סיירת אם המושבות פתח תקווה

צפו: סיירת אם המושבות פתח תקווה שגרמה לתפיסתם של גנבי מכוניות טסלה בשכונה

השבוע, בסיור שגרתי, גילתה רכב סיור של הסיירת, מכונית טסלה לבנה ליד בית הספר "גולדה", כשהיא ללא לוחית רישוי אחורית. מתנדבת של הסיירת מיד דיווחה למשל"ט העירייה, שדיווח למשטרה, מה שהוביל ללכידתם המהירה של הגנבים סמוך לאזור התעשיה סגולה, כשהם נוסעים במכונית טסלה גנובה אחרת. "אנחנו זקוקים לעוד עשרות מתנדבים", מסרו בסיירת.

מכת גניבות הרכבים בפתח תקווה לא פוסחת גם על הרכבים החשמליים. לאחרונה דווח על עלייה בגניבה ובנסיונות הגניבה של מכוניות מסוג טסלה, שתפוצתן הולכת וגדלה בעיר. "סיירת אם המושבות", המנוהלת על ידי דרור יעקבי ואסף פלדמן, רשמה הצלחה, שהעלתה שביעות רצון בקרב תושבי השכונות – זאת לאחר שהצליחה לתת מענה מסוים למכת הגניבות באם המושבות הישנה והחדשה. 

צפו בסיירת אם המושבות (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok צפו בסיירת אם המושבות שגרמה לתפיסתם של גנבי מכוניות טסלה בשכונה. #פתחתקווה #אםהמושבות #אםהמושבותהחדשה #אםהמושבותהוותיקה #נווהגן ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

תרגיל הגניבה נכשל

זה קרה כאשר יעל פינרוב, תושבת אם המושבות הישנה מרח' חדרה, ומתנדבת בסיירת, זיהתה, יחד עם המתנדבת איריס פלדמן, באחד מהסיורים הליליים, מכונית טסלה לבנה ללא לוחית רישוי אחורית. "המכונית חנתה סמוך לבית הספר גולדה", היא מספרת. "מיד דיווחנו על כך. מה הסתבר? שהגנבים הגיעו לפתח תקווה עם הטסלה הלבנה, החליפו את לוחיות הרישוי שלה – לטסלה שחורה, אותה גנבו לאחר מכן".

בעקבות הדיווח של הסיירת, הוקפצו כוחות משטרה, שתוך זמן קצר, שמו את ידם על גנבי הרכב – אותם עצרו סמוך לאיזור התעשייה סגולה. הפעולה הזאת התקבלה בסיפוק רב בקרב אנשי סיירת המתנדבים, שפועלים בשיתוף פעולה מלא עם אגף הביטחון של עיריית פתח תקווה. המטרה היא להשרות ביטחון אישי על תושבי השכונות – הן בהיבט הפלילי, כמו גניבות רכב והן בהיבט פעילות חבלנית עוינת – שמטבע הדברים, הפכה לרלוונטית יותר בימים אלה.

הטסלה הלבנה איתה הגיעו לשכונה הגנבים - והחליפו את לוחיות הרישוי עם טסלה שחורה אותה גנבו - עד שנעצרו

נותנים ביטחון נוסף ל-50 אלף תושבים

ההתארגנות ההתנדבותית למען ביטחון תושבי השכונות, צברה תאוצה בזמן המלחמה. זה לא משנה את העובדה שאנשי "סיירת אם המושבות", עדיין מחפשים עוד עשרות מתנדבים נוספים, שיצטרפו לעזרה בביטחון התושבים, באזור שמונה אוכלוסיית ענק של כ-50 אלף אנשים הגרים באם המושבות הישנה, החדשה ובנווה גן – שכונה בה יתבצע פיילוט על מנת להכניס גם אותה תחת הסיורים של הסיירת.

תפקיד הסיירת הוא לבצע סיורים, באמצעות רכבים פרטיים, שהוסבו לסוג של רכבי סיור בטחון עם צ'אקאלקה, ברחבי השכונות, בעיקר בשעות הלילה. הצורך בסיירות, כמו זו באם המושבות, גבר מאז ה-7.10, עם גיוסם של רבים מתושבי שכונות למילואים, זאת במקביל לצמצום כוח האדם של המשטרה, שפגע בעיקר היקף שעות הסיורים השגרתיים, שהם אמורים לבצע בשכונות. זאת, בתוספת למתיחות הביטחונית הגוברת – מעלה את הצורך בסיורי ההתנדבות.

בכל משמרת, מסתובב בשכונות אם המושבות החדשה והישנה, רכב מתנדבים פרטי, שכאמור, הוסב לרכב סיור – ובתוכו שני מתנדבים. רוב המתנדבים אינם נושאי נשק. אלו שיש להם נשק, מצוידים בכובע זיהוי מיוחד.

רכבים פרטיים שהפכו לרכבי סיור וביטחון - סיירת אם המושבות

מחוברים למשטרה עם GPS

המשמרת הראשונה מבוצעת בין 20:00-23:00, כשלפני העלייה, אנשי המשמרת מקבלים תדריך עדכני לאותו היום וציוד מהמשל"ט, הכולל צ'קלקה, ווסטים, תג מתנדב ומכשיר קשר המקושר ישירות לשאר הסיירות בעיר ולמשל"ט. המשמרת השניה היא בין 23:00-02:00 ואנשיה מקבלים את התדריך והציוד מהמשמרת הראשונה – אותו היא מחזירה בסוף המשמרת.

למשל"ט, המחובר למוקדים של המשטרה, יש יכולת לזהות היכן נמצא רכב הסיור בכל רגע נתון – באמצעות GPS. לאחרונה, הצטרפו מתנדבים רבים לסיירת אם המושבות – אך הדרישה היא לעוד עשרות (עד לכ-100) – זאת מתוך רצון להגיע למצב שכל מתנדב, לא יידרש לעשות יותר ממשמרת אחת בשבוע.

"אנחנו קוראים לכל מי שחשוב לו הביטחון בשכונה ויש לו את היכולת – להצטרף אלינו להתנדב", אומרת פינרוב.

עוד ב-מהנעשה בעיר

מתחם מחנה סירקין

עיריית פתח תקווה מקדמת מכינה קדם צבאית בשכונת נוף ירקון סירקין העתידית

האם תהיה לנו לראשונה מכינה קדם צבאית בעיר? לפי דיווח של העירייה, היוזמה מתפתחת בשיתוף הארגון הקהילתי "עושים שכונה". לפי הדיווח, בימים אלו העירייה והארגון מבצעים את ההליכים הנדרשים מול משרד הביטחון על מנת לקבל אישור סופי להקמת המכינה, שצפוי להתקבל בקרוב ממש. המכינה מיועדת להכיל בשלב הראשון כ- 25 בני נוער לפני גיוס. מחזור ראשון: עוד כחצי שנה.

המשך קריאה »
בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading