מתחמי עסקים בפתח תקווה

פתח תקווה במקום ה-2 כעיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים-בינוניים בישראל

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

הסוכנות לעסקים קטנים-בינוניים של משרד הכלכלה והתעשייה, פרסמה היום (א') מדד בו דורגו 75 הרשויות בהן מספר העסקים הגדול ביותר. מהמדד עולה את מה שכולנו מרגישים בשטח: פתח תקווה היא עיר שכדאי לעשות בה ביזנס. גרינברג: "חברות רבות זיהו את הפוטנציאל הטמון בעיר".

לפי הטבלה שפורסמה על ידי הסוכנות (זו הפעם ה-5), פתח תקווה קפצה בשנה האחרונה מהמקום ה-6 למקום ה-2, כעיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים-בינוניים, שנייה רק לאשדוד, שזכתבה במקום ה-1, זו השנה השלישית ברציפות.

מתחם ב.ס.ר סיטי - אוטוטו הפתיחה
מתחם ב.ס.ר סיטי - אוטוטו הפתיחה

המדד העיקרי - שביעות רצון מהרשות המקומית

המדד מתעדכן פעם בשנה ומתייחס לארבעה פרמטרים עיקריים: שביעות הרצון של העסקים מהרשות המקומית (55%), נגישות וידידותיות למכרזים (15%), נגישות למידע (10%) וכמובן תשלומי הארנונה (15%).

דירוג סופי 2021 - מדד ה"ידידותיות" לעסקים
דירוג סופי 2021 - מדד ה"ידידותיות" לעסקים - פתח תקווה מקום 2

באמצעות פרמטרים אלה, הסוכנות לעסקים קטנים-בינוניים מבקשת לבחון את רמת הידידותיות של הרשות המקומית לעסקים הנמצאים בעירה, בהתייחס לגודלה של הרשות. 

במסגרת הכנת המדד, התייחסה הסוכנות גם לפעולות שננקטו על ידי הרשות המקומית לטובת העסקים בתקופת הקורונה והמידע שהונגש עבורם באתר האינטרנט של הרשות. בנוסף, הסקר בחן  היבטים כמו קידום העסקים, פיקוח ואכיפה, גביית תשלומים (כמו דמי שילוט) ושירותים אחרים שהרשות מעניקה לעסקים.

מתחם Giss-In - אם המושבות רח' גיסין
מתחם Giss-In - אם המושבות רח' גיסין

"חברות רבות זיהו את הפוטנציאל של פתח תקווה"

לדברי שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, הקורונה הדגישה את חשיבותו של השלטון המקומי בכל הקשור להיבט העסקי של העיר. "ראינו כי רשויות שפעלו ועודדו את קידום העסקים הקטנים ומצאו פתרונות יצירתיים עבורם, הפכו לממשק השלטוני הראשון עבורם".

ראש העיר, רמי גרינברג, גם הוא התייחס לסקר וציין כי בשנים האחרונות עיריית פתח תקווה משקיעה רבות כדי להעצים את אזורי העסקים  ולקלוט חברות גדולות בעיר, לצד טיפוח העסקים הקטנים והבינוניים.

"כניסת החברות והעסקים מרחיבה את היצע מקומות העבודה בתחומי העיר וכן מגדילה את ההכנסות המופנות לטובת המשך ההשקעה בתושבים", אמר. "חברות רבות זיהו את הפוטנציאל הטמון בפתח תקווה, שבא לידי ביטוי, בין היתר, במהפכה התחבורתית שאנחנו מקדמים".

בניין אינטל פתח תקווה
בניין אינטל פתח תקווה

עוד בפתח תקווה

מי אמר שאין תיירות בפתח תקווה? מלון פרימה לינק בונה על תפוסה מלאה בקיץ

המלון (הרציני) היחיד בעיר הזמין אותנו להתארח ולטעום ניחוח מהמקום הכי בינלאומי בפתח תקווה. המלון, שנמצא במקום הכי אסטרטגי בפתח תקווה, סמוך לצומת העסקים העתידית, נתן לנו הצצה לתיירות פוסט קורונה. 70 אחוז בינלאומיים, 30 אחוז ישראלים, משלחות ספורט ואורחים של ההייטקיסטים. דניאל הרוש, מנהל המלון: "מלון פרימה פתח תקווה מתפתח יחד עם ההתפתחות העסקית של העיר".

המשך קריאה »

שוב עבודות חשמל חוסמות את מוטה גור. בחברת חשמל מבטיחים: פעם אחרונה

בפעם השלישית בשנה האחרונה, העסקים בקניון ובמתחם אולימפיה והמכוניות העוברות והשבות בכביש הסואן, סובלים מחפירות סטייל "תעלת בלאומיך", שחוסמות את הציר, הצר ממילא ומקשות עוד יותר על התנועה הבעייתית ברחוב, עליה כבר דיווחנו לפני מספר חודשים.הסיבה לחפירות: הדרישה הגוברת לאספקת חשמל ומתח גבוה, בעקבות הקמת בנייני המשרדים והמסחר המאסיבית באיזור.

המשך קריאה »
תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי.

המשך קריאה »
מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

תושבי פתח תקווה ומשלמים ארנונה? צפו להחזר ממוצע של 160 ש"ח למשפחה ב-2023

לפי הדיווח, העירייה ביקשה ממשרד הפנים שלא להעלות את הארנונה למגורים בשיעור עליית המדד (1.37 אחוז). המשמעות היא שבחישוב השנתי יוחזרו כ-15 מיליון ש"ח, לכ-90 אלף בתי אב משלמי ארנונה למגורים בעיר. רמי גרינברג: "למרות ההקפאה, נמשיך לקדם פרוייקטים במיליוני שקלים. יותר מבני ציבור, יותר פארקים חדשים ויותר איכות חיים". מאיפה הכסף? מהארנונה לעסקים, כמובן.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading