טקס 30 ל- 7 באוקטובר - בית יד לבנים פתח תקווה

מאות מתושבי פתח תקווה הגיעו לבית יד לבנים לטקס במלאת 30 יום ל-7 באוקטובר

הערב התקיים אחד האירועים העצובים ביותר שחוותה העיר בתולדותיה. לרחבה הגיעו משפחות שאיבדו את היקר להן מכל בשבת השחורה לפני חודש ושיתפו בסיפורים ובתחושותיהם הקשות. דברים נשאו משפחות העיר השכולות – מזרחי, בן יעקב וחושן וכן ענבר דדון, אם בן זוגה של דניאלה גלבוע, אחת משתי החטופות מפתח תקווה. לקראת הסוף נוצרה בהלה בעקבות אזעקה של הייתה. ראש העיר הרגיע.

מאות רבות מתושבי פתח תקווה חלקו כבוד לנרצחי וחטופי המלחמה, לרגל 30 יום מפרוץ האירועים ב-7 באוקטובר. כ-20 משפחות של בני העיר, שכלו את יקיריהם, כששתי משפחות, הימן וגלבוע – עדיין מחכות לשמוע אות חיים מבנותיהן החטופות. שכול ואובדן בסדר גודל כזה לא חוותה העיר מעולם – והדבר היה ניכר על פניהם של הנוכחים, שבחלק השני של הטקס הצטרפו לשירה נוגה עם הזמרת אילנה כץ.

בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

"אנחנו לא יודעים אם חם או קר לה, אבל היא בטוח מתגעגעת"

ענבר דדון, אמו של רועי, בן זוגה מזה שבע שנים של דניאלה גלבוע הפתח תקוואית, שנחטפה לשבי החמאס, עלתה לבמה ואמרה: "אנחנו לא יודעים אם חם לה או קר לה. אם היא מרגישה טוב. אבל בטוח יודעים שהיא מתגעגעת. אנחנו רוצים אותה הלילה כבר בבית, לעטוף אותה באהבה, דאגה וטיפול".

דדון הוסיפה: "אנחנו שומעים שיש 241 חטופים בעזה ואי אפשר להבין את המשמעות של המספר הזה. מאחורי כל מספר יש סיפור של בן אדם שעבר גיהנום. חלק מהחברות הכי טובות של דניאלה התפוצצו לה מול העיניים. חלק היא לא יודעת שנהרגו. אנחנו פשוט מבקשים מכל מי שיכול בממשלה שלנו לעשות כל מה שאפשר כדי שכבר הלילה נקבל את דניאלה שלנו אלינו"

גרינברג: "ככל שנקפו הדקות והשעות הבנו את גודל הטרגדיה"

ראש העיר, רמי גרינברג, עלה לבמה ואמר: "מדינת ישראל התעוררה לבוקר של שבת שחורה, שתלווה אותנו ואת ההיסטוריה שלנו לדורי דורות. גם אנחנו, בפתח תקווה, התעוררנו לאזעקה ראשונה ברבע לשבע בבוקר ביום שאמור להיות שמחה – שמחת תורה. ככל שנקפו הדקות והשעות הבנו את גודל הטרגדיה. היום, חודש אחרי, התמונה העגומה ברורה – מכה וטרגדיה שעם ישראל לא חווה. 

למען הדורות הבאים אנחנו חייבים לצאת מחושך לאור. חייבים המשכיות שגם לדורות הבאים יהיה מקום לחיות. אנחנו נעשה את זה ביחד בעוצמה בצדקת הדרך, שמה שאנחנו עושים זה נכון מכל הבחינות – הערכי והמוסרי. נעשה את זה בעוצמה. מאוחדים ומלוכדים, תוך שנמשיך לעטוף את המשפחות השכולות ונמשיך להיאבק בעוצמה למען החטופים והחטופות".

פנייתה הנרגשת של ענבר דדון למען החזרתה של דניאלה גלבוע

@ptnews.tiktok ענבר דדון אמו של רועי בן זוגה של דניאלה גלבוע שנחטפה בשבי החמאס בפנייה לתושבי פתח תקווה #דניאלהגלבוע #פתחתקווה #חטוףישראלי ♬ עם ישראל חי - אייל גולן

בהלת אזעקה בסוף הטקס. גרינברג הרגיע

לקראת סוף הטקס, נרשמה בהלה בקרב הקהל הרב, שנדחק למקום יחסית כאן – כאשר חלק מהנוכחים קיבלו התראות באפליקצייה של פיקוד העורף – זאת למרות שלא נשמעה אזעקה בפתח תקווה. אנשים החלו לקום במהירות ממקומם ולחפש מקום מוגן. ראש העיר גרינברג עלה מייד על הבמה והרגיע. "מדובר בטעות, לא הייתה אזעקה". הטקס נמשך והסתיים בשירת התקווה.

עשרות תושבים הגיעו לטקס השכונתי בנווה עוז

במקביל לטקס ביד לבנים, ועד שכונת נוה עוז הותיקה ארגן טקס 30 שכונתי בגינת נינה. עשרות תושבים, מבוגרים צעירים וילדים, הגיעו לרחבה להדליק נרות שהונחו במבנה של מגן דוד עם הכיתוב עם ישראל חי. בטקס חולקו סרטים צהובים להזדהות עם המאבק לשחרור החטופים וכן לבבות שוקולד אדומים למסר של אהבה ונחמה, אחדות ותקווה.

את המפגש המרגש ליוו בשירה ובנגינה תלמידי מגמת מוסיקה מתיכון בן גוריון ומורתם תמר. בסיום עמד הקהל ובחרדת קודש שר את התקווה, כשעיני כולם נשואות אל הדגל הגדול שנפרש לפניהם.

תמונות מהטקס בנווה עוז
טקס האזכרה בנווה עוז. צילום: מיה גודשלק

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »
מאיר ברוכין ביציאה מבית ספר יצחק שמיר פתח תקווה

צפו: קללות קשות של עשרות הורים ותלמידים כלפי מאיר ברוכין בבי"ס יצחק שמיר פתח תקווה

קבלת פנים כזאת למורה בבית ספר בפתח תקווה לא זכורה לנו. המורה לאזרחות, שהביע בבית הספר אמירות, שתמכו בצד הפלסטיני בסכסוך ומתחו ביקורת על צה"ל, שב ללמד היום בכיתה י', בעקבות צו בית משפט, שהורה להחזירו לעבודה – לאחר שהושעה. התלמידים סירבו להיכנס לכיתה ובמקום זה עשו הפגנה קולנית במיוחד מחוץ לבית הספר בשכונת קרול, סמוך לאם המושבות החדשה ונווה גן צפון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading