מקומות רבים בהם הוא מופיע בפלטפורמות ובאתרי הדיגיטל השונים. כעת, לפי הדיווח, בשלטים החדשים יוטמע הלוגו החדש, שעוצב על ידי משרד העיצוב ASWEDesign, אליו יתלווה הסלוגן: פתח תקווה – ממושבה למטרופולין".

תושב פתח תקווה עם טי שירט עליו מוטמע הלוגו החדש

לפי הדיווח של עיריית פתח תקווה הצורך לרענן את הלוגו, נולד בעקבות תנופת הפיתוח ושינוי פניה של העיר. את סמל העירייה הוותיק ליוו במשך שנים רבות שלושה עיגולים בצבעי :חום, כתום וירוק שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה, שחיזקו את מוטיב המושבה. בלוגו החדש נעשה שימוש בשם "פתח תקווה" (עם שני וו-ים במקום ו' אחת), תוך שימוש באלמנטים גיאומטריים בעלי זוויות מרובעות, המשקפים את העירוניות המתקדמת.

"בלוגו נשמרה הצבעוניות הירוקה והידידותית, המשקפת את החשיבה הירוקה והמורשת החקלאית של המושבה ההיסטורית", נמסר מהעירייה. "השילוב בין האלמנטים לצבע הירוק, יצר קלילות ואווירה חדשנית.
ערכים של עירוניות מתקדמת, חשיבה ירוקה, מטרופולין, חדשנות וקידמה הינחו את הצוות המקצועי בבחירת הפונטים, הצבעוניות והאלמנטים הגרפים המרכיבים את הלוגו החדש".

בעירייה הוסיפו כי בסמוך ללוגו, הנושא את שם העיר בעברית ובאנגלית, "נשאיר את סמל העיר הוותיק ולצידו ישולב סלוגן: ממושבה למטרופולין, קונספט המציג עיר אקטיבית וצומחת המותחת קו ישיר בין מושבה פורצת דרך, המתפתחת לעיר גדולה, וממשיכה בצמיחה עד להיותה מטרופולין גדול ומרכזי".

"התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של תושבי העיר כמו גם להיות אבן שואבת לתושבים מחוץ לעיר, הביאה לרצון לרענן את לוגו העירייה ולהוסיף את הסלוגן המבטא היטב את תחושותינו כי פתח תקווה עשתה כברת דרך עצומה ב-145 שנותיה", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "הפכנו ממושבה חקלאית קטנה לעיר גדולה, מטרופולין משמעותי המהווה בית לכ- 285 אלף תושבים ותושבות המוצאים פה בית חם ועוטף המספק להם מענה בכלל תחומי החיים.

לוגו פתח תקווה הישן
לוגו פתח תקווה הישן

עוד ב-בעלי עסקים

אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »