פתח תקווה מצלמים בניינים וחושבים שהם מחבלים

פאניקת צילומי הבניינים בפתח תקווה. העירייה והמשטרה: מהומה על לא מאומה (וידאו)

זה התחיל בימים האחרונים כטפטוף ובימים האחרונים הפך לזרם של ממש: מאות הודעות ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואצאפ של תושבים בכל רחבי העיר שראו (ובעיקר שמעו) על כך שבני מיעוטים מצלמים מבני מגורים, כשהחשש הוא מפעילות חבלנית עיונת בתקופה כל כך מתוחה. ראש העיר ודובר המשטרה מיהרו להוציא סרטונים מרגיעים, שלא הרגיעו את כל התושבים.

תחושת המתח וחוסר הוודאות שיצרה המלחמה בקרב תושבי פתח תקווה באה לידי ביטוי מוחשי בפאניקת צילומי הבניינים, שעוררה סערה גדולה – בעיקר במרחב הדיגיטלי. תושבים רבים שיתפו את התמונות, יחד עם חששם, שמדובר בפעילות חבלנית עוינת, שנועדה לאסוף מודיעין – במטרה לבצע בשכונות. הדיווחים העיקריים היו של שני אנשים, עם זהות חשודה של בני מיעוטים, מצלמים מבנה מגורים בנווה גן.

רמי גרינברג עם "המחבל המצלם"

הפאניקה הייתה כה גדולה, שראש העיר, רמי גרינברג, פרסם שני סרטונים במטרה לשלול מהייסוד את חששם של התושבים וגם להרגיע אותם. בסרטון הראשון הוא דיבר למצלמה ובשני הוא הגדיל לעשות והביא לצילום את "המצלם" החשוד מנווה גן, שמסתבר שהוא בסך הכל עובד חברת ניקיון, שצילם על מנת לדווח למעסיק שלו, איזה בניין הוא ניקה.

"המשטרה איתרה את המצלמים בנווה גן והתברר שמדובר בעובדי חברת ניקיון", מסר גרינברג. "אותם אנשים ניראו בשכונה אחרת בעיר ובעל הנכס אישר שאלו אנשים שניקו אצלו. בעל חברת הניקיון הבטיח שלא שעובדיו לא יצלמו יותר, על מנת שלא לעורר חשד. בנוסף, קיבלתי צילומים דומים מבית פרטי. כאן היה מדובר בעובדי עירייה, ישראלים-יהודים, שהלכו עם כובעים וצילמו את עבודת הגינון שעשו".

רמי גרינברג: פאניקה מיותרת

גרינברג הוסיף כי יש בעיר תושבים ערבים-ישראלים, שעובדים תחת החוק, כמו עובדי ניקיון, גננים, רוקחים ועוד. "אני מבין את החשש וחשוב לשמור על עירנות ולדווח לרשויות. יחד עם זאת, חשוב לשמור על העובדות נכונות ולא ליצור פאניקה מיותרת בקרב התושבים, שגם מפריע לנו לטפל בדברים האמיתיים וזה גם מפחיד אנשים שלא לצורך.

דובר המשטרה: "אנא הפסיקו לשרשר את הפרסומים"

המשטרה אף היא הוציאה סרטון הרגעה משלה. "משטרת ישראל בדקה את כל הפרסומים ומהבדיקה עולה שאין מדובר באירוע פח"ע", הרגיע הדובר, אלי לוי. "אנא הפסיקו לשרשר את הפרסומים ברשתות החברתיות, לבל לגרום בהלה מיותר. מצד שני, אנחנו מבקשים לפנות למוקד 100 של המשטרה, בכל מקרה חשוד ואנחנו נטפל בכל פנייה מהר ככל שניתן.

למרות דברי ההרגעה מהמשטרה והעירייה, תושבים רבים בפתח תקווה עדיין חוששים.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

פתח תקווה רח' ראשון לציון

פתח תקווה מתעוררת למלחמה עם איראן: שקט בכבישים וברחובות. אירועים התבטלו

את הלילה ההסטורי, בו הופגזנו עם מאות טילים, ש-99% אחוז מהם יורטו, העבירו תושבי העיר בשקט יחסי, ללא אזעקות, אבל עם חרדה מתמדת, מהולה בעצב על תוכניות של בילוי וכיף – אותם גנזו האיראנים, בעקבות החלטת פיקוד העורף לבטל כל פעילות במוסדות החינוך, טיולים, קייטנות. אלפי הורים, תושבי העיר, נאלצו לקחת יום חופש מהעבודה להישאר עם הילדים בבתים. עיריית פ"ת קיימה הערכת מצב.

המשך קריאה »
אורלי גלבוע רמי גרינברג בטקס לו יהי למען החזרת דניאלה גלבוע

צפו: עשרות תלמידים והורים של בית ספר "נתן יונתן" שרו "לו יהי" למען דניאלה גלבוע (וידאו)

כ-150 איש נכחו בטקס המיוחד והמרגש, כששירה של נעמי שמר נשמע היטב באם המושבות החדשה, סוג תפילה המונית למען גלבוע, תושבת פתח תקווה ובעבר תושבת השכונה, שנחטפה בשביעי באוקטובר וכבר מעל לחצי שנה נמצאת בשבי. "אני מקווה שהתפילה הזאת תפתח את שערי שמיים – ודניאלה, כמו כל החטופים, יגיעו במהרה הביתה – ויוכלו לחגוג איתנו את חג החירות", אמרה לפתח תקווה NEWS, אורלי, אמה של דניאלה.

המשך קריאה »

מרגישים בטוחים? עיריית פתח תקווה החלה להפעיל את היחידה הטקטית (וידאו)

לפי הדיווח, בכל לילה יהיו ברחבי העיר לא פחות מ-15 לוחמים חמושים, שיצטרפו לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים ועשרות מתנדבים שפועלים בהכוונת העירייה. השדרוג מגיעה בעקבות דרישת התושבים להגביר את תחושת הביטחון, נוכח תקופת המלחמה והאירועים הפליליים הרבים שפקדו את העיר לאחרונה. בעירייה מדגישים כי לא מדובר בתחליף למשטרת ישראל, אלא רק בתגבור.

המשך קריאה »
אורלי גלבוע אמה של דניאלה גלבוע - בראיון מטלטל בחדשות 12

צפו: אורלי גלבוע מפתח תקווה בפנייה נרגשת לשרה נתניהו להשבת דניאלה מעזה (וידאו)

האם הפתח תקוואית, שביתה נמצאת בשבי החמאס כבר כמעט חצי שנה, סיפרה אמש במהדורה המרכזית של חדשות 12 על פגישה שהייתה לה לאחרונה עם אשת ראש הממשלה, יחד עם אמהות של חטופות נוספות. "ביקשתי משרה שהיא זו שתבשר לי לראשונה על שובה של דניאלה – ולא אף אחד אחר", אמרה בראיון לדני קושמרו. בנוסף, ביקשה מקבינט המלחמה "לתת מספיק חבל לצוות המו"מ".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading