קווליטסט QUALITEST פתח תקווה

חברת קווליטסט מפתח תקווה הכריזה על פרויקט חדש: קירוב בדואים להייטק

חברת התוכנה, הידועה כמובילה בעולם בתחום ה-Quality Engineering (הנדסת איכות) מבוסס AI, הוכיחה מזה שנים את הצלחתה בהכשרת עובדים מהפריפריה להייטק הישראלי. לאחרונה בישרה על כך שהיא בנתה תכנית המיועדת לאנשי הפזורה הבדואית בחורה. מנכ"ל החברה, שי ליברמן, מסר: ""יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק".

חברת קווליטסט (Qualitest) הבינלאומית, שמשרדיה נמצאים בקריית אריה, רח' יגיע כפיים 21 (פארק דניב), בהם יושבים רבים מכ-700 מעובדיה, מרחיבה את פרויקט ההכשרה להשמה בתפקידי בדיקות תוכנה לאוכלוסיות מגוונות בפריפריה. לאחר הצלחות, עליה דיווחה בשדרות, כרמיאל, נתניה, חדרה, ראשל"צ,תל אביב ואשדוד, בחודש האחרון השיקה קווליטסט קורס הכשרה בחורה שבנגב, מישובי הבדואים הגדולים ביותר בישראל.

שיעור השמה: 80%

פרויקט ההכשרות להייטק של קווליטסט התחיל לפני כשלוש שנים בתקופת הקורונה. הוא נועד להנגיש את ענף ההייטק לציבור שאינו נחשף אליו באופן טבעי. קורס ההכשרה בן שלושת החודשים כולל הסבה מקצועית לתפקיד בודקי תוכנה, והוכיח הצלחה מרשימה: 65% מהמשתתפים משולבים בחברת קווליטסט ו-15% נוספים בחברות הייטק אחרות – שיעור השמה חסר תקדים של כ- 80%.

הקורס שפותחת קווליטסט בחורה מיועד לבדואים בעלי השכלה טכנולוגית, והוא נערך בשיתוף עם עיריית חורה, ארגון itworks ומסובסד על ידי ""קרן אדמונד דה רוטשילד". 

שי ליבמן, על רקע משרדי קווליטסט פתח תקווה (צילום דמות: יח"צ)
שי ליבמן, על רקע משרדי קווליטסט פתח תקווה (צילום דמות: יח"צ)

Game Changer אמיתי

שי ליברמן, מנכ"ל קווליטסט ישראל ואירופה, התייחס ליוזמה ומסר: "אחוזי ההשמה הגבוהים מוכיחים שהכשרות מקצועיות כאלו הן מפתח למוביליות חברתית ומהוות Game Changer אמיתי עבור המשתתפים, אבל לא פחות חשוב מכך, עבור הרשות המקומית".

איך התכנית עבדה עד עכשיו?

"ראינו את זה בשדרות, שלאחר הכשרה מוצלחת של מאות משתתפים, פתחנו במרכז העיר מרכז טכנולוגי שמעסיק את התושבים. הבאנו את ההייטק לפריפריה במקום שהפריפריה תגיע אל ההייטק למרכז. יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק", השיב ליברמן.

חאבס אלעטונה ראש המועצה המקומית חורה, הוסיף: "אנו במועצה המקומית חורה שמחים להיות שותפים למיזם החשוב הזה שיאפשר לצעירות ולצעירים המוכשרים שלנו להשתלב באחד מהענפים הטכנולוגיים המובילים במשק הישראלי".

עוד ב-חדשות נוספות בפתח תקווה

עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »
אבי יחיאל, מנכ"ל הפועל פתח תקווה בחגיגות האליפות לפני שנה

זעזוע בסירקין: אבי יחיאל, מנכ"ל הפועל פתח תקווה, סיים את תפקידו אחרי ירידת הליגה

את יחיאל, ששימש כמנכ"ל בארבע העונות האחרונות, יחליף טים פלוטקין, הסמנכ"ל והיועץ הפיננסי של המועדון. יחיאל, שחקן העבר של הקבוצה, שילם את המחיר על הירידה של הקבוצה מליגת העל, זאת רק בחלוף שנה מאז עלתה ממנה. "תחת ניהולו של אבי, הקבוצה עברה תהליך התקדמות בתחום הפיננסי, המקצועי והקהילתי, וגם חל השיפור האדיר במחלקת הנוער של המועדון", מסרו הפועל בהודעת הפרידה.

המשך קריאה »
לירון יצחק וארוסתו

חלל שני מפתח תקווה בתוך יום: לירון יצחק, שבועיים לפני חתונתו, נפטר בבילינסון מפצעיו

יצחק, עובד חברה קבלנית מטעם משרד הביטחון, נפצע שלשום באורח אנוש מפצמ"ר במרחב רצועת עזה. בית החולים בילינסון הפתח תקוואי הודיע כי הצוותים הרפואיים נלחמו על חייו ביומיים האחרונים בניסיון לטפל בפציעת הראש האנושה אותה ספג – אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. יצחק ז"ל, בן 30, הוא הותיר אחריו הורים, אח, אחות ואת אלמוג ארוסתו, לה היה אמור להינשא בעוד שבועיים.

המשך קריאה »
פסטיבל היין פתח תקווה 2024

פסטיבל היין של פתח תקווה יתקיים בפעם השלישית בפארק יד לבנים ב-19 ביוני

הפסטיבל, שהפך למסורת, ימשיך להתקיים גם השנה – למרות (ואולי בגלל) מצב הרוח והמצב הבטחוני. הפעם הפסטיבל ייערך במשך יומיים (ב-19 וב-20 בחודש הבא), בין השעות 19:30 ל-23:00. בשנים הקודמות הגיעו אלפי אנשים לפסטיבל היין, שהכניסה אליו מסובסדת ועולה 20 ש"ח בלבד. בכניסה תקבלו כוס יין, אותה אפשר יהיה למלא משלל דוכנים של יקבים מובחרים. הזמר רותם כהן יופיע בערב השני.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading