עוד חלל מפתח תקווה: רב-סמל מתקדם, אלירז גבאי ז"ל, הובא היום למנוחות. השבעה בנווה גן

דובר צה"ל התיר לפרסום כי לוחם המילואים בן ה-37, מגדוד 7810, חטיבת "יפתח" (11), נפל בקרב במרכז הרצועה. גבאי, תושב נווה גן, הותיר אחריו זוג הורים, אחות, ואישה בהיריון מתקדם, קורל, שנפרדה ממנו בעמוד האינסטגרם שלה: "מה קשור אלמנה בגיל 27? אשתך מכורה תמיד ואוהבת אותך ברמות שכואב בגוף. אהבת חיי, הלב מסרב להאמין שכבר לא תחזור".

המלחמה לא מפסיקה להכות בעיר. לא פחות מ-27 פתח תקוואים, או כאלה ששורשיהם בפתח תקווה, נפלו, נחטפו ונרצחו מאז ה-7 באוקטובר. השם האחרון שהותר לפרסום הוא זה של רב-סמל מתקדם אלירז גבאי ז"ל, שנקבר היום בבית העלמין הצבאי בטבריה, עיר הולדתו. באופן מקרי, העיר הצפונית איבדה אתמול בן נוסף – יחד עם נפילתו של ליאב סעדה ז"ל – גם הוא חייל מילואים.

השבעה בכצנלסון נווה גן

גבאי עבר לנווה גן, לאחר שנישא לבת זוגו, קורל, שנמצאת בהריון מתקדם והספיקה לכתוב באינסטגרם לפני שנפל: "כל פעם מקבלים פרופורציות קצת אחרות, אז השנה ליום הולדת אני אאחל לך רק שתחזרו בריאים ושלמים בגוף ובנפש, אתה וכל הצוות. מבטיחה לך שלכל השאר אני אדאג, רק תחזרו אלינו בריאים במהרה. "אני אוהבת אותך ברמות שאי אפשר לתאר, ולמרות הימים הקשים, שמחה שיצא לנו לפחות להיות ביחד היום עד הפעם הבאה. גאה בך מלך שלי, אתה הכי טוב בעולם".

גם ראש העיר רמי גרינברג ספד לגבאי ,שהתגייס למילואים כלוחם בגדוד 7810 בחטיבת 'יפתח. "בצער רב, התבשרנו הבוקר על נפילתו של תושב העיר, הגיבור, רס"ם אלירז גבאי ז"ל, בקרבות ברצועת עזה. גיבור נוסף שהקריב את עצמו למען עם ישראל, ביטחוננו והמולדת האהובה שלנו". אימו אביבה אמרה ל-ynet: "לא רצינו שהוא ילך, אבל הוא לא ויתר. אמר 'זה החינוך שלך, חינכת אותנו לאהוב את המדינה'"

שלומית, חברה של בני הזוג גבאי, כתבה בפייסבוק: "תחושה של אגרוף חזק בבטן. אין היגיון כששלם מתפרק וגם אין משפט קוהרנטי לומר. אני פשוט מחבקת אותך ילדת לב קטנה. מחבקת ואוהבת אותך. ולך, גיבור ישראל, תודה ששמרת עלינו. וסליחה שאיבדת את חייך בשבילנו". מיכל, חברה נוספת של גבאי, כתבה בפייסבוק לאשתו: "קורלי, איך זה קורה דווקא להכי טובים?! אין לי מילים לתאר את הכאב, בטוחה שאלירז יהיה המלאך השומר שלך(ם) מלמעלה".

השבעה תערך בחצר שנפתחה בבית המשפחה ברח' כצנלסון 12 בנווה גן.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »