תגובות זועמות של תושבי פתח תקווה כלפי השכר לזמר עומר אדם ביום העצמאות

6666 ש"ח לדקת הופעה – תגובות הרשת לשכר שעומר אדם יקבל מפתח תקווה ביום העצמאות

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

רק שלשום דיווחנו על הפער בין תחושת העושר שיש בפתח תקווה לבין מציאות העוני בשטח. הפער הזה לפעמים גורם לתופעת הנתק, שקיבלה היום ביטוי נוסף עם פרסום הידיעה בדבר 300 אלף השקלים, שעיריית פתח תקווה מתכוונת לשלם לזמר עומר אדם, להופעתו בערב יום העצמאות, שאמור להתקיים בעוד פחות מ-4 חודשים (4.5.2022).

הפרסום, של כתב התרבות של ישראל היום, ערן סוויסה, גרר כצפוי תגובות סוערות בקרב תושבי העיר, שרובם הגיבו בתסכול ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואצאפ. זעמם הופנה לא רק כלפי הסכום הגבוה (שזה, אגב, התעריף הקבוע של הזמר, שעיריות רבות בעבר שילמו לו בלי למצמץ), אלא גם כלפי העיתוי בתקופת אי הוודאות הכלכלית של ימי הקורונה.

רוב התגובות ברשת באו בטענות לעירייה שהסכימה לשלם סכום כזה לעומר אדם – ולא בטענה לזמר עצמו, שאמור באותו ערב לקיים 2 הופעות בעיריות נוספות, שיסכימו לשלם לו, כפי שהוא עשה בכל יום עצמאות בשנים האחרונות (חוץ מ-2020, עקב הסגר).  ראוי לציין כי פתח תקווה דווקא תמיד הייתה בנים האחרונות יחסית "צנועה" ביחס לעיריות אחרות, בכל הקשור להוצאות על ערב יום העצמאות. לכן, ההחלטה מבחינת התושבים לא רק מרגישה, אלא גם מפתיעה.

תוסיפו לזה את הסערה של הימים האחרונים בעקבות שירו של אדם, "קאקדילה", שזכה לגינויים רבים, עקב מילותיו הנתפסות כגזעניות כלפי ישראלים יוצאי רוסיה ותקבלו סיבות רבות לזעם התושבים. מטעם ראש העיר גרינברג התפרסמה בפייסבוק תגובה בה נאמר כי הזמר היה מתוכנן להופיע בעיר לפני שנתיים, כשהיה סגר. "חשבנו לחדש את האירועים של יום העצמאות עם אותם אומנים שסגרנו איתם אז. בכל מקרה, הנחתי לבחון את הנושא ונעדכן".

יש לציין כי לפני כ-3 שנים, שר הפנים דאז, אריה דרעי, הודיע כי החליט לאמץ את המלצות הוועדה הציבורית שהקים ולהגביל החל מיום העצמאות 2020 את שכר האומנים לכ-70,000 שקלים בלבד. לפי הדיווחים מיום העצמאות האחרון, המלצה זאת לא יושמה ועיריות רבות שילמו הרבה מעבר לסכום זה לאומנים השונים.

עוד בפתח תקווה

מי אמר שאין תיירות בפתח תקווה? מלון פרימה לינק בונה על תפוסה מלאה בקיץ

המלון (הרציני) היחיד בעיר הזמין אותנו להתארח ולטעום ניחוח מהמקום הכי בינלאומי בפתח תקווה. המלון, שנמצא במקום הכי אסטרטגי בפתח תקווה, סמוך לצומת העסקים העתידית, נתן לנו הצצה לתיירות פוסט קורונה. 70 אחוז בינלאומיים, 30 אחוז ישראלים, משלחות ספורט ואורחים של ההייטקיסטים. דניאל הרוש, מנהל המלון: "מלון פרימה פתח תקווה מתפתח יחד עם ההתפתחות העסקית של העיר".

המשך קריאה »

שוב עבודות חשמל חוסמות את מוטה גור. בחברת חשמל מבטיחים: פעם אחרונה

בפעם השלישית בשנה האחרונה, העסקים בקניון ובמתחם אולימפיה והמכוניות העוברות והשבות בכביש הסואן, סובלים מחפירות סטייל "תעלת בלאומיך", שחוסמות את הציר, הצר ממילא ומקשות עוד יותר על התנועה הבעייתית ברחוב, עליה כבר דיווחנו לפני מספר חודשים.הסיבה לחפירות: הדרישה הגוברת לאספקת חשמל ומתח גבוה, בעקבות הקמת בנייני המשרדים והמסחר המאסיבית באיזור.

המשך קריאה »
תוקעים מזוזה - סניף מכבי גלובל

מכבי שירותי בריאות חנכה את סניף "מכבי גלובל": "90 אלף בעיר – מבוטחי מכבי"

לאירוע, שהתקיים בחצר סניף "מכבי גלובל", למרגלות "גלובל טאוורס" ברח' רבין, הגיעו קרוב ל-100 מוזמנים, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל משרד הבריאות, נחמן אש והמנכ"לית סיגל דדון-לוי. הסניף, שכבר נפתח לפעילות לפני יותר מחצי שנה, נחנך בטקס גזירת סרט וקביעת מזוזה. "הסניף הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות המקומית", ציינה דדון-לוי.

המשך קריאה »
מבני מגורים בפתח תקווה - משלמים פחות ארנונה

תושבי פתח תקווה ומשלמים ארנונה? צפו להחזר ממוצע של 160 ש"ח למשפחה ב-2023

לפי הדיווח, העירייה ביקשה ממשרד הפנים שלא להעלות את הארנונה למגורים בשיעור עליית המדד (1.37 אחוז). המשמעות היא שבחישוב השנתי יוחזרו כ-15 מיליון ש"ח, לכ-90 אלף בתי אב משלמי ארנונה למגורים בעיר. רמי גרינברג: "למרות ההקפאה, נמשיך לקדם פרוייקטים במיליוני שקלים. יותר מבני ציבור, יותר פארקים חדשים ויותר איכות חיים". מאיפה הכסף? מהארנונה לעסקים, כמובן.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading