תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד פחות מ-4 חודשים (4.5.2022).

הפרסום, של כתב התרבות של ישראל היום, ערן סוויסה, גרר כצפוי תגובות סוערות בקרב תושבי העיר, שרובם הגיבו בתסכול ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואצאפ. זעמם הופנה לא רק כלפי הסכום הגבוה (שזה, אגב, התעריף הקבוע של הזמר, שעיריות רבות בעבר שילמו לו בלי למצמץ), אלא גם כלפי העיתוי בתקופת אי הוודאות הכלכלית של ימי הקורונה.

רוב התגובות ברשת באו בטענות לעירייה שהסכימה לשלם סכום כזה לעומר אדם – ולא בטענה לזמר עצמו, שאמור באותו ערב לקיים 2 הופעות בעיריות נוספות, שיסכימו לשלם לו, כפי שהוא עשה בכל יום עצמאות בשנים האחרונות (חוץ מ-2020, עקב הסגר).  ראוי לציין כי פתח תקווה דווקא תמיד הייתה בנים האחרונות יחסית "צנועה" ביחס לעיריות אחרות, בכל הקשור להוצאות על ערב יום העצמאות. לכן, ההחלטה מבחינת התושבים לא רק מרגישה, אלא גם מפתיעה.

תוסיפו לזה את הסערה של הימים האחרונים בעקבות שירו של אדם, "קאקדילה", שזכה לגינויים רבים, עקב מילותיו הנתפסות כגזעניות כלפי ישראלים יוצאי רוסיה ותקבלו סיבות רבות לזעם התושבים. מטעם ראש העיר גרינברג התפרסמה בפייסבוק תגובה בה נאמר כי הזמר היה מתוכנן להופיע בעיר לפני שנתיים, כשהיה סגר. "חשבנו לחדש את האירועים של יום העצמאות עם אותם אומנים שסגרנו איתם אז. בכל מקרה, הנחתי לבחון את הנושא ונעדכן".

יש לציין כי לפני כ-3 שנים, שר הפנים דאז, אריה דרעי, הודיע כי החליט לאמץ את המלצות הוועדה הציבורית שהקים ולהגביל החל מיום העצמאות 2020 את שכר האומנים לכ-70,000 שקלים בלבד. לפי הדיווחים מיום העצמאות האחרון, המלצה זאת לא יושמה ועיריות רבות שילמו הרבה מעבר לסכום זה לאומנים השונים.

עוד ב-מהנעשה בעיר

על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

יש טיול לשבת: נחל שילה נפתח הבוקר למטיילים באירוע בהשתתפות השרה סילמן

במסגרת האירוע הושק באופן רשמי השביל למטיילים, לאחר פעולות שיקום שביצעה עיריית פתח תקווה בתוואי נחל שילה. לפי הדיווח של העירייה, היא שמה לה למטרה לפתח את מקטע הנחל העובר בתחומה כאתר טבע עירוני, עשיר ומגוון, אליו ניתן להגיע ברגל או ברכיבה.באירוע השתתפו תושבים רבים מפתח תקווה, ביניהם גם ראש העיר רמי גרינברג והשרה לאיכות הסביבה.

המשך קריאה »
חגי יהודה בש

שבוע לאחר שטבע בבריכה בצימר: נקבע מותו של חגי יהודה בש מפתח תקווה

במשך ימים ארוכים נלחמו בבית החולים פוריה בטבריה על חייו של הילד בן ה-5, אבל הלילה (בין חמישי לשישי) כוחו לא עמד לו והוא נפטר. חגי, שהתחנך בתלמוד תורה ברכת יעקב, הוא בנו של הרב אריאל שלמה בש, רב ידוע בעיר מקהילת חברון היכל יחזקאל שבעיר ושל אשתו תמר – טבע במהלך חופשה משפחתית. בשעה זו הוא מובא למנוחות בבית העלמין סגולה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading