יהודה הרציג על רקע הדמיית פרויקט אימבר טאוואר

יהיה המגדל הגבוה בפתח תקווה? "אימבר טאוואר" של קבוצת הרציג הומלץ להפקדה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

האם אחד מהרחובות היותר אפורים בפארקטק קרית אריה יזכה לעדנה של יוקרה בשנים הקרובות? על פי התכנית, שהועברה השבוע לוועדה המחוזית, מדובר בפרויקט שיזכיר, לדברי היזמים, את מגדלי הפאר שרואים בדובאי. לא רק ביוקרה. גם בגבהים. הרציג: "העיצוב היוקרתי והייחודי ותכנון המגדל נועדו להופכו לבולט ביותר ולחדשני".  

רק לפני כחודש וחצי דיווחנו על פרויקט ההתקדמות בפרויקט "ויתניה-קרסו" וכבר התבשרנו על פרויקט נוסף שאמור להיות מוקם בסמוך לו, בפינת רח' אימבר-גרניט, סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח". מדובר בפרויקט מסחרי יוקרתי של כ-40 אלף מ"ר מסחר ותעסוקה בשם "אימבר טאוואר" של קבוצת הרציג נדל"ן, בעלות השקעה מוערכת של 250 מיליון ש"ח.

משאיר את גלובל טאווארס מאחור?

לפי התכנית, הפרויקט יכלול מגדל בן לא פחות מ-40 קומות, שיתנשא לגובה של 176 מטרים, מה שאמור להפוך אותו לגבוה ביותר בפתח תקווה, לפחות לפי המגדלים הקיימים כיום ואלה שידועים לנו בתכנון. הפרויקט, שאמור להשתרע על 52 דונם, יכלול גם פארק ירוק לרווחת הציבור.

המגדל האייקוני, שתוכנן ועוצב על ידי משרד האדריכלים "בלנדר אדריכלות ובינוי ערים",  צפוי להיבנות במיקום אטרקטיבי, בסמיכות לתחנת הרכבת קריית אריה ולקו המטרו העתיד להיבנות. בתחתיתו צפוי לקום איזור מסחרי גדול, שישמש את העובדים והמבקרים הרבים הצפויים לפקוד את המגדל. לדברי היזמים, הקמת המגדל תחל באמצע 2023 וצפי ההכנסות השנתיות משכירות יעמוד על 21 מיליון ₪.

העמוד בראש הקבוצה היזמית הוא יזם הנדל"ן יהודה הרציג, בנו של ידידיה הרציג ז"ל, שהקים את החברה עוד בשנות ה-70. הרציג, איש המגזר החרדי, הוא נוף חריג בדמות יזמי הנדל"ן הבולטים, גם מפאת גילו הצעיר (40) וגם מפני שהחל את דרכו המקצועית כקבלן ביצוע. בראיון שנתן לכלכליסט ב-2021, סיפר שהיה לו חשוב להתפתח בצניעות ובהדרגה. "התמקדתי אז בעיקר בשיפוצים, ושמתי לעצמי למטרה ללמוד את התחום ביסודיות, להכיר את השחקנים הפועלים בו ולהעמיק בנבכי הבירוקרטיה".

מגדל אימבר (אימבר טאוואר) - הדמיה
מגדל אימבר (אימבר טאוואר) - הדמיה

פרויקט הדגל של הקבוצה בפתח תקווה

אב המשפחה נפטר לפני 3 שנים ומאז שילב הרציג את העסק הפרטי שלו יחד עם פעילות הקבוצה בשלוש זרועות עיקריות: התחדשות עירונית, נדל"ן מסחרי ומניב ויזמות לבנייה רוויה חדשה.  פרויקט "אימבר טאוואר" בפתח תקווה, הוא פרויקט הדגל של הקבוצה בעיר. 

"העיצוב היוקרתי והייחודי ותכנון המגדל נועדו להופכו לבולט ביותר ולחדשני", התייחס השבוע הרציג לפרויקט "אימבר טאוואר". "המגדל יחזיק במפרט עשיר, ובו יוטמעו המערכות המתקדמות ביותר כך שנוכל לספק מענה מיטבי למגוון עסקים, החל בחברות גדולות וכלה בחברות קטנות ובבעלי מקצועות חופשיים. אנו נתאים את הצרכים לכל אחד ואחד". 

הרציג אמר לפתח תקווה NEWS כי "
"גאומטריית המגרש המלבנית מאפשרת תכנון של מגדל צר וארוך לחזית רחוב אימבר, המייצר מוקד ויזואלי ייחודי באזור, שכולו בתהליך התחדשות". עוד הוסיף הרציג: "פתח תקווה הולכת והופכת למוקד תעסוקה מרכזי בגוש דן ואני שמח להוביל פרויקט ייחודי זה יחד עם פרויקטי בנייה ייחודיים נוספים בעיר".

ראש העיר, רמי גרינברג, התייחס לפרויקט ואמר: "אני מברך את קבוצת הרציג נדל"ן, אשר זיהתה את הפוטנציאל בפארקטק ומרחיבה את פעילותה בעיר".

תמונות מהשטח (5/1/2022) - לחצו להגדלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פרויקט אספן גרופ רח' אימבר קרית אריה

שחקן חדש בקריית אריה: אספן גרופ רכשו מקרן ריאליטי שטח ב-140 מיליון ש"ח

רק לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על פרויקט המגדל הגבוה בפתח תקווה של קבוצת הרציג, שאמור לקום ברח' אימבר, באיזור התעשייה קריית אריה והשבוע כבר התבשרנו על עסקת ענק במסגרתה תירכש קרקע על פני כ-15 דונם, היכן שיושב כרגע המחסן של זוגלובק, צמוד ל"אימבר טאוואר". אספן: "השטח עם פוטנציאל השבחה משמעותי להקמת פרויקט עירוב שימושים".

המשך קריאה »
גרופית בפסגה - תמונה מהשטח (23.1.22)

גרופית בפסגה: טרם נבנתה לבנה – ו-25 דירות נמכרו בפרויקט בפסגת הדר

שכונת פסגת הדר הפכה לשם חם בעיר. הקירבה למטרו 2, בסר סיטי, דן טאון, יכין סנטר, הקריה האקדמית העתידית וגם למרכז הבילויים והתעסוקה ברחובות הסיבים והשחם, הפכו את הנדל"ן בשכונה לאטרקטיבי. אחד מהפרויקטים הבולטים הוא זה של חברת גרופית – צמד בנייני מגורים חדישים, שאמורים להתאכלס בשנים הקרובות. צפו בראיון מהשטח עם משווק הפרויקט, רז שרייבר.

המשך קריאה »
איזור תעשייה סגולה - רח' בן גליס

פרויקט סגולה אושר להפקדה. בתכנית: פינוי כל התעשייה המזהמת לטובת בנייני משרדים

פרסום ראשון: הועדה המקומית לתכנון ובנייה פתח תקווה אישרה היום בעירייה להפקדה בועדה המחוזית את התב"ע החדשה למרכז העסקים ירקון (אזור התעשייה סגולה לשעבר). התכנית יוצרת מנגנון לעידוד יציאת מפעלים מזהמים ע"י תוספת זכויות לבעלי הקרקעות לצורך בניית בנייני משרדים וכיוצא בזה. התכנית מבהירה אילו שימושים מותרים באזור ומגבילה שימושים מזהמים.

המשך קריאה »
אפעל 33 פתח תקווה - פרויקט אדגר

מה נבנה ברחוב אפעל 33? הצצה לפרויקט של אדגר השקעות ופיתוח

בלי הרבה רעש תקשורתי, מוקם לו בימים אלה פרויקט חדש של חברת ההשקעות "אדגר", ממש לצד "מגדל אדגר" שלה, השוכן ברחוב אפעל בקרית אריה. חוץ משלט שמעיד על על הבנייה במקום, לא מצאנו כל פרסום על הפרויקט. לדברי גורמים בקבוצה עדיין אין צפי סיום לפרויקט וגם לא תאריך לאכלוס, היות ורק לא מזמן התקבלו היתרי בנייה. יצאנו לבדוק מה קורה בשטח.

המשך קריאה »
נגישות