רמי גרינברג במרכז, ראול סרוגו מימין ואהרון דינוביץ' משמאל. צילום: יח"צ

גרינברג בכנס קבלני פ"ת: "העיר צפויה לגדול ל-350 אלף תושבים בשנים הבאות"

בתמונה: רמי גרינברג במרכז, ראול סרוגו מימין ואהרון דינוביץ' משמאל. צילום: יח"צ

בכנס, שהתקיים בשבוע שעבר ואליו הוזמן ראש העיר, פורסם כי התחלות הבנייה ירדו מקצב של 80 אלף בשנה ב-2022 לקצב של 50 אלף השנה ולפי נתוני התאחדות הקבלנים בוני הארץ, בשוק חסרות בסך הכל כ-200 אלף דירות. יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה, אהרון דינוביץ', שידר אופטימיות בהיבט המקומי ואמר: ""בפתח תקווה יש הנהגה מקומית שפועלת למען תושבי העיר בתחום הדיור".

סיום השנה העברית ותחילתה של שנת תשפ"ד. צוין בכנס השנתי של ארגון התאחדות הקבלנים בפתח תקווה, שנערך באולם "סנטרל", בו הועלו נתונים מקצועיים לגבי היקף הבנייה באופן כללי בישראל, תוך התייחסות ישירה לפתח תקווה. "המצב בשוק הנדל"ן הישראלי מורכב מאוד, אין מה לייפות את המציאות", אמר דינוביץ'. "אנחנו מתמודדים עם ירידה בהתחלות הבנייה, ירידה במכירות. הממשלה לא עושה כלום בנידון. שר השיכון דואג רק למגזר שלו – המגזר החרדי".

אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה
אהרון דינוביץ', יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה על רקע פתח תקווה. "אין מה לייפות את המציאות"

"פתח תקווה שינתה את פניה לטובה ב-5 השנים האחרונות"

דינוביץ' הוסיף בכנס כי ראשי הערים מעדיפים לקדם שטחי תעסוקה שהארנונה מהם גבוהה פי 4 ממגורים. "לא משנה אם מגדלי המשרדים יישארו בסוף ריקים", ציין. "למרות זאת, בפתח תקווה, יש מנהיגות מקומית יציבה יחסית, שפועלת למען תושביה בכל הקשור לתחום הדיור. אנו .רואים כי העיר פתח תקווה שינתה את פניה לטובה בחמש השנים האחרונות בהנהגת ראש העיר רמי גרינברג, שמשקיע את כל מרצו וכוחו בקידום העיר ובדאגה לתושבים".

דינוביץ' הודה כי לארגון קבלני פתח תקווה יש מחלוקות עם ראש העיר ולא תמיד הם רואים עין בעין, בעיקר בקידום תחום ההתחדשות העירונית בפתח תקווה. "יחד עם זאת", הוסיף. "כן יש שיח, הדלת שלו פתוחה והוא מקשיב למה שיש לנו להגיד. לציבור הקבלנים ולתושבי העיר פתח תקווה, לא נותר אלא להיאחז במנהיגות המקומית ולהתנהל מולה – כי לממשלה כאמור לא נראה שיש פתרונות באופק".

"נדאג לא רק לדירות חדשות - אלא גם לאיכות חיים"

פרויקט מגורים חדש באם המושבות -רח' בראון 6

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, התייחס בכנס אל עתיד הנדל"ן המקומי ואמר כי "העיר פתח תקווה כבר נערכת לדור הבא, בתוכניות בנייה מאושרות ומקודמות, שיאפשרו לעיר להתפתח ולהתקדם. יש תוכניות בשלבים שונים לבניית אלפי יחידות דיור בעיר ומאות אלפי מ"ר בשטחי תעסוקה. בעיר גרים כיום כ-285 אלף תושבים והיא צפויה לגדול לכ-350 אלף בשנים הבאות, ואנחנו בהחלט נערכים לכך".

מרכז העיר פתח תקווה - 2021
פתח תקווה - מבט מזרחה

גרינברג הוסיף כי "יחד עם זאת, מחובתנו בעירייה לדאוג שיהיו בעיר לא רק דירות חדשות, אלא איכות חיים ושירותים עירוניים ראויים לתושבים שיגיעו ולאלה הקיימים".הרב אליהו גינת, מ"מ וסגן ראש העיר פתח תקווה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, אמר בכנס כי "אוכלוסיית הקבלנים בעיר מאוחדת תחת ארגון הקבלנים פתח תקווה, וכשקבוצה מאוחדת יש לה סגולה לצלוח משברים ותקופות קשות. אגף הנדסה בעירייה מאפשר אוזן קשבת לציבור הקבלנים בעיר, ויחד נמשיך להצעיד את פתח תקווה קדימה, כי המטרות לרוב משותפות".

רמי גרינברג- מקבל תמיכה
ראש העיר רמי גרינברג: "אנחנו נערכים לגידול"

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »