גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

ראש העיר רמי גרינברג, הודיע היום כי התקבל היתר הבנייה ל"תאום" של גלובל טווארס, בניין שני (מתוך שלושה), שיקום במתחם הנמצא על ציר ז'בוטינסקי-רבין, סמוך לבילינסון ולתחנת הרכבת הקלה. יזמית הפרויקט היא חברת "מגדלי ישראל", שהיא זו שגם הקימה את מגדל גלובל טאוורס A, שבנייתו הסתיימה ב-2020 והוא מאוכלס היום במלואו.

תאומי גלובל טאוורס פתח תקווה - תרשים
תאומי גלובל טאוורס פתח תקווה - תרשים

39 קומות, כמעט הכי גבוה בפתח תקווה?

בעוד גלובל טאוורס A מכיל 34 קומות, כשאת תשע העליונות מאכלסת חברת הטכנולוגיה ליישור שיניים ALIGN, האח הצעיר צפוי להיות גבוה יותר ולהכיל 39 קומות – ובכך להפוך לבניין הגבוה ביותר בפתח תקווה, זאת במידה והוא יסתיים להיבנות לפני פרויקט "אימבר טוואר" של קבוצת הרציג ברח' אימבר, שטרם החלה בנייתו. 

למי שעדיין לא מכיר, במתחם גלובל טאוורס יש גם שטח מסחרי רחב ידיים, הכולל את המבנה הגדול של סניף קופת חולים מכבי, בית קפה ארומה, אולם תצוגה של מטבחי איקאה, חנות FOX HOME עם ארקפה בפנים, סניפי בנק הפועלים, מזרחי ויהב – ועוד.

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח
מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

העבודות בגלובל גולד - אחד משלושת הבניינים של מתחם גלובל

560 אלף מ"ר משרדים בצומת אחד

לפי ההערכות, בנייתו של מגדל גלובל טאוורס B, תסתיים ב-2028, כשלפני זה אמור לקום במתחם בניין "גלובל גולד", של רבע כחול, שבנייתו צפויה להסתיים במהלך 2025. שלישיית המגדלים תכבוש צד אחד של הצומת העמוס ביותר בפתח תקווה, כשבפינות האחרות יוקמו עד 2027 מתחם BIG (צפון-מערב) ומתחם לנדרובר-יגואר + מטרו פארק (צפון-מזרח), אליהם מתווספת  רביעיית מגדלי ב.ס.ר סיטי בצד דרום-מערב, שהוקמה כבר לפני כמעט שנתיים.

בחישוב גס, שטח המשרדים הכללי (ללא המסחר), שצפוי להיבנות עד 2028 בכל המתחמים בצומת, מוערך בכ-560 (!) אלף מ"ר (ראו תרשים). אם נמשיך בחישוב הגס וניתן לכל עובד 10 מ"ר בממוצע, נגיע למסקנה שכדי למלא את כל המשרדים בצומת יידרשו לא פחות מ-50 אלף עובדים. שוב, לא כולל עובדי המסחר. כיום, במצב בו מתחם רק גלובל טאוורס A מאוכלס באחוזים גבוהים, קשה מאוד לראות איך עד 2028 כל המשרדים בצומת יתמלאו.

שטח המשרדים הצפוי בצומת רבין-ז'בוטינסקי פתח תקווה
פקקים בצומת על רקע גלובל טאוורס פתח תקווה
פקקים בצומת על רקע גלובל טאוורס פתח תקווה

עוד ב-נדלן

סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »
כאן הוקם לאונג' עופר פתח תקווה

270 מיליון ש"ח: מליסרון דיווחה על 4 חוזי ענק של השכרת משרדים בפתח תקווה

קבוצת הנדל"ן המסחרי הציבורית, שבבעלותה פארקי ההייטק, עופר EAST & WEST, סגרה עם פתיחת 2024 על המשך חוזי השכרה של כ-30 אלף מ"ר שטחי משרדים מול החברות Nanox ,Kyndryl, פלאפון ו-Marvell. מליסרון הצליחה לשמר את החברות במתחם שלה, זאת למרות התחרות ההולכת והגוברת בשוק נדל"ן המשרדים בפתח תקווה. החוזים כוללים גם תקופות אופציות להמשך.

המשך קריאה »
אורלוב 31 פתח תקווה - לפני אחרי

צפו: אורלוב 31 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה. מה יהיה בבניין החדש?

חברת הנדל"ן, לה יש כיום תשעה פרויקטים משווקים בעיר, מעלה הילוך עם פרויקט התחדשות עירונית נוסף, לאחר שנהרס הבניין הישן והמוזנח בן ה-60 בשכונת קרול, כשבמקומו צפוי לקום בעוד כ-3-4 שנים, בניין מגורים חדש ומודרני בן 9 קומות עם 36 יחידות דיור. האטרקטיביות של הפרויקט נשענת על הלוקיישן – מרחק הליכה של דקה מתחנת הרכבת הקלה של פינסקר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading