יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

הטור של יוסי שושני – "סכנת" עלייה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

את הרוח החדשה שנושבת בהפועל פתח תקווה אפשר להרגיש ממרחקים. האווירה שהייתה במשחק ביום שישי האחרון מול בני ריינה ובטח התוצאה שלו, התכתבו היטב עם חגיגות סיום חג הפורים, שבא על כולם (ובמיוחד על האוהדים) לטובה. עם סיום הליגה הסדירה, התחושה היא אופטימית מאוד מכל הבחינות וגם הסיכויים קיימים – אבל האם הפועל ערוכה לעלייה?

לצערי, נבצר ממני להגיע למשחק ביום שישי, אבל לפעמים מהטלוויזיה רואים דברים שלא ניתן לראות מהיציע – במיוחד בפן המקצועי. המשחק סימן את השינוי שחל בקבוצה. אם לפני מספר חודשים שיחקנו לא מסודר והסתפקנו בשליחת כדורים ארוכים – היום זה כבר סיפור אחר. השחקנים מגיעים להרבה יותר מצבים, שחלקם מתבטאים בכיבושים. פעם רביעית ברציפות שמרנו על רשת סגורה, אבל ההגנה שלנו טובה לאורך כל העונה..

אוהדי הפועל פתח תקווה ביציע
אוהדי הפועל פתח תקווה ביציע

אם נסתכל למציאות בעיניים, הסיכויים קיימים, אך עם פער של 6 נק' מהמקום השני, לא רק שאנחנו צריכים לשחק אפילו טוב יותר מאשר עכשיו, הקבוצה גם תלויה בתוצאות של האחרות. שני משחקי המפתח הם מול בני ריינה וכפר קאסם בחוץ, אבל נהיה חייבים תוצאות טובות גם במשחקי הבית, במיוחד במשחק המפתח בשישי הקרוב מול בני יהודה. הליגה מאוד נזילה, אבל גם השתיים הראשונות הן לא קבוצות מלהיבות. 

בשביל להוציא תוצאות טובות, השחקנים חייבים תמיכה מאסיבית של הקהל. אני צופה שאם נהיה מועמדים לעלייה, האצטדיון יהיה מלא בלפחות עשרת אלפים צופים נלהבים של הפועל פתח תקווה, בכל משחק בית, שמייחלים לצאת לדרך חדשה אחרי עשור שלם בליגה הלאומית. 

עם כל ההתלהבות, הפועל נמצאת במה שאני קורא לו, "סכנת" עלייה. אני לא חושב שהסגל, בטח לא הנוכחי, בנוי לליגת העל. אנחנו במצב של חוסר ודאות ניהול-עסקי- ארגוני. בליגת העל צריך להביא כסף מהבית. והרבה. אםד ניומן יכול להיות האיש לכך, אבל שאלה גדולה אם הוא רוצה להיכנס לבעלות מלאה, או שהוא רק מסתפק בספונסר.

עוז פרץ נאבק על הכדור. מימין אביב סלם
עוז פרץ נאבק על הכדור. מימין אביב סלם

בשביל להביא שחקנים טובים צריך להכניס את הכיס ולהשקיע לפחות 10 מליון רק לתקציב שחקנים. בשבילו זה כמובן כסף קטן. הוא מסוגל, אבל השאלה אם הוא רוצה. בסתר ליבם האוהדים בונים על זה שאולי הוא אפילו ישים פי 5. בכל זאת, הבן אדם שווה יותר משני מיליארד דולר. 

וכדאי שגם הוא ירצה את זה. למרות עשור בלאומית, ההגמוניה של האהודים בעיר נוטה עדיין לכיוון הפועל. להפועל, בניגוד למכבי, יש בסיס מוצק של 10,000 אוהדים לפחות, שיבואו לכל משחק בית. סטייל באר שבע. 

אז נוימן, מחכים לך.

יוסי שושני, 58, שחקן עבר ואוהד שרוף
תמונות: קובי אליהו, הפועל פתח תקווה

עוד בפתח תקווה

ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

אנמיה – הטור של ליאח דוד פיינר

חיוורון, חולשה, עייפות יתר, אי סבילות במאמץ, דופק מהיר, קוצר נשימה במאמץ וסחרחורת. אלו הם התסמינים של מחלת האנמיה הידועה לכולנו. מחלה זו שכיחה אצל כ-6% מאוכלוסיית העולם, כאשר האוכלוסיות בסיכון לחלות במחלה הם קשישים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או ריבוי מחלות, נשים צעירות בגיל הפוריות ואנשים עם מגבלות תזונתיות. כעת נפתח צוהר חדש לחקר המחלה כאשר נתגלתה קבוצת סיכון חדשה – מכבי פתח תקווה.

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

טסלפפה צריך להישאר – הטור של יוסי שושני

אחרי שהעונה באופן מעשי נגמרה בהפסד שלשום לנס ציונה (0:2) ותיגמר פורמלית ביום שישי הקרוב מול אשדוד באצטדיון המושבה (16:00), זה הזמן לא להסתכל יותר מדי אחורה ובמקום זה להסתכל קדימה. הטעם המר של ההחמצה, צריך להתחלף בטעם של חדשנות ומחשבה לעתיד לטווח הקצר וגם הארוך. למרות הקריסה ברגעי המשבר, עופר טסלפפה צריך להישאר בתפקיד.

המשך קריאה »
ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – סיירת חרם

בתלמוד הבבלי מסופר מעשה 'תנורו של עכנאי. לפי הסיפור, החרם והנידוי של רבי אליעזר היו כל כך קשים ופוגעים, כך שהובילו לנזקים חמורים וקשים לסנהדרין. נראה שחברי הנהלת מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה דילגו על כמה שיעורי גמרא ולא למדו את הלקח, משום שחרם ונידוי הפכו לאמצעי שכיח במועדון. ליאח דוד פיינר, בעוד טור ביקורתי, שבוע לפני המשחק הגורלי בטדי מול הפועל י-ם

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

מעמד מחניק – הטור של יוסי שושני

כשהתחלתי אתמול החל משעות הצהרים לקבל עשרות הודעות לבקשת כרטיסים למשחק העונה, מיד הבנתי שלמשחק יגיעו המוני אוהדים, שיצרו מחזה, שלא נראה שנים רבות בהפועל פתח תקווה, אולי רק לפני 30 שנים. כן, בעונת הגביע. הגעתי שעתיים לפני שריקת הפתיחה ותוך זמן קצר הגיעו אלפי אנשים שהתקבצו בתורי ענק בכניסות לשערים. כמו שחזיתי בטורים הקודמים. כמעט – אצטדיון מלא.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל