תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

פתח תקווה שמחה לקחת חלק משמעותי בטיפול שמונה מתוך 13 החטופים, שחזרו אתמול ארצה בפעימה הראשונה מתוך ארבעה. החטופים הגיעו אתמול בערב לבית החולים לילדים שניידר בעיר, עברו טיפול ראשוני ונפגשו לראשונה עם משפחותיהם. בין החטופים שהגיעו לשניידר: דניאלה אלוני וביתה אמילי, קרן מונדר ובנה אוהד, דורון אשר ובנותיה רז ואביב.

צפו בדבריה של מנהלת בית החולים, ד"ר אפרת ברון-הרלב

ההגעה של החטופים לשניידר, עוררה התרגשות בקרב תושבי פתח תקווה, שחלקם יצאו אמש למרפסות לראות את המסוקים בשמי העיר וחלקם אף הגיעו למנחת המסוקים סמוך לבית החולים. לדברי בית החולים, מצבם הגופני של החטופים הוא טוב והם עוברים הערכה רפואית ורגשית על ידי צוותים רפואיים ופסיכו-סוציאליים במתחם פרטי וייעודי. צוות בית החולים בילינסון מסייע בטיפול בנשים במידת הצורך.

"אין מילים בפינו להביע את ההתרגשות שאנו חשים ברגעים אלו יחד עם המשפחות וכל עם ישראל", אמרה מנהלת בית החולים, אפרת ברון הרלב. "אנו עושים הכל על מנת לדאוג לבריאותם הפיזית והנפשית של השבים. מבחינתנו זוהי משימה לאומית, ואנו גאים על הזכות לטפל בהם. ליבנו עם יתר החטופים שנותרו בעזה ובני משפחותיהם ואנו תקווה שיחזרו אלינו בקרוב מאד בריאים ושלמים".

הילדה אמילי אלוני בשניידר פתח תקווה (צילום: באדיבות שניידר)

"זהו הרגע המרגש ביותר שחוויתי בקריירה שלי, לראות את המשפחות מתאחדות ומתחבקות", מסרה פרופ' גילת לבני, מנהלת המחלקה. "מודה על ההזדמנות שניתנה לי להיות חלק מהתהליך הזה. הילדים ובני המשפחה במצב גופני טוב, עטופים על ידי צוותים רב מקצועיים".

דניאלה אלוני ובית אמילי (מימין), אוהד מונדר ובן משפחה משמאל. צילום: באדיבות דוברות שניידר
אוהד וקרן מונדר ובני משפחתם. צילום: באדיבות שניידר

צפו: האב יוני אשר נפגש בשניידר עם בתו אביב ורז ואשתו דורון (באדיבות: שניידר)

הבנות אביב ורז, אימן דורון והאב יוני בבית החולים שניידר. צילום: דוברות שניידר

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading