רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

ממחר יהיה קל ומהר יותר? רכבת ישראל מחדשת את הפעילות בפתח תקווה

אחרי חודשיים של עבודות, התבשרנו על כך שממחר (שני, 6.5), הרכבת תעבור בעיר ותיפתח את דלתותיה מחדש לנוסעים הרבים הצפויים לנסוע בה. העבודות התבצעו במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", שאמור לייצר ציר רכבת נוסף בין איזור הצפון למרכז ולדרום, מה שצפוי לשפר באופן משמעותי את התנועה של הנוסעים ברכבות. "העבודות בוצעו בהצלחה – תוך עמידה בלו"ז", מסר מנכ"ל הרכבת.

רכבת ישראל תחדש את הפעילות בפתח תקווה, לאחר עבודות שהתארכו זמן לא מבוטל וגררו ביקורת גם על העיתוי. ממחר נוסעי הרכבת יוכלו לחזור לשגרה ולעלות בה בפתח תקווה בתחנות קריית אריה (האצטדיון) וסגולה. עבודות רחבות היקף לחיבור המסילה המזרחית עם רשת המסילות הארצית בוצעו באיזור ראש העין ובכל רחבי מסילת טבעת השרון כגון הארכת רציפים, עבודות תחזוקה שוטפות, הגבהת מסילות ועוד.

תחנת הרכבת קריית אריה - תושבת למשך חודשיים

מטרת העבודות בפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", הוא לשפר את הנסיעה ברכבת ובכך לצמצם את הגודש בכבישים, זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות כלל משתמשי הדרך. במסגרת הפרויקט, התבצע חיבור המסילה המזרחית העתידית, עם רשת המסילות הארצית במסילת טבעת השרון הקיימת, הכוללות פירוק של מערכות החשמול והרכבתן מחדש בתוואי המסילה החדש, פירוק והרכבה של מערכות תקשורת ואיתות, והנחה של מפלגים.

לדברי רכבת ישראל, היא ביצעה עבודות להרמת גובה המסילה, בכל תחנות השרון במטרה לשפר את הבטיחות והשירות על ידי הקטנת מרווח העלייה לרכבת מהרציף, והתקדמה בעבודות להארכת הרציפים בתחנות פתח תקווה קרית אריה, פתח תקווה סגולה, בני ברק וראש העין, שנועדו לטובת שדרוג התחנות ושיפור השירות לנוסע. בנוסף, בוצעו עבודות חיוניות באזור בני ברק לצורך בניית גשר הרלינג להקמת שכונת מגורים חדשה.

פתח תקווה - חניון תחנת רכבת סגולה החדש
חניון תחנת הרכבת בסגולה: יהיה ממחר מלא?

"חיבור תוואי המסילה המזרחית לטבעת השרון מהווה אבן דרך משמעותית במהפכת התשתיות שאנו מבצעים, שמטרתה לחבר את מדינת ישראל באמצעות רשת של מסילות מתקדמות, בהתאם לתוכנית החומש של משרד התחבורה ורכבת ישראל", מסר יו"ר דירקטוריון רכבת ישראל, עו"ד משה שמעוני. " תנופת הפיתוח הענפה, יחד עם תכנית ההצטיידות רחבת ההיקף בקרונות חדשים, יאפשרו מעבר של יותר משתמשי רכבת וישפרו משמעותית את מרקם החיים במדינת ישראל".

שיקו זנה, מנכ"ל רכבת ישראל, הוסיף כי "העבודות בטבעת השרון בוצעו בהצלחה מלאה תוך עמידה בלוחות הזמנים המאתגרים וזאת בזכות עובדי ועובדות רכבת ישראל וקבלנים רבים השותפים לעשייה שביצעו בחודשיים האחרונים עבודה מאומצת מסביב לשעון על מנת לבצע מגוון של עבודות שישפרו משמעותית את השירות לנוסעים".

עוד ב-רכב ותחבורה

מטרו M2 פתח תקווה

הגיע לתחנה הסופית: הממשלה אישרה את קו המטרו M2 שיעבור במרכז פתח תקווה

למרות שזה כבר היה ברור וצפוי, היום (רביעי, 1.5), התקבלה ההחלטה באופן סופי, בפרויקט שצפוי להמשיך לשנות דרסטית את התחבורה הציבורית בעיר. אבל אפשר להוריד את מפלס ההתרגשות: הצפי לסיום הפרויקט הוא באיזור 2035. אורך הקו יהיה 25 ק"מ ויעבור בחולון, דרום ומרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ויסתיים באיזור התעסוקה "סגולה" בפתח תקווה.

המשך קריאה »
חניה חינם בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה בהודעה משמחת: חניה חינם בכחול-לבן במהלך כל חג הפסח

העירייה, שידועה גם ככה בגישתה הסלחנית כלפי עבירות חנייה, באה לקראת תושבי העיר והמבקרים בה, עוד יותר בגדול הפעם, לאחר הדיווח שלה כי היא לא תבצע בימי החג (22 עד 29 באפריל כולל) פעולות אכיפה בחניות המותרות בעיר. העירייה מדגישה כי האכיפה תמשיך נגד חניה במקום בו אסורה החניה, בריונות חניה ועבירות תעבורה, כמו חניה באדום לבן, חניה על מדרכה וחניה על מעבר חצייה וכדומה

המשך קריאה »
יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »
ליים LIME פתח תקווה ביום הבחירות

חברת ליים (Lime) קורקינטים חשמליים תאפשר נסיעה חינם בפתח תקווה ביום הבחירות

חברת הכלים החשמליים השיתופיים הגדולה בעולם, תעניק ביום שלישי הבא (27.2) לכל תושב עיר שרוצה להצביע לרשויות המקומיות (וגם לכאלה שרוצים לנצל את השבתון לשופינג), שתי רכיבות של עד 15 דקות בחינם, אותן ניתן לנצל במהלך טווח של שעתיים. "המטרה היא להוריד חסמים תחבורתיים עבור מצביעים פוטנציאליים בימי בחירות ולספק כלי תחבורה נגיש ויעיל", נמסר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading