חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

בלי הרבה רעש, תרתי משמע, הטרקטורים של עיריית פתח תקווה, חרשו, שיטחו ודיפנו בימים האחרונים את השטח, שהיה פעם חורשה של קוצים ועשבים, על דרך רבין, ליד גינת יום ההולדת החדשה וסמוך לשטח חניית הכורכר הפונה לרח' העסקים והבילויים ברחוב שחם, מול מתחם העסקים שחם 30. המקום זוכה לתנופת פיתוח רבה בעידוד העירייה ומתוך דרישה של העסקים והעובדים במקום – ועכשיו גם יש מענה לחונים ולחונות

רח' שחם פתח תקווה עמוס מבקרים ומבלים
רח' שחם פתח תקווה עמוס מבקרים ומבלים

החניון הציבורי משמש מדי יום אלפי מכוניות גם של נהגים, שהולכים ברגל למתחמים הסמוכים – Y-סנטר, שום טיים ועמי ב.ס.ר סיטי – שם החניות או עמוסות, או שהן בתשלום. תוסיפו לזה את הנהגים שעובדים בתל אביב, או בבורסה וגרים בשכונות הסמוכות, שחונים שם והולכים ברגל לתחנת הרכבת הקלה. לכל אלה יש גם להוסיף את האורחים והמבקרים של תושבי פסגת הדר הסמוכה, שהולכת ומתאכלסת בפרויקטים חדשים, ביניהם זה של קטה IDOL, שמעבר לכביש.

כל אלה מסבירים למה הצעד של עיריית פתח תקווה כל כך מתבקש ונכון להגדיל את מקומות החנייה על מנת להימנע ממצוקת חנייה, שכבר קיימת. ראוי לציין כי מעטות הן העיריות שהולכות בצורה כזאת לקראת התושבים והמבקרים בעיר – במיוחד בכל הקשור לחנייה ועוד במקום מרכזי כל כך. בעירייה מבטיחים במהלך הזה ליור 350 מקומות חניה נוספים, שאמור להיפתח בשבועות הקרובים. 

רח' שחם - עמוס ביום ובלילה

"לצד פיתוח והרחבת תשתיות התחבורה הציבורית בסמוך למרכזי העסקים, הבילוי והפנאי בפתח תקווה אנחנו פועלים, היכן שיש קרקע זמינה, לתת מענה חינמי לחניון רכבים", מסרו מעיריית פתח תקווה. "אנחנו עושים זאת אזורים שונים ברחבי העיר ובפרט ברחוב השחם, רחוב שוקק חיים ביום ובלילה, עם עשרות אלפי עובדים ומבלים, שמגיעים מדי יום לאזור, שנמצא כעת בתנופת פיתוח משמעותית". 

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »
קטה גרופ עם פרויקט קטה איידול IDOL -החלה הבנייה בפסגת הדר

הטרקטורים בשטח: החלו העבודות בפרויקט קטה IDOL של קטה גרופ בפסגת הדר

חברת נדל"ן המגורים עם מספר הפרויקטים הגדול ביותר בפתח תקווה, עולה שלב עם פרויקט דגל שלה, שמלווה בפרסום חוצות מאסיבי, לצד פרסומות פריים טיים בטלוויזיה. פרויקט המגורים בשכונה המתפתחת, הוא הצהרת כוונות שלהם, שמכוון למגורי יוקרה עם סטנדרט גבוה, שכולל לובי מעוצב, מועדון דיירים וחדר כושר. במקביל לעלייה על השטח, החל שיווק פריסייל של דירת חמישה חדרים ב-3.75 מיליון ש"ח.

המשך קריאה »