רמי גרינברג במרכז, ראול סרוגו מימין ואהרון דינוביץ' משמאל. צילום: יח"צ

גרינברג בכנס קבלני פ"ת: "העיר צפויה לגדול ל-350 אלף תושבים בשנים הבאות"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
בתמונה: רמי גרינברג במרכז, ראול סרוגו מימין ואהרון דינוביץ' משמאל. צילום: יח"צ

בכנס, שהתקיים בשבוע שעבר ואליו הוזמן ראש העיר, פורסם כי התחלות הבנייה ירדו מקצב של 80 אלף בשנה ב-2022 לקצב של 50 אלף השנה ולפי נתוני התאחדות הקבלנים בוני הארץ, בשוק חסרות בסך הכל כ-200 אלף דירות. יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה, אהרון דינוביץ', שידר אופטימיות בהיבט המקומי ואמר: ""בפתח תקווה יש הנהגה מקומית שפועלת למען תושבי העיר בתחום הדיור".

סיום השנה העברית ותחילתה של שנת תשפ"ד. צוין בכנס השנתי של ארגון התאחדות הקבלנים בפתח תקווה, שנערך באולם "סנטרל", בו הועלו נתונים מקצועיים לגבי היקף הבנייה באופן כללי בישראל, תוך התייחסות ישירה לפתח תקווה. "המצב בשוק הנדל"ן הישראלי מורכב מאוד, אין מה לייפות את המציאות", אמר דינוביץ'. "אנחנו מתמודדים עם ירידה בהתחלות הבנייה, ירידה במכירות. הממשלה לא עושה כלום בנידון. שר השיכון דואג רק למגזר שלו – המגזר החרדי".

אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה
אהרון דינוביץ', יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה על רקע פתח תקווה. "אין מה לייפות את המציאות"

"פתח תקווה שינתה את פניה לטובה ב-5 השנים האחרונות"

דינוביץ' הוסיף בכנס כי ראשי הערים מעדיפים לקדם שטחי תעסוקה שהארנונה מהם גבוהה פי 4 ממגורים. "לא משנה אם מגדלי המשרדים יישארו בסוף ריקים", ציין. "למרות זאת, בפתח תקווה, יש מנהיגות מקומית יציבה יחסית, שפועלת למען תושביה בכל הקשור לתחום הדיור. אנו .רואים כי העיר פתח תקווה שינתה את פניה לטובה בחמש השנים האחרונות בהנהגת ראש העיר רמי גרינברג, שמשקיע את כל מרצו וכוחו בקידום העיר ובדאגה לתושבים".

דינוביץ' הודה כי לארגון קבלני פתח תקווה יש מחלוקות עם ראש העיר ולא תמיד הם רואים עין בעין, בעיקר בקידום תחום ההתחדשות העירונית בפתח תקווה. "יחד עם זאת", הוסיף. "כן יש שיח, הדלת שלו פתוחה והוא מקשיב למה שיש לנו להגיד. לציבור הקבלנים ולתושבי העיר פתח תקווה, לא נותר אלא להיאחז במנהיגות המקומית ולהתנהל מולה – כי לממשלה כאמור לא נראה שיש פתרונות באופק".

"נדאג לא רק לדירות חדשות - אלא גם לאיכות חיים"

פרויקט מגורים חדש באם המושבות -רח' בראון 6

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, התייחס בכנס אל עתיד הנדל"ן המקומי ואמר כי "העיר פתח תקווה כבר נערכת לדור הבא, בתוכניות בנייה מאושרות ומקודמות, שיאפשרו לעיר להתפתח ולהתקדם. יש תוכניות בשלבים שונים לבניית אלפי יחידות דיור בעיר ומאות אלפי מ"ר בשטחי תעסוקה. בעיר גרים כיום כ-285 אלף תושבים והיא צפויה לגדול לכ-350 אלף בשנים הבאות, ואנחנו בהחלט נערכים לכך".

מרכז העיר פתח תקווה - 2021
פתח תקווה - מבט מזרחה

גרינברג הוסיף כי "יחד עם זאת, מחובתנו בעירייה לדאוג שיהיו בעיר לא רק דירות חדשות, אלא איכות חיים ושירותים עירוניים ראויים לתושבים שיגיעו ולאלה הקיימים".הרב אליהו גינת, מ"מ וסגן ראש העיר פתח תקווה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, אמר בכנס כי "אוכלוסיית הקבלנים בעיר מאוחדת תחת ארגון הקבלנים פתח תקווה, וכשקבוצה מאוחדת יש לה סגולה לצלוח משברים ותקופות קשות. אגף הנדסה בעירייה מאפשר אוזן קשבת לציבור הקבלנים בעיר, ויחד נמשיך להצעיד את פתח תקווה קדימה, כי המטרות לרוב משותפות".

רמי גרינברג- מקבל תמיכה
ראש העיר רמי גרינברג: "אנחנו נערכים לגידול"

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading