מתחמי עסקים בפתח תקווה

פתח תקווה במקום ה-2 כעיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים-בינוניים בישראל

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

הסוכנות לעסקים קטנים-בינוניים של משרד הכלכלה והתעשייה, פרסמה היום (א') מדד בו דורגו 75 הרשויות בהן מספר העסקים הגדול ביותר. מהמדד עולה את מה שכולנו מרגישים בשטח: פתח תקווה היא עיר שכדאי לעשות בה ביזנס. גרינברג: "חברות רבות זיהו את הפוטנציאל הטמון בעיר".

לפי הטבלה שפורסמה על ידי הסוכנות (זו הפעם ה-5), פתח תקווה קפצה בשנה האחרונה מהמקום ה-6 למקום ה-2, כעיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים-בינוניים, שנייה רק לאשדוד, שזכתבה במקום ה-1, זו השנה השלישית ברציפות.

מתחם ב.ס.ר סיטי - אוטוטו הפתיחה
מתחם ב.ס.ר סיטי - אוטוטו הפתיחה

המדד העיקרי - שביעות רצון מהרשות המקומית

המדד מתעדכן פעם בשנה ומתייחס לארבעה פרמטרים עיקריים: שביעות הרצון של העסקים מהרשות המקומית (55%), נגישות וידידותיות למכרזים (15%), נגישות למידע (10%) וכמובן תשלומי הארנונה (15%).

דירוג סופי 2021 - מדד ה"ידידותיות" לעסקים
דירוג סופי 2021 - מדד ה"ידידותיות" לעסקים - פתח תקווה מקום 2

באמצעות פרמטרים אלה, הסוכנות לעסקים קטנים-בינוניים מבקשת לבחון את רמת הידידותיות של הרשות המקומית לעסקים הנמצאים בעירה, בהתייחס לגודלה של הרשות. 

במסגרת הכנת המדד, התייחסה הסוכנות גם לפעולות שננקטו על ידי הרשות המקומית לטובת העסקים בתקופת הקורונה והמידע שהונגש עבורם באתר האינטרנט של הרשות. בנוסף, הסקר בחן  היבטים כמו קידום העסקים, פיקוח ואכיפה, גביית תשלומים (כמו דמי שילוט) ושירותים אחרים שהרשות מעניקה לעסקים.

מתחם Giss-In - אם המושבות רח' גיסין
מתחם Giss-In - אם המושבות רח' גיסין

"חברות רבות זיהו את הפוטנציאל של פתח תקווה"

לדברי שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, הקורונה הדגישה את חשיבותו של השלטון המקומי בכל הקשור להיבט העסקי של העיר. "ראינו כי רשויות שפעלו ועודדו את קידום העסקים הקטנים ומצאו פתרונות יצירתיים עבורם, הפכו לממשק השלטוני הראשון עבורם".

ראש העיר, רמי גרינברג, גם הוא התייחס לסקר וציין כי בשנים האחרונות עיריית פתח תקווה משקיעה רבות כדי להעצים את אזורי העסקים  ולקלוט חברות גדולות בעיר, לצד טיפוח העסקים הקטנים והבינוניים.

"כניסת החברות והעסקים מרחיבה את היצע מקומות העבודה בתחומי העיר וכן מגדילה את ההכנסות המופנות לטובת המשך ההשקעה בתושבים", אמר. "חברות רבות זיהו את הפוטנציאל הטמון בפתח תקווה, שבא לידי ביטוי, בין היתר, במהפכה התחבורתית שאנחנו מקדמים".

בניין אינטל פתח תקווה
בניין אינטל פתח תקווה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

המשך קריאה »
תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד 4 חודשים.

המשך קריאה »
הסופרמרקט החינמי בפתח תקווה

העוני בפתח תקווה: מה שרואים משם לא רואים מכאן – ביקור בסופרמרקט החינמי

רק לפני מספר שבועות התבשרנו על כך שמדד העוני בפתח תקווה ירד בשנים האחרונות. זה נתון שנותן הרגשה טובה, אבל כשיורדים לשטח, העוני הקיים בעיר מקבל את הפנים האמיתיות שלו. לצד מגדלי ב.ס.ר פתח תקווה, ספינת הדגל של ההתפתחות העסקית בעיר, שוכן הסופרמרקט החינמי, שמייצג בדיוק את ההפך. התמונות שהבאנו משם מספרות סיפור אחר של העיר המתפתחת.

המשך קריאה »
תור ארוך לבדיקות קורונה בפתח תקווה

תסכול התורים עשה את שלו: העירייה תרחיב את שירותי הבדיקות והחיסונים לקורונה בפתח תקווה

שלשום דיווחנו לכם על מה שרבים מתושבי העיר חשו על בשרם (ועל זמנם) – תורים אינסופיים למתחמי הבדיקות והחיסונים בפתח תקווה. היום התבשרנו כי יוקמו 2 עמדות בדיקות PCR נוספות. בשניידר הודיעו כי יפתחו מתחם חיסונים לבני 5-11. גרינברג: "נעשה כל מה שניתן על מנת לפתוח עוד מתחמים".

המשך קריאה »
נגישות