מתחם החיסונים בקניון פתח תקווה

חדש: התחסנת בקניון פתח תקווה? קבל קפה ומאפה

בצעד ראשון מסוגו פתחו בקניון הגדול מתחם של חיסונים, במסגרת מהלך כולל של קבוצת קניוני עופר ועזריאלי, למשוך את התושבים גם לקנות ולבלותו גם להתחסן. עמדת החיסונים הוצבה בקומה ה-4, בתוך מתחם האוכל. ההנהלה גם התייחסה לנזקים שהסבה הסופה בקניון: "למזלנו, לא קרה שום נזק חמור". 

אמצע חודש דצמבר והחורף בעיצומו. למרות שחצי מדינה כבר עכשיו מעדיפה להישאר בבתים ולא ממהרת לצאת החוצה, נגיף הקורונה עדיין כאן ומאיים בסגר חמישי. דבר זה מעורר דאגה רבה בעיקר אצל בעלי עסקים ומקומות בילוי רבים שידעו ימים קשים. 

לצורך כך, נרתמה קבוצת קניוני עופר, בשיתוף פעולה עם משל"ט הקורונה, להתמודדות בנגיף. כחלק מהשלב הראשוני, נפתחו היום חמישה מתחמי קורונה בקניונים: פתח תקווה, בילו, חיפה, השרון-נתניה וחדרה. ביום ראשון הקרוב מיועדים להיפתח עוד תשעה מתחמי קורונה בקניונים נוספים. צעד דומה גם נקטו בקניונים של קבוצת עזריאלי.

מתחם החיסונים בקניון פ"ת

חיסונים - "על הדרך"

מתחם החיסונים הושק היום (רביעי) ויהיה פתוח כל יום בין השעות 10:00 ל-20:00 וביום שישי בין השעות 9:00 ל-13:00. ובמקום יבצעו חיסוני קורונה לכלל אוכלוסיית המבוטחים בכל קופות החולים. מדוברות קניוני עופר נמסר: "קבוצת קניוני עופר תציב עמדות חיסון אשר יונגשו לציבור הרחב: מבוגרים, בני נוער  וילדים, במטרה לצמצם את גל התחלואה ולשמור על בריאות אזרחי ישראל. במסגרת עידוד מתחסנים יוענקו מתנות והטבות למתחסנים". 

מתחם החיסונים בקניון הגדול בפתח תקווה

מבדיקה שביצענו ההטבות הן די צנועות, אך יחד עם זאת חביבות: גלידה, משולש פיצה או קפה במאפה. המתחם נמצא בקומה ה-4, צמוד למתחם האוכל (לא המקום הכי סטרילי שיש…). ההיענות בשעות הצהרים הייתה יחסית נמוכה. ההערכה שלנו היא שהמבצע הזה יכול להגביר את היקף החיסונים, אך אנשים לא יבואו לקניון בשביל להתחסן – ולכל היותר, יעשו זאת "על הדרך".

הטבות למתחסנים בקניון פתח תקווה

תפסנו לשיחה קצרה את מנהלת הקניון, נעמי סימן טוב, על היערכות הקניון בעקבות העליה בתחלואה.

האם הקניון ערוך לגל חמישי?

"היום נפתח מתחם חיסונים וילדים כבר התחילו להתחסן", טוענת סימן טוב. "הכל נעשה בשיתוף פעולה מלא מול העירייה. אנו עושים ככל יכולתנו לגרום לתושבי העיר להגיע לקניון הגדול וליהנות ולצד זה, נערכים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הצבנו פקחים שיעשו סדר עם המסכות. יש כרוזים. אנו משוחחים באופן תמידי עם הסוחרים ובעלי החנויות בנוגע לשמירת הנחיות. אפשר לומר שאנחנו המקום הכי בטיחותי במובן הזה".

ה"כרמל" בתוך לקניון

הקניון הגדול בפתח תקווה חווה בימים האחרונים מספר תקלות שעוררו שיח ביקורתי ברשת החברתית. הכל התחיל בקבוצה ההומוריסטית "פתח תקווה שלי", המתעדת מדי יום את המתרחש בעיר, בה תועדו סרטונים מטרידים, ע"י לקוחות הקניון, המתארים נזילות מים מהמעליות ודלת מנופצת לרסיסים. התגובות המבוהלות של התושבים לא איחרו מלהגיע. "למזלנו הטוב, לא קרה שום נזק חמור", מרגיעה סימן טוב.

"תיקנו את התקלה עם דלת הזכוכית כמה שעות לאחר האירוע. אנו תמיד קשובים לקול הלקוחות, שיהיה להם נעים וכיף להגיע לקניון. צריך לזכור שהבניין קיים 20 שנה, אז קורה שיש תקלות כאלו ואחרות".

ומה בדבר המעליות? 

"יש לנו חמש מעליות. ארבע טופלו מאתמול בלילה והחמישית בזמן הקרוב. בנוסף יש דרגנועים, זה לא שאין לאנשים איך לעבור ממקום למקום. בשום מקרה לא נפגע שום לקוח. קורה שיש נזילות. אין ממה להיבהל. הקניון פועל ועובד כמו שצריך".

עוד ב-מהנעשה בעיר

אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »