עסקים בפתח תקווה במלחמה - עמי ב.ס.ר סיטי

העסקים בפתח תקווה: מתחמי קניות גדולים סגורים. מזון ופארם נשארו פתוחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

היום השני למלחמת הפתע של החמאס השאיר את רוב העסקים בעיר נעולים, כשאין יוצא ואין בא. קניוני עופר הודיעו כבר אתמול כי הם סוגרים את הקניונים מנתניה דרומה – שזה כולל את הקניון הגדול וקניון סירקין. בב.ס.ר סיטי כל העסקים נותרו סגורים, חוץ מהסופר בסר מרקט וסופר פארם. גם ביכין סנטר פתוחים רק החיוניים, ביניהם שופרסל. גם במרכז העיר רוב העסקים לא נפתחו. תמונת מצב.

החדשות הקשות מהדרום ומעזה לא מפסיקות להגיע והתחושה ברחובות פתח תקווה היא הלם ברחובות. האפקט העסקי של המלחמה שנחתה עלינו לרעה עוד ייבחן ויילמד לטווח הארוך, אבל כרגע מצב העסקים הוא הדבר הכי פחות חשוב. למרות זאת, בדקנו את הדבר הבסיסי ביותר: אילו מהם פתחו היום. מהבדיקה עולה כי רוב עסקי הקמעונאות והאוכל, בין אם מבחירה ומבין אם לא, החליטו שזה יום בו לא כדאי לפתוח את החנות.

הקניון הגדול פתח תקווה - יריד מכוניות חשמליות
הקניון הגדול פתח תקווה - גם סופרפארם סגור היום

גם חדר הכושר פרופיט הודיעו: סגורים היום

אפשר לומר בצורה הכי ברורה: רוב עסקי הקמעונאות והאוכל נשארו היום סגורים בפתח תקווה. רשת הסטוק למשל, למרות שחלק ממוצריה מוגדרים כמוצרים חיוניים, החליטה בהחלטה רשתית להשאיר את כל הסניפים סגורים במוצאי שבת וגם היום – כולל הסניפים בב.ס.ר סיטי וביכין סנטר. בעמי ב.ס.ר סיטי, למעשה כל העסקים היו סגורים היום, חוץ מ-KSP, דבוש, טאבון סיטי, בוקאדו והסופרמרקט "בסר מרקט" (לשעבר "זד מרקט).

בשופ TIME, רוב עסקי האוכל נותרו סגורים, אך חלקם היו פתוחים כמו תמרה. לצערם, הם כמעט לא ראו לקוחות היום, היות ורוב הלקוחות שלהם מגיעים מהעובדים והמשרדים באיזור – שרובם החליטו שלא לעבוד, או לעבוד מהבית. רבים מהם, בגלל שבתי הספר היו סגורים וצריך מישהו שיישאר עם הילדים כשיש מלחמה. גם מועדון בכושר פרופיט, עם סניפים בעמי ב.ס.ר סיטי וסגולה – הודיע על סגירה עד הוא חדשה.

תמרה פתוח, בבא חלה סגור

"רוב העובדים פחדו להגיע"

אתמול דיווחנו כי הקניון הגדול וקניון סירקין הודיעו כי לא יפתחו במוצ"ש – וכך גם היה היום (ראשון). לפי הודעת רשת קניוני עופר, כל הקניונים יישארו סגורים מנתניה דרומה – עד הודעה חדשה. במידה ויהיה עדכון – נעדכן כאן. ביכין סנטר רוב החנויות ועסקי האוכל נותרו סגורים, אך כפי שדיווחנו בפייסבוק – שופרסל יישאר פתוח וכך גם הום סנטר.

 

מתחם יכין פתח תקווה
מתחם יכין סנטר פתח תקווה - שופרסל נשאר פתוח

במתחם Giss-in רוב העסקים דווקא נפתחו, ביניהם בית הפנקייק המקורי, שפועל באופן מצומצם עד 24:00. "רוב העובדים פחדו להגיע, אבל החלטנו כן לפתוח. נוכח המצב כל לובש מדים שיגיע אלינו יקבל הטבה ופינוק. מעבר לכך שלחנו מנות פנקייק לחיילים בדרום", מסר הבעלים, שרון אדרי. שווארמה יאשקה נותרה סגורה ("נפתח מחר", מסרו). סופרמרקט סופרטל נותר פתוח, כמדי יום, אך עקב מחסור בכוח אדם, כנראה ולא יהיו פתוחים עד חצות כרגיל.

בית הפנקייק המקורי - פתח תקווה
בית הפנקייק פתח תקווה - בימים אחרים

מרכז העיר דומם כמעט

במרכז העיר העסקים גם כן דוממים. רובם לא פתחו היום. אפילו חלק מעסקי האוכל המהיר ברחוב חיים עוזר נותרו סגורים. "רק אני ואולי עוד עשרה עסקים פתחנו באיזור", אמר לנו בעל חנות מהרחוב. לפי שעה נראה כי ההחלטה לגבי מחר בכל העסקית תהיה דינמית והיא תלויה גם במצב הבטחוני וגם במצב הרוח. נדאג לעדכן כאן אם כאשר יהיו שינויים.

מרכז העיר דומם

זה לא נעים לראות מקדונלדס סגור

זה לא נעים לראות אמפוריום ואנדר ארמור סגורים

זה לא נעים לראות את הסטוק סגור

הסטוק בב.ס.ר סיטי נותר סגור למרות השלט OPEN
הסטוק בב.ס.ר סיטי נותר סגור למרות השלט OPEN

זה לא נעים לראות את שום SUM סגור

דבוש פתוח - ומפוצץ

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

אסף חממי

הותר לפרסום: אל"מ אסף חממי, שגדל בפתח תקווה, נהרג ב-7 באוקטובר. הלווייתו – מחרתיים

כמעט חודשיים מהשבת השחורה שהחלה את המלחמה, דובר צה"ל הודיע הערב כי מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה נפל בקרבות של אותו יום. גופתו נחטפה לעזה, יחד עם שני חברי צוות מהחפ"ק שלו. חממי עבר לאחרונה לקריית אונו, אך במשך שנים הוא ומשפחתו, התגוררו בעיר והם נטועים בה עמוק. ראש העיר, רמי גרינברג: "סיפורה של משפחת חממי הוא סיפורה של המדינה"

המשך קריאה »
אירוע רכיבת אופניים פתח תקווה

אירוע רכיבת אופני שטח התקיים היום בפתח תקווה למען החטופים והחטופות בעזה

עשרות רוכבי אופניים עם חולצות לבנות ובלונים צהובים הגיעו הבוקר (שישי) לחניון אצטדיון "שלמה ביטוח", משם יצאו לרכיבת שטח בשבילי הירקון לאורך מסלול של 10 קילומטרים. מזג האוויר היה נעים והאווירה הייתה מרגשת ואופטימית, זאת למרות שפעימות שחרור החטופים הסתיימו אתמול וכך גם הפסקת האש. באירוע נשא דברים אלון נמרודי, בנו של תמיר החטוף: "שבוע לפני החטיפה, הוא התראיין לקצונה".

המשך קריאה »
כנס אגף ביטחון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת: עשרות אוטובוסים, מובילים ומשאיות יתנו מענה בשעת חירום

נקווה שלא יהיה צורך: בכנס שקיים היום אגף הביטחון, הפיקוח והחירום של העירייה לחברות בעלות ציוד מכני הנדסי, הובלות והיסעים, סוכם כי אלו יהיו זמינות עבור תושבי העיר ולא עבור גורמים אחרים, במידה והמצב המלחמתי ידרוש זאת. ראש העיר, רמי גרינברג: "מדובר בהליך ייחודי, כאשר רק עיריות ורשויות מקומיות בודדות ביצעו הליך דומה".

המשך קריאה »

תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading