סאן ספארק פתח תקווה

"סאן ספארק" תפתח בקרוב מרכז טכנולוגי לילדים בפתח תקווה ברח' מבצע קדש

המרכז ייפתח כחלק משיתוף פעולה של רשת מרכזי הידע, יחד עם עיריית פתח תקווה ומקפ"ת, מתוך שאיפה לקדם בקרב הדור הצעיר חינוך טכנולוגי חדשני, המשלב מקצועות סייבר והייטק בעולם הדיגיטלי. המרכז החדש צפוי לקיים עשרות פעילויות, חוגים וקורסים באווירה המותאמת לילדי הגן, היסודי והתיכון – בו הילדים ירכשו ידע ומיומנות לטכנולוגיה ופיתוח חשיבה אינטלקטואלית.

בשורה להורים, תושבי פתח תקווה, שחולמים על עבודה בהייטק לילדיהם: עיריית פתח תקווה מסרה כי בקרוב ייפתח מרכז טכנולוגי חדש ברחוב מבצע קדש, סמוך לשכונות אם המושבות החדשה וקרול. המרכז יכלול שני תתי-מרכזים: מרכז "חכמולוג" לגילאי 4-8, שרוצים להעצים את מיומנות הקריאה, הכתיבה, והחשבון, לצד ידיעת שפות, וחשיפה לעולמות האלקטרוניקה, תכנות, רובוטיקה, הנדסה, עיצוב ויצירה.

מה יש לתלמידים בסאן ספארק לספר על קורס התכנות?

המרכז השני, שייקרא "סאן ספארק", מיועד לגילאי 9 עד 16, בו הם יקבלו חוגי העשרה בעולמות הסייבר והתכנות, פיתוח ויצירת משחקים, יצירת גרפיקה ממוחשבת, ניהול רשתות מתקדמות ואבטחת מידע. לפי העירייה, הילדים שיגיעו למרכז "סאן ספארק", ייהנו מכיתות חדשניות ומעוצבות עם ציוד טכנולוגי מתקדם וממדריכים מנוסים בעלי הסמכה והשכלה אקדמית רלוונטית.

לרשת "סאן ספארק" יש כבר ארבעה מרכזים, שפועלים בערים ראשון לציון, רחובות, אשדוד ויבנה. מרצי המכללה מעניקים תמיכה והכוונה לתלמידים המתקשים בתחילת דרכם בקליטת החומרים החדשים. תעודות הגמר של מסיימי הקורסים, הן למעשה תעודות הסמכה בינלאומיות, המאפשרות לתלמידים לעסוק בתחום שנלמד ולהמשיך את לימודיהם בארץ ובחו"ל.

עבודות ילדים מסניף סאן ספארק ביבנה

לדברי עיריית פתח תקווה, שפתחה גם מרכז חדשנות נוסף לנוער בב.ס.ר סיטי, כבר בקרוב יחל הרישום למרכז ברח' מבצע קדש – דרך התאגיד העירוני מקפ"ת. "עיריית פתח תקווה פועלת להטמעת מקצועות העתיד, הסייבר וטכנולוגיה, במגוון תכניות יעודיות לילדי פתח תקווה – הן במסגרות הפורמאליות והן במסגרות אחרות שמתקיימות מעבר לשעות הלימודים", מסר ראש העיר רמי גרינברג.

"שיתוף הפעולה עם מרכזי חינוך בתחום יאפשרו לילדי פתח תקווה להיחשף למקצועות הטכנולוגיה ולהתמקצע בהם בעתיד, בצבא – ולאחר מכן במהלך חייהם הבוגרים", הוסיף גרינברג. "נמשיך להעצים תחום חשוב זה ולתת לילדי פ"ת סל כלים שבעזרתו יוכלו להצליח בכל תחום שיבחרו".

כיתת ילדים בסאן ספארק
כיתת ילדים בסאן ספארק

"מאז 1997, סאן ספארק שמה לעצמה מטרה, לחשוף לכמה שיותר ילדים ובני נוער את מקצועות המחשבים וההייטק בעולם הדיגיטלי", אמר לפתח תקווה NEWS, דני אויריק, מנכ"ל ומייסד רשת סאן ספארק. "נכון להיום, 55,000 בוגרים סיימו בהצלחה את הקורסים שלנו והשתלבו ביחידות הסייבר השונות". 

משה שמייחד את סאן ספארק בשוק הקורסים הטכנולוגיים לצעירים, הוא שבשנת 1999 הרשת החלה  לשתף פעולה עם חברת מיקרוסופט העולמית ואינטל בתחום ההדרכות. בזכות שותפות זו, חלק מהמסלולים שפועלים במרכז, מאפשרים לאלפי תלמידים מתחת לגיל 18 לגשת לבחינות הסמכה בינלאומיות בתחום הסייבר. 

"אני מאחל לכל הילדים תושבי העיר פתח תקווה לא להישאר מאחור ולהתקדם ולהתפתח בעולם הדיגיטלי וההייטק", הוסיף אויריק. "נקדם את הילדים להצלחה בתחום הסייבר ומקצועות הייטק, כי אנחנו מאמינים שכל אחד מהתלמידים יכול להצליח. הילד צריך להגיע לקורסים עם הרבה עניין, סקרנות ,התמדה והשקעה – ואנחנו נעניק את הכלים והליווי המתאים".

 

הדמיות באדיבות: ספארק

עוד ב-טכנולוגיה

תדיראן טקס ראש השנה 2023

צפו: תדיראן אירחה כ-200 איש לטקס הרמת כוסית ראש השנה במשרדים בפתח תקווה

החברה, שמשרדיה הראשיים ברח' רבניצקי בסגולה, קיבלה את פניהם של בכירים בעירייה, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, ראש מנהלת העסקים והייטק שלמה בנימין, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו ועוד רבים מאנשי הקהילה העסקית בעיר. בטקס הרימו כוסית ונשאו דברים, ביניהם, המנכ"ל והבעלים משה ממרוד, שאמר: "פתח תקווה היא עיר הברכה שלנו. מאחל שנמשיך לצמוח כאן".

המשך קריאה »

סייברארק: בקרוב יוקם מרכז בפתח תקווה שייתן מענה למתקפות סייבר בבינה מלאכותית

CyberArk, חברת הסייבר הישראלית-בינלאומית, שמשרדיה הראשיים נמצאים בקריית אריה, מדווחת כי הצורך להקמת המיזם, אליו מגייסת החברה בימים אלה מדעני נתונים, נולד בעקבות כך ש-93% מאנשי אבטחת המערכות, צופים כי בשנה הקרובה יותקפו באמצעים של בינה מלאכותית. פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי: "תחום ה-AI – יא שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו".

המשך קריאה »
חברות מסחריות בקמפיין שלטי חוצות בשיתוף עם עיריית פתח תקווה

פנגו, תדיראן, גילת, הדיה, לקסוס ואליין – חברו לעיריית פ"ת בקמפיין שילוט מאסיבי

החברות הפתח תקוואיות, הקטר של העיר, שיתפו פעולה עם העירייה במהלך שנועד לחזק את המיתוג של שני הצדדים עם הסלוגן: "גם הם בחרו בפתח תקווה" – כשברקע תמונות צוות של אנשי החברות מחייכים. לכל חברה הקצו שלטים, שפוזרו בעיקר באזורי התעשייה ובאזורים המסחריים של העיר, על הדרכים הראשיות ובצמתים מרכזיים. בפ"ת 10,000 חברות עם מעל ל-200 אלף עובדים – והיד עוד נטויה

המשך קריאה »
הכר את העובד - פתח תקווה NEWS

חדש בפתח תקווה NEWS: "הכר את העובד" – צפו באנשי ההייטק והטכנולוגיה של העיר

על פי הערכות של מינהל העסקים וההייטק בעירייה, יש לא פחות מ-200 אלף אנשים שעובדים במשרדי העיר, מתוכם כ-50 אלף בתעשיית הטכנולוגיה וההייטק המפותחת של פתח תקווה. חלק גדול מהם גם גרים בעיר עם משפחותיהם וחיים בה. אבל מה? לא כולם מכירים אותם – ובטוח לא מכירים את כולם. בשביל זה אנחנו כאן – במדור חדש שיתנו לכם הצצה לעובדים מעניינים וגם למשרדים, הלא פחות מעניינים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading