אפעל 33 פתח תקווה - פרויקט אדגר

מה נבנה ברחוב אפעל 33? הצצה לפרויקט של אדגר השקעות ופיתוח

בלי רעש תקשורתי, מוקם לו בימים אלה פרויקט חדש של חברת ההשקעות "אדגר", ממש לצד "מגדל אדגר" השייך לה, השוכן ברחוב אפעל בקרית אריה. חוץ משלט שמעיד על על הבנייה במקום, לא מצאנו כל פרסום על הפרויקט. לדברי גורמים בקבוצה עדיין אין צפי סיום לפרויקט וגם לא תאריך לאכלוס, היות ורק לא מזמן התקבלו היתרי בנייה. יצאנו לבדוק מה קורה בשטח. 

רבים מתושבי פתח תקווה וגם אלה הנוסעים מדי יום בכביש 4, מכירים את "מגדל אדגר" הנמצא ברח' אפעל 35, מרחק נגיעה מהכביש המהיר. מדובר בבניין משרדים גבוה בן 21 קומות, בו נמצאים בין היתר המשרדים של "אדגר השקעות ופיתוח" וכן של חברות הביטוח "ביטוח ישיר" של איי.די.איי, לה יש מספר קומות בבניין. החידוש: כבר בשנים הקרובות צפוי לקום "תאום" למגדל זה, שאולי יסתיר את הנוף לחלק מהעובדים בבניין הסמוך.

צפו בביקור שערכנו במקום (18.1.22)

כשביקרנו במקום (17.1.22), העבודות התנהלו די בעצלתיים ולמעשה ראינו רק טרקטוריסט אחד בשטח, עוסק כנראה בדיפון הבור, במה שממבט ראשון, אמור להפוך לחניון התת קרקעי. "רק עכשיו קיבלו את התו אישור (מתן תוקף) תוכניות ויוצאים לדרך", אומר איתי קנטרוביץ, סמנכ"ל בחברה, המנהל את פעילותה בישראל. "קשה להעריך מתי יהיה תאריך סיום הבנייה. הועדה המחוזית אמנם אישרה את הפרויקט, אבל אנחנו כרגע בתהליכים של היתרי בנייה". 

לפי המסמכים המופיעים באתר החברה, היא פועלת להגדלת זכויות הבניה בפרויקט מכ-20 אלף מ"ר ל-40 אלף מ"ר (שזה, לפי הערכה, מתורגם לכ-30 קומות מגדל). בחברה גם בונים על כך שיתוכנן גשר עילי, עליו יוכלו לחצות העוברים השווים מתחנת ה"קו האדום" בקריית אריה, היישר למתחם הפרויקט.

פרויקט אפעל 33 - הדמיה (מתוך אתר החברה)
פרויקט אפעל 33 - הדמיה (מתוך אתר החברה)

אפעל 35 יצמח לגובה?

קצת רקע: "אדגר השקעות ופיתוח" היא חברת בת של קבוצת "צור שמיר אחזקות", המתמקדת בהשקעות ואחזקות בתחומי הביטוח, פיננסים ונדל"ן מניב. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ובעלי השליטה הם משפחת שנידמן המחזיקים כ–70% ממניות החברה. חברת הבת הנדלניסטית, "אדגר השקעות ופיתוח", מתמחה בפיתוח והגדלת נכסים משרדיים באזורי פיתוח מרכזיים ונפרסת בארבעה מוקדים בעולם: ישראל, קנדה, בלגיה ופולין.

הפרויקטים הבולטים שלה בישראל, חוץ ממגדל אדגר בפתח תקווה: מגדל אדגר 360 ברח' השלושה בת"א, השחם 10 פתח תקווה, ז'בוטינסקי באופקים וברח' המלאכה בראש העין. לפי אתר החברה, היא מחזיקה לזכותה ב- 40 נכסים מניבים המוערכים בשווי של 225 מיליון שקלים. 

הערכת השווי של החברה, קיבלה חיזוק משמעותי, לאחר השבחת הקרקע שעליה אמור לקום המגדל באפעל 33. יש לציין כי בכוונת החברה לשדרג את המגדל ה"ישן" באפעל 35 ואף קיבלה לפני כחצי שנה היתר להרחבתו מ-21 ל-38 קומות ומכ-20 אלף מ"ר משרדים לאיזור ה-45 אלף מ"ר משרדים. 

צפו בתמונות מהשטח (ביקור: 18.1.22) - לחצו להגדלה

עוד ב-נדלן

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »
כאן הוקם לאונג' עופר פתח תקווה

270 מיליון ש"ח: מליסרון דיווחה על 4 חוזי ענק של השכרת משרדים בפתח תקווה

קבוצת הנדל"ן המסחרי הציבורית, שבבעלותה פארקי ההייטק, עופר EAST & WEST, סגרה עם פתיחת 2024 על המשך חוזי השכרה של כ-30 אלף מ"ר שטחי משרדים מול החברות Nanox ,Kyndryl, פלאפון ו-Marvell. מליסרון הצליחה לשמר את החברות במתחם שלה, זאת למרות התחרות ההולכת והגוברת בשוק נדל"ן המשרדים בפתח תקווה. החוזים כוללים גם תקופות אופציות להמשך.

המשך קריאה »
אורלוב 31 פתח תקווה - לפני אחרי

צפו: אורלוב 31 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה. מה יהיה בבניין החדש?

חברת הנדל"ן, לה יש כיום תשעה פרויקטים משווקים בעיר, מעלה הילוך עם פרויקט התחדשות עירונית נוסף, לאחר שנהרס הבניין הישן והמוזנח בן ה-60 בשכונת קרול, כשבמקומו צפוי לקום בעוד כ-3-4 שנים, בניין מגורים חדש ומודרני בן 9 קומות עם 36 יחידות דיור. האטרקטיביות של הפרויקט נשענת על הלוקיישן – מרחק הליכה של דקה מתחנת הרכבת הקלה של פינסקר.

המשך קריאה »

אמות השקעות מחפשת דייר חדש: 6 קומות להשכרה במגדל פלטינום בפתח תקווה

חברת הנדל"ן המסחרי הותיקה החלה לחפש חברה, שתאכלס את קומות 16 עד 21 (מתוך 22), של מגדל המשרדים האייקוני הצופה אל כביש 4, מדובר על שטח של 7500 מ"ר ברמת גימור גבוהה, כשהעדיפות של אמות היא להשכיר אותו לשוכר אחד לטווח ארוך. בין החברות השוכרות בבניין: אלקטרה, אקסלנס, מימון ישיר, ASUS, טקדה, BOLT, PING ועוד.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading