תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

פתח תקווה שמחה לקחת חלק משמעותי בטיפול שמונה מתוך 13 החטופים, שחזרו אתמול ארצה בפעימה הראשונה מתוך ארבעה. החטופים הגיעו אתמול בערב לבית החולים לילדים שניידר בעיר, עברו טיפול ראשוני ונפגשו לראשונה עם משפחותיהם. בין החטופים שהגיעו לשניידר: דניאלה אלוני וביתה אמילי, קרן מונדר ובנה אוהד, דורון אשר ובנותיה רז ואביב.

צפו בדבריה של מנהלת בית החולים, ד"ר אפרת ברון-הרלב

ההגעה של החטופים לשניידר, עוררה התרגשות בקרב תושבי פתח תקווה, שחלקם יצאו אמש למרפסות לראות את המסוקים בשמי העיר וחלקם אף הגיעו למנחת המסוקים סמוך לבית החולים. לדברי בית החולים, מצבם הגופני של החטופים הוא טוב והם עוברים הערכה רפואית ורגשית על ידי צוותים רפואיים ופסיכו-סוציאליים במתחם פרטי וייעודי. צוות בית החולים בילינסון מסייע בטיפול בנשים במידת הצורך.

"אין מילים בפינו להביע את ההתרגשות שאנו חשים ברגעים אלו יחד עם המשפחות וכל עם ישראל", אמרה מנהלת בית החולים, אפרת ברון הרלב. "אנו עושים הכל על מנת לדאוג לבריאותם הפיזית והנפשית של השבים. מבחינתנו זוהי משימה לאומית, ואנו גאים על הזכות לטפל בהם. ליבנו עם יתר החטופים שנותרו בעזה ובני משפחותיהם ואנו תקווה שיחזרו אלינו בקרוב מאד בריאים ושלמים".

הילדה אמילי אלוני בשניידר פתח תקווה (צילום: באדיבות שניידר)

"זהו הרגע המרגש ביותר שחוויתי בקריירה שלי, לראות את המשפחות מתאחדות ומתחבקות", מסרה פרופ' גילת לבני, מנהלת המחלקה. "מודה על ההזדמנות שניתנה לי להיות חלק מהתהליך הזה. הילדים ובני המשפחה במצב גופני טוב, עטופים על ידי צוותים רב מקצועיים".

דניאלה אלוני ובית אמילי (מימין), אוהד מונדר ובן משפחה משמאל. צילום: באדיבות דוברות שניידר
אוהד וקרן מונדר ובני משפחתם. צילום: באדיבות שניידר

צפו: האב יוני אשר נפגש בשניידר עם בתו אביב ורז ואשתו דורון (באדיבות: שניידר)

הבנות אביב ורז, אימן דורון והאב יוני בבית החולים שניידר. צילום: דוברות שניידר

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »