טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

פארק חרבות ברזל נחנך בשכונת כפר גנים ב' בטקס עם הרבה דמעות וכאב, אך גם עם תקווה. במהלך הטקס, שנערך בפארק החדש בכפר גנים, עלו לבמה חוה ברק, סבתו של סמ"ר תומר ברק ז"ל, שנפל בלחימה ב-7.10, זמנה סמה, אבו של אסי אסאצ'אלו ז"ל, לוחם הנח"ל, שריי, אחות של ירין אפרים ז"ל, שנרצח במסיבה ברעים ואתמול גם צוין יום הולדתו, רחל לוי אחות של רותי אקוני, שנרצחה ב-7.10 יחד עם בעלה ובתה בנתיב העשרה – ואבי מזרחי, אביו של סמ"ר אור מזרחי, שנפל בקרבות בתחילת המלחמה.

צפו בקטעים מהטקס:

רמי גרינברג ליד שמות הנופלים

"עם ישראל מתמודד מאז פרוץ המלחמה עם בשורות איוב, כאב עצום, אובדן ושכול", אמר בטקס, ראש העיר רמי גרינברג. "בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו אבל עם ישראל נחוש ואיתן, נלחם על הבית, נלחם על החירות בארצנו. האחדות, הלכידות והערבות ההדדית היא מהות כוחנו. נמשיך ללחום בכל החזיתות ולנצח, למענינו ולמען הדורות הבאים".

בסיום האירוע הקריא ראש העיר את שמות כל החללים ויחד עם בני המשפחות הסירו את הלוט מעל שלט ההנצחה. את הטקס הנעימו בשירה אור רם ושירי מאור והפיקה אותו סיגל רפאלי, מנהלת סניף יד לבנים פתח תקווה.

חוה ברק ליד הכיתוב עם שם נכדה - תומר ז"ל
צילומים: ליאור קמחי

פארק חרבות ברזל - על המפה

אביו של אור מזרחי ז"ל

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

כיכר גורן פתח תקווה - אלימות

תיעוד: אלימות מילולית בין מפגינים בכיכר גורן פתח תקווה לנהגים ובני נוער (וידאו)

זה עדיין לא הגיע למחוזות של האלימות הפיזית כמו שאנחנו רואים בהפגנות בתל אביב, אבל זה נראה לא רחוק משם והפתיל הקצר בין המפגינים למתנגדיהם, עלול להתפוצץ לנו בפרצוף ולא נהיה מופתעים. מסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות, מתקבלת תמונה די עגומה שרחוקה מאוד מהקלישאה של "ביחד ננצח". לטענת המפגינים, לא מדובר רק בקללות ולעיתים זה גולש מעבר והם שואלים – "איפה המשטרה"? צפו בתיעוד.

המשך קריאה »
אמנון מוכתר פתח תקווה

בשורות קשות: אמנון מוכתר מפתח תקווה, הוא האזרח הישראלי שנרצח הבוקר בקלקיליה

מוכתר בן ה-67, בעל דוכן בשוק, נהג באופן קבוע לבצע קניות של ירקות בעיר הפלסטינית, אך מהביקור הפעם לא חזר, לאחר שנורה במכוניתו, שהוצתה ורישיון הנהיגה שלו נלקח. לדברי גורמים בצה"ל, הרצח מסתמן כפיגוע על רקע לאומני, אך החקירה נמשכת וכל הכיוונים נבדקים. מוכתר היה אב לחמישה ילדים, כשאחד מהם התחתן לפני חודשיים. בנו ניר סיפר ל-YNET: "צדיק שנרצח על-ידי מחבלים. ברור לנו שזה פיגוע".

המשך קריאה »
מאיר ברוכין ביציאה מבית ספר יצחק שמיר פתח תקווה

מאיר ברוכין, המורה שפוטר מבי"ס יצחק שמיר פתח תקווה לאחר שביקר את צה"ל, יחזור ללמד

כמעט חצי שנה אחרי שגורש, בתקופה המתוחה של תחילת המלחמה, מבית הספר השש-שנתי בקללות ויריקות, המורה לאזרחות צפוי לשוב בשנת הלימודים הבאה. עיריית פתח תקווה נסוגה מהעירעור שהגישה לבית הדין לעבודה בגין ההחלטה לבטל את פיטוריו, גם בעקבות הערות השופטים על הליך פיטורין לא תקין וגם בעקבות הבטחתו של ברוכים לגלות בהמשך "יותר רגישות" בדבריו.

המשך קריאה »
נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »