משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

תכנית "בית הדפוס" נמצאת על שולחנה של עיריית פתח תקווה כבר מ-2011 ולאחר זמן רב – היא דיווחה שהוא אושר סופסוף להפקדה. בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר- הוקמו בשנות ה-20 של המאה הקודמת בפאה הקידמית הפונה לרחוב חובבי ציון. בית חלבנה ניידיץ (חובבי ציון 12) הוא מבנה מרשים בסגנון אקלקטי, שצבעו ורוד. בית פישצנר (חובבי ציון 14), הוא בית מגורים בן שתי קומות ובעל חזית רחבה מזו של בית חלבנה.

חובבי ציון 12 + 14פתח תקווה - המבנים העתיקים צפויים לעבור שיפוץ

רחוב חובבי ציון הוא הרחוב הראשון שיוסד במושבה פתח תקווה. לאורך ציר הרחוב, החל משנת תרמ "ו (1886) נבנו חצרות האיכרים, מבני מגורים ומלאכה של משפחות המתיישבים הראשונים. כיום, מהווה הרחוב ציר מסחר קמעונאי מרכזי ומשופע בחנויות שונות, בעיקר אופנה וטיפוח. בחובבי ציון 12 ממוקם סניף של רשת האופנה "אריסטו שמט", יחד עם סוכנות הביטוח של מאיר דלאל וב-14 חנויות של רשתות האופנה Crazy Line, Tiffanis ו-Bess for Less.

מצב המבנים באיזור הפרויקט דורש שיפור ושיפוץ. על החזיתות יש כבלי חשמל מתנפנפים, הקירות החיצוניים מתקלפים, כשעובש ורטיבות מכסים אותם. "בהמשך למדיניות העירונית שאנחנו מקדמים במרכז העיר, בשנים הקרובות לב המושבה יעבור תהליך התחדשות משמעותי וישנה את פניו", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "שדרוג ושימור המבנים ההיסטוריים בלב המושבה, יאפשר להנגיש את המורשת העירונית לקהל ולהרחיב את היצע אפשרויות התרבות במרכז העיר".

פרויקט בית הדפוס מצטרף לפרויקטים נוספים, שקידמה עיריית פתח תקווה במרכז בעיר, ביניהם מעונות סטודנטים ובית קפה ברחוב איכילוב הסמוך וכן שדרוג מדרחוב ההגנה וחידוש רחובות אחרים בלב המושבה, הקמת מוקדי תרבות ופנאי ועוד.

המצב הרעוע של המבנים באיזור הפרויקט

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »