פרויקטים של התחדשות עירונית בפתח תקווה

הנתונים מוכיחים: פתח תקווה מודל 2021 – עלייה גבוהה בהתחדשות העירונית

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

מנהלת כרמים להתחדשות עירונית בפתח תקווה פרסמה את הנתונים לשנת 2021, לפיהם אישרו בעיר 16 מתחמים של פינוי בינוי ו-27 היתרים לתמ"א 38. סה"כ מדובר על כ-5000 יחידות דיור, שאמורות להחליף את הישנות – עלייה משמעותית ביחס לשנים הקודמות. גרינברג: "התחדשות עירונית בעיר היא כורח המציאות".

אם תטיילו לכם בפתח תקווה, במיוחד במרכז העיר, תגלו במספר רב של רחובות פרויקטים של התחדשות עירונית – פינוי בינוי ותמ"א 38. פתח תקווה, כמו כל עיר ותיקה וגדולה, סובלת מהתקף גבוה של בניינים ישנים, שלא רק מכערים את חזותה, אלא גם ובעיקר מסוכנים לדייריה. זאת הסיבה שהעירייה דוחפת יזמים יחד עם התושבים (נדרשת הסכמתם) להרים פרויקטים מהסוג הזה בקצב גבוה, כמו שמעיד הדו"ח של כרמים.

עלייה של 172% במספר יחידות הדיור המאושרות

לפי הנתונים של 2021, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של פתח תקווה אישרה 16 מתחמי פינוי בינוי המכילים 4394 יחידות דיור חדשות. עלייה של 172% במספר היחידות המאושרות ביחס לשנת 2020, זאת בנוסף לכ-70 דונם של שטח ציבורי פתוח כלול בתוכניות.

 בדו"ח של כרמים מצויין כי בנוסף, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה המליצה להפקדה 5 מתחמים לפינוי ובינוי בפתח תקווה עם 1612 יחידות דיור, רובן במרכז העיר, ביניהם פרויקט התחדשות ברחובות פינסקר והרמן פוגל בכיכר התרבות. גם כאן, יש עלייה משמעותית (1690%) – נתון המשקף את הקצב הגבוה של התוכניות שהגיעו לטיפול הוועדה. 2 מתחמים מתוכם הם בשלב קבלת ההיתר, או לפני קבלת היתר ומכילים 238 יחידות דיור.

מבחר פרויקטים התחדשות עירונית בפתח תקווה. צילום: ינואר 2022 (לחצו להגדלה)

גרינברג: התחדשות עירונית - כורח המציאות

הנתונים מלמדים במסגרת ההתחדשות העירונית מתוכננים 14,200 מ"ר לטובת הציבור, שישמשו לגני ילדים, בתי ספר, מעונות יום ועוד. עבור תכניות תמ"א 38, ניתנו 27 היתרים בשנת 2021 מתוכם 14 בניינים שנכנסו כבר למסגרת של הריסה ובנייה.

ראש העיר רמי גרינברג התייחס לנתונים והודה לתושבים על האמון ושיתוף הפעולה להגשמת חזון ההתחדשות העירונית. "מדובר בכורח המציאות", ציין. "ההתחדשות העירונית תאפשר  איכות חיים ובטיחות עבור תושבי השכונות הוותיקות. במקביל, אנחנו מקדמים מבני ציבור, תשתיות, מוסדות חינוך, גינות ציבוריות ועוד". 

ראש מנהלת כרמים, נעם סלע התייחס לנתונים וציין כי 2021 הביאה בשורה לתושבי פתח תקווה. "אנו שמחים לממש את מדיניות ראש העיר ומאמין שנמשיך בפעילות הענפה גם בשנת 2022."

התחדשות עירונית בפתח תקווה - לפני-אחרי
התחדשות עירונית בפתח תקווה - לפני-אחרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פרויקט אספן גרופ רח' אימבר קרית אריה

שחקן חדש בקריית אריה: אספן גרופ רכשו מקרן ריאליטי שטח ב-140 מיליון ש"ח

רק לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על פרויקט המגדל הגבוה בפתח תקווה של קבוצת הרציג, שאמור לקום ברח' אימבר, באיזור התעשייה קריית אריה והשבוע כבר התבשרנו על עסקת ענק במסגרתה תירכש קרקע על פני כ-15 דונם, היכן שיושב כרגע המחסן של זוגלובק, צמוד ל"אימבר טאוואר". אספן: "השטח עם פוטנציאל השבחה משמעותי להקמת פרויקט עירוב שימושים".

המשך קריאה »
גרופית בפסגה - תמונה מהשטח (23.1.22)

גרופית בפסגה: טרם נבנתה לבנה – ו-25 דירות נמכרו בפרויקט בפסגת הדר

שכונת פסגת הדר הפכה לשם חם בעיר. הקירבה למטרו 2, בסר סיטי, דן טאון, יכין סנטר, הקריה האקדמית העתידית וגם למרכז הבילויים והתעסוקה ברחובות הסיבים והשחם, הפכו את הנדל"ן בשכונה לאטרקטיבי. אחד מהפרויקטים הבולטים הוא זה של חברת גרופית – צמד בנייני מגורים חדישים, שאמורים להתאכלס בשנים הקרובות. צפו בראיון מהשטח עם משווק הפרויקט, רז שרייבר.

המשך קריאה »
איזור תעשייה סגולה - רח' בן גליס

פרויקט סגולה אושר להפקדה. בתכנית: פינוי כל התעשייה המזהמת לטובת בנייני משרדים

פרסום ראשון: הועדה המקומית לתכנון ובנייה פתח תקווה אישרה היום בעירייה להפקדה בועדה המחוזית את התב"ע החדשה למרכז העסקים ירקון (אזור התעשייה סגולה לשעבר). התכנית יוצרת מנגנון לעידוד יציאת מפעלים מזהמים ע"י תוספת זכויות לבעלי הקרקעות לצורך בניית בנייני משרדים וכיוצא בזה. התכנית מבהירה אילו שימושים מותרים באזור ומגבילה שימושים מזהמים.

המשך קריאה »
אפעל 33 פתח תקווה - פרויקט אדגר

מה נבנה ברחוב אפעל 33? הצצה לפרויקט של אדגר השקעות ופיתוח

בלי הרבה רעש תקשורתי, מוקם לו בימים אלה פרויקט חדש של חברת ההשקעות "אדגר", ממש לצד "מגדל אדגר" שלה, השוכן ברחוב אפעל בקרית אריה. חוץ משלט שמעיד על על הבנייה במקום, לא מצאנו כל פרסום על הפרויקט. לדברי גורמים בקבוצה עדיין אין צפי סיום לפרויקט וגם לא תאריך לאכלוס, היות ורק לא מזמן התקבלו היתרי בנייה. יצאנו לבדוק מה קורה בשטח.

המשך קריאה »
נגישות