טקס 30 ל- 7 באוקטובר - בית יד לבנים פתח תקווה

מאות מתושבי פתח תקווה הגיעו לבית יד לבנים לטקס במלאת 30 יום ל-7 באוקטובר

הערב התקיים אחד האירועים העצובים ביותר שחוותה העיר בתולדותיה. לרחבה הגיעו משפחות שאיבדו את היקר להן מכל בשבת השחורה לפני חודש ושיתפו בסיפורים ובתחושותיהם הקשות. דברים נשאו משפחות העיר השכולות – מזרחי, בן יעקב וחושן וכן ענבר דדון, אם בן זוגה של דניאלה גלבוע, אחת משתי החטופות מפתח תקווה. לקראת הסוף נוצרה בהלה בעקבות אזעקה של הייתה. ראש העיר הרגיע.

מאות רבות מתושבי פתח תקווה חלקו כבוד לנרצחי וחטופי המלחמה, לרגל 30 יום מפרוץ האירועים ב-7 באוקטובר. כ-20 משפחות של בני העיר, שכלו את יקיריהם, כששתי משפחות, הימן וגלבוע – עדיין מחכות לשמוע אות חיים מבנותיהן החטופות. שכול ואובדן בסדר גודל כזה לא חוותה העיר מעולם – והדבר היה ניכר על פניהם של הנוכחים, שבחלק השני של הטקס הצטרפו לשירה נוגה עם הזמרת אילנה כץ.

בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

"אנחנו לא יודעים אם חם או קר לה, אבל היא בטוח מתגעגעת"

ענבר דדון, אמו של רועי, בן זוגה מזה שבע שנים של דניאלה גלבוע הפתח תקוואית, שנחטפה לשבי החמאס, עלתה לבמה ואמרה: "אנחנו לא יודעים אם חם לה או קר לה. אם היא מרגישה טוב. אבל בטוח יודעים שהיא מתגעגעת. אנחנו רוצים אותה הלילה כבר בבית, לעטוף אותה באהבה, דאגה וטיפול".

דדון הוסיפה: "אנחנו שומעים שיש 241 חטופים בעזה ואי אפשר להבין את המשמעות של המספר הזה. מאחורי כל מספר יש סיפור של בן אדם שעבר גיהנום. חלק מהחברות הכי טובות של דניאלה התפוצצו לה מול העיניים. חלק היא לא יודעת שנהרגו. אנחנו פשוט מבקשים מכל מי שיכול בממשלה שלנו לעשות כל מה שאפשר כדי שכבר הלילה נקבל את דניאלה שלנו אלינו"

גרינברג: "ככל שנקפו הדקות והשעות הבנו את גודל הטרגדיה"

ראש העיר, רמי גרינברג, עלה לבמה ואמר: "מדינת ישראל התעוררה לבוקר של שבת שחורה, שתלווה אותנו ואת ההיסטוריה שלנו לדורי דורות. גם אנחנו, בפתח תקווה, התעוררנו לאזעקה ראשונה ברבע לשבע בבוקר ביום שאמור להיות שמחה – שמחת תורה. ככל שנקפו הדקות והשעות הבנו את גודל הטרגדיה. היום, חודש אחרי, התמונה העגומה ברורה – מכה וטרגדיה שעם ישראל לא חווה. 

למען הדורות הבאים אנחנו חייבים לצאת מחושך לאור. חייבים המשכיות שגם לדורות הבאים יהיה מקום לחיות. אנחנו נעשה את זה ביחד בעוצמה בצדקת הדרך, שמה שאנחנו עושים זה נכון מכל הבחינות – הערכי והמוסרי. נעשה את זה בעוצמה. מאוחדים ומלוכדים, תוך שנמשיך לעטוף את המשפחות השכולות ונמשיך להיאבק בעוצמה למען החטופים והחטופות".

פנייתה הנרגשת של ענבר דדון למען החזרתה של דניאלה גלבוע

@ptnews.tiktok ענבר דדון אמו של רועי בן זוגה של דניאלה גלבוע שנחטפה בשבי החמאס בפנייה לתושבי פתח תקווה #דניאלהגלבוע #פתחתקווה #חטוףישראלי ♬ עם ישראל חי - אייל גולן

בהלת אזעקה בסוף הטקס. גרינברג הרגיע

לקראת סוף הטקס, נרשמה בהלה בקרב הקהל הרב, שנדחק למקום יחסית כאן – כאשר חלק מהנוכחים קיבלו התראות באפליקצייה של פיקוד העורף – זאת למרות שלא נשמעה אזעקה בפתח תקווה. אנשים החלו לקום במהירות ממקומם ולחפש מקום מוגן. ראש העיר גרינברג עלה מייד על הבמה והרגיע. "מדובר בטעות, לא הייתה אזעקה". הטקס נמשך והסתיים בשירת התקווה.

עשרות תושבים הגיעו לטקס השכונתי בנווה עוז

במקביל לטקס ביד לבנים, ועד שכונת נוה עוז הותיקה ארגן טקס 30 שכונתי בגינת נינה. עשרות תושבים, מבוגרים צעירים וילדים, הגיעו לרחבה להדליק נרות שהונחו במבנה של מגן דוד עם הכיתוב עם ישראל חי. בטקס חולקו סרטים צהובים להזדהות עם המאבק לשחרור החטופים וכן לבבות שוקולד אדומים למסר של אהבה ונחמה, אחדות ותקווה.

את המפגש המרגש ליוו בשירה ובנגינה תלמידי מגמת מוסיקה מתיכון בן גוריון ומורתם תמר. בסיום עמד הקהל ובחרדת קודש שר את התקווה, כשעיני כולם נשואות אל הדגל הגדול שנפרש לפניהם.

תמונות מהטקס בנווה עוז
טקס האזכרה בנווה עוז. צילום: מיה גודשלק

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מאיר ברוכין ביציאה מבית ספר יצחק שמיר פתח תקווה

מאיר ברוכין, המורה שפוטר מבי"ס יצחק שמיר פתח תקווה לאחר שביקר את צה"ל, יחזור ללמד

כמעט חצי שנה אחרי שגורש, בתקופה המתוחה של תחילת המלחמה, מבית הספר השש-שנתי בקללות ויריקות, המורה לאזרחות צפוי לשוב בשנת הלימודים הבאה. עיריית פתח תקווה נסוגה מהעירעור שהגישה לבית הדין לעבודה בגין ההחלטה לבטל את פיטוריו, גם בעקבות הערות השופטים על הליך פיטורין לא תקין וגם בעקבות הבטחתו של ברוכים לגלות בהמשך "יותר רגישות" בדבריו.

המשך קריאה »
נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »