עסקים בפתח תקווה במלחמה - עמי ב.ס.ר סיטי

העסקים בפתח תקווה: מתחמי קניות גדולים סגורים. מזון ופארם נשארו פתוחים

היום השני למלחמת הפתע של החמאס השאיר את רוב העסקים בעיר נעולים, כשאין יוצא ואין בא. קניוני עופר הודיעו כבר אתמול כי הם סוגרים את הקניונים מנתניה דרומה – שזה כולל את הקניון הגדול וקניון סירקין. בב.ס.ר סיטי כל העסקים נותרו סגורים, חוץ מהסופר בסר מרקט וסופר פארם. גם ביכין סנטר פתוחים רק החיוניים, ביניהם שופרסל. גם במרכז העיר רוב העסקים לא נפתחו. תמונת מצב.

החדשות הקשות מהדרום ומעזה לא מפסיקות להגיע והתחושה ברחובות פתח תקווה היא הלם ברחובות. האפקט העסקי של המלחמה שנחתה עלינו לרעה עוד ייבחן ויילמד לטווח הארוך, אבל כרגע מצב העסקים הוא הדבר הכי פחות חשוב. למרות זאת, בדקנו את הדבר הבסיסי ביותר: אילו מהם פתחו היום. מהבדיקה עולה כי רוב עסקי הקמעונאות והאוכל, בין אם מבחירה ומבין אם לא, החליטו שזה יום בו לא כדאי לפתוח את החנות.

הקניון הגדול פתח תקווה - יריד מכוניות חשמליות
הקניון הגדול פתח תקווה - גם סופרפארם סגור היום

גם חדר הכושר פרופיט הודיעו: סגורים היום

אפשר לומר בצורה הכי ברורה: רוב עסקי הקמעונאות והאוכל נשארו היום סגורים בפתח תקווה. רשת הסטוק למשל, למרות שחלק ממוצריה מוגדרים כמוצרים חיוניים, החליטה בהחלטה רשתית להשאיר את כל הסניפים סגורים במוצאי שבת וגם היום – כולל הסניפים בב.ס.ר סיטי וביכין סנטר. בעמי ב.ס.ר סיטי, למעשה כל העסקים היו סגורים היום, חוץ מ-KSP, דבוש, טאבון סיטי, בוקאדו והסופרמרקט "בסר מרקט" (לשעבר "זד מרקט).

בשופ TIME, רוב עסקי האוכל נותרו סגורים, אך חלקם היו פתוחים כמו תמרה. לצערם, הם כמעט לא ראו לקוחות היום, היות ורוב הלקוחות שלהם מגיעים מהעובדים והמשרדים באיזור – שרובם החליטו שלא לעבוד, או לעבוד מהבית. רבים מהם, בגלל שבתי הספר היו סגורים וצריך מישהו שיישאר עם הילדים כשיש מלחמה. גם מועדון בכושר פרופיט, עם סניפים בעמי ב.ס.ר סיטי וסגולה – הודיע על סגירה עד הוא חדשה.

תמרה פתוח, בבא חלה סגור

"רוב העובדים פחדו להגיע"

אתמול דיווחנו כי הקניון הגדול וקניון סירקין הודיעו כי לא יפתחו במוצ"ש – וכך גם היה היום (ראשון). לפי הודעת רשת קניוני עופר, כל הקניונים יישארו סגורים מנתניה דרומה – עד הודעה חדשה. במידה ויהיה עדכון – נעדכן כאן. ביכין סנטר רוב החנויות ועסקי האוכל נותרו סגורים, אך כפי שדיווחנו בפייסבוק – שופרסל יישאר פתוח וכך גם הום סנטר.

 

מתחם יכין פתח תקווה
מתחם יכין סנטר פתח תקווה - שופרסל נשאר פתוח

במתחם Giss-in רוב העסקים דווקא נפתחו, ביניהם בית הפנקייק המקורי, שפועל באופן מצומצם עד 24:00. "רוב העובדים פחדו להגיע, אבל החלטנו כן לפתוח. נוכח המצב כל לובש מדים שיגיע אלינו יקבל הטבה ופינוק. מעבר לכך שלחנו מנות פנקייק לחיילים בדרום", מסר הבעלים, שרון אדרי. שווארמה יאשקה נותרה סגורה ("נפתח מחר", מסרו). סופרמרקט סופרטל נותר פתוח, כמדי יום, אך עקב מחסור בכוח אדם, כנראה ולא יהיו פתוחים עד חצות כרגיל.

בית הפנקייק המקורי - פתח תקווה
בית הפנקייק פתח תקווה - בימים אחרים

מרכז העיר דומם כמעט

במרכז העיר העסקים גם כן דוממים. רובם לא פתחו היום. אפילו חלק מעסקי האוכל המהיר ברחוב חיים עוזר נותרו סגורים. "רק אני ואולי עוד עשרה עסקים פתחנו באיזור", אמר לנו בעל חנות מהרחוב. לפי שעה נראה כי ההחלטה לגבי מחר בכל העסקית תהיה דינמית והיא תלויה גם במצב הבטחוני וגם במצב הרוח. נדאג לעדכן כאן אם כאשר יהיו שינויים.

מרכז העיר דומם

זה לא נעים לראות מקדונלדס סגור

זה לא נעים לראות אמפוריום ואנדר ארמור סגורים

זה לא נעים לראות את הסטוק סגור

הסטוק בב.ס.ר סיטי נותר סגור למרות השלט OPEN
הסטוק בב.ס.ר סיטי נותר סגור למרות השלט OPEN

זה לא נעים לראות את שום SUM סגור

דבוש פתוח - ומפוצץ

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מיכל פרנקל ביטון בעמי בסר סיטי פתח תקווה . משמאל מאיה ביטון ואלירן מזרחי

"נורו מחובקים": אמה של מאיה ביטון ז"ל מספרת על בתה בתערוכה שנפתחה בפ"ת (וידאו)

מתחם ב.ס.ר סיטי אירח אתמול אימהות שכולות במסגרת "חיבוק אחרון" – מיצג שנפתח לאחרונה ומספר את סיפורן של 25 מהן שאיבדו את ילדיהן במלחמת "חרבות ברזל". מיכל פרנקל ביטון, אמה של מאיה הפתח תקוואית, שעבדה במסעדת קפאו במתחם ונרצחה במסיבת הנובה יחד עם בן זוגה, אלירן מזרחי, סיפרה על רגעיה האחרונים. "שבוע לפני הרצח, הם אמורים היו להתארס".

המשך קריאה »
חיבוק אחרון - תערוכת צילומים בעמי ב.ס.ר סיטי

"חיבוק אחרון" – תערוכת צילומים חדשה של אימהות שכולות מוצגת בעמי ב.ס.ר סיטי

אלפי העוברים והשבים במתחם המסחרי ומרכז העסקים הכי פתוח בפתח תקווה, כבר הבחינו במיצג התערוכה שהוצב לפני כשבוע בין בניין ב.ס.ר Y ל-ב.ס.ר T, סמוך לסניף מקדונלד'ס. התערוכה מציגה צילומים של הצלמת יפעת פאר, יחד עם סיפוריהם של האמהות, שאיבדו את ילדיהן במתקפת הטרור של ה-7 באוקטובר. מחר, צפוי להתקיים טקס במקום, בנוכחות ראש העיר רמי גרינברג.

המשך קריאה »
מירי מסיקה משטרת פתח תקווה ממ"ד שלום פתח תקווה

צפו: משטרת פתח תקווה בית חינוך ממ"ד שלום שרים לזכר דור מנגדי ז"ל (וידאו)

היום יצא לאור קליפ מרגש של "שיר תקווה" אותו שר אנשי המשטרה בעיר ותלמידי החינוך המיוחד משערייה, בליווי הזמרת מירי מסיקה. הביצוע הוקדש לרב סמל דור מנגדי ז"ל, לוחם במשטרת ישראל, שנפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10, ולכל הגיבורים שנפלו בהגנה על המולדת. הקליפ צולם על רחבת תחנת המשטרה ברח' שטמפפר. מיכאל וקנין כתב את המילים ושמעון בוסקילה את הלחן.

המשך קריאה »
כיכר גורן פתח תקווה - אלימות

תיעוד: אלימות מילולית בין מפגינים בכיכר גורן פתח תקווה לנהגים ובני נוער (וידאו)

זה עדיין לא הגיע למחוזות של האלימות הפיזית כמו שאנחנו רואים בהפגנות בתל אביב, אבל זה נראה לא רחוק משם והפתיל הקצר בין המפגינים למתנגדיהם, עלול להתפוצץ לנו בפרצוף ולא נהיה מופתעים. מסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות, מתקבלת תמונה די עגומה שרחוקה מאוד מהקלישאה של "ביחד ננצח". לטענת המפגינים, לא מדובר רק בקללות ולעיתים זה גולש מעבר והם שואלים – "איפה המשטרה"? צפו בתיעוד.

המשך קריאה »