אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

האם צפויים להרגיש בקרוב הקלה בפקקים של פתח תקווה? לא בטוח, אבל עיריית פתח תקווה הודיעה היום כי הוא עושה צעד בנושא עם תגבור התדירות של 10 קווי אוטובוס, בעיקר כאלה שמובילים לתחנות רכבת ישראל והרכבת הקלה. להלן פירוט הקווים שיתוגברו:

אוטובוסים בצומת העיפרון פתח תקווה ובקניון הגדול פתח תקווה
אוטובוסים בצומת העיפרון פתח תקווה ובקניון הגדול פתח תקווה

פתח תקווה לקריית אונו, אור יהודה, יהוד וגני תקווה:

  1. קו 76 של חברת מטרופולין, המקשר בין פ"ת, מסוף ארנס לאור יהודה, יתוגבר בתדירות של כל 20 דקות בשעות השיא, בימי שישי.
  2. קו 77 של חברת מטרופולין, המקשר בין תחנת הרכבת קריית אריה, פ"ת לאור יהודה, יתוגבר בתדירות של כל 20 דקות, במהלך היום, בימים א-ה.
  3. קו 78 של חברת מטרופולין,  המקשר בין מסוף ארנס, פ"ת ליהוד ואור יהודה, יתוגבר לתדירות של כל 30 דקות במהלך היום, בימים א-ה.

קווים פנימיים בפתח תקווה לרכבת הקלה ות"א:

 

  1. קו 20 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בין בית רבקה – פ"ת לאוניברסיטת ת"א, ועובר בתחנות הרכבת הקלה לאורך ציר ז'בוטינסקי, יתוגבר באופן משמעותי בכל שעות היום, בימים א-ה.
  2. קו 22 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בתוך פתח תקווה, בין שכונת הדר גנים – לאזור העסקים פארקטק. הקו יתוגבר באופן משמעותי בכל שעות היום, בימים א-ה.
  3. קו 44 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בין מרכז העיר לתחנת רכבת קריית אריה, יתוגבר בכל שעות היום, בימים א-ה.
  4. קו 64 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בין שכונת הדר גנים – למסוף הכרמלית בתל אביב. הקו יתוגבר באופן משמעותי בכל שעות היום, בימים א-ה ויורחבו שעות הפעילות שלו. 
  5. קו 99 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בתוך פתח תקווה, בין שכונת עמישב– למרכז הרפואי רבין, ועובר בתחנות הרכבת הקלה לאורך ציר ז'בוטינסקי. הקו יתוגבר בעשרות נסיעות ביום, באופן משמעותי בכל שעות היום, בימים א-ה.

״בהתאם לעלייה בביקושים פעלנו בשיתוף עם עיריית פתח תקווה ומשרד התחבורה לתגבור חלק מהקווים לאורך כל שעות היום", מסר לנו טל כהן, מנכ"ל אלקטרה אפיקים:. "אנו, ראש העיר ומשרד התחבורה קשובים לצרכי הלקוחות ופועלים כל העת לבצע את ההתאמות הנדרשות בדגש על חווית נסיעה בטוחה, יעילה ומתקדמת. העלייה המתמדת בביקושים לשירותי התחבורה הציבורית בפתח תקווה מצביעים על שימוש רב וגובר בקרב תושבי העיר שנהנים משירותי תחבורה ציבורית טובים ואנו שמחים על כך".

אוטובוס של אפיקים בפתח תקווה. (צילום: יח"צ)
אוטובוס של אפיקים בפתח תקווה. (צילום: עיריית פתח תקווה)

חיבור שכונת אם המושבות לרכבת הקלה בתחנת פינסקר על ידי חברת דן, שתפעיל תחנות אוטובוס חדשות:

  1. קו 51 המגיע מת"א ועובר בשכונת אם המושבות ימשיך לכיוון רחוב פינסקר, בסמוך לתחנת הרכבת הקלה, ויספק קישוריות וחיבוריות בין השכונה לרכבת הקלה. משם הקו ממשיך לתחנה המרכזית ברחוב אורלוב.  
  2. קו 38 המגיע מחולון, עובר באזור התעשייה פארקטק, יעבור גם הוא ברחוב פינסקר, במקטע גיסין -אורלוב, וגם לו יתווספו תחנות ברחוב פינסקר, בסמוך לרכבת הקלה, בשני הכיוונים.

"לאחר עבודת מטה מסודרת ומיפוי צרכים, בשיתוף פעולה עם משרד התחבורה, אני שמח לבשר כי יתוגברו הקווים המובילים לרכבת הקלה וקווים נוספים מרכזיים", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "קישוריות בין השכונות ובין חלקי העיר ותדירות גבוהה של אוטובוסים ורכבות תשפר באופן משמעותי את השימוש בתחבורה הציבורית ותפחית את השימוש בכלי רכב פרטיים, מה שיקל על העומסים בכבישים ויצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה וכמובן בחיי אדם".

צילום תמונה פותחת: דוד קמחי (עיריית פתח תקווה)

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
קטה גרופ עם פרויקט קטה איידול IDOL -החלה הבנייה בפסגת הדר

הטרקטורים בשטח: החלו העבודות בפרויקט קטה IDOL של קטה גרופ בפסגת הדר

חברת נדל"ן המגורים עם מספר הפרויקטים הגדול ביותר בפתח תקווה, עולה שלב עם פרויקט דגל שלה, שמלווה בפרסום חוצות מאסיבי, לצד פרסומות פריים טיים בטלוויזיה. פרויקט המגורים בשכונה המתפתחת, הוא הצהרת כוונות שלהם, שמכוון למגורי יוקרה עם סטנדרט גבוה, שכולל לובי מעוצב, מועדון דיירים וחדר כושר. במקביל לעלייה על השטח, החל שיווק פריסייל של דירת חמישה חדרים ב-3.75 מיליון ש"ח.

המשך קריאה »