תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד פחות מ-4 חודשים (4.5.2022).

הפרסום, של כתב התרבות של ישראל היום, ערן סוויסה, גרר כצפוי תגובות סוערות בקרב תושבי העיר, שרובם הגיבו בתסכול ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואצאפ. זעמם הופנה לא רק כלפי הסכום הגבוה (שזה, אגב, התעריף הקבוע של הזמר, שעיריות רבות בעבר שילמו לו בלי למצמץ), אלא גם כלפי העיתוי בתקופת אי הוודאות הכלכלית של ימי הקורונה.

רוב התגובות ברשת באו בטענות לעירייה שהסכימה לשלם סכום כזה לעומר אדם – ולא בטענה לזמר עצמו, שאמור באותו ערב לקיים 2 הופעות בעיריות נוספות, שיסכימו לשלם לו, כפי שהוא עשה בכל יום עצמאות בשנים האחרונות (חוץ מ-2020, עקב הסגר).  ראוי לציין כי פתח תקווה דווקא תמיד הייתה בנים האחרונות יחסית "צנועה" ביחס לעיריות אחרות, בכל הקשור להוצאות על ערב יום העצמאות. לכן, ההחלטה מבחינת התושבים לא רק מרגישה, אלא גם מפתיעה.

תוסיפו לזה את הסערה של הימים האחרונים בעקבות שירו של אדם, "קאקדילה", שזכה לגינויים רבים, עקב מילותיו הנתפסות כגזעניות כלפי ישראלים יוצאי רוסיה ותקבלו סיבות רבות לזעם התושבים. מטעם ראש העיר גרינברג התפרסמה בפייסבוק תגובה בה נאמר כי הזמר היה מתוכנן להופיע בעיר לפני שנתיים, כשהיה סגר. "חשבנו לחדש את האירועים של יום העצמאות עם אותם אומנים שסגרנו איתם אז. בכל מקרה, הנחתי לבחון את הנושא ונעדכן".

יש לציין כי לפני כ-3 שנים, שר הפנים דאז, אריה דרעי, הודיע כי החליט לאמץ את המלצות הוועדה הציבורית שהקים ולהגביל החל מיום העצמאות 2020 את שכר האומנים לכ-70,000 שקלים בלבד. לפי הדיווחים מיום העצמאות האחרון, המלצה זאת לא יושמה ועיריות רבות שילמו הרבה מעבר לסכום זה לאומנים השונים.

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading