מתחם החיסונים בקניון פתח תקווה

חדש: התחסנת בקניון פתח תקווה? קבל קפה ומאפה

בצעד ראשון מסוגו פתחו בקניון הגדול מתחם של חיסונים, במסגרת מהלך כולל של קבוצת קניוני עופר ועזריאלי, למשוך את התושבים גם לקנות ולבלותו גם להתחסן. עמדת החיסונים הוצבה בקומה ה-4, בתוך מתחם האוכל. ההנהלה גם התייחסה לנזקים שהסבה הסופה בקניון: "למזלנו, לא קרה שום נזק חמור". 

אמצע חודש דצמבר והחורף בעיצומו. למרות שחצי מדינה כבר עכשיו מעדיפה להישאר בבתים ולא ממהרת לצאת החוצה, נגיף הקורונה עדיין כאן ומאיים בסגר חמישי. דבר זה מעורר דאגה רבה בעיקר אצל בעלי עסקים ומקומות בילוי רבים שידעו ימים קשים. 

לצורך כך, נרתמה קבוצת קניוני עופר, בשיתוף פעולה עם משל"ט הקורונה, להתמודדות בנגיף. כחלק מהשלב הראשוני, נפתחו היום חמישה מתחמי קורונה בקניונים: פתח תקווה, בילו, חיפה, השרון-נתניה וחדרה. ביום ראשון הקרוב מיועדים להיפתח עוד תשעה מתחמי קורונה בקניונים נוספים. צעד דומה גם נקטו בקניונים של קבוצת עזריאלי.

מתחם החיסונים בקניון פ"ת

חיסונים - "על הדרך"

מתחם החיסונים הושק היום (רביעי) ויהיה פתוח כל יום בין השעות 10:00 ל-20:00 וביום שישי בין השעות 9:00 ל-13:00. ובמקום יבצעו חיסוני קורונה לכלל אוכלוסיית המבוטחים בכל קופות החולים. מדוברות קניוני עופר נמסר: "קבוצת קניוני עופר תציב עמדות חיסון אשר יונגשו לציבור הרחב: מבוגרים, בני נוער  וילדים, במטרה לצמצם את גל התחלואה ולשמור על בריאות אזרחי ישראל. במסגרת עידוד מתחסנים יוענקו מתנות והטבות למתחסנים". 

מתחם החיסונים בקניון הגדול בפתח תקווה

מבדיקה שביצענו ההטבות הן די צנועות, אך יחד עם זאת חביבות: גלידה, משולש פיצה או קפה במאפה. המתחם נמצא בקומה ה-4, צמוד למתחם האוכל (לא המקום הכי סטרילי שיש…). ההיענות בשעות הצהרים הייתה יחסית נמוכה. ההערכה שלנו היא שהמבצע הזה יכול להגביר את היקף החיסונים, אך אנשים לא יבואו לקניון בשביל להתחסן – ולכל היותר, יעשו זאת "על הדרך".

הטבות למתחסנים בקניון פתח תקווה

תפסנו לשיחה קצרה את מנהלת הקניון, נעמי סימן טוב, על היערכות הקניון בעקבות העליה בתחלואה.

האם הקניון ערוך לגל חמישי?

"היום נפתח מתחם חיסונים וילדים כבר התחילו להתחסן", טוענת סימן טוב. "הכל נעשה בשיתוף פעולה מלא מול העירייה. אנו עושים ככל יכולתנו לגרום לתושבי העיר להגיע לקניון הגדול וליהנות ולצד זה, נערכים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הצבנו פקחים שיעשו סדר עם המסכות. יש כרוזים. אנו משוחחים באופן תמידי עם הסוחרים ובעלי החנויות בנוגע לשמירת הנחיות. אפשר לומר שאנחנו המקום הכי בטיחותי במובן הזה".

ה"כרמל" בתוך לקניון

הקניון הגדול בפתח תקווה חווה בימים האחרונים מספר תקלות שעוררו שיח ביקורתי ברשת החברתית. הכל התחיל בקבוצה ההומוריסטית "פתח תקווה שלי", המתעדת מדי יום את המתרחש בעיר, בה תועדו סרטונים מטרידים, ע"י לקוחות הקניון, המתארים נזילות מים מהמעליות ודלת מנופצת לרסיסים. התגובות המבוהלות של התושבים לא איחרו מלהגיע. "למזלנו הטוב, לא קרה שום נזק חמור", מרגיעה סימן טוב.

"תיקנו את התקלה עם דלת הזכוכית כמה שעות לאחר האירוע. אנו תמיד קשובים לקול הלקוחות, שיהיה להם נעים וכיף להגיע לקניון. צריך לזכור שהבניין קיים 20 שנה, אז קורה שיש תקלות כאלו ואחרות".

ומה בדבר המעליות? 

"יש לנו חמש מעליות. ארבע טופלו מאתמול בלילה והחמישית בזמן הקרוב. בנוסף יש דרגנועים, זה לא שאין לאנשים איך לעבור ממקום למקום. בשום מקרה לא נפגע שום לקוח. קורה שיש נזילות. אין ממה להיבהל. הקניון פועל ועובד כמו שצריך".

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading