ראש העיר רמי גרינברג - במקום האירוע.(מתוך פייסבוק: רמי גרינברג)

צפו: רקטה פגעה בבית דירות בפתח תקווה. גרינברג בסרטון מההפגזה: "היה פה נס". אין נפגעים

רעש האזעקות שתקף בצהרי היום את העיר, לווה גם בפיצוץ שנשמע היטב ונגרם בעקבות רקטה שנחתה על בניין מגורים בן תשע קומות. צוותי כיבוי אש הוזנקו לזירה, לאחר קבלת ידווח על עשן שיוצא מהקומות העליונות. הצוותים הגיעו במהרה וביצעו פעולות לאיתור לכודים או נפגעים, תוך ניתוק מקורות אנרגיה. העירייה: "הרקטה לא התפוצצה – אבל נגרם נזק קל למבנה".

כל ניסיון לחזור לשגרה בפתח תקווה, בין אם זה לימודים ובין עם זה לעסקים, מקבל איתות אזהרה בכל פעם שנשמעות אזעקות בעיר. מאז תחילת הלחימה היו לא פחות מ-14 התראות אזעקה במרחב פתח תקווה, אל זאת כנראה הייתה המפחידה והמשמעותית ביותר. בסרטון שהתקבל אלינו נראית הרקטה נופלת במהירות ובעוצמה על בית המגורים – אך במזל לא התפוצצה.

צפו בסרטון (שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

"מדובר בפגיעה ודאית של רקטה בגג הבניין שחדרה לדירה שמתחת לגרמה לשריפה מפותחת", מסרו מכבי האש. "הלוחמים חדרו למבנה, ומבצעים כיבוי מוקדי האש המפותחים. ככל הנראה אין מעורבות הרס באירוע".

מדוברות עיריית פתח תקוה נמסר: "רקטה שנורתה נפלה על בניין באחת משכונות העיר, לא התפוצצה וגרמה לנזק קל למבנה. במקום כוחות כיבוי והצלה וגורמי רשות המספקים מענה לתושבים בכלל התחומים. אין נפגעים במקום הודות לשמירה על הנחיות פיקוד העורף ואנו מבקשים מכלל התושבים והסקרנים להתרחק מהמקום".

צפו בנזק שעשתה הרקטה: מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS (שימוש לפי סעיף 27 א' בחוק זכויות יוצרים)

צפו בשיתוף וידאו של ראש העיר רמי גרינברג במקום נפילת הרקטה

גרינברג: "תראו את הממ"ד איך נראה שלם. לממ"ד לא קרה כלום. אתם מבינים כמה חשוב להיכנס לממ"ד?. מאוד חשוב להיכנס למרחב מוגן. גם בחדר המדרגות לא קרה כלום. חשוב מאוד לשמור על הכללים. היה פה נס שלא היו נפגעים".

רקטה על פתח תקווה
רקטה על פתח תקווה
"בנס לא היו נפגעים". צפו בנזק שגרמה הרקטה בפתח תקווה
"בנס לא היו נפגעים". צפו בנזק שגרמה הרקטה בפתח תקווה

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

בית הקברות בסגולה - החלקה הצבאית - יום הזיכרון 2024

צפו: כ-7000 אנשים פקדו את החלקה הצבאית בסגולה בטקס יום הזיכרון 2024 (וידאו)

נחילי אדם הגיעו בצהרים לבית הקרות, עד שאי אפשר היה להכניס סיכה בין האנשים. לפני תחילת הטקס, אחד מהבאים מחה בקריאות רמות נגד הממשלה. השר בוסו נאם ולמעט קריאה אחת "לך הביתה", שנשמעה בתחילת נאומו, לא נרשמו הפרעות נוספות. גרינברג השאיר נר בשם עיריית פתח תקווה. אלון ודינה גרש, הוריו של משה ז"ל, שנפל לפני ארבעה חודשים, הניחו זר בשם המשפחות השכולות.

המשך קריאה »

נזכור את כולם: 30 פתח תקוואים שנפלו/נרצחו/נחטפו מאז ה-7 באוקטובר

מאז שפרצה המלחמה, פתח תקווה, כעיר הרביעית בגודלה בישראל, ספגה אבידות רבות וקשות מנשוא. אלפים מתושבי העיר ילוו את הנופלים בבתי העלמין בעוד יומיים – כשרבים מהם יפקדו קברים טריים, ביום הזיכרון שיהיה כנראה הכואב והעצוב ביותר מאז קום המדינה. הרשימה כוללת נרצחים ונופלים בשבת השחורה, חללים שנפלו בקרבות, חטופה שנרצחה וכן שני חטופים שעדיין בחיים ומקווים שישובו במהרה.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
אלי שתיוי אביו של עידן בועדת הכנסת

צפו באלי שתיוי, אביו של עידן מפ"ת: הם אונסים בעזה גם את הגברים (וידאו כתוביות)

הדברים שאמר האב של החטוף, הנמצא בעזה שבעה חודשים בדיוק, בועדת הכנסת – עדיין מהדהדים בעוצמה והפכו ויראליים ברשתות החברתיות. מאז השביעי באוקטובר, הפך שתיוי לסמל של משפחות החטופים, כאחד שלא מתחשבן ואומר את כל אשר על ליבו הכואב. "החטופות שחזרו מספרות לנו שאונסים את הגברים. מלבישים אותם כמו נשים, מגלחים אותם. חייבים לשמוע את הדברים האלו", אמר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading