יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

הטור של יוסי שושני: רשמית אנחנו בתמונה – וזה מחייב גם את ההנהלה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בפעם הראשונה מזה הרבה שנים, לא מצאתי היום חנייה פנויה במשחק בית ונאלצתי לחנות קילומטר מהאצטדיון. כבר אז הבנתי את התכונה הרבה שיש בקרב ההנהלה, צוות האימון, השחקנים – ובעיקר האוהדים, לקראת משחק הבית הראשון בפלייאוף העליון מול בני יהודה. אקורד הסיום של המשחק, עם ניצחון מהדהד של 4:0, השלים את התפאורה והרוח החגיגית שיש בהפועל פתח תקווה.

שמעתי שהפרשנים בערוץ הספורט הרהרו בקול על כך שבני יהודה ממש מכרה את המשחק. אני לא מאמין בזה, אבל היכולת שלה באמת יכולה להעלות מחשבות בנושא. בלי אף בעיה למסגרת היא נראתה כמו הצל של עצמה. אבל זה לא מפחית מהפרגון שצריך לתת לשחקנים של עפר טסלפה, שלא רק שמרו על שער נקי משחק חמישי ברציפות, אלא גם הגיעו להרבה הזדמנויות ואפילו כבשו עוד שער שנפסל בהחלטה תמוהה.

טעימה מהיציע

הפועל עשתה סוג של קרקס לשחקנים הזהובים, שרוב ההרכב בנוי שם על שחקני ליגת העל. הקבוצה טרפה את הדשא, שלושת הבלמים עשו שוב עבודה מצוינת. כמו כמעט תמיד, קשה לציין שחקן בולט, כי הקבוצה משחקת מאוד קבוצתי ואין לה שחקן מסוג "שובר שוויון", אך יחד עם זאת ראוי לציין את רועי זיקרי, שנותן קבלות עם צמד, שמוכיח שהוא שחקן ראוי לליגת העל. 

השחקן ה-12 היה הקהל (יותר -3000), דחף ועודד לאורך כל המשחק, מה שגרם למוטיבציה עוד יותר מוגברת אצל השחקנים. כרגע אנחנו חזק בתמונת העלייה עם העיניים כלפי המשחקים של 2 הקבוצות מלמעלה: בני ריינה (משחק חוץ) וכפר קאסם (משחק בית) נצחונות בשני המשחקים האלה יקרבו את הפועל לעלייה בצורה משמעותית וכמובן צריך גם להשיג תוצאות טובות במשחקי הבית – אבל לזה אני לא דואג – בעיקר בזכות דחיפת הקהל.

נותרו לנו עוד 3 משחקי בית שאני מעריך שיגיעו אליהם לפחות 5000 אוהדים וימלאו את היציע המערבי. במידה והמשחקים ייקבעו עלייה, לא אופתע עם האצטדיון יהיה מלא. ההנהלה חייבת להיות ערה לרוח המנשבת בקרב האוהדים ולהשקיע. שזה אומר לפתוח את הכיס לתת לשחקנים מענקי עלייה, שיהוו עבורם תמריץ נוסף. במקביל, חייבים כל הזמן לייצר וודאות ושקט למערכת. 

הפנטזיות מתחילות לרוץ לאוהדים בראש והההנהלה, כמו השחקנים, עכשיו צריכה לקחת את הקבוצה צעד קדימה. אני יושב בקרב האוהדים ושומע את רחשי ליבם, עושים חישובים ומדברים על עלייה. חשוב להרגיע את המערכת לתת לה יציבות. מקבוצה שמטרתה הייתה להישאר ליגה, אנחנו הפכנו להיות מועמדים לעלייה. זה שיפט לא פשוט, אבל הוא מחייב חשיבה עמוקה מאוד לטווח הקרוב, לצד הרחוק.

יוסי שושני, 58, שחקן עבר, אוהד הווה

תמונת רקע: קובי אליהו, הפועל פתח תקווה

עוד בפתח תקווה

ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

אנמיה – הטור של ליאח דוד פיינר

חיוורון, חולשה, עייפות יתר, אי סבילות במאמץ, דופק מהיר, קוצר נשימה במאמץ וסחרחורת. אלו הם התסמינים של מחלת האנמיה הידועה לכולנו. מחלה זו שכיחה אצל כ-6% מאוכלוסיית העולם, כאשר האוכלוסיות בסיכון לחלות במחלה הם קשישים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או ריבוי מחלות, נשים צעירות בגיל הפוריות ואנשים עם מגבלות תזונתיות. כעת נפתח צוהר חדש לחקר המחלה כאשר נתגלתה קבוצת סיכון חדשה – מכבי פתח תקווה.

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

טסלפפה צריך להישאר – הטור של יוסי שושני

אחרי שהעונה באופן מעשי נגמרה בהפסד שלשום לנס ציונה (0:2) ותיגמר פורמלית ביום שישי הקרוב מול אשדוד באצטדיון המושבה (16:00), זה הזמן לא להסתכל יותר מדי אחורה ובמקום זה להסתכל קדימה. הטעם המר של ההחמצה, צריך להתחלף בטעם של חדשנות ומחשבה לעתיד לטווח הקצר וגם הארוך. למרות הקריסה ברגעי המשבר, עופר טסלפפה צריך להישאר בתפקיד.

המשך קריאה »
ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – סיירת חרם

בתלמוד הבבלי מסופר מעשה 'תנורו של עכנאי. לפי הסיפור, החרם והנידוי של רבי אליעזר היו כל כך קשים ופוגעים, כך שהובילו לנזקים חמורים וקשים לסנהדרין. נראה שחברי הנהלת מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה דילגו על כמה שיעורי גמרא ולא למדו את הלקח, משום שחרם ונידוי הפכו לאמצעי שכיח במועדון. ליאח דוד פיינר, בעוד טור ביקורתי, שבוע לפני המשחק הגורלי בטדי מול הפועל י-ם

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

מעמד מחניק – הטור של יוסי שושני

כשהתחלתי אתמול החל משעות הצהרים לקבל עשרות הודעות לבקשת כרטיסים למשחק העונה, מיד הבנתי שלמשחק יגיעו המוני אוהדים, שיצרו מחזה, שלא נראה שנים רבות בהפועל פתח תקווה, אולי רק לפני 30 שנים. כן, בעונת הגביע. הגעתי שעתיים לפני שריקת הפתיחה ותוך זמן קצר הגיעו אלפי אנשים שהתקבצו בתורי ענק בכניסות לשערים. כמו שחזיתי בטורים הקודמים. כמעט – אצטדיון מלא.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל