גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר, על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה היא הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונת? מכוניות ואופנועים משופרים. 

לפי הדיווח של העירייה, הגלאים יקושרו למערכות המידע העירוניות ויאפשרו לקבל התראות בזמן אמת על חריגות מרמות הרעש החוקיות, להגיב בהתאם  – ובכך לסייע לרווחת התושבים, שרבים מהם סובלים ומתלוננים על רעש. במקביל, העירייה דיווחה כי היא תמשיך לקדם את המיזם הדיגיטאלי לאכיפת מפגעי רעש בכבישים, שיאפשר לקנוס נהגים שצפרו ללא צורך.

גלאי רעש בפתח תקווה
גלאי רעש בפתח תקווה

אבל מי שבאמת צריך להיזהר הם אותם רכבים ואופנועים משופרים, שלעיתים שועטים על הכביש עם רעש עצום מהמנוע והאגזוז. אלו צפויים לקבל קנסות גבוהים – אם וכאשר הגלאים יתריעו עליהם. במסגרת הפגישה, התבקשו הגורמים במשרד להגנת הסביבה להדק את מבצעי האכיפה כנגד מפגעי רעש בפתח תקווה.

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת המדיניות העירונית, אנחנו מקדמים גם מיזמים דיגיטליים, שיאפשרו לנו לאתר ולאכוף בצורה מדוייקת מפגעי רעש במרחב הציבורי", מסר גרינברג. "הרעש פוגע באיכות חיי התושבים ובשל כך עיריית פתח תקווה נרתמה להיות הרשות הראשונה שבה יותקנו גלאי רעש. אני מודה למשרד להגנת הסביבה ולכלל גורמי הרשות, שפועלים בנושא בצורה אינטנסיבית לטובת רווחת התושבים".

ישיבת העירייה בנושא גלאי הרעש. צילום: דוברות העירייה

עוד ב-רכב ותחבורה

רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

ממחר יהיה קל ומהר יותר? רכבת ישראל מחדשת את הפעילות בפתח תקווה

אחרי חודשיים של עבודות, התבשרנו על כך שממחר (שני, 6.5), הרכבת תעבור בעיר ותיפתח את דלתותיה מחדש לנוסעים הרבים הצפויים לנסוע בה. העבודות התבצעו במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", שאמור לייצר ציר רכבת נוסף בין איזור הצפון למרכז ולדרום, מה שצפוי לשפר באופן משמעותי את התנועה של הנוסעים ברכבות. "העבודות בוצעו בהצלחה – תוך עמידה בלוחות הזמנים", מסר מנכ"ל הרכבת, שוקי זינו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

הגיע לתחנה הסופית: הממשלה אישרה את קו המטרו M2 שיעבור במרכז פתח תקווה

למרות שזה כבר היה ברור וצפוי, היום (רביעי, 1.5), התקבלה ההחלטה באופן סופי, בפרויקט שצפוי להמשיך לשנות דרסטית את התחבורה הציבורית בעיר. אבל אפשר להוריד את מפלס ההתרגשות: הצפי לסיום הפרויקט הוא באיזור 2035. אורך הקו יהיה 25 ק"מ ויעבור בחולון, דרום ומרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ויסתיים באיזור התעסוקה "סגולה" בפתח תקווה.

המשך קריאה »
חניה חינם בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה בהודעה משמחת: חניה חינם בכחול-לבן במהלך כל חג הפסח

העירייה, שידועה גם ככה בגישתה הסלחנית כלפי עבירות חנייה, באה לקראת תושבי העיר והמבקרים בה, עוד יותר בגדול הפעם, לאחר הדיווח שלה כי היא לא תבצע בימי החג (22 עד 29 באפריל כולל) פעולות אכיפה בחניות המותרות בעיר. העירייה מדגישה כי האכיפה תמשיך נגד חניה במקום בו אסורה החניה, בריונות חניה ועבירות תעבורה, כמו חניה באדום לבן, חניה על מדרכה וחניה על מעבר חצייה וכדומה

המשך קריאה »
יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading