מתחם GISS-IN פתח תקווה ברח' גיסין

בעלי עסקים ב-Giss-In מתוסכלים מהפתיחה המתעכבת. היזמים: המתחם ייפתח בעוד כחודשיים

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

עשרות אלפי האנשים והמכוניות שעוברים מדי יום ברח' גיסין הסואן שואלים את עצמם מתי המתחם האטרקטיבי ייפתח לציבור, בשעה שהוא עומד שבועות ארוכים ריק, למרות שעבודות הבניה הסתיימו מזמן. בעלי העסקים מצפים לפתיחה, כשבינתיים הם ניזוקים כלכלית. היזמים: "מחכים לחיבור של חברת חשמל".

מתחם Giss-In המסקרן באם המושבות הוא אטרקציה מסחרית, שאמורה (תרתי-משמע) להשביע את רעבונם של תושבי פתח תקווה בכלל, ותושבי השכונות הסמוכות בפרט, המשתוקקים למקום בילוי המבוסס בעיקר על עסקים מתחום המזון והמסעדנות.

צפו: מה קורה במתחם היום?

כפי שדיווחנו בעבר, המתחם, שלפי התכנון המקורי היה אמור להיפתח כבר בספטמבר 2020, סובל מעיכובים, בירוקרטיים בעיקרם ועדיין מחכה לאישור טופס 4, שיאפשר את הכניסה של העסקים אליו. אחד מהעסקים המתוכננים לפעול במתחם הוא הסניף הפתח תקוואי הראשון של רשת B-FRESH (בי פרש), המוכרת משקאות בריאות טבעיים (שייקים).

"כשחתמנו ב-2020 על חוזה הזכיינות, נאמר לנו על ידי הרשת שהפתיחה צפויה ביוני 21 ומאז היא נדחתה עוד 3 פעמים – וגם עכשיו איננו בטוחים מתי היא תקרה", אמר לפתח תקווה NEWS, תושב אם המושבות, אילן שאשא, שבנו אמור לנהל את הסניף המקומי של הרשת. "לצורך כך, לקחנו הלוואות והתחייבויות – אבל לצערנו אנחנו תלויים באוויר ואין לנו עדיין תאריך יעד לפתיחה".

"חיבור המתחם לחברת החשמל יתבצע בימים הקרובים"

לדברי שאשא, הגורמים המעורבים בפרויקט לא מספקים לבעלי העסקים את התשובות הנדרשות והם נופלים בין הכיסאות. "משהו לא מתחבר בין הגורמים – היזם, העיריה, חברת חשמל, מכבי אש, הוא אומר בתסכול. "ראש העיר הפנה אותנו למהנדס העיר, איך עדיין לא קיבלנו תשובות. זה הגיע למצב שהרשת הציעה לנו החזר של כספי ההשקעה, אבל אחרי שחיכינו שנתיים – כמובן שנחכה עוד כמה חודשים. אנחנו על המסלול ורוצים כבר לפתוח".

לדברי העיריה, המתחם כבר קיבל את כל האישורים הקשורים אליה ולה כבר אין צד בעיכוב. מחברת "רושו הנדסה ויזמות", המייצגים את "גיסין-סנטר", החברה שבבעלותה הפרויקט, נמסר כי הפתיחה צפויה בפברואר-מרץ 22 והסיבה לעיכוב היא התלות בחיבור לחשמל. "חיבור המתחם לחברת חשמל אמור להתבצע בימים הקרובים", נמסר. "לאחר מכן נאשר את תוכניות העסקים – טרם התחלת העבודות בעסקים עצמם". 

כך המתחם נראה כיום: החנויות עוד לא התחילו להיבנות

משיחות שקיימנו עם עסקים נוספים הצפויים להיכנס ל-Giss-In, עולה כי העיכוב דווקא עובד לטובתם. שרון מ"פיצוחי המושבה" מצפה בקוצר רוח לכניסה ותולה תקוות רבות במתחם. "שוק האוכל שאמור להיפתח במתחם, יהיה אטרקטיבי לכל התושבים וצפויה תנועה ערה, בטח בפתיחה. יש לי סבלנות ודווקא מתאים לי להיכנס אחרי העמוס הצפוי של ט"ו בשבט", אמר.

מחברת חשמל טרם נמסרה תגובה.

עוד בפתח תקווה

אירוע ווליום בפארק פתח תקווה

מחממים את הקיץ: שלום חנוך, שרית חדד ועדן בן זקן צפויים להופיע בפארק הגדול

העירייה מסרה את לו"ז ההופעות הצפוי לאירוע "ווליום בפארק" – סופסוף בלי הגבלות ובלי מסיכות (עד הודעה חדשה). האירוע יתקיים בין ה-12 ל-14 ליולי (ימים שלישי, רביעי וחמישי), כשהשעות 16:30-19:30 יוקדשו (חינם) לילדים ומשפחות וב-20:30 פתיחת שערים להופעות הזמרים (ב-30 ש"ח לכרטיס). גרינברג במסר לקראת הקיץ: "מקלים על ההורים".

המשך קריאה »
QBAR פתח תקווה קיו בר - בר מזרחי

ב-QBAR פתח תקווה נערכים לקראת בני נוער בקיץ, אבל גם חושבים על המונדיאל בחורף

במותג הפתח תקוואי בתחום ברי הספורט והגיימינג, מנצלים את העובדה, שגביע העולם 2022, יערך באופן חד פעמי דווקא בדצמבר ובונים על תפוסה גבוהה בחופשה של הטינ-אייג'רים, מתוך הבנה שהם יעדיפו לשחק פלייסטיישן במקום עם אווירה, במקום להיתקע בבית עם אמא על הראש. בתכנון: פעילויות מאורגנות בשיתוף העירייה. בר מזרחי, בעלים: "קורא לכל בני הנוער בעיר לבלות אצלנו".

המשך קריאה »
מתחם גיסין Giss-in

סקירה: במתחם החדש Giss-in אם המושבות נערכים לפתיחה כוללת. מי פתח ומי בדרך?

מרכז האוכל המדובר של העיר, צובר תאוצה ומביקור במקום היום עולה, כי כל העסקים נמצאים בשלב כזה או אחר לקראת הפתיחה, או שכבר פתחו את שעריהם לקהל הלקוחות. בחנויות ובמסעדות עובדים במרץ, מתקינים שלטים, מחברים לחשמל ועושים הכנות אחרונות לקראת פתיחה רשמית. מי שאמורים לתת את האות לפתיחה הוא "זד מרקט" – שוק איכרים ישראלי ענק, שמכוון להיפתח כבר החודש

המשך קריאה »
חומוס אליהו פתח תקווה - מבט מבחוץ

צפו: חומוס אליהו פתח תקווה נפתח ב"דאן טאון" ומחכה לאלפי עובדים ב-ב.ס.ר סיטי

הרשת, שמונה יותר מ-70 סניפים, מיקמה את הסניף החדש שלה בצנטרום העסקי של פתח תקווה בלוקיישן אסטרטגי. מאות אלפי שקלים הושקעו בחומוסייה, שמנסה למתג את עצמה יותר כמסעדה. כרגע בתקופת הרצה, אבל מצפים בכליון עיניים לחודשים הבאים בהם אמור המתחם להתאכלס במאות בעלי עסקים ובעלי עסקים ואורחיהם. בעלי הסניף: "מחכים להמונים שיבואו לטעום את החומוס שלנו".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading