שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות.

לפני שלושה חודשים דיווחנו לכם על היתר ההריסה שהתקבל – והנה, תוך זמן קצר נהרסו שניהם ביום אחד (23.6). את הפרויקטים של הקטות מלווה המשרד של עו"ד שי פרטוש, שמעורב בעשרות  פרויקטים מסוג זה בפתח תקווה. 

צפו בדיווח על הריסת ילין 5 פתח תקווה (בהפקת IMPACT)

63 משפחות מחכות לדירות החדשות

צוות המשרד ליווה, במסגרת שני הפרויקטים, 20 משפחות, שגרו בכתובות האלה ובעוד כשלוש שנים צפויים לגור בדירה חדשה, מודרנית ובטוחה ולשכוח שעד לאחרונה הם גרו בבניינים ישנים, מוזנחים, מטי ליפול ולא בטיחותיים בעליל.

"עבור הדיירים, פרויקטים מהסוג הזה, תמיד מלווים ברגשות מעורבים", אמר פרטוש בהריסה. "הבניין הישן נושא עמו זיכרונות ילדות וחוויות חיים שלמות שהתרחשו בין כתליו. אך לצד העצב, קיימת גם ציפייה גדולה והתרגשות לקראת התחלה חדשה ועתיד חדש וטוב יותר עבור הדיירים. אנו מאחלים להם הצלחה ומתחייבים להמשיך ללוות אותם עד להגשמת חלומם בדירה חדשה".

צפו: הריסת ילין 5 (מתוך פייסבוק קטה גרופ)

בשני הפרויקטים צפויים לגור בסך הכל 63 משפחות בדירות החדשות, כש-20 מתוכן שייכות לדיירים הוותיקים. "במסגרת פרויקט התחדשות עירונית ראשון מסוגו ברחוב הרב משה בלוי 1", מסרו בקטה יזמות, "אנו מציעים חווית מגורים ברמה הגבוהה ביותר בשכונה בבניין מעוצב ומושקע עד הפרטים הקטנים הכולל 36 דירות בנות 3, 4 ו-5 חד׳ עם מפרט טכני עשיר וגימור איכותי ויוקרתי".

בלוי 1 וילין 5 -פתח תקווה - נהרסים. לכל סיום יש התחלה חדשה
בלוי 1 וילין 5 -פתח תקווה - נהרסים. לכל סיום יש התחלה חדשה

בקטה מבטיחים קירבה ופסטורליות

בקטה יזמות מוסיפים כי הפרויקט יכלול חניה בקומת קרקע או בחניון תת קרקעי, לובי כניסה מפואר וגינון ופיתוח סביבתי עשיר בתכנון אדריכלי. "הדיירים יוכלו ליהנות מהמרפסות המשקיפות לנוף הירוק של גינת גוברניק, ממפרט מפנק וקירבה להכל, רק 350 מ׳ מקו הרכבת הקלה – זוהי הזדמנות פז לעבור או להשקיע ולהרוויח בגדול".

בקטה גרופ, לה יש כיום כ-20 פרויקטים בשיווק ובתכנון, רק בפתח תקווה, מסרו: "פרויקט הבוטיק 'ילין 5' ממוקם באחד הרחובות השקטים, המשפחתיים והפסטורליים במרכז השקט של פתח תקווה. הפרויקט מציע חוויית מגורים מודרנית ומעוצבת בסטנדרט הבנייה שלנו. הדירות בפרויקט נהנות מחנייה במפלס הקרקע או חנייה תת-קרקעית פרטית".

משרד שי פרטוש מתמחה בדיני מקרקעין וליווי פרויקטים בהתחדשות עירונית, עם דגש על העיר פתח תקווה. המשרד מסייע לדיירים רבים לממש את זכויותיהם ולעבור תהליך פינוי-בינוי ותמ"א 38 בצורה חלקה ויעילה. 

הדמייה של ילין 5 פתח תקווה בשטח (מתוך: אתר קטה גרופ)

עוד ב-נדלן

חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עתירה מנהלית נגד עיריית פ"ת: העלתה תעריפי פיתוח נדל"ן בעשרות אחוזים

בעתירה, שהוגשה על ידי התאחדות הקבלנים וארגון קבלני פתח תקווה, נטען כי מבדיקה מגמית של כ-150 פרויקטים בעיר, עולה שהתעריפים זינקו בשיעורים של 140%-235% וכי הדיון על הנושא, התבצע בניגוד לפקודות העיריות וכי הוא ארך חמש דקות בלבד. בעתירה נטען, כי חוקי העזר שעברו בשנת 2023 בלתי חוקיים. העירייה: "תעריפי היטלי הפיתוח של חוקי העזר מבוססים על תחשיב כלכלי תקין".

המשך קריאה »
ב.ס.ר סיטי פתח תקווה - באדיבות ב.ס.ר סיטי

60% תפוסה: ב.ס.ר סיטי פתח תקווה סוגר שנתיים מתחילת אכלוס המשרדים

מצד אחד, אחוזי התפוסה יכולים להיראות מהצד מעט מאכזבים, נוכח הזמן שחלף מאז הקמת ארבעת מגדלי המשרדים הענקיים (30 קומות כל אחד). אך מצד שני, בהתחשב בהאטה במשק, הקורונה, שטיפחה את מודל העבודה מהבית וכמובן המלחמה, ששמה ברקס לכל ההיבט העסקי, מנהלי המתחם מסתכלים באופן מעודד על הנתונים. "נגיע לפחות ל-85% תפוסה עד סוף 2025", מבטיחים.

המשך קריאה »