פינוי בינוי מתחם ארגוב פתח תקווה

יש הפקדה: מתחם ארגוב בדרך להיות אחד מהפרויקטים הגדולים להתחדשות עירונית בפ"ת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עד 2030 נראה סוג של שכונה קטנה של 3000-4000 תושבים בתוך שכונת אחדות? לפי התכנון, בהחלט עושה רושם שכן. היום התבשרנו כי הותמ"ל אישר להפקדה את התכנית הגרנדיוזית, שצפויה לכלול לא פחות מ-913 יחידות דיור על פני 10 מגדלי מגורים: חמישה בין 23 עד 35 קומות ועוד חמישה בני 10 קומות כל אחד. אלו צפויים להחליף את שיכוני הרכבת המוזנחים של היום עם 240 דירות. 

אחד מהפרויקטים שצפויים להמחיש בצורה המוחשית ביותר את ההתחדשות העירונית בפתח תקווה, זהו מתחם ארגוב, עליו דיווחנו לכם ראשון, כבר באפריל 2022, כשעוד היה בסטטוס ועדת ערר. בספטמבר האחרון דיווחנו על שלב נוסף עם העברתו לדיון להפקדה וביום חמישי האחרון שוגר המסמך שמאשר את ההפקדה והשלב הבא הוא התנגדויות, אם יהיו כאלה. 

צפו בביקור במקום לפני 8 חודשים (אפריל 2022)

55 דירות מתוך 913 - להשכרה "בהישג יד"

מדובר בפרויקט פינוי בינוי ענקי, אותו יוזמת חברת הנדל"ן הותיקה שיכון ובינוי ומתכנן משרד האדריכלים של גיא מילוסלבסקי, בשטח של 29.6 דונם, המשתרע בדרום-מזרח פתח תקווה, בין הרחובות שפרינצק, פינס, מינץ והנרייטה סולד בשכונת אחדות. כשביקרנו במקום לפני שמונה חודשים, אי אפשר היה להתעלם מההזנחה, שלא לומר הסכנות הבטיחותיות, הזועקות מכל עבר.

שכונת אחדות הותיקה, שדיווחנו גם על פרויקט פינוי בינוי יוספברג-כץ-בן צבי, שצפוי להתבצע בה, היא אחת מהשכונות בעלי החתך הסוציו-אקונומי הנמוך בפתח תקווה. בשיכונים שבתוכה, גרים כיום בעיקר יוצאי אתיופיה וברית המועצות לשעבר, לצד תושבים ותיקים. האישור להפקדה, שניתן על ידי שלומי הייזלר, יו"ר הועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור, בא בעיקר בעקבות הרצון לשפר, עד כמה שניתן באופן מיידי, את מצב המגורים במקום.

במסגרת התכנית צפויים לקום 913 יחידות דיור חדשות, במקום 240 הקיימות במתחם היום, כלומר: יותר מ-700 יחידות דיור חדשות, שזה אומר בחישוב פשוט לפחות עוד 3000 דיירים חדשים. אלה יתנקזו על פני 10 מבנים, חמישה מתוכם גבוהים (23-35 קומות) וחמישה נמוכים יותר (10 קומות כל אחד). בעירייה מבטיחים כי 55 יחידות דיר מתוכן, יושכרו לטווח אורך במחירים "בהישג יד".

תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב

לא הורסים את גן ארגוב

פרויקט מסוג זה כמובן מחייב תוספת של תשתיות ראויות ולכן הוא גם יכלול שטחי מסחר בקומת הקרקע של המגדלים, מוסדות ציבור, מבני חינוך, תרבות ובית כנסת שכונתי. לפי התכנון, גן ארגוב הנמצא בלב הפרויקט צפוי להישמר ואף להתחדש ולהוות את הריאה הירוקה שלו. הפרויקט תוכנן שנים לאחור וכמובן נדרשה אליו הסכמה של תושבי השכונה.

התכנית גם כוללת פינוי אשפה במערכת פינוי פנאומטית ירוקה, שצפויה להקטין את כמות תנועת רכבי פינוי אשפה בסביבה. לדברי העירייה, התכנית תואמת את תכנית שכונת אחדות ואת תכנית המתאר הכוללנית המקודמות בימים אלו, וכוללת את שימורו ופיתוחו של גן ארגוב, בנוסף לתוספת מערך שטחים ציבוריים לרווחת תושבי השכונה.

התכנית גם צפויה לחזק את ההליכתיות בשכונה (הליכה ברגל ברחבי השכונה כחלק מהקיימות והנגישות המרחבית) ואת תפקודו של רחוב שפרינצק, המהווה את חלקה הדרומי של 'שדרת מרכז העיר'.

מתחם ארגוב ב-2030? הדמיה - משרד אדריכלים גיא מילוסבסקי

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading