כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

זו הפעם הראשונה שרשות עירונית נותנת לנעמ"ת את כל המידע ופותחת את שעריה, לצורך בדיקה מסוג זה. מהבדיקה של נעמ"ת עולה כי עיריית פתח תקווה מקיימת אירועים יעודיים לקידום נשים, מפגשים מקצועיים והשתלמויות בנושא שפת פנייה מגדרית. הועדה לשיוויון מגדרי של עיריית פתח תקווה, הצטרפה לחזון הרשות ולאמנה לקידום השיוויון בין גברים לנשים.

כנס נשות עסקים CADENCE קיידנס פתח תקווה

בנוסף נעמ"ת מצאה כי עיריית פתח תקווה מקדמת מפגשי העצמה בבית שיח נשים, ימי עיון לפיתוח מקצועי והעצמה אישית ועוד. בנוסף, פתח תקווה היא הרשות שהקימה לראשונה בארץ בית לחדשנות, ששם לו מטרה לקדם שוויון מגדרי לצד מגוון יוזמות פורצות דרך. המרכז נפתח לאחרונה בב.ס.ר סיטי פתח תקווה בבניין I (קומה 2).

"התו לשיוויון מגדרי של נעמ"ת מצטרף לרצף של עשייה המקדמת שוויון הזדמנויות ושוויון מגדרי בתוך העירייה ובאופן רוחבי בעיר", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "אני מאמין בכל מאודי בקידום שוויון מגדרי ובשינוי השפה בה אנו פונים וכותבים לכלל הציבור. אנו משקיעים בנושא משאבים רבים ומקיימים אירועי העצמה שונים בכלל המסגרות העירוניות"

גרינברג הודה בדבריו ליועצת ראש העיר לשוויון מגדרי פיתוח וחדשנות, רחל אלון, לסמנכ"לית מינהל ארגון ופיתוח הון אנושי, סטלה בורוכוב, "ולכל העובדות והעובדים שלוקחים חלק בקידום השוויון המגדרי".

מפגש קהילת נשות העסקים של פתח תקווה
מפגש קהילת נשות העסקים של פתח תקווה
צילום תמונה פותחת: באדיבות דוברות עיריית פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »