רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

עיריית פתח תקווה דיווחה היום כי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה להפקדה את פרוייקט ההתחדשות העירונית במתחם רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב, עליו דיווחנו כבר לפני שמונה חודשים, כאשר הועדה המקומית המליצה לאשר את פרויקט ההתחדשות העירונית המסקרן, בו אמורים לגור עד 2028 (אם לא יהיו בלת"מים) לא פחות מכ-700 דיירים פתח תקוואים ותיקים וחדשים כאחד.

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה של חיים שמי - כך ייראה ב-2028?
כך זה ייראה ב-2028?

מיקום חלומי - ביקוש דירות גבוה?

הביקוש לדירות בפרויקט צפוי להיות גבוה, היות מדובר במיקום חלומי: ממש על תחנת הרכבת הקלה, חמש דקות מב.ס.ר סיטי, חמש דקות ממרכז העיר, קרוב למוסדות חונות ובשכנות עם נווה גן ואם המושבות. כשביקרנו היום בשטח, הבנו למה האיזור זקוק כל כך להתחדשות עירונית. הבניים, שנבנו לפני יותר מ-40 שנים, נמצאים במצב תחזוקה מזעזע מבחינה תשתיתית, אסתטית וכמובן גם בטיחותית.

המתחם מכיל שישה מבנים ומשתרע על פני 5.52 דונם עם 54 יחידות דיור, בסביבה שלא ממש ראויה למגורי אדם. התכנון הוא להרוס את המבנים הישנים ולבנות במקומם כ- 220 יחידות דיור בארבעה בניינים חדשים ומודרניים, עם עירוב שימושים של מסחר ומבנה ציבור. התכנון של העירייה הוא שהפרויקט יציע דירות קטנות לזוגות צעירים – יוזמה כמובן ברוכה.

שטח הפרויקט בין הרח' רוטשילד, האחים בכר ורינגלבלום
שטח הפרויקט בין הרח' רוטשילד, האחים בכר ורינגלבלום
עוד שנה הם כבר לא יהיו כאן? שניים מתוך ששת הבניינים שצפויים להיהרס
עוד שנה הם כבר לא יהיו כאן? שניים מתוך ששת הבניינים שצפויים להיהרס

"מרכז העיר נמצא בראש סדר העדיפויות"

בתכנון הוא ליצור מעברר להולכי רגל מרחוב רוטשילד בין הבניינים, הנפגש בשטח ציבורי פתוח על רחוב בצ'אייב. את בנייני המגורים יעטפו קומת קרקע מסחרית, שלצדה גם יהיה גן ילדים. לפי העירייה, החזית המערבית בפרוייקט תכלול דופן מסחרית, שטחי ציבור וחיבור בין הרחובות רינגלבלום לבצ'אייב. "מרכז העיר נמצא בראש סדר העדיפויות התכנוני ואנחנו מקדמים ובוחנים כל העת מגוון פרוייקטים", מסר ראש העיר, רמי גרינברג.

"עיריית פתח תקווה משקיעה מאות מיליוני שקלים מידי שנה בשדרוג מרכז העיר ואזורי המסחר, לרבות ההשקעה הגדולה בשוק העירוני וסביבתו, הקמת מתחמי פנאי ומעונות סטודנטים וכן בשיפור החזות. פעולות אלו יאפשרו כבר בתוך שנים ספורות להגשים את החזון ע"י חיזוק האוכלוסייה המקומית ויצירת מוקד משיכה לתיירים במרכז העיר", הוסיף ראש העיר.

סיירו ברוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב - האחים בכר חיים שמי

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading