אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

הביטחון האישי של תושבי פתח תקווה עומד לעיתים במבחן, במיוחד בשעות הלילה, באיזורים שאינם מוארים ומועדים לפשע ועבריינות. לפי דיווח של עיריית פתח תקווה, כדי להגביר את תחושת הביטחון, נערכה לאחרונה פגישה בה השתתפו ראש העיר רמי גרינברג ויזם אפליקציית בונד, סגן מפקד סיירת מטכ"ל בעבר, דורון קמפל – וגורמי הביטחון ברשות העירונית. בפגישה ניתנה סקירה על ממצאי הפיילט, אשר הראו שביעות רצון רבה בקרב המשתתפים.

צפו: איך אפליקציית בונד פועלת

הפגישה התבצעה לאחר פיילוט שנערך בקרב 100 משתתפים בהם עובדי העירייה ותושבי העיר. ממצאי הפיילוט הראו כי 81% מהמשתתפים הרגישו בטוחים יותר עם השימוש באפליקצייה, 95% אמרו ששרותי האפליקציה נגישים עבורם, 100% אמרו שאנשי הביטחון של בנוד היו שירותיים ואמפטים לסיטואציות ו-88% מצאו כי השירות מעצים את הביטחון האישי והשקט הנפשי.

הפלטפורמה של בונד, הוכחה כבר בארה״ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים. שירותי בונד ניתנים באמצעות אפליקציה יעודית, והם מתמקדים בעיקר בתחום המניעה – בפרק הזמן בו מרגישים אי נוחות אך לא בטוחים שאכן נמצאים במצב סכנה. האפליקציה מספקת ארבעה שירותיים מרכזיים:

  1. השגחה על המשתמש תוך צילום בווידאו
  2. שיח בזמן אמת עם איש ביטחון
  3. לחצן המקפיץ איש ביטחון תוך איתור הסלולר והבנת הסיטואציה בה נמצא המשתמש
  4. השגחה תוך כדי תנועה ע"י ליווי AI כדי לוודא שהמשתמשים יגיעו למקום חפצם, ויצירת קשר עם המשתמש כדי לוודא הגעה בשלום ליעד.
אפליקציית בונד - בקרוב בפתח תקווה
אפליקציית בונד - בקרוב בפתח תקווה

לדברי העירייה, הפתרון של בונד ייחודי בכך שהוא מניעתי, מקדים אירוע ומבוסס על טכנולוגיות חדשניות ובינה מלאכותית, בשילוב אנשי ונשות הביטחון של בונד הזמינים 24/7. שירותים אלו יסונכרנו עם מוקד העירייה הפועל 24/7 לטובת הקפצת כוחות נוספים במידת הצורך. "בימים אלו העירייה בוחנת את ממצאי המערכת ובהתאם תרכוש את השירותים לתושבי ותושבות העיר", נמסר.

עוד ב-מהנעשה בעיר

רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »