חב"ד פתח תקווה טובי גינזבורג תורם לחיילים

צפו: חב"ד פתח תקווה גייס תרומות וחילק מזון, מצרכים ומתנות לחיילים ולמשפחות המפונות

הרבה יותר ממסר של אחדות, מעבירים התמונות של פעילות החב"דניקים הפתח תקוואים שמה-7 באוקטובר, לא עוצרים לרגע ועסוקים באריזה ושינוע לכל הארץ במטרה קודם כל לעשות טוב – ועל הדרך, גם להעלות את המורל ולקרב ללבות. כולל להעניק 50 מזוזות בסכום של יותר מ-6000 ש"ח לבסיס ארעי חדש של מגל"ן. הרב גיזנבורג: "ההלכה היהודית קובעת שהשמירה על הארץ דוחה את לימוד התורה".

מי זוכר שרק לפני פחות מחודש, אחד מהנושאים הבוערים שהעסיקו את הישראלים זה חוק הגיוס והשוויון בנטל. היום, אנחנו בימים אחרים, קשים ומאתגרים ברמה שלא דמיינו – קשה להישאר אדיש לשיתוף הפעולה בין חב"ד פתח תקווה לצה"ל ולתרומה שהם נותנים למאמץ האזרחי-מלחמתי. "אנחנו מאמינים שהשמירה על המדינה היא הן באמצעות כוחות פיזיים של חיילים, והן באמצעות כוחות רוחניים של לימוד תורה", אמר לפתח תקווה NEWS, הרב טוביה גיזנבורג, אחד מ-15 שליחי חב"ד בעיר.

צפו: פעילות חב"ד פתח תקווה בשעת המלחמה (מתוך TIKTOK/FACEBOOK פתח תקווה NEWS)

"מאות חבילות ביום"

גינזבורג בן ה-25, תושב עין גנים, הוא שליח חב"ד של השכונה בה הוא מתגורר – עין גנים. "מיד כששמענו על מה שקרה באותה שבת לפני שלושה שבועות – פרסמנו בעיר שאנו מעבירים חבילות מזון וציוד לחיילים", הוא מספר. " מדהים לראות איזה חסד גדול מתעורר בתושבים, יום אחר יום מגיעים אלינו לבית חב"ד בעין גנים – מאות חבילות, ואנו מעבירים אותם לחיילים ולתושבי הדרום".

תאר מה עשיתם בשלושת השבועות האחרונים.

"אנו מגיעים לבסיסים, כשהחיילים נמצאים בשטחי כוננות, באמצעי מטווחי ירי וכדומה – ומביאים להם ציוד מזון ושתיה קרה, עם המון המון שמחה וריקודים. החיילים ממש מתרגשים כשאנו מגיעים, חיוך ושמחה ענקיים מתפשטים על פניהם, והמורל כמובן גובר ועולה".

גינזבורג מספר שביום חמישי האחרון, פנה אליו שכן, שגויס למילואים וחזר לביתו לכמה שעות, שיש צורך דחוף למזוזות חדשות, לבסיסים של יחידת מגל"ן ואגוז בשטח חדש בדרום. "לא חשבתי פעמיים, והענקתי לו 30 מזוזות במתנה בסכום של יותר מ6.000 ₪", מספר גינזבורג.

חב"דניקים מפתח תקווה - מבקרים בבסיסי צה"ל
חב"דניקים מפתח תקווה - מבקרים בבסיסי צה"ל

"כמה אמהות פרצו בבכי"

גינזבורג והצוות של חב"ד פתח תקווה גם השקיעו משאבים עבור עשרות משפחות שהגיעו מהדרום שפנו אליהם בבקשת עזרה למציאת דירה, עזרה עם הכנת אוכל מבושל, עזרה עם בדיקת מזוזות, הנחת תפילין ועוד. "הפעולה המדהימה ביותר שעשינו, הייתה: לחלק למשפחות שהאבא/האמא גויסו למילואים – משחקים והפתעות מיוחדות לילדים".

איך הגיעו אליכם?

"פרסמנו בשכונה, ועשרות רבות של משפחות פנו אלינו. עברתי בעצמי מבית לבית, והיה מרגש כל כך לראות – זיק של תקוה ושמחה חדשה בעיניים של הילדים. כמה אמהות אף פרצו בבכי, והתרגשו מאד על מעשה החסד. שמחנו מכל הלב לעשות את זה, ונשמח לדעת על עוד ועוד משפחות שנוכל להעביר להם את הסיוע".

איך אתה רואה את הקשר בין חרדים בכלל וחב"דניקים בפרט לצה"ל?

"ההנחה הראשונית בראש של העם, היא שהחרדים מנותקים ולא רוצים להתגייס, דבר שגורם כמובן פילוג גדול. אך האמת היא שההלכה היהודית קובעת שהשמירה על הארץ דוחה את לימוד התורה. לכן, ברגע שיש צורך מוכרח בעוד כוחות – לא מפתיע שרואים חרדים מתגייסים, כמו עכשיו במלחמה".

נציגי חב"ד פתח תקווה - בבסיס צה"ל

איך זה מסתדר עם האמונה?

"בכללי , האמונה שלנו שה' הוא זה ששומר על העם. כמו שרואים עכשיו מלא ניסים במלחמה. אלוקים אומר בתורה שהשמירה על המדינה היא הן באמצעות כוחות פיזיים של חיילים, והן באמצעות כוחות רוחניים של לימוד תורה. ולכן אף שבכללי יש חרדים, ובפרט מחב"ד, שמתגייסים לצבא – ימשיכו להתגייס. יהיו חרדים שיישארו בדעה, שאם יש מספיק כוחות לצה"ל בלעדיהם, ימשיכו בלימוד התורה – לאותה מטרה לשמור על המדינה".

האם לדעתך השתנה משהו ביחס בין הצבא לחרדים בעקבות המלחמה?

"רואים עכשיו שהחרדים אינם נגד המדינה. ראו כמה עוזרים חרדים וחב״ד לחיילים ולתושבי הדרום. חשוב שכולנו נשמור על לב ואחדות. אנו עם אחד עם לב אחד. כולנו יחד".

הרב טוביה גינזבורג עם ילדי משפחת מפונים בפתח תקווה
הרב טוביה גינזבורג עם ילדי משפחת מפונים בפתח תקווה

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »
עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »
לירון יצחק וארוסתו

חלל שני מפתח תקווה בתוך יום: לירון יצחק, שבועיים לפני חתונתו, נפטר בבילינסון מפצעיו

יצחק, עובד חברה קבלנית מטעם משרד הביטחון, נפצע שלשום באורח אנוש מפצמ"ר במרחב רצועת עזה. בית החולים בילינסון הפתח תקוואי הודיע כי הצוותים הרפואיים נלחמו על חייו ביומיים האחרונים בניסיון לטפל בפציעת הראש האנושה אותה ספג – אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. יצחק ז"ל, בן 30, הוא הותיר אחריו הורים, אח, אחות ואת אלמוג ארוסתו, לה היה אמור להינשא בעוד שבועיים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading