גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר, על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה היא הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונת? מכוניות ואופנועים משופרים. 

לפי הדיווח של העירייה, הגלאים יקושרו למערכות המידע העירוניות ויאפשרו לקבל התראות בזמן אמת על חריגות מרמות הרעש החוקיות, להגיב בהתאם  – ובכך לסייע לרווחת התושבים, שרבים מהם סובלים ומתלוננים על רעש. במקביל, העירייה דיווחה כי היא תמשיך לקדם את המיזם הדיגיטאלי לאכיפת מפגעי רעש בכבישים, שיאפשר לקנוס נהגים שצפרו ללא צורך.

גלאי רעש בפתח תקווה
גלאי רעש בפתח תקווה

אבל מי שבאמת צריך להיזהר הם אותם רכבים ואופנועים משופרים, שלעיתים שועטים על הכביש עם רעש עצום מהמנוע והאגזוז. אלו צפויים לקבל קנסות גבוהים – אם וכאשר הגלאים יתריעו עליהם. במסגרת הפגישה, התבקשו הגורמים במשרד להגנת הסביבה להדק את מבצעי האכיפה כנגד מפגעי רעש בפתח תקווה.

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת המדיניות העירונית, אנחנו מקדמים גם מיזמים דיגיטליים, שיאפשרו לנו לאתר ולאכוף בצורה מדוייקת מפגעי רעש במרחב הציבורי", מסר גרינברג. "הרעש פוגע באיכות חיי התושבים ובשל כך עיריית פתח תקווה נרתמה להיות הרשות הראשונה שבה יותקנו גלאי רעש. אני מודה למשרד להגנת הסביבה ולכלל גורמי הרשות, שפועלים בנושא בצורה אינטנסיבית לטובת רווחת התושבים".

ישיבת העירייה בנושא גלאי הרעש. צילום: דוברות העירייה

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »
הרכבת הקלה עוצרת בתחנת השחם מול ב.ס.ר סיטי

תושבי אם המושבות מדווחים: איך היה לנסוע לעבודה בת"א לראשונה עם הרכבת הקלה?

לא שזה מפתיע, אבל משמח לשמוע. שוחחנו עם תושבי העיר, שעובדים בתל אביב ונסעו בה היום לראשונה למשרד, מספרים עכשיו על חוויה אחרת לגמרי. "לקח לי 48 דק' מדלת לדלת", דיווח שלומי אילני, תושב השכונה. "כמו קודם, אבל יותר חסכוני ונוח. בלי להיות על הכביש". גרינברג שלח מכתב לשרת התחבורה, רגב: "האריכו את הקו האדום והסגול למען תושבי העיר – לקראת 2040". 

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading