מתחם החיסונים בקניון פתח תקווה

חדש: התחסנת בקניון פתח תקווה? קבל קפה ומאפה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בצעד ראשון מסוגו פתחו בקניון הגדול מתחם של חיסונים, במסגרת מהלך כולל של קבוצת קניוני עופר ועזריאלי, למשוך את התושבים גם לקנות ולבלותו גם להתחסן. עמדת החיסונים הוצבה בקומה ה-4, בתוך מתחם האוכל. ההנהלה גם התייחסה לנזקים שהסבה הסופה בקניון: "למזלנו, לא קרה שום נזק חמור". 

אמצע חודש דצמבר והחורף בעיצומו. למרות שחצי מדינה כבר עכשיו מעדיפה להישאר בבתים ולא ממהרת לצאת החוצה, נגיף הקורונה עדיין כאן ומאיים בסגר חמישי. דבר זה מעורר דאגה רבה בעיקר אצל בעלי עסקים ומקומות בילוי רבים שידעו ימים קשים. 

לצורך כך, נרתמה קבוצת קניוני עופר, בשיתוף פעולה עם משל"ט הקורונה, להתמודדות בנגיף. כחלק מהשלב הראשוני, נפתחו היום חמישה מתחמי קורונה בקניונים: פתח תקווה, בילו, חיפה, השרון-נתניה וחדרה. ביום ראשון הקרוב מיועדים להיפתח עוד תשעה מתחמי קורונה בקניונים נוספים. צעד דומה גם נקטו בקניונים של קבוצת עזריאלי.

מתחם החיסונים בקניון פ"ת

חיסונים - "על הדרך"

מתחם החיסונים הושק היום (רביעי) ויהיה פתוח כל יום בין השעות 10:00 ל-20:00 וביום שישי בין השעות 9:00 ל-13:00. ובמקום יבצעו חיסוני קורונה לכלל אוכלוסיית המבוטחים בכל קופות החולים. מדוברות קניוני עופר נמסר: "קבוצת קניוני עופר תציב עמדות חיסון אשר יונגשו לציבור הרחב: מבוגרים, בני נוער  וילדים, במטרה לצמצם את גל התחלואה ולשמור על בריאות אזרחי ישראל. במסגרת עידוד מתחסנים יוענקו מתנות והטבות למתחסנים". 

מתחם החיסונים בקניון הגדול בפתח תקווה

מבדיקה שביצענו ההטבות הן די צנועות, אך יחד עם זאת חביבות: גלידה, משולש פיצה או קפה במאפה. המתחם נמצא בקומה ה-4, צמוד למתחם האוכל (לא המקום הכי סטרילי שיש…). ההיענות בשעות הצהרים הייתה יחסית נמוכה. ההערכה שלנו היא שהמבצע הזה יכול להגביר את היקף החיסונים, אך אנשים לא יבואו לקניון בשביל להתחסן – ולכל היותר, יעשו זאת "על הדרך".

הטבות למתחסנים בקניון פתח תקווה

תפסנו לשיחה קצרה את מנהלת הקניון, נעמי סימן טוב, על היערכות הקניון בעקבות העליה בתחלואה.

האם הקניון ערוך לגל חמישי?

"היום נפתח מתחם חיסונים וילדים כבר התחילו להתחסן", טוענת סימן טוב. "הכל נעשה בשיתוף פעולה מלא מול העירייה. אנו עושים ככל יכולתנו לגרום לתושבי העיר להגיע לקניון הגדול וליהנות ולצד זה, נערכים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הצבנו פקחים שיעשו סדר עם המסכות. יש כרוזים. אנו משוחחים באופן תמידי עם הסוחרים ובעלי החנויות בנוגע לשמירת הנחיות. אפשר לומר שאנחנו המקום הכי בטיחותי במובן הזה".

ה"כרמל" בתוך לקניון

הקניון הגדול בפתח תקווה חווה בימים האחרונים מספר תקלות שעוררו שיח ביקורתי ברשת החברתית. הכל התחיל בקבוצה ההומוריסטית "פתח תקווה שלי", המתעדת מדי יום את המתרחש בעיר, בה תועדו סרטונים מטרידים, ע"י לקוחות הקניון, המתארים נזילות מים מהמעליות ודלת מנופצת לרסיסים. התגובות המבוהלות של התושבים לא איחרו מלהגיע. "למזלנו הטוב, לא קרה שום נזק חמור", מרגיעה סימן טוב.

"תיקנו את התקלה עם דלת הזכוכית כמה שעות לאחר האירוע. אנו תמיד קשובים לקול הלקוחות, שיהיה להם נעים וכיף להגיע לקניון. צריך לזכור שהבניין קיים 20 שנה, אז קורה שיש תקלות כאלו ואחרות".

ומה בדבר המעליות? 

"יש לנו חמש מעליות. ארבע טופלו מאתמול בלילה והחמישית בזמן הקרוב. בנוסף יש דרגנועים, זה לא שאין לאנשים איך לעבור ממקום למקום. בשום מקרה לא נפגע שום לקוח. קורה שיש נזילות. אין ממה להיבהל. הקניון פועל ועובד כמו שצריך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

המשך קריאה »
תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד 4 חודשים.

המשך קריאה »
הסופרמרקט החינמי בפתח תקווה

העוני בפתח תקווה: מה שרואים משם לא רואים מכאן – ביקור בסופרמרקט החינמי

רק לפני מספר שבועות התבשרנו על כך שמדד העוני בפתח תקווה ירד בשנים האחרונות. זה נתון שנותן הרגשה טובה, אבל כשיורדים לשטח, העוני הקיים בעיר מקבל את הפנים האמיתיות שלו. לצד מגדלי ב.ס.ר פתח תקווה, ספינת הדגל של ההתפתחות העסקית בעיר, שוכן הסופרמרקט החינמי, שמייצג בדיוק את ההפך. התמונות שהבאנו משם מספרות סיפור אחר של העיר המתפתחת.

המשך קריאה »
תור ארוך לבדיקות קורונה בפתח תקווה

תסכול התורים עשה את שלו: העירייה תרחיב את שירותי הבדיקות והחיסונים לקורונה בפתח תקווה

שלשום דיווחנו לכם על מה שרבים מתושבי העיר חשו על בשרם (ועל זמנם) – תורים אינסופיים למתחמי הבדיקות והחיסונים בפתח תקווה. היום התבשרנו כי יוקמו 2 עמדות בדיקות PCR נוספות. בשניידר הודיעו כי יפתחו מתחם חיסונים לבני 5-11. גרינברג: "נעשה כל מה שניתן על מנת לפתוח עוד מתחמים".

המשך קריאה »
נגישות