פינוי בינוי מתחם ארגוב פתח תקווה

יש הפקדה: מתחם ארגוב בדרך להיות אחד מהפרויקטים הגדולים להתחדשות עירונית בפ"ת

עד 2030 נראה סוג של שכונה קטנה של 3000-4000 תושבים בתוך שכונת אחדות? לפי התכנון, בהחלט עושה רושם שכן. היום התבשרנו כי הותמ"ל אישר להפקדה את התכנית הגרנדיוזית, שצפויה לכלול לא פחות מ-913 יחידות דיור על פני 10 מגדלי מגורים: חמישה בין 23 עד 35 קומות ועוד חמישה בני 10 קומות כל אחד. אלו צפויים להחליף את שיכוני הרכבת המוזנחים של היום עם 240 דירות. 

אחד מהפרויקטים שצפויים להמחיש בצורה המוחשית ביותר את ההתחדשות העירונית בפתח תקווה, זהו מתחם ארגוב, עליו דיווחנו לכם ראשון, כבר באפריל 2022, כשעוד היה בסטטוס ועדת ערר. בספטמבר האחרון דיווחנו על שלב נוסף עם העברתו לדיון להפקדה וביום חמישי האחרון שוגר המסמך שמאשר את ההפקדה והשלב הבא הוא התנגדויות, אם יהיו כאלה. 

צפו בביקור במקום לפני 8 חודשים (אפריל 2022)

55 דירות מתוך 913 - להשכרה "בהישג יד"

מדובר בפרויקט פינוי בינוי ענקי, אותו יוזמת חברת הנדל"ן הותיקה שיכון ובינוי ומתכנן משרד האדריכלים של גיא מילוסלבסקי, בשטח של 29.6 דונם, המשתרע בדרום-מזרח פתח תקווה, בין הרחובות שפרינצק, פינס, מינץ והנרייטה סולד בשכונת אחדות. כשביקרנו במקום לפני שמונה חודשים, אי אפשר היה להתעלם מההזנחה, שלא לומר הסכנות הבטיחותיות, הזועקות מכל עבר.

שכונת אחדות הותיקה, שדיווחנו גם על פרויקט פינוי בינוי יוספברג-כץ-בן צבי, שצפוי להתבצע בה, היא אחת מהשכונות בעלי החתך הסוציו-אקונומי הנמוך בפתח תקווה. בשיכונים שבתוכה, גרים כיום בעיקר יוצאי אתיופיה וברית המועצות לשעבר, לצד תושבים ותיקים. האישור להפקדה, שניתן על ידי שלומי הייזלר, יו"ר הועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור, בא בעיקר בעקבות הרצון לשפר, עד כמה שניתן באופן מיידי, את מצב המגורים במקום.

במסגרת התכנית צפויים לקום 913 יחידות דיור חדשות, במקום 240 הקיימות במתחם היום, כלומר: יותר מ-700 יחידות דיור חדשות, שזה אומר בחישוב פשוט לפחות עוד 3000 דיירים חדשים. אלה יתנקזו על פני 10 מבנים, חמישה מתוכם גבוהים (23-35 קומות) וחמישה נמוכים יותר (10 קומות כל אחד). בעירייה מבטיחים כי 55 יחידות דיר מתוכן, יושכרו לטווח אורך במחירים "בהישג יד".

תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב

לא הורסים את גן ארגוב

פרויקט מסוג זה כמובן מחייב תוספת של תשתיות ראויות ולכן הוא גם יכלול שטחי מסחר בקומת הקרקע של המגדלים, מוסדות ציבור, מבני חינוך, תרבות ובית כנסת שכונתי. לפי התכנון, גן ארגוב הנמצא בלב הפרויקט צפוי להישמר ואף להתחדש ולהוות את הריאה הירוקה שלו. הפרויקט תוכנן שנים לאחור וכמובן נדרשה אליו הסכמה של תושבי השכונה.

התכנית גם כוללת פינוי אשפה במערכת פינוי פנאומטית ירוקה, שצפויה להקטין את כמות תנועת רכבי פינוי אשפה בסביבה. לדברי העירייה, התכנית תואמת את תכנית שכונת אחדות ואת תכנית המתאר הכוללנית המקודמות בימים אלו, וכוללת את שימורו ופיתוחו של גן ארגוב, בנוסף לתוספת מערך שטחים ציבוריים לרווחת תושבי השכונה.

התכנית גם צפויה לחזק את ההליכתיות בשכונה (הליכה ברגל ברחבי השכונה כחלק מהקיימות והנגישות המרחבית) ואת תפקודו של רחוב שפרינצק, המהווה את חלקה הדרומי של 'שדרת מרכז העיר'.

מתחם ארגוב ב-2030? הדמיה - משרד אדריכלים גיא מילוסבסקי

עוד ב-נדלן

שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עתירה מנהלית נגד עיריית פ"ת: העלתה תעריפי פיתוח נדל"ן בעשרות אחוזים

בעתירה, שהוגשה על ידי התאחדות הקבלנים וארגון קבלני פתח תקווה, נטען כי מבדיקה מגמית של כ-150 פרויקטים בעיר, עולה שהתעריפים זינקו בשיעורים של 140%-235% וכי הדיון על הנושא, התבצע בניגוד לפקודות העיריות וכי הוא ארך חמש דקות בלבד. בעתירה נטען, כי חוקי העזר שעברו בשנת 2023 בלתי חוקיים. העירייה: "תעריפי היטלי הפיתוח של חוקי העזר מבוססים על תחשיב כלכלי תקין".

המשך קריאה »