סיירת אם המושבות פתח תקווה

צפו: סיירת אם המושבות פתח תקווה שגרמה לתפיסתם של גנבי מכוניות טסלה בשכונה

השבוע, בסיור שגרתי, גילתה רכב סיור של הסיירת, מכונית טסלה לבנה ליד בית הספר "גולדה", כשהיא ללא לוחית רישוי אחורית. מתנדבת של הסיירת מיד דיווחה למשל"ט העירייה, שדיווח למשטרה, מה שהוביל ללכידתם המהירה של הגנבים סמוך לאזור התעשיה סגולה, כשהם נוסעים במכונית טסלה גנובה אחרת. "אנחנו זקוקים לעוד עשרות מתנדבים", מסרו בסיירת.

מכת גניבות הרכבים בפתח תקווה לא פוסחת גם על הרכבים החשמליים. לאחרונה דווח על עלייה בגניבה ובנסיונות הגניבה של מכוניות מסוג טסלה, שתפוצתן הולכת וגדלה בעיר. "סיירת אם המושבות", המנוהלת על ידי דרור יעקבי ואסף פלדמן, רשמה הצלחה, שהעלתה שביעות רצון בקרב תושבי השכונות – זאת לאחר שהצליחה לתת מענה מסוים למכת הגניבות באם המושבות הישנה והחדשה. 

צפו בסיירת אם המושבות (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok צפו בסיירת אם המושבות שגרמה לתפיסתם של גנבי מכוניות טסלה בשכונה. #פתחתקווה #אםהמושבות #אםהמושבותהחדשה #אםהמושבותהוותיקה #נווהגן ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

תרגיל הגניבה נכשל

זה קרה כאשר יעל פינרוב, תושבת אם המושבות הישנה מרח' חדרה, ומתנדבת בסיירת, זיהתה, יחד עם המתנדבת איריס פלדמן, באחד מהסיורים הליליים, מכונית טסלה לבנה ללא לוחית רישוי אחורית. "המכונית חנתה סמוך לבית הספר גולדה", היא מספרת. "מיד דיווחנו על כך. מה הסתבר? שהגנבים הגיעו לפתח תקווה עם הטסלה הלבנה, החליפו את לוחיות הרישוי שלה – לטסלה שחורה, אותה גנבו לאחר מכן".

בעקבות הדיווח של הסיירת, הוקפצו כוחות משטרה, שתוך זמן קצר, שמו את ידם על גנבי הרכב – אותם עצרו סמוך לאיזור התעשייה סגולה. הפעולה הזאת התקבלה בסיפוק רב בקרב אנשי סיירת המתנדבים, שפועלים בשיתוף פעולה מלא עם אגף הביטחון של עיריית פתח תקווה. המטרה היא להשרות ביטחון אישי על תושבי השכונות – הן בהיבט הפלילי, כמו גניבות רכב והן בהיבט פעילות חבלנית עוינת – שמטבע הדברים, הפכה לרלוונטית יותר בימים אלה.

הטסלה הלבנה איתה הגיעו לשכונה הגנבים - והחליפו את לוחיות הרישוי עם טסלה שחורה אותה גנבו - עד שנעצרו

נותנים ביטחון נוסף ל-50 אלף תושבים

ההתארגנות ההתנדבותית למען ביטחון תושבי השכונות, צברה תאוצה בזמן המלחמה. זה לא משנה את העובדה שאנשי "סיירת אם המושבות", עדיין מחפשים עוד עשרות מתנדבים נוספים, שיצטרפו לעזרה בביטחון התושבים, באזור שמונה אוכלוסיית ענק של כ-50 אלף אנשים הגרים באם המושבות הישנה, החדשה ובנווה גן – שכונה בה יתבצע פיילוט על מנת להכניס גם אותה תחת הסיורים של הסיירת.

תפקיד הסיירת הוא לבצע סיורים, באמצעות רכבים פרטיים, שהוסבו לסוג של רכבי סיור בטחון עם צ'אקאלקה, ברחבי השכונות, בעיקר בשעות הלילה. הצורך בסיירות, כמו זו באם המושבות, גבר מאז ה-7.10, עם גיוסם של רבים מתושבי שכונות למילואים, זאת במקביל לצמצום כוח האדם של המשטרה, שפגע בעיקר היקף שעות הסיורים השגרתיים, שהם אמורים לבצע בשכונות. זאת, בתוספת למתיחות הביטחונית הגוברת – מעלה את הצורך בסיורי ההתנדבות.

בכל משמרת, מסתובב בשכונות אם המושבות החדשה והישנה, רכב מתנדבים פרטי, שכאמור, הוסב לרכב סיור – ובתוכו שני מתנדבים. רוב המתנדבים אינם נושאי נשק. אלו שיש להם נשק, מצוידים בכובע זיהוי מיוחד.

רכבים פרטיים שהפכו לרכבי סיור וביטחון - סיירת אם המושבות

מחוברים למשטרה עם GPS

המשמרת הראשונה מבוצעת בין 20:00-23:00, כשלפני העלייה, אנשי המשמרת מקבלים תדריך עדכני לאותו היום וציוד מהמשל"ט, הכולל צ'קלקה, ווסטים, תג מתנדב ומכשיר קשר המקושר ישירות לשאר הסיירות בעיר ולמשל"ט. המשמרת השניה היא בין 23:00-02:00 ואנשיה מקבלים את התדריך והציוד מהמשמרת הראשונה – אותו היא מחזירה בסוף המשמרת.

למשל"ט, המחובר למוקדים של המשטרה, יש יכולת לזהות היכן נמצא רכב הסיור בכל רגע נתון – באמצעות GPS. לאחרונה, הצטרפו מתנדבים רבים לסיירת אם המושבות – אך הדרישה היא לעוד עשרות (עד לכ-100) – זאת מתוך רצון להגיע למצב שכל מתנדב, לא יידרש לעשות יותר ממשמרת אחת בשבוע.

"אנחנו קוראים לכל מי שחשוב לו הביטחון בשכונה ויש לו את היכולת – להצטרף אלינו להתנדב", אומרת פינרוב.

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »