מתחם GISS-IN פתח תקווה ברח' גיסין

בעלי עסקים ב-Giss-In מתוסכלים מהפתיחה המתעכבת. היזמים: המתחם ייפתח בעוד כחודשיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עשרות אלפי האנשים והמכוניות שעוברים מדי יום ברח' גיסין הסואן שואלים את עצמם מתי המתחם האטרקטיבי ייפתח לציבור, בשעה שהוא עומד שבועות ארוכים ריק, למרות שעבודות הבניה הסתיימו מזמן. בעלי העסקים מצפים לפתיחה, כשבינתיים הם ניזוקים כלכלית. היזמים: "מחכים לחיבור של חברת חשמל".

מתחם Giss-In המסקרן באם המושבות הוא אטרקציה מסחרית, שאמורה (תרתי-משמע) להשביע את רעבונם של תושבי פתח תקווה בכלל, ותושבי השכונות הסמוכות בפרט, המשתוקקים למקום בילוי המבוסס בעיקר על עסקים מתחום המזון והמסעדנות.

צפו: מה קורה במתחם היום?

כפי שדיווחנו בעבר, המתחם, שלפי התכנון המקורי היה אמור להיפתח כבר בספטמבר 2020, סובל מעיכובים, בירוקרטיים בעיקרם ועדיין מחכה לאישור טופס 4, שיאפשר את הכניסה של העסקים אליו. אחד מהעסקים המתוכננים לפעול במתחם הוא הסניף הפתח תקוואי הראשון של רשת B-FRESH (בי פרש), המוכרת משקאות בריאות טבעיים (שייקים).

"כשחתמנו ב-2020 על חוזה הזכיינות, נאמר לנו על ידי הרשת שהפתיחה צפויה ביוני 21 ומאז היא נדחתה עוד 3 פעמים – וגם עכשיו איננו בטוחים מתי היא תקרה", אמר לפתח תקווה NEWS, תושב אם המושבות, אילן שאשא, שבנו אמור לנהל את הסניף המקומי של הרשת. "לצורך כך, לקחנו הלוואות והתחייבויות – אבל לצערנו אנחנו תלויים באוויר ואין לנו עדיין תאריך יעד לפתיחה".

"חיבור המתחם לחברת החשמל יתבצע בימים הקרובים"

לדברי שאשא, הגורמים המעורבים בפרויקט לא מספקים לבעלי העסקים את התשובות הנדרשות והם נופלים בין הכיסאות. "משהו לא מתחבר בין הגורמים – היזם, העיריה, חברת חשמל, מכבי אש, הוא אומר בתסכול. "ראש העיר הפנה אותנו למהנדס העיר, איך עדיין לא קיבלנו תשובות. זה הגיע למצב שהרשת הציעה לנו החזר של כספי ההשקעה, אבל אחרי שחיכינו שנתיים – כמובן שנחכה עוד כמה חודשים. אנחנו על המסלול ורוצים כבר לפתוח".

לדברי העיריה, המתחם כבר קיבל את כל האישורים הקשורים אליה ולה כבר אין צד בעיכוב. מחברת "רושו הנדסה ויזמות", המייצגים את "גיסין-סנטר", החברה שבבעלותה הפרויקט, נמסר כי הפתיחה צפויה בפברואר-מרץ 22 והסיבה לעיכוב היא התלות בחיבור לחשמל. "חיבור המתחם לחברת חשמל אמור להתבצע בימים הקרובים", נמסר. "לאחר מכן נאשר את תוכניות העסקים – טרם התחלת העבודות בעסקים עצמם". 

כך המתחם נראה כיום: החנויות עוד לא התחילו להיבנות

משיחות שקיימנו עם עסקים נוספים הצפויים להיכנס ל-Giss-In, עולה כי העיכוב דווקא עובד לטובתם. שרון מ"פיצוחי המושבה" מצפה בקוצר רוח לכניסה ותולה תקוות רבות במתחם. "שוק האוכל שאמור להיפתח במתחם, יהיה אטרקטיבי לכל התושבים וצפויה תנועה ערה, בטח בפתיחה. יש לי סבלנות ודווקא מתאים לי להיכנס אחרי העמוס הצפוי של ט"ו בשבט", אמר.

מחברת חשמל טרם נמסרה תגובה.

עוד ב-אוכל ובילויים

חנוכת יער השירים בפתח תקווה

צפו: "יער השירים" בפארק הירקון פתח תקווה נחנך באירוע למען החטופים בעזה

פתיחתו של אחת מפינות החמד שהוקמו לאחרונה בעיר, צוינה ביום שישי האחרון עם שתילתם בחורשה של עצים עליהם יונצחו שירים ושמות של זוכי פרס ישראל, ביניהם: נעמי שמר, שושנה דמארי, נורית הירש ואביהו מדינה. היער, שהוקם בשיתוף עמותת "מיתר" ואיגוד מלחיני ישראל, צפוי לכלול כ-250 עצי פרי ונוי, כמו: אלון תבור, אלה ארץ ישראלית, תות, תאנה, כליל החורש, שקד, רימון וחרוב.

המשך קריאה »
התקווה 6 + פול ראנק - מופע סטודנטים פתח תקווה

התקווה 6 ופול טראנק יופיעו לסטודנטים באולמי קסאנדו פתח תקווה. כרטיס: 30 ש"ח

הסטודנטים של פתח תקווה יוכלו ליהנות במוצאי שבת, ה-21.1 ממחיר כניסה מסובסד (בהצגת תעודת סטודנט) במופע שיפתח את השנה האקדמית באולם בבן ציון גליס 50. את האירוע יוזמים עיריית פתח תקווה, החממה (מרכז הצעירים של פתח תקווה) ומכללת פתח תקווה ויופק על ידי חברת הפקות מופעי המוסיקה REL. כרטיס הכניסה כולל גם אלכוהול ואוכל.

המשך קריאה »
הכרטיסים אזלו: אנה זק, סטטיק, סטפן, אפללו, אודיה ונסרין יופיעו בפארק הגדול ב-17.10

יש עוד כרטיסים: אנה זק, סטטיק, סטפן, אפללו, אודיה ונסרין יופיעו בפארק הגדול ב-17.10

תוך מספר שעות מהרגע בו הודיעה עיריית פתח תקווה על המופע "אנחנו תחת השמיים 2023", כבר לא נשארו כרטיסים, שמחירם האחיד עומד על 10 ש"ח בלבד. בינתיים, פתחו את מכירת הכרטיסים מחדש. השערים למופע ייפתחו בשעה 19:30 והכניסה תהיה לתושבי פתח תקווה בלבד. באירוע, שמאורגן על ידי צוות אגף האירועים בעירייה, יוצבו דוכני מזון ושתייה בתשלום. כניסה עד גיל שלוש – תהיה ללא תשלום.

המשך קריאה »

צפו: יקב לוינסון פתח תקווה אירח השבוע עשרות משחקני הקולנוע והטלוויזיה בישראל

פתח תקווה התחפשה לתל אביב, שלא לומר להוליווד הישראלית, כשעשרות שחקנים, חלקם בכירים בתעשייה, הגיעו ביום שני לאירוע הכנה לקראת טקס פרסי אופיר, שצפוי להיערך ב-10.9. האירוע התקיים ביקב שברח' בזל (ליד מימי ונונו), שנפתח לא מזמן וכבר אירח מספר אירועים גדולים. בין המשתתפים: צביקה הדר, תיקי דיין, יובל שרף, אלברט אילוז, מיכאל מושונוב ומשה אדרי.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading