הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בן 12 הדירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית, לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך. 

בעירייה מספרים כי מיד עם היוודע דבר הנפילה, בלילה שבין 12 ל-13 במאי 2021, היא הקימה במקום מרכז מידע, פינתה את התושבים והמשיכה לספק להם מעטפת תמיכה ושירותים. עד שהפרויקט של הבנייה מחדש יצא לפעול, נדרש זמן למצוא לו יזם פרטי – עד שחברת מאיה זימות ובניה, שבאמתחתה מספר פרויקטים בפתח תקווה – הרימה את הכפפה.

צפו בהריסת הרצל 74 פתח תקווה (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה יזמות ובניה יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך. בעירייה מספרים כי מיד עם היוודע דבר הנפילה, בלילה שבין 12 ל-13 במאי 2021, היא הקימה במקום מרכז מידע, פינתה את התושבים והמשיכה לספק להם מעטפת תמיכה ושירותים. עד שהפרויקט של הבנייה מחדש יצא לפעול, נדרש זמן למצוא לו יזם פרטי - עד שחברת מאיה זימות ובניה, שבאמתחתה מספר פרויקטים בפתח תקווה - הרימה את הכפפה. "היינו שותפים לתחושות התושבים ולרצונם להתחדשות ביניינית ולא שיפוץ המבנה והבנו את הצורך", אמר ראש העיר רמי גרינברג. "היום זהו יום משמח, בו תושבי הבניין יוצאים לדרך חדשה. אני מברך את הדיירים וכן את היזם, הקבלן וכל אנשי המקצוע". לפי התכניות, הבניין החדש צפוי להיות מאוכלס במהלך שנת 2027 והוא יכיל 30 דירות, שיוקמו על פני תשע קומות. "הריסת המבנה בהרצל 74 היא לא הריסה רגילה", מסר אלעד ביטון, ממחלקת השיווק והמכירות של מאיה בניה ויזמות. "החל מאותו היום בו פגע טיל במבנה, הדיירים נאלצו לעזוב את משכנם ולמצוא להם מגורים חלופיים. החלטנו לקחת את הפרויקט ולתת תקווה חדשה לדיירים, לתושבי האזור וללקוחות המעוניינים לגור בלב העיר במיקום שקט ואיכותי". ביטון מוסיף שלפני מספר חודשים הם התחילו את הליכי התכנון המזורזים. "בתמיכת עיריית פתח תקווה ווהגורמים הרלוונטיים", אמר. "הצלחנו לקדם את הפרויקט ועכשיו גם אתם יכולים לזכות ולגור בפרויקט הדגל החדש והיוקרתי שלנו באיכות בנייה ובשירות אדיב ומשפחתי כמו שרק במאיה יודעים לתת". #פתחתקווה ♬ סאונד מקורי - פתח תקווה NEWS
היזמים משמאל, ההריסה מימין - הרצל 74

"היינו שותפים לתחושות התושבים ולרצונם להתחדשות ביניינית ולא שיפוץ המבנה והבנו את הצורך", אמר ראש העיר רמי גרינברג. "היום זהו יום משמח, בו תושבי הבניין יוצאים לדרך חדשה. אני מברך את הדיירים וכן את היזם, הקבלן וכל אנשי המקצוע". לפי התכניות, הבניין החדש צפוי להיות מאוכלס במהלך שנת 2027 והוא יכיל 30 דירות, שיוקמו על פני תשע קומות.

"הריסת המבנה בהרצל 74 היא לא הריסה רגילה", מסר אלעד ביטון, ממחלקת השיווק והמכירות של מאיה בניה ויזמות. "החל מאותו היום בו פגע טיל במבנה, הדיירים נאלצו לעזוב את משכנם ולמצוא להם מגורים חלופיים. החלטנו לקחת את הפרויקט ולתת תקווה חדשה לדיירים, לתושבי האזור וללקוחות המעוניינים לגור בלב העיר במיקום שקט ואיכותי".

הרצל 74 פתח תקווה

ביטון מוסיף שלפני מספר חודשים הם התחילו את הליכי התכנון המזורזים. "בתמיכת עיריית פתח תקווה ווהגורמים הרלוונטיים", אמר. "הצלחנו לקדם את הפרויקט ועכשיו גם אתם יכולים לזכות ולגור בפרויקט הדגל החדש והיוקרתי שלנו באיכות בנייה ובשירות אדיב ומשפחתי כמו שרק במאיה יודעים לתת".

מדיה באדיבות מינהלת כרמים והיזמים

עוד ב-נדלן

שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עתירה מנהלית נגד עיריית פ"ת: העלתה תעריפי פיתוח נדל"ן בעשרות אחוזים

בעתירה, שהוגשה על ידי התאחדות הקבלנים וארגון קבלני פתח תקווה, נטען כי מבדיקה מגמית של כ-150 פרויקטים בעיר, עולה שהתעריפים זינקו בשיעורים של 140%-235% וכי הדיון על הנושא, התבצע בניגוד לפקודות העיריות וכי הוא ארך חמש דקות בלבד. בעתירה נטען, כי חוקי העזר שעברו בשנת 2023 בלתי חוקיים. העירייה: "תעריפי היטלי הפיתוח של חוקי העזר מבוססים על תחשיב כלכלי תקין".

המשך קריאה »
ב.ס.ר סיטי פתח תקווה - באדיבות ב.ס.ר סיטי

60% תפוסה: ב.ס.ר סיטי פתח תקווה סוגר שנתיים מתחילת אכלוס המשרדים

מצד אחד, אחוזי התפוסה יכולים להיראות מהצד מעט מאכזבים, נוכח הזמן שחלף מאז הקמת ארבעת מגדלי המשרדים הענקיים (30 קומות כל אחד). אך מצד שני, בהתחשב בהאטה במשק, הקורונה, שטיפחה את מודל העבודה מהבית וכמובן המלחמה, ששמה ברקס לכל ההיבט העסקי, מנהלי המתחם מסתכלים באופן מעודד על הנתונים. "נגיע לפחות ל-85% תפוסה עד סוף 2025", מבטיחים.

המשך קריאה »