אורלי גלבוע אצל ניב רסקין

אורלי גלבוע על בתה החטופה דניאלה: "יש לסיים את הפעימות ולהחזיר את כל הבנות" (וידאו)

האמא המודאגת מפתח תקווה, התראיינה הבוקר לתכניתו של ניב רסקין בערוץ 12, לאחר מספר שבועות בהם היא שמרה על שתיקה. מה שהביא אותה להתראיין, היא אינדיקציה חדשה כי הבת דניאלה, שנחטפה ב-7 באוקטובר לעזה – נמצאת בחיים. "אנחנו לא ישנים, לא עובדים. החיים שלנו נעצרו כמו החיים של כל המשפחות", סיפרה. "המחשבות על השהיה שלה בשבי – מאוד מטרידות".

במשך חודשיים אנחנו עוקבים במתח וחרדה על גורלה של דניאלה גלבוע הפתח תקוואית – אז אפשר רק לתאר מה אמה, אורלי גלבוע, תושבת העיר, עוברת בימים אלה. לצד גילויי תמיכה רבים שהיא מקבלת ובשורות מעודדות בנוגע לגורלה של דניאלה והתקוות להמשך ניהול המשא ומתן בנוגע לחטופים – הדאגה אליה היא עצומה, בטח בעקבות העדויות על האופן בו חמאס מתייחס לנשים שעוד נשארו – אחרי ביצוע הפעימות בחודש הקודם.

צפו בתקציר הראיון של אורלי גלבוע, אמה של דניאלה (מתוך TIKTOK פתח תקווה NEWS , באדיבות קשת)

@ptnews.tiktok אורלי גלבוע אמה של דניאלה גלבוע מספרת לניב רסקין בחדשות הבוקר של ערוץ 12 על הקשיים שהיא חובה כאמא לילדה שנמצאת בשבי החמאס #דניאלהגלבוע #ניברסקין #חדשות12 #חטופות @חדשות הבוקר ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"זו רכבת הרים. מנסה להחזיק את עצמי מעל המים"

דניאלה גלבוע, יחד עם ענבר הימן, גם היא מפתח תקווה, נמצאות בין 17 הנשים, שעדיין מוחזקות בשבי החמאס משבת הזוועות של ה-6 באוקטובר. "אני מנסה להחזיק את עצמי מעל המים ומקווים כל יום שתהיה עסקה נוספת והילדים יחזרו", סיפרה גלבוע בראיון. "זו רכבת הרים. כשהתחילו הפעימות הייתי אופטימית, כל יום החזקתי את עצמי. כשהגיע יום שישי ב- 7 בבוקר, יום הפעימות האחרון – זה התפוצץ לנו בפנים".

למרות הקשיים, גלבוע גילתה בראיון אופטימיות. "מאתמול אני קצת מחזיקה באופטימיות, שהנה, אוטוטו נראה משהו חדש שיקרה ואני מחזיקה לכך אצבעות. גלבוע סיפרה איך תפס אותה ה-7 באוקטובר: "אנחנו גרים בפתח תקווה. שמענו אזעקות ונכנסנו לממד. שלחתי לדניאלה הודעה "מה קורה", כשבתוכי ידעתי שאם פה יש בלגן – גם שם יש בלגן. היא ענתה לי אחרי כמה דקות שהם שומעים בומים ופיצוצים".

מחזירים את דניאלה גלבוע

"המחשבות על הנשים שנותרו בשבי מאוד מטרידות"

ומה קרה אחר כך? 

"אחר כמה דקות היא שלחה לי הודעה שיש חדירה ותתפללו עלינו", ממשיכה אורלי. "ניסיתי ליצור איתה קשר באמצעות הודעות וטלפון. בסביבות 8:00 בוקר היה רק V אחד בוואטסאפ. רק בערב כשהבנתי שהאיזור בשליטה ועדיין לא שמעתי שום דבר מהבת שלי  – וחשבתי על הגרוע מכל. למחרת , ביום ראשון בערב, ראינו סרטון חטיפה ואת הראש שלה מבצבץ. לשמחתנו, עד כמה שזה נשמע מוזר, שמחנו שהיא חטופה ולא הרוגה – ומאז עושים כל מה שאפשר כדי להחזיר אותה". 

מה האינדיקציות שקיבלתם לגבי מצבה כעת? 

 

קיבלתי אינדיקציה שמישהו ראה אותה. לא דרישת שלום, אבל כן שמענו ממקור שני שהיה איתה ושהיא בסדר במידת האפשר. יש לנו סימן חיים מלפני שבוע וחצי. אני אמא ואישה ומבינה את המשמעויות של אישה בחורה צעירה שנמצאת בשבי זה מחשבות מאוד מאוד מטרידות. אני קוראת לסיים את הפעימה שהייתה אמורה להחזיר את כל הבנות שעוד נשארו שם". 

גלבוע, לה גם שני בני דודים חטופים, יוסי ואלי שרעבי, אמרה לרסקין כי היא בטוחה שאם היו שואלים אותם – גם הם היו אומרים שקודם כל יש לשחרר את הבנות. "הסיכון של הבנות בשבי הוא הסיכון הגבוה ביותר", סיכמה גלבוע.

אורלי גלבוע משמאל ובתה דניאלה מימין עם בן הזוג (צילום מסך מתוך ערוץ 12)
אורלי גלבוע משמאל ובתה דניאלה מימין עם בן הזוג (צילום מסך מתוך ערוץ 12)

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »