יהודה הרציג על רקע הדמיית פרויקט אימבר טאוואר

יהיה המגדל הגבוה בפתח תקווה? "אימבר טאוואר" של קבוצת הרציג הומלץ להפקדה

האם אחד מהרחובות היותר אפורים בפארקטק קרית אריה יזכה לעדנה של יוקרה בשנים הקרובות? על פי התכנית, שהועברה השבוע לוועדה המחוזית, מדובר בפרויקט שיזכיר, לדברי היזמים, את מגדלי הפאר שרואים בדובאי. לא רק ביוקרה. גם בגבהים. הרציג: "העיצוב היוקרתי והייחודי ותכנון המגדל נועדו להופכו לבולט ביותר ולחדשני".  

רק לפני כחודש וחצי דיווחנו על פרויקט ההתקדמות בפרויקט "ויתניה-קרסו" וכבר התבשרנו על פרויקט נוסף שאמור להיות מוקם בסמוך לו, בפינת רח' אימבר-גרניט, סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח". מדובר בפרויקט מסחרי יוקרתי של כ-40 אלף מ"ר מסחר ותעסוקה בשם "אימבר טאוואר" של קבוצת הרציג נדל"ן, בעלות השקעה מוערכת של 250 מיליון ש"ח.

משאיר את גלובל טאווארס מאחור?

לפי התכנית, הפרויקט יכלול מגדל בן לא פחות מ-40 קומות, שיתנשא לגובה של 176 מטרים, מה שאמור להפוך אותו לגבוה ביותר בפתח תקווה, לפחות לפי המגדלים הקיימים כיום ואלה שידועים לנו בתכנון. הפרויקט, שאמור להשתרע על 52 דונם, יכלול גם פארק ירוק לרווחת הציבור.

המגדל האייקוני, שתוכנן ועוצב על ידי משרד האדריכלים "בלנדר אדריכלות ובינוי ערים",  צפוי להיבנות במיקום אטרקטיבי, בסמיכות לתחנת הרכבת קריית אריה ולקו המטרו העתיד להיבנות. בתחתיתו צפוי לקום איזור מסחרי גדול, שישמש את העובדים והמבקרים הרבים הצפויים לפקוד את המגדל. לדברי היזמים, הקמת המגדל תחל באמצע 2023 וצפי ההכנסות השנתיות משכירות יעמוד על 21 מיליון ₪.

העמוד בראש הקבוצה היזמית הוא יזם הנדל"ן יהודה הרציג, בנו של ידידיה הרציג ז"ל, שהקים את החברה עוד בשנות ה-70. הרציג, איש המגזר החרדי, הוא נוף חריג בדמות יזמי הנדל"ן הבולטים, גם מפאת גילו הצעיר (40) וגם מפני שהחל את דרכו המקצועית כקבלן ביצוע. בראיון שנתן לכלכליסט ב-2021, סיפר שהיה לו חשוב להתפתח בצניעות ובהדרגה. "התמקדתי אז בעיקר בשיפוצים, ושמתי לעצמי למטרה ללמוד את התחום ביסודיות, להכיר את השחקנים הפועלים בו ולהעמיק בנבכי הבירוקרטיה".

מגדל אימבר (אימבר טאוואר) - הדמיה
מגדל אימבר (אימבר טאוואר) - הדמיה

פרויקט הדגל של הקבוצה בפתח תקווה

אב המשפחה נפטר לפני 3 שנים ומאז שילב הרציג את העסק הפרטי שלו יחד עם פעילות הקבוצה בשלוש זרועות עיקריות: התחדשות עירונית, נדל"ן מסחרי ומניב ויזמות לבנייה רוויה חדשה.  פרויקט "אימבר טאוואר" בפתח תקווה, הוא פרויקט הדגל של הקבוצה בעיר. 

"העיצוב היוקרתי והייחודי ותכנון המגדל נועדו להופכו לבולט ביותר ולחדשני", התייחס השבוע הרציג לפרויקט "אימבר טאוואר". "המגדל יחזיק במפרט עשיר, ובו יוטמעו המערכות המתקדמות ביותר כך שנוכל לספק מענה מיטבי למגוון עסקים, החל בחברות גדולות וכלה בחברות קטנות ובבעלי מקצועות חופשיים. אנו נתאים את הצרכים לכל אחד ואחד". 

הרציג אמר לפתח תקווה NEWS כי "
"גאומטריית המגרש המלבנית מאפשרת תכנון של מגדל צר וארוך לחזית רחוב אימבר, המייצר מוקד ויזואלי ייחודי באזור, שכולו בתהליך התחדשות". עוד הוסיף הרציג: "פתח תקווה הולכת והופכת למוקד תעסוקה מרכזי בגוש דן ואני שמח להוביל פרויקט ייחודי זה יחד עם פרויקטי בנייה ייחודיים נוספים בעיר".

ראש העיר, רמי גרינברג, התייחס לפרויקט ואמר: "אני מברך את קבוצת הרציג נדל"ן, אשר זיהתה את הפוטנציאל בפארקטק ומרחיבה את פעילותה בעיר".

תמונות מהשטח (5/1/2022) - לחצו להגדלה

עוד ב-נדלן

רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading