משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

תכנית "בית הדפוס" נמצאת על שולחנה של עיריית פתח תקווה כבר מ-2011 ולאחר זמן רב – היא דיווחה שהוא אושר סופסוף להפקדה. בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר- הוקמו בשנות ה-20 של המאה הקודמת בפאה הקידמית הפונה לרחוב חובבי ציון. בית חלבנה ניידיץ (חובבי ציון 12) הוא מבנה מרשים בסגנון אקלקטי, שצבעו ורוד. בית פישצנר (חובבי ציון 14), הוא בית מגורים בן שתי קומות ובעל חזית רחבה מזו של בית חלבנה.

חובבי ציון 12 + 14פתח תקווה - המבנים העתיקים צפויים לעבור שיפוץ

רחוב חובבי ציון הוא הרחוב הראשון שיוסד במושבה פתח תקווה. לאורך ציר הרחוב, החל משנת תרמ "ו (1886) נבנו חצרות האיכרים, מבני מגורים ומלאכה של משפחות המתיישבים הראשונים. כיום, מהווה הרחוב ציר מסחר קמעונאי מרכזי ומשופע בחנויות שונות, בעיקר אופנה וטיפוח. בחובבי ציון 12 ממוקם סניף של רשת האופנה "אריסטו שמט", יחד עם סוכנות הביטוח של מאיר דלאל וב-14 חנויות של רשתות האופנה Crazy Line, Tiffanis ו-Bess for Less.

מצב המבנים באיזור הפרויקט דורש שיפור ושיפוץ. על החזיתות יש כבלי חשמל מתנפנפים, הקירות החיצוניים מתקלפים, כשעובש ורטיבות מכסים אותם. "בהמשך למדיניות העירונית שאנחנו מקדמים במרכז העיר, בשנים הקרובות לב המושבה יעבור תהליך התחדשות משמעותי וישנה את פניו", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "שדרוג ושימור המבנים ההיסטוריים בלב המושבה, יאפשר להנגיש את המורשת העירונית לקהל ולהרחיב את היצע אפשרויות התרבות במרכז העיר".

פרויקט בית הדפוס מצטרף לפרויקטים נוספים, שקידמה עיריית פתח תקווה במרכז בעיר, ביניהם מעונות סטודנטים ובית קפה ברחוב איכילוב הסמוך וכן שדרוג מדרחוב ההגנה וחידוש רחובות אחרים בלב המושבה, הקמת מוקדי תרבות ופנאי ועוד.

המצב הרעוע של המבנים באיזור הפרויקט

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »
כאן הוקם לאונג' עופר פתח תקווה

270 מיליון ש"ח: מליסרון דיווחה על 4 חוזי ענק של השכרת משרדים בפתח תקווה

קבוצת הנדל"ן המסחרי הציבורית, שבבעלותה פארקי ההייטק, עופר EAST & WEST, סגרה עם פתיחת 2024 על המשך חוזי השכרה של כ-30 אלף מ"ר שטחי משרדים מול החברות Nanox ,Kyndryl, פלאפון ו-Marvell. מליסרון הצליחה לשמר את החברות במתחם שלה, זאת למרות התחרות ההולכת והגוברת בשוק נדל"ן המשרדים בפתח תקווה. החוזים כוללים גם תקופות אופציות להמשך.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading