פתח תקווה מצלמים בניינים וחושבים שהם מחבלים

פאניקת צילומי הבניינים בפתח תקווה. העירייה והמשטרה: מהומה על לא מאומה (וידאו)

זה התחיל בימים האחרונים כטפטוף ובימים האחרונים הפך לזרם של ממש: מאות הודעות ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואצאפ של תושבים בכל רחבי העיר שראו (ובעיקר שמעו) על כך שבני מיעוטים מצלמים מבני מגורים, כשהחשש הוא מפעילות חבלנית עיונת בתקופה כל כך מתוחה. ראש העיר ודובר המשטרה מיהרו להוציא סרטונים מרגיעים, שלא הרגיעו את כל התושבים.

תחושת המתח וחוסר הוודאות שיצרה המלחמה בקרב תושבי פתח תקווה באה לידי ביטוי מוחשי בפאניקת צילומי הבניינים, שעוררה סערה גדולה – בעיקר במרחב הדיגיטלי. תושבים רבים שיתפו את התמונות, יחד עם חששם, שמדובר בפעילות חבלנית עוינת, שנועדה לאסוף מודיעין – במטרה לבצע בשכונות. הדיווחים העיקריים היו של שני אנשים, עם זהות חשודה של בני מיעוטים, מצלמים מבנה מגורים בנווה גן.

רמי גרינברג עם "המחבל המצלם"

הפאניקה הייתה כה גדולה, שראש העיר, רמי גרינברג, פרסם שני סרטונים במטרה לשלול מהייסוד את חששם של התושבים וגם להרגיע אותם. בסרטון הראשון הוא דיבר למצלמה ובשני הוא הגדיל לעשות והביא לצילום את "המצלם" החשוד מנווה גן, שמסתבר שהוא בסך הכל עובד חברת ניקיון, שצילם על מנת לדווח למעסיק שלו, איזה בניין הוא ניקה.

"המשטרה איתרה את המצלמים בנווה גן והתברר שמדובר בעובדי חברת ניקיון", מסר גרינברג. "אותם אנשים ניראו בשכונה אחרת בעיר ובעל הנכס אישר שאלו אנשים שניקו אצלו. בעל חברת הניקיון הבטיח שלא שעובדיו לא יצלמו יותר, על מנת שלא לעורר חשד. בנוסף, קיבלתי צילומים דומים מבית פרטי. כאן היה מדובר בעובדי עירייה, ישראלים-יהודים, שהלכו עם כובעים וצילמו את עבודת הגינון שעשו".

רמי גרינברג: פאניקה מיותרת

גרינברג הוסיף כי יש בעיר תושבים ערבים-ישראלים, שעובדים תחת החוק, כמו עובדי ניקיון, גננים, רוקחים ועוד. "אני מבין את החשש וחשוב לשמור על עירנות ולדווח לרשויות. יחד עם זאת, חשוב לשמור על העובדות נכונות ולא ליצור פאניקה מיותרת בקרב התושבים, שגם מפריע לנו לטפל בדברים האמיתיים וזה גם מפחיד אנשים שלא לצורך.

דובר המשטרה: "אנא הפסיקו לשרשר את הפרסומים"

המשטרה אף היא הוציאה סרטון הרגעה משלה. "משטרת ישראל בדקה את כל הפרסומים ומהבדיקה עולה שאין מדובר באירוע פח"ע", הרגיע הדובר, אלי לוי. "אנא הפסיקו לשרשר את הפרסומים ברשתות החברתיות, לבל לגרום בהלה מיותר. מצד שני, אנחנו מבקשים לפנות למוקד 100 של המשטרה, בכל מקרה חשוד ואנחנו נטפל בכל פנייה מהר ככל שניתן.

למרות דברי ההרגעה מהמשטרה והעירייה, תושבים רבים בפתח תקווה עדיין חוששים.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מיכל פרנקל ביטון בעמי בסר סיטי פתח תקווה . משמאל מאיה ביטון ואלירן מזרחי

"נורו מחובקים": אמה של מאיה ביטון ז"ל מספרת על בתה בתערוכה שנפתחה בפ"ת (וידאו)

מתחם ב.ס.ר סיטי אירח אתמול אימהות שכולות במסגרת "חיבוק אחרון" – מיצג שנפתח לאחרונה ומספר את סיפורן של 25 מהן שאיבדו את ילדיהן במלחמת "חרבות ברזל". מיכל פרנקל ביטון, אמה של מאיה הפתח תקוואית, שעבדה במסעדת קפאו במתחם ונרצחה במסיבת הנובה יחד עם בן זוגה, אלירן מזרחי, סיפרה על רגעיה האחרונים. "שבוע לפני הרצח, הם אמורים היו להתארס".

המשך קריאה »
חיבוק אחרון - תערוכת צילומים בעמי ב.ס.ר סיטי

"חיבוק אחרון" – תערוכת צילומים חדשה של אימהות שכולות מוצגת בעמי ב.ס.ר סיטי

אלפי העוברים והשבים במתחם המסחרי ומרכז העסקים הכי פתוח בפתח תקווה, כבר הבחינו במיצג התערוכה שהוצב לפני כשבוע בין בניין ב.ס.ר Y ל-ב.ס.ר T, סמוך לסניף מקדונלד'ס. התערוכה מציגה צילומים של הצלמת יפעת פאר, יחד עם סיפוריהם של האמהות, שאיבדו את ילדיהן במתקפת הטרור של ה-7 באוקטובר. מחר, צפוי להתקיים טקס במקום, בנוכחות ראש העיר רמי גרינברג.

המשך קריאה »
מירי מסיקה משטרת פתח תקווה ממ"ד שלום פתח תקווה

צפו: משטרת פתח תקווה בית חינוך ממ"ד שלום שרים לזכר דור מנגדי ז"ל (וידאו)

היום יצא לאור קליפ מרגש של "שיר תקווה" אותו שר אנשי המשטרה בעיר ותלמידי החינוך המיוחד משערייה, בליווי הזמרת מירי מסיקה. הביצוע הוקדש לרב סמל דור מנגדי ז"ל, לוחם במשטרת ישראל, שנפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10, ולכל הגיבורים שנפלו בהגנה על המולדת. הקליפ צולם על רחבת תחנת המשטרה ברח' שטמפפר. מיכאל וקנין כתב את המילים ושמעון בוסקילה את הלחן.

המשך קריאה »
כיכר גורן פתח תקווה - אלימות

תיעוד: אלימות מילולית בין מפגינים בכיכר גורן פתח תקווה לנהגים ובני נוער (וידאו)

זה עדיין לא הגיע למחוזות של האלימות הפיזית כמו שאנחנו רואים בהפגנות בתל אביב, אבל זה נראה לא רחוק משם והפתיל הקצר בין המפגינים למתנגדיהם, עלול להתפוצץ לנו בפרצוף ולא נהיה מופתעים. מסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות, מתקבלת תמונה די עגומה שרחוקה מאוד מהקלישאה של "ביחד ננצח". לטענת המפגינים, לא מדובר רק בקללות ולעיתים זה גולש מעבר והם שואלים – "איפה המשטרה"? צפו בתיעוד.

המשך קריאה »