מלחמה: אזעקות נשמעו בפתח תקווה בשעה 7:30, 20:00 ו-21:30. אין נפילות, אין נפגעים

שנתיים וחצי אחרי שטיל נפל במרכז העיר, היה הבוקר חשש דומה עם קולות הסירנה, שהעירו תושבים רבים משנתם השבת, חג שמחת תורה. שעה קלה לאחר מכן, הוציא גרינברג הודעה להישאר בבתים ולהיכנס למקומות עם מרחב מוגן. לא יתקיימו מחר לימודים בעיר. הקניון הגדול וקניון סירקין סגורים. שופרסל ביכין סנטר וקשת טעמים בסגולה הודיעו על פתיחה במוצ"ש.

מתקפת הפתע של החמאס על ישראל מהדהדת גם בפתח תקווה, זאת למרות שהיא רחוקה מזירת הקרבות של הדרום. בשעה 7:30 לערך, נשמעה אזעקה, כשברקע נשמעים הדי פיצוצים – כנראה יירוטים של מערכת כיפת ברזל. זוהי הפעם השלישית בעשור האחרון, שמופעלות סירנות מלחמה – לאחר מבצע צוק איתן ב-2014 וכן במאי 2021 במבצע שומר חומות.

ראש העיר, רמי גרינברג, פרסם הודעה בפייסבוק עם מספר הנחיות, ביניהן: להשדאיר את דלתות הבניין פתוחות על מנת לאפשר לעוברי אורח להכנס לחדר המדרגות בעת אזעקה, להוריד את יישומון פיקוד העורף ולהישמע להנחיות פיקוד העורף, להימנע מנסיעות מיותרות ולהישאר בקרבת הבית. כל האירועים בעיר שתוכננו בחוץ, ביניהם אירוע "מחאת הפודטראק" בפארק הגדול.

במקביל, פורסמה הידיעה לפיה לא יתקיימו מחר לימודים בכל מוסדות החינוך בפתח תקווה – כפי שהוחלט על כל גוש דן. ילדי פתח תקווה ימשיכו את חופשת החג שלהם גם מחר, אם לא מעבר לכך. משחקה של הפועל פתח תקווה, שהייתה אמורה לארח ב-20:00 את בית"ר ירושלים באצטדיון "שלמה ביטוח" ושל מכבי פתח תקווה, שהייתה צםויה להתארח בנתניה למשחק מול הפועל חדרה – נדחו.

מרבית העסקים בפתח תקווה הפתוחים בשבת, לא נפתחו היום. בנוסף, קניוני עופר – הקניון הגדול וקניון סירקין – הודיעו שיישארו סגורים במוצ"ש.  שופרסל ביכין סנטר וקשת טעמים בסגולה הודיעו על פתיחה במוצ"ש.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »
עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »