מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

זה לא סוד ששכנות אחדות, מהשכונות הותיקות של פתח תקווה, זקוקה נואשות להתחדשות עירונית של מבני המגורים הנמצאים בה, שחלקם נבנה עוד בשנות ה-60' וה-70' ואינם ראויים למגורים בשנת 2024 – בין אם מבחינה בטיחותית-תחזוקתית בין אם מבחינת ניראות ואסתטיקה. בעבר דיווחנו לכם על ההתחדשות שצפוי לעבור מתחם ארגוב וכעת אנחנו מדווחים כי גם מתחם שטרית פתח תקווה מעלה הילוך.

שטח מתחם שטרית פתח תקווה פינוי בינוי - על המפה
שטח מתחם שטרית פתח תקווה פינוי בינוי - על המפה

330 יחידות דיור יהרסו. מאות חדשות צפויות להיבנות במקומן

לפי התכנית, כ-330 יחידות דיור הנמצאות בשטח של כ-31 דונם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון, אסף שמחוני מדרום, ולאורך שני צידי רחוב בכור שטרית המחבר ביניהם – צפויות להיהרס לקראת 2026, אם שלבי התכנית יתקדמו כמתוכנן, צפי אכלוס מלא של פרויקט הענק, שכולל מאות דירות חדשות לצד שטחי מסחר, שטחים ציבוריים וכ-5500 מ"ר של מוסדות ציבור וחינוך – יהיה באיזור 2030.

לדברי היזמים, האוכלוסיה הקיימת במתחם מאופיינת כרגע בעיקר במשפחות מרקע דתי, אוכלוסיה מבוגרת ילידת המקום ומזוגות צעירים בתחילת דרכם. הפרויקט מציעה תמהיל מגוון של בינוי כמו גם יחידות דיור. הבינוי מורכב ממספר מגדלים הממוקמים על הצירים עירוניים ראשיים, ובניה מרקמית הממוקמת בלב המתחם כדי לשמור על הצביון הקהילתי של השכונה החדשה.

מצב מבנים רעוע - מתחם שטרית שחונת אחדות פתח תקווה
מצב מבנים רעוע - מתחם שטרית שחונת אחדות פתח תקווה

"מיני-שכונה" עם מבנים מודרניים

כך או כך, מתחם שטרית פתח תקווה צפוי להיות אחד מהפרויקטים הענקיים של התחדשות עירונית, המתוכנן בפתח תקווה תקווה בכלל ובמזרח העיר בפרט. ככזה, הוא מחייב תשתית רחבה, שתתמוך באלפי האנשים, שצפויים לגור במתחם הענק, שיכלול 11 מבנים חדשים עם מאות יחידות דיור חדשות (היזמים לא מפרסמים כרגע את מספר יחידות הדיור הצפוי).

מה שברור הוא שיהיה מדובר ב"מיני-שכונה", שלפי היזמים, תכלול בניינים חדשים הכוללים לובי מפואר, בנייני משרדים, מסחר, מעונות סטודנטים, מוסדות חינוך ודת, מרכז בילוי ובתי קפה, טיילת ושבילי אופניים וחניה תת קרקעית. שיפור משמעותי שצפוי לעבור על שכונת אחדות: שכונה ישנה עם בנייה ברמה ירודה, בניינים ללא ממ"ד ומעלית וכאלה שאינם עומדים בסטנדרט רעידות אדמה.

יזמית הפרויקט - משפחת דיין

יזמית פרויקט הענק היא א.ב. התחדשות עירונית, השייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל. המייסד והבעלים של החברה, הוא איציק דיין והמנכ"לית היא יפה דיין, שמובילה ומנהלת בחברה את יזום הפרויקטים של התחדשות עירונית ואחראית על תהליך הפרויקט מהשלב ההתחלתי ועד לשלב הגמר. בנוסף היא אחראית על הקשר השוטף עם יועצי החברה, משרדי עורכי הדין והרשויות ועם מאות דיירי השכונה.

ראש העיר גרינברג, פרסם על קידום הפרויקט בפייסבוק וכתב: "ההתחדשות העירונית היא הכרחית לטובת איכות חיים תושבי השכונות הוותיקות ובטיחות המבנים. אני מקדמים את ההתחדשות בשום שכל, תוך שימת דגש על כלל הצרכים הציבוריים הנדרשים, לרבות שדרוג מערך התחבורה הציבורית, יותר מבני ציבור וחינוך, פארקים ומרחבים ציבוריים חדשים. אחדות עתידה לשנות את פניה ולאפשר לתושבים איכות חיים טובה ומגורים במבנים בטיחותיים".

הדמיות: סטודיו בת אל זיתוני

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »

נוף ירקון בסכנה? יזמים בסירקין עתרו נגד היטלי רמ"י ועיריית פ"ת ע"ס 145 מיליון ש"ח

קשיים ראשונים בקידום פרויקט השכונה הכי מדוברת בפתח תקווה, לאחר שחברות הנדל"ן, שזכו במכרזים לבנייה, עתרו מנהלית נגד היטלי השבחה ופיתוח, שדורשות מהם רשות מקרקעי ישראל והעירייה. לטענתם, הם ניגשו למשרד בידיעה, שיהיו פטורות מההיטלים של העירייה, אך הסתבר להם שלא כך הדבר. המשמעות לפי היזמים היא תוספת עלות של כ-100 אלף שקל לדירה.

המשך קריאה »