מבט על פתח תקווה

העירייה: לראשונה התקציב השנתי יעבור את 2 מיליארד השקלים

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

ההתפתחות העסקית של העיר מקבלת ביטוי גם בתקציב העיריה לשנת 2022, שאמור להתפרסם בימים הקרובים. נמסר כי הוא יעמוד על 2,073,783,000 שקלים, שזה בכ-82 מיליון יותר מהתקציב של שנת 2021. גרינברג על התקציב: יותר לחינוך, תרבות, רווחה וניקיון – במקביל לתהליך התייעלות.

 

העירייה פרסמה אמש את התקציב המתוכנן לשנת 2022 ממנו עולה כי יימשך מסלול ההשקעה בפרויקטים, במקביל להתפתחות העסקית והגידול בקצב האוכלוסיה. לדברי העירייה, התקציב משקף גם התייעלות המתבטאת בצמצום התקנים ומצבת כוח אדם לא נחוץ, זאת במקביל להוספת 164 משרות בתחומי החינוך.

בעירייה מתגאים בכך כי בניגוד לעיריות אחרות, פתח תקווה תסיים את 2021 ביתרה, בלי צורך לקחת הלוואות, זאת בעיקר בגלל הימנעות מקליטת עובדים חדשים, במקום כאלה שפרשו.

צומת ב.ס.ר סיטי
צומת ב.ס.ר סיטי

מיליונים לספורט, תיירות, תחבורה, מוסדות ושטחי ציבור

מהעירייה נמסר כי התקציב עבור תכנון ופיתוח העיר יעמוד השנה על מאות מיליוני שקלים, שיופנה לתכנית כוללנית לעיר, תכנית אב לתחבורה, תכנית פיתוח שלושת אזורי העסקים וההייטק בעיר, תכנון ההתחדשות העירונית בשכונות: יוספטל, עמישב, תקומה, ורבר, אחדות וכן תכנית להתחדשות מרכז העיר.

בין הפרויקטים אותם מתכוונת העירייה לפתח במסגרת התקציב:

הפארק הגדול -צילום והפקה: Senior Production

תקציב 2022 - חזון 2030

התקציב של 2022 גם יכלול, לפי העירייה, מאות מליונים עבור עבודות תיעול, ניקוז ושדרוג התשתיות – זאת במטרה להמשיך ולמנוע הצפות במקומות רגישים, שבמשך שנים סבלו בימי הגשמים מהצפות חוזרות ונשנות.

לדברי ראש העיר רמי גרינברג, העירייה הצליחה להתייעל ובמקביל להרחיב את השירותים לציבור. "תקציב 2022 מראה כי הגדלנו את השירותים והמשאבים הנוגעים ישירות לתושב כמו חינוך, רווחה וניקיון", מסר. "זו השנה השלישית שאנו מציגים תקציב מצוין ואחראי המתאר תמונה מקצועית של סדרי עדיפויות לטובת התושבים. זהו תקציב התואם את תכנית העבודה וחזון העיר לשנת 2030 – התפתחות העיר, צמיחה, שגשוג ומתן שירותים איכותיים לתושבים בכל תחומי החיים".

גשר ז'בוטינסקי בפתח תקווה
גשר ז'בוטינסקי בפתח תקווה. צלם: שי בן סניור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

המשך קריאה »
תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד 4 חודשים.

המשך קריאה »
הסופרמרקט החינמי בפתח תקווה

העוני בפתח תקווה: מה שרואים משם לא רואים מכאן – ביקור בסופרמרקט החינמי

רק לפני מספר שבועות התבשרנו על כך שמדד העוני בפתח תקווה ירד בשנים האחרונות. זה נתון שנותן הרגשה טובה, אבל כשיורדים לשטח, העוני הקיים בעיר מקבל את הפנים האמיתיות שלו. לצד מגדלי ב.ס.ר פתח תקווה, ספינת הדגל של ההתפתחות העסקית בעיר, שוכן הסופרמרקט החינמי, שמייצג בדיוק את ההפך. התמונות שהבאנו משם מספרות סיפור אחר של העיר המתפתחת.

המשך קריאה »
תור ארוך לבדיקות קורונה בפתח תקווה

תסכול התורים עשה את שלו: העירייה תרחיב את שירותי הבדיקות והחיסונים לקורונה בפתח תקווה

שלשום דיווחנו לכם על מה שרבים מתושבי העיר חשו על בשרם (ועל זמנם) – תורים אינסופיים למתחמי הבדיקות והחיסונים בפתח תקווה. היום התבשרנו כי יוקמו 2 עמדות בדיקות PCR נוספות. בשניידר הודיעו כי יפתחו מתחם חיסונים לבני 5-11. גרינברג: "נעשה כל מה שניתן על מנת לפתוח עוד מתחמים".

המשך קריאה »
נגישות