אסף חממי

הותר לפרסום: אל"מ אסף חממי, שגדל בפתח תקווה, נהרג ב-7 באוקטובר. הלווייתו – מחרתיים

כמעט חודשיים מהשבת השחורה שהחלה את המלחמה, דובר צה"ל הודיע הערב כי מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה נפל בקרבות של אותו יום. גופתו נחטפה לעזה, יחד עם שני חברי צוות מהחפ"ק שלו. חממי עבר לאחרונה לקריית אונו, אך במשך שנים הוא ומשפחתו, התגוררו בעיר והם נטועים בה עמוק. ראש העיר, רמי גרינברג: "סיפורה של משפחת חממי הוא סיפורה של המדינה"

אל"מ אסף חממי (41), שהיה בסטטוס של נעדר עד היום, הוכרז הערב (מוצ"ש) כחלל צה"ל, זאת לאחר קביעה של גורמי הצבא, המודיעין והרבנות. לפי הדיווח, הוא נהרג  בהגנה על קיבוץ נירים במהלך הקרבות במתקפת הפתע על ישראל. חממי התגייב ב-2001 ושובץ בחטיבת גבעתי, שם התקדם לקצונה. ב-2010 קיבל את אות מצטיין הרמטכ"ל. בשנת 2015 מונה לסגן מפקד החטיבה הצפונית של רצועת עזה וב-2022 מונה לתפקידו האחרון – מפרד החטיבה הדרומית של הרצועה. 

בהודעת צה"ל נמסר כי גופתו של חממי ז"ל חטופה בעזה, אולם לאור ממצאים שאותרו, מידע שהתקבל ובאישור הרב הצבאי הראשי – תיערך לו לוויה מחרתיים (שני) בשעה 11:00 בבית העלמין קריית שאול. סבתו של חממי עדיין מתגוררת בפתח תקווה בשכונת עין גנים.

 

מודעתהאבל של אל"מ אסף חממי

חממי היה בעל תואר ראשון ותואר שני במדעי המדינה וביטחון מאוניברסיטת חיפה, נשוי ואב לשלושה. חממי הוא האל"מ והמח"ט השלישי, שנופל במלחמה לאחר מח"ט הנח"ל, אל"מ יהונתן שטיינברג ואל"מ רועי לוי, מפחד היחידה הרב מימדית. 

ראש העיר, רמי גרינברג, ספד לו בפייסבוק: "אל״מ חממי ומשפחתו עברו לאחרונה לקריית אונו אך במשך שנים גרו בעיר, וסבתו כמו גם שורשיו נטועים היטב בעיר פתח תקווה. סיפורה של משפחת חממי הוא סיפורה של המדינה. סבתו של אל״מ חממי המתגוררת עדיין בשכונת עין גנים, איבדה במלחמות ישראל את בנה וכעת את נכדה. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. יהי זכרו ברוך".

קרדיט צילום: דובר צה"ל

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading