הלמ"ס: פתח תקווה נמצאת במקום העשירי במדד איכות החיים בערים הגדולות

לפי נתוני הדו"ח השנתי של 2022, המודד את איכות החיים ב-18 הערים הגדולות בישראל, העיר שלנו, ירדה מקבוצת הערים בעלות ציון גבוה לערים בעלות ציון בינוני – ונמצאת באמצע הטבלה, אחרי בית שמש ולפני ערים כמו חולון, באר שבע ותל אביב. ממה התושבים בעיר מרוצים? בעיקר מתחושבת הביטחון והניקיון. ממה פחות? בעיקר מהמיחזור וממפגעי רעש. גרינברג: "העשייה נמשכת כל העת".

האם טוב לכם לגור בפתח תקווה? תלוי איך מסתכלים על זה. בדו"ח של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מתקבלים נתונים גבוהים ביחס לממוצע הארצי בתחומים מסוימים ואילו בתחומים אחרים אנחנו נמוכים יותר. באופן כללי, 90% מהתושבים שנשאלו מרוצים מהחיים בעיר וכ-80% שנשאלו הביעו שביעות רצון מתחושת הביטחון בה והעידו כי הם מרגישים בטוח ללכת לבד בשעות החשיכה.

CyberArk פתח תקווה
איכות חיים פתח תקווה

בנוסף מהנתונים עולה כי מעלה מ-85% מתושבי פתח תקווה מרוצים מאזור המגורים ומהדירה בה הם גרים ולמעלה מ-92% בעיר שבעי רצון מעבודתם. התחום בו המדד עם הנתונים המרשימים ביותר ביחס למדד הארצי – הוא הניקיון. למעלה מ-70% העידו כי הם מרוצים מהניקיון באזור מגוריהם בפתח תקווה – כשנתון דומה נרשם גם בשביעות הרצון מהפארקים והשטחים הירוקים בעיר.

למעשה, מתוך 56 מדדים הזמינים עבור פתח תקווה, ב-29 מדדים מצבה טוב יותר מהממוצע הארצי, וב-27 מדדים מצבה פחות טוב מהממוצע הארצי. מצבה של פתח תקווה היה פחות טוב מהממוצע הארצי במדדים של מִיחזור (9.9% לעומת 24.3% בארצי) ורעש חיצוני המפריע בדירה באזור המגורים של התושבים (43.5% לעומת 32.6%).

מדד שביעות הרצון של תושבי פתח תקווה בהשוואה למדד הארצי

"העשייה נמשכת כל העת, בכל תחום והיא מוחשית בכל פינה בעיר", מסר ראש העיר, רמי גרינברג בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "נמשיך לקדם את פתח תקווה ולשפר את איכות החיים בכל פרמטר".

עוד ב-מהנעשה בעיר

בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading