יפעת הימן בטקס למען החטופים של עיריית פתח תקווה

יפעת הימן באירוע של עיריית פ"ת: "כל מה שרוצים זה להביא את ענבר לקבורה בארץ"

אמה של החטופה הפתח תקוואית, ענבר הימן, נשאה את הדברים בטקס מרגש, שערכה הבוקר (ראשון) העירייה, במלאת 100 ימים למלחמה. למרות הזמן הרבה שחלף, גופתה עדיין מוחזקת בשבי החמאס. בטקס נכחו עשרות רבות של תושבים ועובדי עירייה, ששבתו במחאה למשך 100 דקות, כמו ברשויות אחרות. גרינברג: "עם ישראל קם ומתחזק, והאור גובר על החושך".

ארבעה שבועות חלפו מאז הותר לפרסום כי ענבר הימן מפתח תקווה נרצחה בשבי – ועדיין היא לא הובאה לקבורה. הוריה, חיים ויפעת, מאם המושבות הישנה, מקווים לפחות שזה יקרה, יחד עם חזרתם, של שאר החטופים – בריאים ושלמים. כזכור, עם היוודע על הירצחה של ענבר, משפחתה וחבריה הקימו אוהל "שבעה", ליד ביתה, על הדשא, בפינת הרחובות גדרה-חדרה.

יפעת הימן מחבקת את רמי גרינברג
יפעת הימן מחבקת את רמי גרינברג


היום, לאחר 100 ימים של מלחמה, כש-136 חטופים, כולל אלה שנודע על מותם, עדיין נמצאים בעזה – הולכים וגוברים הקולות לעשות הכל כדי להחזירם – כולל עצרת של 24 שעות בכיכר החטופים בתל אביב. במסגרת הזאת, יזמה עיריית פתח תקווה טקס קצר ומרגש באולם "שרת", אליו הגיעו עובדי עירייה ותושבים רבים – לאות הזדהות.

אמה, יפעת הימן, סיפרה בטקס על ביתה ענבר, סטודנטית מצטיינת לתקשורת חזותית, ואמנית גרפיטי הידועה בכינוי 'פינק'. "גופתה עדיין מוחזקת בשבי החמאס", אמרה. "כל שאנחנו רוצים בשלב זה – הוא להביא אותה לקבורה בארץ". הטקס, בהשתתפות ראש העיר, רמי גרינברג, הסתיים בשירת התקווה ובתפילה לשובם במהרה של כל החטופות והחטופים.

"ליבנו עם משפחות החטופות והחטופים", אמר גרינברג. "כולנו קוראים לשובם הביתה עוד היום, וכולנו מייחלים לראות את כל החטופות והחטופים, כאן איתנו בארץ. אירועי השבעה באוקטובר קשים מנשוא ואכזריות החמאס אינה יודעת שובע. בכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו אבל עם ישראל קם ומתחזק, והאור גובר על החושך".

צילומים: באדיבות דוברות עירית פתח תקווה

צפו: הסרטון המצמרר של ענבר הימן מפתח תקווה, שנחטפה לעזה ונרצחה על ידי החמאס (כתוביות)

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »
עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »
לירון יצחק וארוסתו

חלל שני מפתח תקווה בתוך יום: לירון יצחק, שבועיים לפני חתונתו, נפטר בבילינסון מפצעיו

יצחק, עובד חברה קבלנית מטעם משרד הביטחון, נפצע שלשום באורח אנוש מפצמ"ר במרחב רצועת עזה. בית החולים בילינסון הפתח תקוואי הודיע כי הצוותים הרפואיים נלחמו על חייו ביומיים האחרונים בניסיון לטפל בפציעת הראש האנושה אותה ספג – אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. יצחק ז"ל, בן 30, הוא הותיר אחריו הורים, אח, אחות ואת אלמוג ארוסתו, לה היה אמור להינשא בעוד שבועיים.

המשך קריאה »

עוד חלל מפתח תקווה: סמל עירא יאיר גיספן נהרג אתמול בדרום רצועת עזה

יומיים אחרי יום הזיכרון, התבשרנו כי החלל הראשון במבצע צה"ל ברפיח, הוא בן העיר. גיספן, בן ה-19, לוחם בגדוד 75 בחטיבת השריון 7 (עוצבת "סער מגולן"), נהרג בתקרית קשה בה גם נפצעו שלושה חיילי צה"ל נוספים. זהו החלל/נרצח/חטוף ה-31 של העיר. מתחילת המלחמה נהרגו 621 חיילי צה"ל, בהם 273 בתמרון בעזה. גיספן הוא הנופל ה-25 מעוצבת "סער מגולן" מ-7 באוקטובר. פרטים נוספים בהמשך

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading