אזעקה במוצ"ש: רסיסי יירוט של כיפת ברזל נפלו במרכז העיר. אין נפגעים

בשעה 21:00, בפעם השביעית מאז תחילת המלחמה, נשמעו סירנות בפתח תקווה, לאחר שמוקדם יותר (17:00), נשמעה אזעקה נוספת. בשני המקרים הטילים יורטו, אך הפיצוצים נשמעו בעוצמה החזקה ביותר השבוע, זאת מכיוון שהיירוט התבצע ממש מעל העיר. נזק קל נגרם לבית מגורים מרסיסים שנפלו עליו. איזורי האוכל והבילוי במוצאי השבת: הרוב סגור. מה שפתוח – ריק.

המלחמה הורגשה השבת היטב השבת בפתח תקווה, זאת בעקבות שתי האזעקות שנשמעו ברחבי העיר והדי היירוטים נשמעו היטב במיוחד באזעקה השנייה של השעה 21:00. תושבים מהרחוב שלחו תמונות ברשתות החברתיות, בהם נראים בבירור רסיסי היירוט שנפלו ברחוב.

מהעירייה נמסר: "הערב נשמעה אזעקה בעיר ונשמעו יירוטים מעל שמי העיר. אין פגיעה ישירה במבנה אלא נפילה בין בניינים באחד מאזורי העיר. אין נפגעים ונגרם נזק קל לרכוש. עיריית פתח תקווה וכוחות הביטחון כבר נמצאים בשטח ומסייעים לכלל התושבים לרבות אלה המבקשים להתפנות. חשוב לציין כי רסיסים ונפלים רבים נצפו בשטח העיר.

העסקים סגורים או ריקים

תמונת מצב עסקי האוכל והבילוי בפתח תקווה במוצ"ש השני מהמלחמה היא די עגומה. העסקים שנותרו פתוחים הם בעיקר אלה שמבוססים גם על הזמנות וטייקאווי. פאבים ברים ומסעדות יוקרה נותרו סגורים. הקניון הגדול נותר סגור. בעלי העסקים עמם שוחחנו שקועים עמוק באי הוודאות ולא יודעים באילו שעות העסקים שלהם יפעלו (אם בכלל) שבוע הבא.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »
עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »
לירון יצחק וארוסתו

חלל שני מפתח תקווה בתוך יום: לירון יצחק, שבועיים לפני חתונתו, נפטר בבילינסון מפצעיו

יצחק, עובד חברה קבלנית מטעם משרד הביטחון, נפצע שלשום באורח אנוש מפצמ"ר במרחב רצועת עזה. בית החולים בילינסון הפתח תקוואי הודיע כי הצוותים הרפואיים נלחמו על חייו ביומיים האחרונים בניסיון לטפל בפציעת הראש האנושה אותה ספג – אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. יצחק ז"ל, בן 30, הוא הותיר אחריו הורים, אח, אחות ואת אלמוג ארוסתו, לה היה אמור להינשא בעוד שבועיים.

המשך קריאה »

עוד חלל מפתח תקווה: סמל עירא יאיר גיספן נהרג אתמול בדרום רצועת עזה

יומיים אחרי יום הזיכרון, התבשרנו כי החלל הראשון במבצע צה"ל ברפיח, הוא בן העיר. גיספן, בן ה-19, לוחם בגדוד 75 בחטיבת השריון 7 (עוצבת "סער מגולן"), נהרג בתקרית קשה בה גם נפצעו שלושה חיילי צה"ל נוספים. זהו החלל/נרצח/חטוף ה-31 של העיר. מתחילת המלחמה נהרגו 621 חיילי צה"ל, בהם 273 בתמרון בעזה. גיספן הוא הנופל ה-25 מעוצבת "סער מגולן" מ-7 באוקטובר. פרטים נוספים בהמשך

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading