פרויקטים של התחדשות עירונית בפתח תקווה

הנתונים מוכיחים: פתח תקווה מודל 2021 – עלייה גבוהה בהתחדשות העירונית

מנהלת כרמים להתחדשות עירונית בפתח תקווה פרסמה את הנתונים לשנת 2021, לפיהם אישרו בעיר 16 מתחמים של פינוי בינוי ו-27 היתרים לתמ"א 38. סה"כ מדובר על כ-5000 יחידות דיור, שאמורות להחליף את הישנות – עלייה משמעותית ביחס לשנים הקודמות. גרינברג: "התחדשות עירונית בעיר היא כורח המציאות".

אם תטיילו לכם בפתח תקווה, במיוחד במרכז העיר, תגלו במספר רב של רחובות פרויקטים של התחדשות עירונית – פינוי בינוי ותמ"א 38. פתח תקווה, כמו כל עיר ותיקה וגדולה, סובלת מהתקף גבוה של בניינים ישנים, שלא רק מכערים את חזותה, אלא גם ובעיקר מסוכנים לדייריה. זאת הסיבה שהעירייה דוחפת יזמים יחד עם התושבים (נדרשת הסכמתם) להרים פרויקטים מהסוג הזה בקצב גבוה, כמו שמעיד הדו"ח של כרמים.

עלייה של 172% במספר יחידות הדיור המאושרות

לפי הנתונים של 2021, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של פתח תקווה אישרה 16 מתחמי פינוי בינוי המכילים 4394 יחידות דיור חדשות. עלייה של 172% במספר היחידות המאושרות ביחס לשנת 2020, זאת בנוסף לכ-70 דונם של שטח ציבורי פתוח כלול בתוכניות.

 בדו"ח של כרמים מצויין כי בנוסף, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה המליצה להפקדה 5 מתחמים לפינוי ובינוי בפתח תקווה עם 1612 יחידות דיור, רובן במרכז העיר, ביניהם פרויקט התחדשות ברחובות פינסקר והרמן פוגל בכיכר התרבות. גם כאן, יש עלייה משמעותית (1690%) – נתון המשקף את הקצב הגבוה של התוכניות שהגיעו לטיפול הוועדה. 2 מתחמים מתוכם הם בשלב קבלת ההיתר, או לפני קבלת היתר ומכילים 238 יחידות דיור.

מבחר פרויקטים התחדשות עירונית בפתח תקווה. צילום: ינואר 2022 (לחצו להגדלה)

גרינברג: התחדשות עירונית - כורח המציאות

הנתונים מלמדים במסגרת ההתחדשות העירונית מתוכננים 14,200 מ"ר לטובת הציבור, שישמשו לגני ילדים, בתי ספר, מעונות יום ועוד. עבור תכניות תמ"א 38, ניתנו 27 היתרים בשנת 2021 מתוכם 14 בניינים שנכנסו כבר למסגרת של הריסה ובנייה.

ראש העיר רמי גרינברג התייחס לנתונים והודה לתושבים על האמון ושיתוף הפעולה להגשמת חזון ההתחדשות העירונית. "מדובר בכורח המציאות", ציין. "ההתחדשות העירונית תאפשר  איכות חיים ובטיחות עבור תושבי השכונות הוותיקות. במקביל, אנחנו מקדמים מבני ציבור, תשתיות, מוסדות חינוך, גינות ציבוריות ועוד". 

ראש מנהלת כרמים, נעם סלע התייחס לנתונים וציין כי 2021 הביאה בשורה לתושבי פתח תקווה. "אנו שמחים לממש את מדיניות ראש העיר ומאמין שנמשיך בפעילות הענפה גם בשנת 2022."

התחדשות עירונית בפתח תקווה - לפני-אחרי
התחדשות עירונית בפתח תקווה - לפני-אחרי

עוד ב-נדלן

דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »
בית מלון סטארטסיב פתח תקווה לשם 9

כאן יקום בית המלון הגדול השני של פתח תקווה? פרויקט "לשם 9" – מקבל תוקף

לפי דיווח של העירייה, הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה לתת תוקף לתכנית להקמת מלון עסקים ברחוב לשם באזור העסקים סטארטסיב, כחלק ממדיניותה לקדם את חידוש אזור התעשייה, שבחלקו הפך למוזנח עם השנים. פרוייקט ישתרע על פני כדונם – ובו ייבנה מלון עסקים הכולל 90 חדרים עם 14 קומות, כשמתחתיו קומת מסחר. היזמיות הן קטה יזמות ומאיה מיה נכסים – להן פרויקטים בעיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading