יהודה הרציג על רקע הדמיית פרויקט אימבר טאוואר

יהיה המגדל הגבוה בפתח תקווה? "אימבר טאוואר" של קבוצת הרציג הומלץ להפקדה

האם אחד מהרחובות היותר אפורים בפארקטק קרית אריה יזכה לעדנה של יוקרה בשנים הקרובות? על פי התכנית, שהועברה השבוע לוועדה המחוזית, מדובר בפרויקט שיזכיר, לדברי היזמים, את מגדלי הפאר שרואים בדובאי. לא רק ביוקרה. גם בגבהים. הרציג: "העיצוב היוקרתי והייחודי ותכנון המגדל נועדו להופכו לבולט ביותר ולחדשני".  

רק לפני כחודש וחצי דיווחנו על פרויקט ההתקדמות בפרויקט "ויתניה-קרסו" וכבר התבשרנו על פרויקט נוסף שאמור להיות מוקם בסמוך לו, בפינת רח' אימבר-גרניט, סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח". מדובר בפרויקט מסחרי יוקרתי של כ-40 אלף מ"ר מסחר ותעסוקה בשם "אימבר טאוואר" של קבוצת הרציג נדל"ן, בעלות השקעה מוערכת של 250 מיליון ש"ח.

משאיר את גלובל טאווארס מאחור?

לפי התכנית, הפרויקט יכלול מגדל בן לא פחות מ-40 קומות, שיתנשא לגובה של 176 מטרים, מה שאמור להפוך אותו לגבוה ביותר בפתח תקווה, לפחות לפי המגדלים הקיימים כיום ואלה שידועים לנו בתכנון. הפרויקט, שאמור להשתרע על 52 דונם, יכלול גם פארק ירוק לרווחת הציבור.

המגדל האייקוני, שתוכנן ועוצב על ידי משרד האדריכלים "בלנדר אדריכלות ובינוי ערים",  צפוי להיבנות במיקום אטרקטיבי, בסמיכות לתחנת הרכבת קריית אריה ולקו המטרו העתיד להיבנות. בתחתיתו צפוי לקום איזור מסחרי גדול, שישמש את העובדים והמבקרים הרבים הצפויים לפקוד את המגדל. לדברי היזמים, הקמת המגדל תחל באמצע 2023 וצפי ההכנסות השנתיות משכירות יעמוד על 21 מיליון ₪.

העמוד בראש הקבוצה היזמית הוא יזם הנדל"ן יהודה הרציג, בנו של ידידיה הרציג ז"ל, שהקים את החברה עוד בשנות ה-70. הרציג, איש המגזר החרדי, הוא נוף חריג בדמות יזמי הנדל"ן הבולטים, גם מפאת גילו הצעיר (40) וגם מפני שהחל את דרכו המקצועית כקבלן ביצוע. בראיון שנתן לכלכליסט ב-2021, סיפר שהיה לו חשוב להתפתח בצניעות ובהדרגה. "התמקדתי אז בעיקר בשיפוצים, ושמתי לעצמי למטרה ללמוד את התחום ביסודיות, להכיר את השחקנים הפועלים בו ולהעמיק בנבכי הבירוקרטיה".

מגדל אימבר (אימבר טאוואר) - הדמיה
מגדל אימבר (אימבר טאוואר) - הדמיה

פרויקט הדגל של הקבוצה בפתח תקווה

אב המשפחה נפטר לפני 3 שנים ומאז שילב הרציג את העסק הפרטי שלו יחד עם פעילות הקבוצה בשלוש זרועות עיקריות: התחדשות עירונית, נדל"ן מסחרי ומניב ויזמות לבנייה רוויה חדשה.  פרויקט "אימבר טאוואר" בפתח תקווה, הוא פרויקט הדגל של הקבוצה בעיר. 

"העיצוב היוקרתי והייחודי ותכנון המגדל נועדו להופכו לבולט ביותר ולחדשני", התייחס השבוע הרציג לפרויקט "אימבר טאוואר". "המגדל יחזיק במפרט עשיר, ובו יוטמעו המערכות המתקדמות ביותר כך שנוכל לספק מענה מיטבי למגוון עסקים, החל בחברות גדולות וכלה בחברות קטנות ובבעלי מקצועות חופשיים. אנו נתאים את הצרכים לכל אחד ואחד". 

הרציג אמר לפתח תקווה NEWS כי "
"גאומטריית המגרש המלבנית מאפשרת תכנון של מגדל צר וארוך לחזית רחוב אימבר, המייצר מוקד ויזואלי ייחודי באזור, שכולו בתהליך התחדשות". עוד הוסיף הרציג: "פתח תקווה הולכת והופכת למוקד תעסוקה מרכזי בגוש דן ואני שמח להוביל פרויקט ייחודי זה יחד עם פרויקטי בנייה ייחודיים נוספים בעיר".

ראש העיר, רמי גרינברג, התייחס לפרויקט ואמר: "אני מברך את קבוצת הרציג נדל"ן, אשר זיהתה את הפוטנציאל בפארקטק ומרחיבה את פעילותה בעיר".

תמונות מהשטח (5/1/2022) - לחצו להגדלה

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »