אורלי גלבוע אצל ניב רסקין

אורלי גלבוע על בתה החטופה דניאלה: "יש לסיים את הפעימות ולהחזיר את כל הבנות" (וידאו)

האמא המודאגת מפתח תקווה, התראיינה הבוקר לתכניתו של ניב רסקין בערוץ 12, לאחר מספר שבועות בהם היא שמרה על שתיקה. מה שהביא אותה להתראיין, היא אינדיקציה חדשה כי הבת דניאלה, שנחטפה ב-7 באוקטובר לעזה – נמצאת בחיים. "אנחנו לא ישנים, לא עובדים. החיים שלנו נעצרו כמו החיים של כל המשפחות", סיפרה. "המחשבות על השהיה שלה בשבי – מאוד מטרידות".

במשך חודשיים אנחנו עוקבים במתח וחרדה על גורלה של דניאלה גלבוע הפתח תקוואית – אז אפשר רק לתאר מה אמה, אורלי גלבוע, תושבת העיר, עוברת בימים אלה. לצד גילויי תמיכה רבים שהיא מקבלת ובשורות מעודדות בנוגע לגורלה של דניאלה והתקוות להמשך ניהול המשא ומתן בנוגע לחטופים – הדאגה אליה היא עצומה, בטח בעקבות העדויות על האופן בו חמאס מתייחס לנשים שעוד נשארו – אחרי ביצוע הפעימות בחודש הקודם.

צפו בתקציר הראיון של אורלי גלבוע, אמה של דניאלה (מתוך TIKTOK פתח תקווה NEWS , באדיבות קשת)

@ptnews.tiktok אורלי גלבוע אמה של דניאלה גלבוע מספרת לניב רסקין בחדשות הבוקר של ערוץ 12 על הקשיים שהיא חובה כאמא לילדה שנמצאת בשבי החמאס #דניאלהגלבוע #ניברסקין #חדשות12 #חטופות @חדשות הבוקר ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"זו רכבת הרים. מנסה להחזיק את עצמי מעל המים"

דניאלה גלבוע, יחד עם ענבר הימן, גם היא מפתח תקווה, נמצאות בין 17 הנשים, שעדיין מוחזקות בשבי החמאס משבת הזוועות של ה-6 באוקטובר. "אני מנסה להחזיק את עצמי מעל המים ומקווים כל יום שתהיה עסקה נוספת והילדים יחזרו", סיפרה גלבוע בראיון. "זו רכבת הרים. כשהתחילו הפעימות הייתי אופטימית, כל יום החזקתי את עצמי. כשהגיע יום שישי ב- 7 בבוקר, יום הפעימות האחרון – זה התפוצץ לנו בפנים".

למרות הקשיים, גלבוע גילתה בראיון אופטימיות. "מאתמול אני קצת מחזיקה באופטימיות, שהנה, אוטוטו נראה משהו חדש שיקרה ואני מחזיקה לכך אצבעות. גלבוע סיפרה איך תפס אותה ה-7 באוקטובר: "אנחנו גרים בפתח תקווה. שמענו אזעקות ונכנסנו לממד. שלחתי לדניאלה הודעה "מה קורה", כשבתוכי ידעתי שאם פה יש בלגן – גם שם יש בלגן. היא ענתה לי אחרי כמה דקות שהם שומעים בומים ופיצוצים".

מחזירים את דניאלה גלבוע

"המחשבות על הנשים שנותרו בשבי מאוד מטרידות"

ומה קרה אחר כך? 

"אחר כמה דקות היא שלחה לי הודעה שיש חדירה ותתפללו עלינו", ממשיכה אורלי. "ניסיתי ליצור איתה קשר באמצעות הודעות וטלפון. בסביבות 8:00 בוקר היה רק V אחד בוואטסאפ. רק בערב כשהבנתי שהאיזור בשליטה ועדיין לא שמעתי שום דבר מהבת שלי  – וחשבתי על הגרוע מכל. למחרת , ביום ראשון בערב, ראינו סרטון חטיפה ואת הראש שלה מבצבץ. לשמחתנו, עד כמה שזה נשמע מוזר, שמחנו שהיא חטופה ולא הרוגה – ומאז עושים כל מה שאפשר כדי להחזיר אותה". 

מה האינדיקציות שקיבלתם לגבי מצבה כעת? 

 

קיבלתי אינדיקציה שמישהו ראה אותה. לא דרישת שלום, אבל כן שמענו ממקור שני שהיה איתה ושהיא בסדר במידת האפשר. יש לנו סימן חיים מלפני שבוע וחצי. אני אמא ואישה ומבינה את המשמעויות של אישה בחורה צעירה שנמצאת בשבי זה מחשבות מאוד מאוד מטרידות. אני קוראת לסיים את הפעימה שהייתה אמורה להחזיר את כל הבנות שעוד נשארו שם". 

גלבוע, לה גם שני בני דודים חטופים, יוסי ואלי שרעבי, אמרה לרסקין כי היא בטוחה שאם היו שואלים אותם – גם הם היו אומרים שקודם כל יש לשחרר את הבנות. "הסיכון של הבנות בשבי הוא הסיכון הגבוה ביותר", סיכמה גלבוע.

אורלי גלבוע משמאל ובתה דניאלה מימין עם בן הזוג (צילום מסך מתוך ערוץ 12)
אורלי גלבוע משמאל ובתה דניאלה מימין עם בן הזוג (צילום מסך מתוך ערוץ 12)

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading