גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

ראש העיר רמי גרינברג, הודיע היום כי התקבל היתר הבנייה ל"תאום" של גלובל טווארס, בניין שני (מתוך שלושה), שיקום במתחם הנמצא על ציר ז'בוטינסקי-רבין, סמוך לבילינסון ולתחנת הרכבת הקלה. יזמית הפרויקט היא חברת "מגדלי ישראל", שהיא זו שגם הקימה את מגדל גלובל טאוורס A, שבנייתו הסתיימה ב-2020 והוא מאוכלס היום במלואו.

תאומי גלובל טאוורס פתח תקווה - תרשים
תאומי גלובל טאוורס פתח תקווה - תרשים

39 קומות, כמעט הכי גבוה בפתח תקווה?

בעוד גלובל טאוורס A מכיל 34 קומות, כשאת תשע העליונות מאכלסת חברת הטכנולוגיה ליישור שיניים ALIGN, האח הצעיר צפוי להיות גבוה יותר ולהכיל 39 קומות – ובכך להפוך לבניין הגבוה ביותר בפתח תקווה, זאת במידה והוא יסתיים להיבנות לפני פרויקט "אימבר טוואר" של קבוצת הרציג ברח' אימבר, שטרם החלה בנייתו. 

למי שעדיין לא מכיר, במתחם גלובל טאוורס יש גם שטח מסחרי רחב ידיים, הכולל את המבנה הגדול של סניף קופת חולים מכבי, בית קפה ארומה, אולם תצוגה של מטבחי איקאה, חנות FOX HOME עם ארקפה בפנים, סניפי בנק הפועלים, מזרחי ויהב – ועוד.

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח
מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

העבודות בגלובל גולד - אחד משלושת הבניינים של מתחם גלובל

560 אלף מ"ר משרדים בצומת אחד

לפי ההערכות, בנייתו של מגדל גלובל טאוורס B, תסתיים ב-2028, כשלפני זה אמור לקום במתחם בניין "גלובל גולד", של ריבוע כחול, שבנייתו צפויה להסתיים במהלך 2025. שלישיית המגדלים תכבוש צד אחד של הצומת העמוס ביותר בפתח תקווה, כשבפינות האחרות יוקמו עד 2027 מתחם BIG (צפון-מערב) ומתחם לנדרובר-יגואר + מטרו פארק (צפון-מזרח), אליהם מתווספת  רביעיית מגדלי ב.ס.ר סיטי בצד דרום-מערב, שהוקמה כבר לפני כמעט שנתיים.

בחישוב גס, שטח המשרדים הכללי (ללא המסחר), שצפוי להיבנות עד 2028 בכל המתחמים בצומת, מוערך בכ-560 (!) אלף מ"ר (ראו תרשים). אם נמשיך בחישוב הגס וניתן לכל עובד 10 מ"ר בממוצע, נגיע למסקנה שכדי למלא את כל המשרדים בצומת יידרשו לא פחות מ-50 אלף עובדים. שוב, לא כולל עובדי המסחר. כיום, במצב בו מתחם רק גלובל טאוורס A מאוכלס באחוזים גבוהים, קשה מאוד לראות איך עד 2028 כל המשרדים בצומת יתמלאו.

שטח המשרדים הצפוי בצומת רבין-ז'בוטינסקי פתח תקווה
פקקים בצומת על רקע גלובל טאוורס פתח תקווה
פקקים בצומת על רקע גלובל טאוורס פתח תקווה

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »