הלמ"ס: פתח תקווה נמצאת במקום העשירי במדד איכות החיים בערים הגדולות

לפי נתוני הדו"ח השנתי של 2022, המודד את איכות החיים ב-18 הערים הגדולות בישראל, העיר שלנו, ירדה מקבוצת הערים בעלות ציון גבוה לערים בעלות ציון בינוני – ונמצאת באמצע הטבלה, אחרי בית שמש ולפני ערים כמו חולון, באר שבע ותל אביב. ממה התושבים בעיר מרוצים? בעיקר מתחושבת הביטחון והניקיון. ממה פחות? בעיקר מהמיחזור וממפגעי רעש. גרינברג: "העשייה נמשכת כל העת".

האם טוב לכם לגור בפתח תקווה? תלוי איך מסתכלים על זה. בדו"ח של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מתקבלים נתונים גבוהים ביחס לממוצע הארצי בתחומים מסוימים ואילו בתחומים אחרים אנחנו נמוכים יותר. באופן כללי, 90% מהתושבים שנשאלו מרוצים מהחיים בעיר וכ-80% שנשאלו הביעו שביעות רצון מתחושת הביטחון בה והעידו כי הם מרגישים בטוח ללכת לבד בשעות החשיכה.

CyberArk פתח תקווה
איכות חיים פתח תקווה

בנוסף מהנתונים עולה כי מעלה מ-85% מתושבי פתח תקווה מרוצים מאזור המגורים ומהדירה בה הם גרים ולמעלה מ-92% בעיר שבעי רצון מעבודתם. התחום בו המדד עם הנתונים המרשימים ביותר ביחס למדד הארצי – הוא הניקיון. למעלה מ-70% העידו כי הם מרוצים מהניקיון באזור מגוריהם בפתח תקווה – כשנתון דומה נרשם גם בשביעות הרצון מהפארקים והשטחים הירוקים בעיר.

למעשה, מתוך 56 מדדים הזמינים עבור פתח תקווה, ב-29 מדדים מצבה טוב יותר מהממוצע הארצי, וב-27 מדדים מצבה פחות טוב מהממוצע הארצי. מצבה של פתח תקווה היה פחות טוב מהממוצע הארצי במדדים של מִיחזור (9.9% לעומת 24.3% בארצי) ורעש חיצוני המפריע בדירה באזור המגורים של התושבים (43.5% לעומת 32.6%).

מדד שביעות הרצון של תושבי פתח תקווה בהשוואה למדד הארצי

"העשייה נמשכת כל העת, בכל תחום והיא מוחשית בכל פינה בעיר", מסר ראש העיר, רמי גרינברג בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "נמשיך לקדם את פתח תקווה ולשפר את איכות החיים בכל פרמטר".

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »