ראש העיר רמי גרינברג - במקום האירוע.(מתוך פייסבוק: רמי גרינברג)

צפו: רקטה פגעה בבית דירות בפתח תקווה. גרינברג בסרטון מההפגזה: "היה פה נס". אין נפגעים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רעש האזעקות שתקף בצהרי היום את העיר, לווה גם בפיצוץ שנשמע היטב ונגרם בעקבות רקטה שנחתה על בניין מגורים בן תשע קומות. צוותי כיבוי אש הוזנקו לזירה, לאחר קבלת ידווח על עשן שיוצא מהקומות העליונות. הצוותים הגיעו במהרה וביצעו פעולות לאיתור לכודים או נפגעים, תוך ניתוק מקורות אנרגיה. העירייה: "הרקטה לא התפוצצה – אבל נגרם נזק קל למבנה".

כל ניסיון לחזור לשגרה בפתח תקווה, בין אם זה לימודים ובין עם זה לעסקים, מקבל איתות אזהרה בכל פעם שנשמעות אזעקות בעיר. מאז תחילת הלחימה היו לא פחות מ-14 התראות אזעקה במרחב פתח תקווה, אל זאת כנראה הייתה המפחידה והמשמעותית ביותר. בסרטון שהתקבל אלינו נראית הרקטה נופלת במהירות ובעוצמה על בית המגורים – אך במזל לא התפוצצה.

צפו בסרטון (שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

"מדובר בפגיעה ודאית של רקטה בגג הבניין שחדרה לדירה שמתחת לגרמה לשריפה מפותחת", מסרו מכבי האש. "הלוחמים חדרו למבנה, ומבצעים כיבוי מוקדי האש המפותחים. ככל הנראה אין מעורבות הרס באירוע".

מדוברות עיריית פתח תקוה נמסר: "רקטה שנורתה נפלה על בניין באחת משכונות העיר, לא התפוצצה וגרמה לנזק קל למבנה. במקום כוחות כיבוי והצלה וגורמי רשות המספקים מענה לתושבים בכלל התחומים. אין נפגעים במקום הודות לשמירה על הנחיות פיקוד העורף ואנו מבקשים מכלל התושבים והסקרנים להתרחק מהמקום".

צפו בנזק שעשתה הרקטה: מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS (שימוש לפי סעיף 27 א' בחוק זכויות יוצרים)

צפו בשיתוף וידאו של ראש העיר רמי גרינברג במקום נפילת הרקטה

גרינברג: "תראו את הממ"ד איך נראה שלם. לממ"ד לא קרה כלום. אתם מבינים כמה חשוב להיכנס לממ"ד?. מאוד חשוב להיכנס למרחב מוגן. גם בחדר המדרגות לא קרה כלום. חשוב מאוד לשמור על הכללים. היה פה נס שלא היו נפגעים".

רקטה על פתח תקווה
רקטה על פתח תקווה
"בנס לא היו נפגעים". צפו בנזק שגרמה הרקטה בפתח תקווה
"בנס לא היו נפגעים". צפו בנזק שגרמה הרקטה בפתח תקווה

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

כנס אגף ביטחון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת: עשרות אוטובוסים, מובילים ומשאיות יתנו מענה בשעת חירום

נקווה שלא יהיה צורך: בכנס שקיים היום אגף הביטחון, הפיקוח והחירום של העירייה לחברות בעלות ציוד מכני הנדסי, הובלות והיסעים, סוכם כי אלו יהיו זמינות עבור תושבי העיר ולא עבור גורמים אחרים, במידה והמצב המלחמתי ידרוש זאת. ראש העיר, רמי גרינברג: "מדובר בהליך ייחודי, כאשר רק עיריות ורשויות מקומיות בודדות ביצעו הליך דומה".

המשך קריאה »

תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

המשך קריאה »
ענבר הימן סרטון אינסטגרם

צפו ושתפו: "את לא לבד" – סרטון האינסטגרם על ענבר הימן החטופה מפתח תקווה

עוד מעט חודש וחצי חלף מה-7 באוקטובר, כשבאותו בוקר רצחני, מחבלי החמאס חטפו את הפתח תקוואית בת ה-27 – ועדיין אין בדל מידע על גורלה. להעלאת המודעות ולצורכי הסברה, אתר MAKO הפיק קליפ על רקע השיר You're Not Alone של להקת OLIVE. בסרטון קטעים אותנטיים של ענבר מהמסיבה: רוקדת, מתחבאת מתחת לבמה, נסה על נפשה ולאחר מכן מובלת לעזה.

המשך קריאה »
צופרים בפתח תקווה

העירייה: התקנו עוד שני צופרים לשיפור שמיעת האזעקות ברחבי פתח תקווה

עיריית פתח תקווה הודיעה כי הוסיפו את הצופרים בשכונות הדר גנים וכפר גנים, זאת לאחר שתושבים רבים התלוננו שאינם שמעו חלק מהאזעקות במהלך המלחמה, מה שסיכן את שלומם ואת היכולת שלהם להגיע במהירות למרחב מוגן. לאחר ההתקנה, פרוסים כיום בעיר 28 צופרים, זאת לאחר שבשנה שעברה, לפני המלחמה, הותקנו עוד חמישה. מתחילת המלחמה היו בעיר 25 אזעקות של צבע אדום.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading