מבט על פתח תקווה

העירייה: לראשונה התקציב השנתי יעבור את 2 מיליארד השקלים

ההתפתחות העסקית של העיר מקבלת ביטוי גם בתקציב העיריה לשנת 2022, שאמור להתפרסם בימים הקרובים. נמסר כי הוא יעמוד על 2,073,783,000 שקלים, שזה בכ-82 מיליון יותר מהתקציב של שנת 2021. גרינברג על התקציב: יותר לחינוך, תרבות, רווחה וניקיון – במקביל לתהליך התייעלות.

 

העירייה פרסמה אמש את התקציב המתוכנן לשנת 2022 ממנו עולה כי יימשך מסלול ההשקעה בפרויקטים, במקביל להתפתחות העסקית והגידול בקצב האוכלוסיה. לדברי העירייה, התקציב משקף גם התייעלות המתבטאת בצמצום התקנים ומצבת כוח אדם לא נחוץ, זאת במקביל להוספת 164 משרות בתחומי החינוך.

בעירייה מתגאים בכך כי בניגוד לעיריות אחרות, פתח תקווה תסיים את 2021 ביתרה, בלי צורך לקחת הלוואות, זאת בעיקר בגלל הימנעות מקליטת עובדים חדשים, במקום כאלה שפרשו.

צומת ב.ס.ר סיטי
צומת ב.ס.ר סיטי

מיליונים לספורט, תיירות, תחבורה, מוסדות ושטחי ציבור

מהעירייה נמסר כי התקציב עבור תכנון ופיתוח העיר יעמוד השנה על מאות מיליוני שקלים, שיופנה לתכנית כוללנית לעיר, תכנית אב לתחבורה, תכנית פיתוח שלושת אזורי העסקים וההייטק בעיר, תכנון ההתחדשות העירונית בשכונות: יוספטל, עמישב, תקומה, ורבר, אחדות וכן תכנית להתחדשות מרכז העיר.

בין הפרויקטים אותם מתכוונת העירייה לפתח במסגרת התקציב:

הפארק הגדול -צילום והפקה: Senior Production

תקציב 2022 - חזון 2030

התקציב של 2022 גם יכלול, לפי העירייה, מאות מליונים עבור עבודות תיעול, ניקוז ושדרוג התשתיות – זאת במטרה להמשיך ולמנוע הצפות במקומות רגישים, שבמשך שנים סבלו בימי הגשמים מהצפות חוזרות ונשנות.

לדברי ראש העיר רמי גרינברג, העירייה הצליחה להתייעל ובמקביל להרחיב את השירותים לציבור. "תקציב 2022 מראה כי הגדלנו את השירותים והמשאבים הנוגעים ישירות לתושב כמו חינוך, רווחה וניקיון", מסר. "זו השנה השלישית שאנו מציגים תקציב מצוין ואחראי המתאר תמונה מקצועית של סדרי עדיפויות לטובת התושבים. זהו תקציב התואם את תכנית העבודה וחזון העיר לשנת 2030 – התפתחות העיר, צמיחה, שגשוג ומתן שירותים איכותיים לתושבים בכל תחומי החיים".

גשר ז'בוטינסקי בפתח תקווה
גשר ז'בוטינסקי בפתח תקווה. צלם: שי בן סניור

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »