ענבר הימן פתח תקווה

מה עלה בגורלה של ענבר הימן הפתח תקוואית? יותר מ-100 שעות ועדיין אין מידע רשמי

הימן, בת ה-27, שנולדה וגדלה בפתח תקווה, עברה לפני שנה לחיפה, שם היא הייתה צפויה לסיים את שנת הלימודים הרביעית במרכז האקדמי לעיצוב של ויצו. לרגל תחילת הלימודים, היא רצתה לחגוג – וירדה לעוטף עזה עם חברות למסיבת הנובה ברעים – שם שימשה כעוזרת למארגנים. בסרטון קשה לצפייה, היא נראית מעולפת, מובלת על ידי ארבעה מחבלים לעזה. חברתה הטובה: ענבר חזקה ותחזור.

אם במצב נורמלי הסיפור של ענבר הימן מפתח תקווה היה פותח למשך ימים ארוכים את כל מהדורות החדשות – היום לצערנו, היא אחת, מתוך עשרות אם לא מאות אזרחים הנמצאים ככל הנראה בעזה, כבר ארבעה ימים – מאז תחילת מתקפת הפתע של החמאס. למשפחה, חשוב מאוד לספר את הסיפור של ענבר – ויותר מכך – לעורר מודעות בתקשורת על מנת לקבל כל פיסת מידע בנוגע למצבה.

אביה של ענבר, חיים הימן מספר על העדויות על חטיפתה ומתחנן שמישהו מהמערכת יצור קשר עם בני המשפחה

"בסרטון ענבל נראית נחטפת על ידי ארבעה מחבלים לעבר עזה", אומר חיים בסרטון. "העברנו את הסרטון דרך המשטרה. אף גורם לא פנה אלינו. אנחנו מרגישים לבד. מתחננים שגורמי מודיעין וצבא ייצרו איתנו קשר".

בלי שביב מידע מיום שבת

הימן נולדה וגדלה בפתח תקווה ומגיל שלוש היא התגוררה ברח' חדרה באם המושבות הישנה, יחד עם הוריה, חיים ויפעת – ואחיה עידו בן ה-24, שסיפר לנו: "ענבר נולדה בבלינסון ומגיל צעיר היא גדלה בפתח תקווה. את התיכון היא עשתה ב"אחד העם" והייתה מאוד פעילה במסגרות הקהילתיות של העיר, בין היתר בתנועת הנוער תרבות".

לפי הידוע, ענבר נסעה בלילה שבין שישי לשבת לעוטף עזה עם חברות ושימשה כ"הלפרית" במסיבת הנובה ברעים. התכנון של ענבר היה לחזור למרכז לאחר מכן ולצפות במשחק של מכבי חיפה מול הפועל באר שבע, קבוצתה האהודה שלה ושל בן זוגה נועם אלון. לאחר מכן הם תכננו לנסוע לשבוע ימים בסיני. מיום שבת, באותו בוקר ארור – אין שביב מידע עליה, חוץ מסרטון קשה לצפייה בו היא נראית מובלת, במצב עילפון, לתוך עזה, על ידי ארבעה מחבלים.

ענבר הימן מפתח תקווה: אין שביב מידע עדיין
ענבר הימן מפתח תקווה: אין שביב מידע עדיין

"ענבר התחילה להתעייף ולהאט את קצב הבריחה

אביו של נועם בן זוגה, מרדכי אלון, כתב אתמול בפייסבוק שלו: "ענבר עדיין נעדרת. לא מצאנו את שמה באף רשימה. היא גבוהה, רזה, בעלת שיער ערמוני ארוך, לבשה טייץ צבעוני וטופ סגול. מישהו נתקל בה במסיבה או שיש ברשותו מידע כלשהו אודותיה, אנא עדכנו. אנחנו זקוקים לכל מי שצפה בתמונות ובסרטונים המגיעים מעזה שבהם מופיעים חטופים, לנסות ולזהות אם ענבר מופיעה בהם. מסיבות מובנות אנו מתקשים לעשות זאת, ולכן אנו פונים לעזרתכם".

משפחתה וחבריה מיד התארגנו ופתח בקמפיין אינטרנטי, שכותרתו "מחזירים את ענבר הביתה בשלום" – ומאז העדויות החלו לזרום. "הגיעה לידינו עדות שמספרת שענבר רצה להתחבא עם עוד שני בחורים – רום דהרי ופריאל ביטון", כתבה חברת הילדות שלה, עינב סומך. "שלושתם התחבאו כמה שעות ביחד. לאחר מספר שעות, הם יצאו ממקום המסתור והתחילו לרוץ. ענבר התחילה להתעייף ולהאט את קצב הבריחה".

התמונות האחרונות של ענבר הימן - מהמסיבה הקטלנית ברעים
התמונות האחרונות של ענבר הימן - מהמסיבה הקטלנית ברעים

"רוצים לדעת מה מצבה הפיזי. הלב שלנו מרוסק"

כפי הידוע, בשלב מסוים, הם נתקלו שלושתם במחבלים. "מחבל אחד תפס את ענבר, תוך כדי שנופף עליה עם סכין יפנית במטרה לנסות לקרב את אחד הבחורים ולחטוף אותו גם", מסרה עינב. "אחד מהם רץ בחזרה לכיוון ענבר עם קרש עץ. הוא רץ חמישה מטר לכיוונה וצעק למחבל. המחבל עזב אותה והתקדם לכיוון של אחד מהחברים".

"ברגע הזה, החבר חשב שענבר תצליח לברוח. ענבר קפאה במקום. מחבל אחר הגיע והעלה את ענבר על אופנוע, ואף אחד לא ראה אותה יותר. אנחנו רוצים עוד פרטים. יש לנו כל כך הרבה חורים בסיפור. מי יודע מה קרה לענבר בין הסרטון לבין האירוע המזעזע הזה? אנחנו רוצים לדעת מה מצבה הפיזי. בבקשה, הלב שלנו מרוסק, אנחנו רוצים עוד פרטים שיקרבו אותנו למה שקרה לענבר, איפה היא ומי ראה או שמע אותה".

חברות טובות-טובות פתח תקווה. ענבר הימן משמאל ודנה וולינסקי
חברות טובות-טובות פתח תקווה. ענבר הימן משמאל ודנה וולינסקי

"כששמעתי על מה קרה לענבר - הגוף שלי השתתק"

חברת הילדות שלה, דנה וולינסקי, קיבלה את החדשות הרעות כששהתה בתאילנד ומיד החליטה לחזור ארצה. "על מה שקרה שמעתי דרך הפייסבוק" סיפרה. "פתאום ראיתי פוסט על ענבר שהיא נעדרת, לרגע לא הבנתי מה קורה הגוף שלי השתתק. לאחר מכן נחשפתי לסירטון הנורא של ענבר בו רואים שהיא נחטפת לעזה".

ספרי עליה.

"אני מכירה את ענבר 23 שנים מהגן. גדלנו ביחד בשכונה, תמיד היינו באותה הכיתה. היינו מסתובבות כל הפסקה ביחד. אני וענבר חברות הכי טובות. היא בן אדם מדהים תמיד עוזרת לכולם, תמיד אכפת לה מכל אחד, היא מצחיקה, יצירתית. יש לנו אפילו קעקוע משותף שעשינו לסמל את החברות שלנו.

מה התחושה שלך? מה עלה בגורלה?

"התחושות בטן שלי אומרות שענבר בחיים ושהיא תחזור, היא מאוד חזקה נפשית ופיזית. אני מכירה אותה היא לוחמת ובטוחה שאפילו היא תצליח להרגיע שם אחרים". בינתיים לא התקבלה שום הודעה רשמית על כך שענבר נמצאת בעזה חטופה. בהמשך הערב צפויה להתפרסם כתבת טלוויזיה על המקרה בכאן 11.

בעל הבית של הימן השתגע: שלמו את שכר הדירה

את התכתבות הוואטסאפ הזאת צריך לקרוא שוב ושוב כדי להאמין שהיא אמיתית. בעל הבית של הימן בחיפה, דרש את תשלום שכר הדירה ולא הירפה גם כאשר הוסבר לו שענבר חטופה בעזה. "תחפש מחליפים", הוא ענה לשותף לדירה, על אף שמדובר בסכום פעוט של 1250 ש"ח. "אתה לא עושה לי טובה שאתה גר שם. שיהיה לך ברור: אתה יכול לדברם עם ההורים שלה על פינוי החדר. יש כללים ברורים בחוזה השכירות. אין לי עניין להגיע לזה, אבל יש מצב שזה יקרה"/

אלון מספר: "השותף עדכן את בעל הבית, שענבר נחטפה והודיע שהוא כמובן ישלם את חלקו בשכ"ד. ד' ציפה לאמפטיה, אלא שאת בעל הבית זה לא עניין בכלל. הוא דרש את הכסף  – או שהשותף, או בני משפחתה של ענבר יפנו את חפציה ושימצאו מיד דייר חלופי. לקרוא ולא להאמין. אני מתפוצץ מזעם.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מרגישים בטוחים? עיריית פתח תקווה החלה להפעיל את היחידה הטקטית (וידאו)

לפי הדיווח, בכל לילה יהיו ברחבי העיר לא פחות מ-15 לוחמים חמושים, שיצטרפו לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים ועשרות מתנדבים שפועלים בהכוונת העירייה. השדרוג מגיעה בעקבות דרישת התושבים להגביר את תחושת הביטחון, נוכח תקופת המלחמה והאירועים הפליליים הרבים שפקדו את העיר לאחרונה. בעירייה מדגישים כי לא מדובר בתחליף למשטרת ישראל, אלא רק בתגבור.

המשך קריאה »
אורלי גלבוע אמה של דניאלה גלבוע - בראיון מטלטל בחדשות 12

צפו: אורלי גלבוע מפתח תקווה בפנייה נרגשת לשרה נתניהו להשבת דניאלה מעזה (וידאו)

האם הפתח תקוואית, שביתה נמצאת בשבי החמאס כבר כמעט חצי שנה, סיפרה אמש במהדורה המרכזית של חדשות 12 על פגישה שהייתה לה לאחרונה עם אשת ראש הממשלה, יחד עם אמהות של חטופות נוספות. "ביקשתי משרה שהיא זו שתבשר לי לראשונה על שובה של דניאלה – ולא אף אחד אחר", אמרה בראיון לדני קושמרו. בנוסף, ביקשה מקבינט המלחמה "לתת מספיק חבל לצוות המו"מ".

המשך קריאה »
היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading