פינוי בינוי מתחם ארגוב פתח תקווה

יש הפקדה: מתחם ארגוב בדרך להיות אחד מהפרויקטים הגדולים להתחדשות עירונית בפ"ת

עד 2030 נראה סוג של שכונה קטנה של 3000-4000 תושבים בתוך שכונת אחדות? לפי התכנון, בהחלט עושה רושם שכן. היום התבשרנו כי הותמ"ל אישר להפקדה את התכנית הגרנדיוזית, שצפויה לכלול לא פחות מ-913 יחידות דיור על פני 10 מגדלי מגורים: חמישה בין 23 עד 35 קומות ועוד חמישה בני 10 קומות כל אחד. אלו צפויים להחליף את שיכוני הרכבת המוזנחים של היום עם 240 דירות. 

אחד מהפרויקטים שצפויים להמחיש בצורה המוחשית ביותר את ההתחדשות העירונית בפתח תקווה, זהו מתחם ארגוב, עליו דיווחנו לכם ראשון, כבר באפריל 2022, כשעוד היה בסטטוס ועדת ערר. בספטמבר האחרון דיווחנו על שלב נוסף עם העברתו לדיון להפקדה וביום חמישי האחרון שוגר המסמך שמאשר את ההפקדה והשלב הבא הוא התנגדויות, אם יהיו כאלה. 

צפו בביקור במקום לפני 8 חודשים (אפריל 2022)

55 דירות מתוך 913 - להשכרה "בהישג יד"

מדובר בפרויקט פינוי בינוי ענקי, אותו יוזמת חברת הנדל"ן הותיקה שיכון ובינוי ומתכנן משרד האדריכלים של גיא מילוסלבסקי, בשטח של 29.6 דונם, המשתרע בדרום-מזרח פתח תקווה, בין הרחובות שפרינצק, פינס, מינץ והנרייטה סולד בשכונת אחדות. כשביקרנו במקום לפני שמונה חודשים, אי אפשר היה להתעלם מההזנחה, שלא לומר הסכנות הבטיחותיות, הזועקות מכל עבר.

שכונת אחדות הותיקה, שדיווחנו גם על פרויקט פינוי בינוי יוספברג-כץ-בן צבי, שצפוי להתבצע בה, היא אחת מהשכונות בעלי החתך הסוציו-אקונומי הנמוך בפתח תקווה. בשיכונים שבתוכה, גרים כיום בעיקר יוצאי אתיופיה וברית המועצות לשעבר, לצד תושבים ותיקים. האישור להפקדה, שניתן על ידי שלומי הייזלר, יו"ר הועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור, בא בעיקר בעקבות הרצון לשפר, עד כמה שניתן באופן מיידי, את מצב המגורים במקום.

במסגרת התכנית צפויים לקום 913 יחידות דיור חדשות, במקום 240 הקיימות במתחם היום, כלומר: יותר מ-700 יחידות דיור חדשות, שזה אומר בחישוב פשוט לפחות עוד 3000 דיירים חדשים. אלה יתנקזו על פני 10 מבנים, חמישה מתוכם גבוהים (23-35 קומות) וחמישה נמוכים יותר (10 קומות כל אחד). בעירייה מבטיחים כי 55 יחידות דיר מתוכן, יושכרו לטווח אורך במחירים "בהישג יד".

תכנית פינוי בינוי מתחם ארגוב

לא הורסים את גן ארגוב

פרויקט מסוג זה כמובן מחייב תוספת של תשתיות ראויות ולכן הוא גם יכלול שטחי מסחר בקומת הקרקע של המגדלים, מוסדות ציבור, מבני חינוך, תרבות ובית כנסת שכונתי. לפי התכנון, גן ארגוב הנמצא בלב הפרויקט צפוי להישמר ואף להתחדש ולהוות את הריאה הירוקה שלו. הפרויקט תוכנן שנים לאחור וכמובן נדרשה אליו הסכמה של תושבי השכונה.

התכנית גם כוללת פינוי אשפה במערכת פינוי פנאומטית ירוקה, שצפויה להקטין את כמות תנועת רכבי פינוי אשפה בסביבה. לדברי העירייה, התכנית תואמת את תכנית שכונת אחדות ואת תכנית המתאר הכוללנית המקודמות בימים אלו, וכוללת את שימורו ופיתוחו של גן ארגוב, בנוסף לתוספת מערך שטחים ציבוריים לרווחת תושבי השכונה.

התכנית גם צפויה לחזק את ההליכתיות בשכונה (הליכה ברגל ברחבי השכונה כחלק מהקיימות והנגישות המרחבית) ואת תפקודו של רחוב שפרינצק, המהווה את חלקה הדרומי של 'שדרת מרכז העיר'.

מתחם ארגוב ב-2030? הדמיה - משרד אדריכלים גיא מילוסבסקי

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading