מתחמי עסקים בפתח תקווה

פתח תקווה במקום ה-2 כעיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים-בינוניים בישראל

הסוכנות לעסקים קטנים-בינוניים של משרד הכלכלה והתעשייה, פרסמה היום (א') מדד בו דורגו 75 הרשויות בהן מספר העסקים הגדול ביותר. מהמדד עולה את מה שכולנו מרגישים בשטח: פתח תקווה היא עיר שכדאי לעשות בה ביזנס. גרינברג: "חברות רבות זיהו את הפוטנציאל הטמון בעיר".

לפי הטבלה שפורסמה על ידי הסוכנות (זו הפעם ה-5), פתח תקווה קפצה בשנה האחרונה מהמקום ה-6 למקום ה-2, כעיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים-בינוניים, שנייה רק לאשדוד, שזכתבה במקום ה-1, זו השנה השלישית ברציפות.

מתחם ב.ס.ר סיטי - אוטוטו הפתיחה
מתחם ב.ס.ר סיטי - אוטוטו הפתיחה

המדד העיקרי - שביעות רצון מהרשות המקומית

המדד מתעדכן פעם בשנה ומתייחס לארבעה פרמטרים עיקריים: שביעות הרצון של העסקים מהרשות המקומית (55%), נגישות וידידותיות למכרזים (15%), נגישות למידע (10%) וכמובן תשלומי הארנונה (15%).

דירוג סופי 2021 - מדד ה"ידידותיות" לעסקים
דירוג סופי 2021 - מדד ה"ידידותיות" לעסקים - פתח תקווה מקום 2

באמצעות פרמטרים אלה, הסוכנות לעסקים קטנים-בינוניים מבקשת לבחון את רמת הידידותיות של הרשות המקומית לעסקים הנמצאים בעירה, בהתייחס לגודלה של הרשות. 

במסגרת הכנת המדד, התייחסה הסוכנות גם לפעולות שננקטו על ידי הרשות המקומית לטובת העסקים בתקופת הקורונה והמידע שהונגש עבורם באתר האינטרנט של הרשות. בנוסף, הסקר בחן  היבטים כמו קידום העסקים, פיקוח ואכיפה, גביית תשלומים (כמו דמי שילוט) ושירותים אחרים שהרשות מעניקה לעסקים.

מתחם Giss-In - אם המושבות רח' גיסין
מתחם Giss-In - אם המושבות רח' גיסין

"חברות רבות זיהו את הפוטנציאל של פתח תקווה"

לדברי שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, הקורונה הדגישה את חשיבותו של השלטון המקומי בכל הקשור להיבט העסקי של העיר. "ראינו כי רשויות שפעלו ועודדו את קידום העסקים הקטנים ומצאו פתרונות יצירתיים עבורם, הפכו לממשק השלטוני הראשון עבורם".

ראש העיר, רמי גרינברג, גם הוא התייחס לסקר וציין כי בשנים האחרונות עיריית פתח תקווה משקיעה רבות כדי להעצים את אזורי העסקים  ולקלוט חברות גדולות בעיר, לצד טיפוח העסקים הקטנים והבינוניים.

"כניסת החברות והעסקים מרחיבה את היצע מקומות העבודה בתחומי העיר וכן מגדילה את ההכנסות המופנות לטובת המשך ההשקעה בתושבים", אמר. "חברות רבות זיהו את הפוטנציאל הטמון בפתח תקווה, שבא לידי ביטוי, בין היתר, במהפכה התחבורתית שאנחנו מקדמים".

בניין אינטל פתח תקווה
בניין אינטל פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading