רמי גרינברג במרכז, ראול סרוגו מימין ואהרון דינוביץ' משמאל. צילום: יח"צ

גרינברג בכנס קבלני פ"ת: "העיר צפויה לגדול ל-350 אלף תושבים בשנים הבאות"

בתמונה: רמי גרינברג במרכז, ראול סרוגו מימין ואהרון דינוביץ' משמאל. צילום: יח"צ

בכנס, שהתקיים בשבוע שעבר ואליו הוזמן ראש העיר, פורסם כי התחלות הבנייה ירדו מקצב של 80 אלף בשנה ב-2022 לקצב של 50 אלף השנה ולפי נתוני התאחדות הקבלנים בוני הארץ, בשוק חסרות בסך הכל כ-200 אלף דירות. יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה, אהרון דינוביץ', שידר אופטימיות בהיבט המקומי ואמר: ""בפתח תקווה יש הנהגה מקומית שפועלת למען תושבי העיר בתחום הדיור".

סיום השנה העברית ותחילתה של שנת תשפ"ד. צוין בכנס השנתי של ארגון התאחדות הקבלנים בפתח תקווה, שנערך באולם "סנטרל", בו הועלו נתונים מקצועיים לגבי היקף הבנייה באופן כללי בישראל, תוך התייחסות ישירה לפתח תקווה. "המצב בשוק הנדל"ן הישראלי מורכב מאוד, אין מה לייפות את המציאות", אמר דינוביץ'. "אנחנו מתמודדים עם ירידה בהתחלות הבנייה, ירידה במכירות. הממשלה לא עושה כלום בנידון. שר השיכון דואג רק למגזר שלו – המגזר החרדי".

אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה
אהרון דינוביץ', יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה על רקע פתח תקווה. "אין מה לייפות את המציאות"

"פתח תקווה שינתה את פניה לטובה ב-5 השנים האחרונות"

דינוביץ' הוסיף בכנס כי ראשי הערים מעדיפים לקדם שטחי תעסוקה שהארנונה מהם גבוהה פי 4 ממגורים. "לא משנה אם מגדלי המשרדים יישארו בסוף ריקים", ציין. "למרות זאת, בפתח תקווה, יש מנהיגות מקומית יציבה יחסית, שפועלת למען תושביה בכל הקשור לתחום הדיור. אנו .רואים כי העיר פתח תקווה שינתה את פניה לטובה בחמש השנים האחרונות בהנהגת ראש העיר רמי גרינברג, שמשקיע את כל מרצו וכוחו בקידום העיר ובדאגה לתושבים".

דינוביץ' הודה כי לארגון קבלני פתח תקווה יש מחלוקות עם ראש העיר ולא תמיד הם רואים עין בעין, בעיקר בקידום תחום ההתחדשות העירונית בפתח תקווה. "יחד עם זאת", הוסיף. "כן יש שיח, הדלת שלו פתוחה והוא מקשיב למה שיש לנו להגיד. לציבור הקבלנים ולתושבי העיר פתח תקווה, לא נותר אלא להיאחז במנהיגות המקומית ולהתנהל מולה – כי לממשלה כאמור לא נראה שיש פתרונות באופק".

"נדאג לא רק לדירות חדשות - אלא גם לאיכות חיים"

פרויקט מגורים חדש באם המושבות -רח' בראון 6

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, התייחס בכנס אל עתיד הנדל"ן המקומי ואמר כי "העיר פתח תקווה כבר נערכת לדור הבא, בתוכניות בנייה מאושרות ומקודמות, שיאפשרו לעיר להתפתח ולהתקדם. יש תוכניות בשלבים שונים לבניית אלפי יחידות דיור בעיר ומאות אלפי מ"ר בשטחי תעסוקה. בעיר גרים כיום כ-285 אלף תושבים והיא צפויה לגדול לכ-350 אלף בשנים הבאות, ואנחנו בהחלט נערכים לכך".

מרכז העיר פתח תקווה - 2021
פתח תקווה - מבט מזרחה

גרינברג הוסיף כי "יחד עם זאת, מחובתנו בעירייה לדאוג שיהיו בעיר לא רק דירות חדשות, אלא איכות חיים ושירותים עירוניים ראויים לתושבים שיגיעו ולאלה הקיימים".הרב אליהו גינת, מ"מ וסגן ראש העיר פתח תקווה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, אמר בכנס כי "אוכלוסיית הקבלנים בעיר מאוחדת תחת ארגון הקבלנים פתח תקווה, וכשקבוצה מאוחדת יש לה סגולה לצלוח משברים ותקופות קשות. אגף הנדסה בעירייה מאפשר אוזן קשבת לציבור הקבלנים בעיר, ויחד נמשיך להצעיד את פתח תקווה קדימה, כי המטרות לרוב משותפות".

רמי גרינברג- מקבל תמיכה
ראש העיר רמי גרינברג: "אנחנו נערכים לגידול"

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading