מבט על פתח תקווה

העירייה: לראשונה התקציב השנתי יעבור את 2 מיליארד השקלים

ההתפתחות העסקית של העיר מקבלת ביטוי גם בתקציב העיריה לשנת 2022, שאמור להתפרסם בימים הקרובים. נמסר כי הוא יעמוד על 2,073,783,000 שקלים, שזה בכ-82 מיליון יותר מהתקציב של שנת 2021. גרינברג על התקציב: יותר לחינוך, תרבות, רווחה וניקיון – במקביל לתהליך התייעלות.

 

העירייה פרסמה אמש את התקציב המתוכנן לשנת 2022 ממנו עולה כי יימשך מסלול ההשקעה בפרויקטים, במקביל להתפתחות העסקית והגידול בקצב האוכלוסיה. לדברי העירייה, התקציב משקף גם התייעלות המתבטאת בצמצום התקנים ומצבת כוח אדם לא נחוץ, זאת במקביל להוספת 164 משרות בתחומי החינוך.

בעירייה מתגאים בכך כי בניגוד לעיריות אחרות, פתח תקווה תסיים את 2021 ביתרה, בלי צורך לקחת הלוואות, זאת בעיקר בגלל הימנעות מקליטת עובדים חדשים, במקום כאלה שפרשו.

צומת ב.ס.ר סיטי
צומת ב.ס.ר סיטי

מיליונים לספורט, תיירות, תחבורה, מוסדות ושטחי ציבור

מהעירייה נמסר כי התקציב עבור תכנון ופיתוח העיר יעמוד השנה על מאות מיליוני שקלים, שיופנה לתכנית כוללנית לעיר, תכנית אב לתחבורה, תכנית פיתוח שלושת אזורי העסקים וההייטק בעיר, תכנון ההתחדשות העירונית בשכונות: יוספטל, עמישב, תקומה, ורבר, אחדות וכן תכנית להתחדשות מרכז העיר.

בין הפרויקטים אותם מתכוונת העירייה לפתח במסגרת התקציב:

הפארק הגדול -צילום והפקה: Senior Production

תקציב 2022 - חזון 2030

התקציב של 2022 גם יכלול, לפי העירייה, מאות מליונים עבור עבודות תיעול, ניקוז ושדרוג התשתיות – זאת במטרה להמשיך ולמנוע הצפות במקומות רגישים, שבמשך שנים סבלו בימי הגשמים מהצפות חוזרות ונשנות.

לדברי ראש העיר רמי גרינברג, העירייה הצליחה להתייעל ובמקביל להרחיב את השירותים לציבור. "תקציב 2022 מראה כי הגדלנו את השירותים והמשאבים הנוגעים ישירות לתושב כמו חינוך, רווחה וניקיון", מסר. "זו השנה השלישית שאנו מציגים תקציב מצוין ואחראי המתאר תמונה מקצועית של סדרי עדיפויות לטובת התושבים. זהו תקציב התואם את תכנית העבודה וחזון העיר לשנת 2030 – התפתחות העיר, צמיחה, שגשוג ומתן שירותים איכותיים לתושבים בכל תחומי החיים".

גשר ז'בוטינסקי בפתח תקווה
גשר ז'בוטינסקי בפתח תקווה. צלם: שי בן סניור

עוד ב-מהנעשה בעיר

בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading