מקלט נייד פתח תקווה

מתמגנים: מועצת עיריית פתח תקווה אישרה תקציב של 20 מיליון ש"ח למקלטים, ממ"דים ומרחבים מוגנים

מלחמת ה-7 באוקטובר והמתקפה האיראנית במוצאי שבת האחרון, כנראה עשו את שלהם ובישיבת המועצה שהתקיימה היום אושר תקציב חריג למיגון, שבעיקר אמור לתת מענה באיזורי המגורים הישנים ובשכונות הותיקות, בהם תושבים רבים גרים ללא דיור מוגן ראוי. "התקציב יאפשר הקמת מקלטים ציבוריים חדשים שיצטרפו לעשרות הממ"דים שהוצבו לאחרונה ברחבי העיר", נמסר.

הפעם האחרונה בה נשמעה אזעקה בפתח תקווה הייתה לפני כמעט ארבעה חודשים (ב-21 בדצמבר). מאז אומנם יש שקט, אבל מפלס החרדה עולה בקרב התושבים, בעיקר בגלל האיום האיראני, שקיבל ביטוי מוחשי לפני ארבעה ימים. אומנם לא הייתה אזעקה בעיר, אבל תושבים רבים לא הצליחו להירדם, לא כל שכן, אלה שחיים ללא מרחב מוגן ראוי – ויש עשרות אלפי תושבים כאלה.

מקלט נייד ברח' קפלן פתח תקווה. צילום: דוברות העירייה

אישור התקציב החריג, יכול להרגיע במעט את התושבים שאין להם מרחב מוגן, מקלט או ממ"ד – אבל השינוי צריך להיות מעשי בשטח – ומהר, כדי שהם יוכלו לגור יותר בביטחה. במסגרת ישיבת המועצה, רמי גרינברג ומנהל אגף הביטחון יריב סנדלון נתנו סקירה מקיפה אודות הפעילות שנעשית בתחום הביטחון והתגבור המשמעותי בכוחות אבטחה, שלפי העירייה – פועלים כל העת בשטח.

מקלטים ניידים בפתח תקווה. צילום: דוברות העירייה

רמי גרינברג מסביר על הממ"דים הניידים (דצמבר 2023)

במסגרת הישיבה גם אושרו תקציבים להקמת גני ילדים חדשים, תקציב להקמת כיתות מעון, המשך פיתוח מתחם ציבורי והקמת עוד שני גני ילדים ברחוב פנחס חגין ומנחם בגין בהדר גנים. כמו כן אושר תקציב להעמקת הפעילות של המנהלת להתחדשות עירונית ותקציב נוסף לטובת שידרוג מוסדות הציבור. בנוסף, אושר תקציב על סך 20 מיליון ש"ח לטובת פיתוח פארקים.

פארק יד לבנים - כן יוקם מרכז הורים וילדים פתח תקווה
פארק יד לבנים - ישודרג

בעירייה מדווחים כי גם אושר תקציב נוסף לטובת עבודות שדרוג ברחובות הוותיקים, פיתוח דרך גישה שתקשר את שכונת פסגת הדר לכביש 4 ושדרוג בית יד לבנים. בנוסף גם אושר תקציב על סך 2.4 מיליון ש"ח להנגשת התחבורה הציבורית לנכים. תקציב נוסף אושר לעבודות הנגשה במוסדות החינוך ורכישת נכסים לטובת שימושים ציבוריים וכן תקציב תמיכות נוסף לטובת קידום הקבוצות העירוניות.

פסגת הדר - תקושר לכביש 4?
פסגת הדר - תקושר לכביש 4?

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

צחי גלילה ונדב סגל בפסגת הדר יום הזיכרון 2024

צפו: עשרות תושבי פסגת הדר נכחו בטקס יום הזיכרון שהתקיים במתנ"ס השכונתי (וידאו)

הטקס החל עם הישמע הצפירה ולאחר שירת התקווה עלה לשיר הזמר נדב סגל הפתח תקוואי, שלאחרונה התבשר על מותו על אחיינו, אליקים ליבמן, שהיה נחשב חטוף במשך שבעה חודשים. לפני מספר ימים התגלו שרידי גופתו בקיברה של אחת מהנרצחות במסיבת הנובה, אותה איבטח.

המשך קריאה »
בית הקברות בסגולה - החלקה הצבאית - יום הזיכרון 2024

צפו: כ-7000 אנשים פקדו את החלקה הצבאית בסגולה בטקס יום הזיכרון 2024 (וידאו)

נחילי אדם הגיעו בצהרים לבית הקרות, עד שאי אפשר היה להכניס סיכה בין האנשים. לפני תחילת הטקס, אחד מהבאים מחה בקריאות רמות נגד הממשלה. השר בוסו נאם ולמעט קריאה אחת "לך הביתה", שנשמעה בתחילת נאומו, לא נרשמו הפרעות נוספות. גרינברג השאיר נר בשם עיריית פתח תקווה. אלון ודינה גרש, הוריו של משה ז"ל, שנפל לפני ארבעה חודשים, הניחו זר בשם המשפחות השכולות.

המשך קריאה »

נזכור את כולם: 30 פתח תקוואים שנפלו/נרצחו/נחטפו מאז ה-7 באוקטובר

מאז שפרצה המלחמה, פתח תקווה, כעיר הרביעית בגודלה בישראל, ספגה אבידות רבות וקשות מנשוא. אלפים מתושבי העיר ילוו את הנופלים בבתי העלמין בעוד יומיים – כשרבים מהם יפקדו קברים טריים, ביום הזיכרון שיהיה כנראה הכואב והעצוב ביותר מאז קום המדינה. הרשימה כוללת נרצחים ונופלים בשבת השחורה, חללים שנפלו בקרבות, חטופה שנרצחה וכן שני חטופים שעדיין בחיים ומקווים שישובו במהרה.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading