סניף לנדוור גיסין פתח תקווה במצב חמל מלחמה

למשך שבועיים הפך סניף לנדוור פתח תקווה במרכז רום ממסעדה לחמ"ל תרומות למלחמה

ב-7 באוקטובר, התכונן הצוות של הסניף במרכז רום, שכונת אם המושבות, לעוד משמרת שבת רגילה, אליה היו צפויים להגיע סועדים רבים, לסיים את תקופת החגים עם ארוחת בוקר וקפה. אלה שהאזעקות ואחרי כן הדיווחים מהדרום – שינו את כל התכניות. המקום נסגר לסועדים, אבל נפתח לכל מי שרוצה לתרום חבילות מצרכים לחיילים. עומר שם-טוב, הזכיין: "הבאנו מהר מאוד, שזה מה שצריך לעשות".

סניף המסעדה-בית קפה לנדוור, ברח' יעל רום 8 פתח תקווה, הוא אחד מהעסקים היציבים והמצליחים בעיר, שפועל כבר כ-12 שנים. כמעט אף פעם לא תמצאו אותו ריק ובהרבה משעות ה'פיק' הוא מלא עד אפס מקום. המיקום המרכזי שלו, יחד עם השם של הרשת, תרמו להצלחתו ובעיני רבים הוא נחשב אטרקטיבי יותר מאשר הסניפים הנוספים בפתח תקווה – בקניון הגדול ובסיבים.

צפו: אנשי ולקוחות לנדוור אם המושבות פתח תקווה מספרים (מתוך TIKTOK פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok סניף לנדוור גיסין פתח תקווה הפך ממסעדה לחדר מלחמה. #bringthemhome #פתחתקווה ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"היה לנו מיד ברור שנפתח את המקום לתרומות"

עסקי מסעדנות רבים נסגרו בפתח תקווה מה-7 באוקטובר. רובם, בעיקר בתי הקפה והאוכל המהיר, התאוששו תוך מספר ימים ופתחו את שעריהם שוב ללקוחות, גם אם בשעות מצומצמצות יותר. לנדוור גיסין פתח תקווה היה סגור לגמרי ורבים מהתושבים לא ידעו שבפנים מתבצעת פעילות מאומצת ואינטנסיבית של איסוף תרומות, אריזה ושינוע החבילות לחיילים הפרוסים במקומות השונים.

הבעלים-שותף של הסניף, עומר שם-טוב, הבין מיד שצריך לסגור את הסניף ללקוחות ולהפוך את לנדוור גיסין פתח תקווה למשהו אחר. "ברגע אחד פשוט החלטנו לסגור", הוא משחזר את מה שקרה באותה שבת נוראית. "היה לנו ברור שיום אחרי זה נפתח את המקום לתרומות – כי מאוד מהר הבנו את המצב. במשך שבועיים ארזנו וחילקנו מאות חבילות לחיילים".

ממסעדה לחדר מלחמה - לנדוור פתח תקווה

התשובה של לנדוור אם המושבות פתח תקווה

היוזמה של שם-טוב אינה מובנת מאליה. ראשית, הוא החליט עליה באופן עצמאי, בלי קשר לרשת – שכ-60 סניפיה, הפזורים בארץ נשארו סגורים. שם-טוב בן ה-23, תושב שכונת מרום נווה, הצליח תוך זמן קצר לארגן עשרות תורמים ומתנדבים, בעיקר דרך קבוצות וואצאפ של שכנים, חברים, בתי ספר. בנוסף, הוא גם עורר מודעות בקרב בעלי עסקים אחרים באיזור – שגם הם תרמו ציוד.

"ההירתמות הייתה גדולה", מספר שם-טוב. "התושבים התגייסו והביאו לפי מכל הבא ליד – ציוד, אוכל, מצרכים. וידאנו שהכל ארוז ונשלח לאן שצריך להישלח".

רק השבוע התבשרנו על כך שמפגינים פרו-פלשתינים הפגינו מחוץ לסניף לנדוור בטורונטו קנדה, תוך הנפת דגלי פלסטין והטרדה של לקוחות שהגיעו למקום. התקשורת והפוליטיקאים בקנדה גינו את המעשה ועל הדרך גם פירגנו ללאנדבר, אבל היוזמה של שם-טוב בסניף לנדוור פתח תקווה שבגיסין, היא אולי התשובה האמיתית לכל מי שתומך בדרך הטרור ושואף להשמיד אותנו.

עומר שם-טוב, בעלים שותף - לנדוור גיסין פתח תקווה

בינתיים לא ידוע אם יתקבל פיצוי

"הקימו פה חמ"ל מטורף", מספרת בת-אל, תושבת פתח תקווה, לקוחה קבועה, שפגשנו אותה בסניף, שנפתח אתמול (רביעי) ללקוחות לראשונה מפתיחת המלחמה. "היו פה מלא אנשים שבאו לעזור, לתרום. גם אני והבן זוג שלי באנו לפה והבאנו דברים לחיילים". חלק מהמתנדבים היו הלקוחות הקבועים של סניף לנדוור גיסין פתח תקווה – ויש רבים כאלה.

הצד הפחות נעים בעניין הוא ההפסד הכספי שצפוי לסניף, בעקבות השבועיים בהם היה סגור. "מדובר בנזק של עשרות עד מאות אלפי שקלים", אומר שם-טוב, בשבינתיים לא יודע אם יקבל פיצוי – לא מרשת לנדוור ולא מהמדינה. "הכי חשוב לי שהפרנסה של העובדים שלי לא תיפגע. שהמדינה תיתן תפצה אותם על חל"ת. מקווה שהיא גם תדע לתת מענקים".

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

צחי גלילה ונדב סגל בפסגת הדר יום הזיכרון 2024

צפו: עשרות תושבי פסגת הדר נכחו בטקס יום הזיכרון שהתקיים במתנ"ס השכונתי (וידאו)

הטקס החל עם הישמע הצפירה ולאחר שירת התקווה עלה לשיר הזמר נדב סגל הפתח תקוואי, שלאחרונה התבשר על מותו על אחיינו, אליקים ליבמן, שהיה נחשב חטוף במשך שבעה חודשים. לפני מספר ימים התגלו שרידי גופתו בקיברה של אחת מהנרצחות במסיבת הנובה, אותה איבטח.

המשך קריאה »
בית הקברות בסגולה - החלקה הצבאית - יום הזיכרון 2024

צפו: כ-7000 אנשים פקדו את החלקה הצבאית בסגולה בטקס יום הזיכרון 2024 (וידאו)

נחילי אדם הגיעו בצהרים לבית הקרות, עד שאי אפשר היה להכניס סיכה בין האנשים. לפני תחילת הטקס, אחד מהבאים מחה בקריאות רמות נגד הממשלה. השר בוסו נאם ולמעט קריאה אחת "לך הביתה", שנשמעה בתחילת נאומו, לא נרשמו הפרעות נוספות. גרינברג השאיר נר בשם עיריית פתח תקווה. אלון ודינה גרש, הוריו של משה ז"ל, שנפל לפני ארבעה חודשים, הניחו זר בשם המשפחות השכולות.

המשך קריאה »

נזכור את כולם: 30 פתח תקוואים שנפלו/נרצחו/נחטפו מאז ה-7 באוקטובר

מאז שפרצה המלחמה, פתח תקווה, כעיר הרביעית בגודלה בישראל, ספגה אבידות רבות וקשות מנשוא. אלפים מתושבי העיר ילוו את הנופלים בבתי העלמין בעוד יומיים – כשרבים מהם יפקדו קברים טריים, ביום הזיכרון שיהיה כנראה הכואב והעצוב ביותר מאז קום המדינה. הרשימה כוללת נרצחים ונופלים בשבת השחורה, חללים שנפלו בקרבות, חטופה שנרצחה וכן שני חטופים שעדיין בחיים ומקווים שישובו במהרה.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading