יפעת הימן בטקס למען החטופים של עיריית פתח תקווה

יפעת הימן באירוע של עיריית פ"ת: "כל מה שרוצים זה להביא את ענבר לקבורה בארץ"

אמה של החטופה הפתח תקוואית, ענבר הימן, נשאה את הדברים בטקס מרגש, שערכה הבוקר (ראשון) העירייה, במלאת 100 ימים למלחמה. למרות הזמן הרבה שחלף, גופתה עדיין מוחזקת בשבי החמאס. בטקס נכחו עשרות רבות של תושבים ועובדי עירייה, ששבתו במחאה למשך 100 דקות, כמו ברשויות אחרות. גרינברג: "עם ישראל קם ומתחזק, והאור גובר על החושך".

ארבעה שבועות חלפו מאז הותר לפרסום כי ענבר הימן מפתח תקווה נרצחה בשבי – ועדיין היא לא הובאה לקבורה. הוריה, חיים ויפעת, מאם המושבות הישנה, מקווים לפחות שזה יקרה, יחד עם חזרתם, של שאר החטופים – בריאים ושלמים. כזכור, עם היוודע על הירצחה של ענבר, משפחתה וחבריה הקימו אוהל "שבעה", ליד ביתה, על הדשא, בפינת הרחובות גדרה-חדרה.

יפעת הימן מחבקת את רמי גרינברג
יפעת הימן מחבקת את רמי גרינברג


היום, לאחר 100 ימים של מלחמה, כש-136 חטופים, כולל אלה שנודע על מותם, עדיין נמצאים בעזה – הולכים וגוברים הקולות לעשות הכל כדי להחזירם – כולל עצרת של 24 שעות בכיכר החטופים בתל אביב. במסגרת הזאת, יזמה עיריית פתח תקווה טקס קצר ומרגש באולם "שרת", אליו הגיעו עובדי עירייה ותושבים רבים – לאות הזדהות.

אמה, יפעת הימן, סיפרה בטקס על ביתה ענבר, סטודנטית מצטיינת לתקשורת חזותית, ואמנית גרפיטי הידועה בכינוי 'פינק'. "גופתה עדיין מוחזקת בשבי החמאס", אמרה. "כל שאנחנו רוצים בשלב זה – הוא להביא אותה לקבורה בארץ". הטקס, בהשתתפות ראש העיר, רמי גרינברג, הסתיים בשירת התקווה ובתפילה לשובם במהרה של כל החטופות והחטופים.

"ליבנו עם משפחות החטופות והחטופים", אמר גרינברג. "כולנו קוראים לשובם הביתה עוד היום, וכולנו מייחלים לראות את כל החטופות והחטופים, כאן איתנו בארץ. אירועי השבעה באוקטובר קשים מנשוא ואכזריות החמאס אינה יודעת שובע. בכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו אבל עם ישראל קם ומתחזק, והאור גובר על החושך".

צילומים: באדיבות דוברות עירית פתח תקווה

צפו: הסרטון המצמרר של ענבר הימן מפתח תקווה, שנחטפה לעזה ונרצחה על ידי החמאס (כתוביות)

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading