חב"ד פתח תקווה טובי גינזבורג תורם לחיילים

צפו: חב"ד פתח תקווה גייס תרומות וחילק מזון, מצרכים ומתנות לחיילים ולמשפחות המפונות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הרבה יותר ממסר של אחדות, מעבירים התמונות של פעילות החב"דניקים הפתח תקוואים שמה-7 באוקטובר, לא עוצרים לרגע ועסוקים באריזה ושינוע לכל הארץ במטרה קודם כל לעשות טוב – ועל הדרך, גם להעלות את המורל ולקרב ללבות. כולל להעניק 50 מזוזות בסכום של יותר מ-6000 ש"ח לבסיס ארעי חדש של מגל"ן. הרב גיזנבורג: "ההלכה היהודית קובעת שהשמירה על הארץ דוחה את לימוד התורה".

מי זוכר שרק לפני פחות מחודש, אחד מהנושאים הבוערים שהעסיקו את הישראלים זה חוק הגיוס והשוויון בנטל. היום, אנחנו בימים אחרים, קשים ומאתגרים ברמה שלא דמיינו – קשה להישאר אדיש לשיתוף הפעולה בין חב"ד פתח תקווה לצה"ל ולתרומה שהם נותנים למאמץ האזרחי-מלחמתי. "אנחנו מאמינים שהשמירה על המדינה היא הן באמצעות כוחות פיזיים של חיילים, והן באמצעות כוחות רוחניים של לימוד תורה", אמר לפתח תקווה NEWS, הרב טוביה גיזנבורג, אחד מ-15 שליחי חב"ד בעיר.

צפו: פעילות חב"ד פתח תקווה בשעת המלחמה (מתוך TIKTOK/FACEBOOK פתח תקווה NEWS)

"מאות חבילות ביום"

גינזבורג בן ה-25, תושב עין גנים, הוא שליח חב"ד של השכונה בה הוא מתגורר – עין גנים. "מיד כששמענו על מה שקרה באותה שבת לפני שלושה שבועות – פרסמנו בעיר שאנו מעבירים חבילות מזון וציוד לחיילים", הוא מספר. " מדהים לראות איזה חסד גדול מתעורר בתושבים, יום אחר יום מגיעים אלינו לבית חב"ד בעין גנים – מאות חבילות, ואנו מעבירים אותם לחיילים ולתושבי הדרום".

תאר מה עשיתם בשלושת השבועות האחרונים.

"אנו מגיעים לבסיסים, כשהחיילים נמצאים בשטחי כוננות, באמצעי מטווחי ירי וכדומה – ומביאים להם ציוד מזון ושתיה קרה, עם המון המון שמחה וריקודים. החיילים ממש מתרגשים כשאנו מגיעים, חיוך ושמחה ענקיים מתפשטים על פניהם, והמורל כמובן גובר ועולה".

גינזבורג מספר שביום חמישי האחרון, פנה אליו שכן, שגויס למילואים וחזר לביתו לכמה שעות, שיש צורך דחוף למזוזות חדשות, לבסיסים של יחידת מגל"ן ואגוז בשטח חדש בדרום. "לא חשבתי פעמיים, והענקתי לו 30 מזוזות במתנה בסכום של יותר מ6.000 ₪", מספר גינזבורג.

חב"דניקים מפתח תקווה - מבקרים בבסיסי צה"ל
חב"דניקים מפתח תקווה - מבקרים בבסיסי צה"ל

"כמה אמהות פרצו בבכי"

גינזבורג והצוות של חב"ד פתח תקווה גם השקיעו משאבים עבור עשרות משפחות שהגיעו מהדרום שפנו אליהם בבקשת עזרה למציאת דירה, עזרה עם הכנת אוכל מבושל, עזרה עם בדיקת מזוזות, הנחת תפילין ועוד. "הפעולה המדהימה ביותר שעשינו, הייתה: לחלק למשפחות שהאבא/האמא גויסו למילואים – משחקים והפתעות מיוחדות לילדים".

איך הגיעו אליכם?

"פרסמנו בשכונה, ועשרות רבות של משפחות פנו אלינו. עברתי בעצמי מבית לבית, והיה מרגש כל כך לראות – זיק של תקוה ושמחה חדשה בעיניים של הילדים. כמה אמהות אף פרצו בבכי, והתרגשו מאד על מעשה החסד. שמחנו מכל הלב לעשות את זה, ונשמח לדעת על עוד ועוד משפחות שנוכל להעביר להם את הסיוע".

איך אתה רואה את הקשר בין חרדים בכלל וחב"דניקים בפרט לצה"ל?

"ההנחה הראשונית בראש של העם, היא שהחרדים מנותקים ולא רוצים להתגייס, דבר שגורם כמובן פילוג גדול. אך האמת היא שההלכה היהודית קובעת שהשמירה על הארץ דוחה את לימוד התורה. לכן, ברגע שיש צורך מוכרח בעוד כוחות – לא מפתיע שרואים חרדים מתגייסים, כמו עכשיו במלחמה".

נציגי חב"ד פתח תקווה - בבסיס צה"ל

איך זה מסתדר עם האמונה?

"בכללי , האמונה שלנו שה' הוא זה ששומר על העם. כמו שרואים עכשיו מלא ניסים במלחמה. אלוקים אומר בתורה שהשמירה על המדינה היא הן באמצעות כוחות פיזיים של חיילים, והן באמצעות כוחות רוחניים של לימוד תורה. ולכן אף שבכללי יש חרדים, ובפרט מחב"ד, שמתגייסים לצבא – ימשיכו להתגייס. יהיו חרדים שיישארו בדעה, שאם יש מספיק כוחות לצה"ל בלעדיהם, ימשיכו בלימוד התורה – לאותה מטרה לשמור על המדינה".

האם לדעתך השתנה משהו ביחס בין הצבא לחרדים בעקבות המלחמה?

"רואים עכשיו שהחרדים אינם נגד המדינה. ראו כמה עוזרים חרדים וחב״ד לחיילים ולתושבי הדרום. חשוב שכולנו נשמור על לב ואחדות. אנו עם אחד עם לב אחד. כולנו יחד".

הרב טוביה גינזבורג עם ילדי משפחת מפונים בפתח תקווה
הרב טוביה גינזבורג עם ילדי משפחת מפונים בפתח תקווה

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

אסף חממי

הותר לפרסום: אל"מ אסף חממי, שגדל בפתח תקווה, נהרג ב-7 באוקטובר. הלווייתו – מחרתיים

כמעט חודשיים מהשבת השחורה שהחלה את המלחמה, דובר צה"ל הודיע הערב כי מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה נפל בקרבות של אותו יום. גופתו נחטפה לעזה, יחד עם שני חברי צוות מהחפ"ק שלו. חממי עבר לאחרונה לקריית אונו, אך במשך שנים הוא ומשפחתו, התגוררו בעיר והם נטועים בה עמוק. ראש העיר, רמי גרינברג: "סיפורה של משפחת חממי הוא סיפורה של המדינה"

המשך קריאה »
אירוע רכיבת אופניים פתח תקווה

אירוע רכיבת אופני שטח התקיים היום בפתח תקווה למען החטופים והחטופות בעזה

עשרות רוכבי אופניים עם חולצות לבנות ובלונים צהובים הגיעו הבוקר (שישי) לחניון אצטדיון "שלמה ביטוח", משם יצאו לרכיבת שטח בשבילי הירקון לאורך מסלול של 10 קילומטרים. מזג האוויר היה נעים והאווירה הייתה מרגשת ואופטימית, זאת למרות שפעימות שחרור החטופים הסתיימו אתמול וכך גם הפסקת האש. באירוע נשא דברים אלון נמרודי, בנו של תמיר החטוף: "שבוע לפני החטיפה, הוא התראיין לקצונה".

המשך קריאה »
כנס אגף ביטחון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת: עשרות אוטובוסים, מובילים ומשאיות יתנו מענה בשעת חירום

נקווה שלא יהיה צורך: בכנס שקיים היום אגף הביטחון, הפיקוח והחירום של העירייה לחברות בעלות ציוד מכני הנדסי, הובלות והיסעים, סוכם כי אלו יהיו זמינות עבור תושבי העיר ולא עבור גורמים אחרים, במידה והמצב המלחמתי ידרוש זאת. ראש העיר, רמי גרינברג: "מדובר בהליך ייחודי, כאשר רק עיריות ורשויות מקומיות בודדות ביצעו הליך דומה".

המשך קריאה »

תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading