אסף חממי

הותר לפרסום: אל"מ אסף חממי, שגדל בפתח תקווה, נהרג ב-7 באוקטובר. הלווייתו – מחרתיים

כמעט חודשיים מהשבת השחורה שהחלה את המלחמה, דובר צה"ל הודיע הערב כי מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה נפל בקרבות של אותו יום. גופתו נחטפה לעזה, יחד עם שני חברי צוות מהחפ"ק שלו. חממי עבר לאחרונה לקריית אונו, אך במשך שנים הוא ומשפחתו, התגוררו בעיר והם נטועים בה עמוק. ראש העיר, רמי גרינברג: "סיפורה של משפחת חממי הוא סיפורה של המדינה"

אל"מ אסף חממי (41), שהיה בסטטוס של נעדר עד היום, הוכרז הערב (מוצ"ש) כחלל צה"ל, זאת לאחר קביעה של גורמי הצבא, המודיעין והרבנות. לפי הדיווח, הוא נהרג  בהגנה על קיבוץ נירים במהלך הקרבות במתקפת הפתע על ישראל. חממי התגייב ב-2001 ושובץ בחטיבת גבעתי, שם התקדם לקצונה. ב-2010 קיבל את אות מצטיין הרמטכ"ל. בשנת 2015 מונה לסגן מפקד החטיבה הצפונית של רצועת עזה וב-2022 מונה לתפקידו האחרון – מפרד החטיבה הדרומית של הרצועה. 

בהודעת צה"ל נמסר כי גופתו של חממי ז"ל חטופה בעזה, אולם לאור ממצאים שאותרו, מידע שהתקבל ובאישור הרב הצבאי הראשי – תיערך לו לוויה מחרתיים (שני) בשעה 11:00 בבית העלמין קריית שאול. סבתו של חממי עדיין מתגוררת בפתח תקווה בשכונת עין גנים.

 

מודעתהאבל של אל"מ אסף חממי

חממי היה בעל תואר ראשון ותואר שני במדעי המדינה וביטחון מאוניברסיטת חיפה, נשוי ואב לשלושה. חממי הוא האל"מ והמח"ט השלישי, שנופל במלחמה לאחר מח"ט הנח"ל, אל"מ יהונתן שטיינברג ואל"מ רועי לוי, מפחד היחידה הרב מימדית. 

ראש העיר, רמי גרינברג, ספד לו בפייסבוק: "אל״מ חממי ומשפחתו עברו לאחרונה לקריית אונו אך במשך שנים גרו בעיר, וסבתו כמו גם שורשיו נטועים היטב בעיר פתח תקווה. סיפורה של משפחת חממי הוא סיפורה של המדינה. סבתו של אל״מ חממי המתגוררת עדיין בשכונת עין גנים, איבדה במלחמות ישראל את בנה וכעת את נכדה. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. יהי זכרו ברוך".

קרדיט צילום: דובר צה"ל

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מאיר ברוכין ביציאה מבית ספר יצחק שמיר פתח תקווה

מאיר ברוכין, המורה שפוטר מבי"ס יצחק שמיר פתח תקווה לאחר שביקר את צה"ל, יחזור ללמד

כמעט חצי שנה אחרי שגורש, בתקופה המתוחה של תחילת המלחמה, מבית הספר השש-שנתי בקללות ויריקות, המורה לאזרחות צפוי לשוב בשנת הלימודים הבאה. עיריית פתח תקווה נסוגה מהעירעור שהגישה לבית הדין לעבודה בגין ההחלטה לבטל את פיטוריו, גם בעקבות הערות השופטים על הליך פיטורין לא תקין וגם בעקבות הבטחתו של ברוכים לגלות בהמשך "יותר רגישות" בדבריו.

המשך קריאה »
נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »