פרויקט מתחם אמסטרדם החדש - פתח תקווה

מתחם אמסטרדם קיבל היתר בנייה: 7 מבני מגורים ומסחר עם 170 יח"ד

לפני כחודשיים דיווחנו לכם על ההכנה להפקדה של תכנית מתחם דנמרק והיום התבשרנו כי "מתחם אמסטרדם החדש", הצמוד אליו, קיבל את היתר הבניה המיוחל. על השטח, בו נמצאת כיום חניה המשמשת בעיקר את עובדי ומבקרי בית החולים לילדים הסמוך, עומדים לקום 6 מבני מגורים בני 5-9 קומות וכן בניין משרדים אחד בן 8 קומות.

מה שמייחד את הפרויקט הזה הוא המיקום האטרקטיבי, סמוך לבתי החולים בילינסון ושניידר, לקו האדום של הרכבת הקלה וכן למתחם ב.ס.ר, שעתיד להפוך לליבה המסחרי של פתח תקווה. שטח הפרויקט צמוד לאיזורי הוילות של נווה עוז מצד אחד ולבנייני הרכבת הישנים של שכונת נווה גנים מצד שני. המתחם גם נמצא סמוך לבית ספר עמל ב' ולבית האבות גיל עוז.

ביקור בשטח (3.4.22)

מצוקת חניה? לא בטוח

היזמים, "קבוצת יובלים", בשיתוף עם משרד האדריכלים BLK, מתכננים פרויקט יוקרתי שיהווה מקור משיכה למשפחות, משפרי דיור וכן כאלה שיחשפו להתקרב למקום עבודתם. במבני המגורים, לצד דירות רגילות של 4-6 חדרים, אמורים גם לקום דירות גן ופנטהאוזים. יש לציין כי הפרויקט נמצא גם במרחק הליכה מ"יכין סנטר" מפארק "האגם הגדול" החדש וכמובן מהקניון הגדול. 

על השטח של הפרויקט (כ-45 אלף מ"ר) נמצאים כיום שני איזורי חניה המשמשים בעיקר את עובדי ומבקרי בתי החולים בילינסון ושניידר וכן מבני תעשייה נטושים. מה יהיה על החניה באיזור? כנראה לא יהיה יותר מדי מה לדאוג: פרויקט אמסטרדם וגם פרויקט דנמרק, אמורים להכיל בעצמם שטחי חניה תת קרקעיים, זאת בנוסף חניון הענק שהולך ונבנה צמוד לשניידר על רחוב אנסקי (6 קומות חניות, 4 מהן תת קרקעיות על שטח של כ-50 אלף מטר).

כשביקרנו במקום, משתמשי החניה הביעו חשש קל כי בניית החניון הגדול הסמוך לשניידר תסתיים רק אחרי שיתחילו לבנות במתחמי אמסטרדם ודנמרק, מה שיגרום למצוקת חניה רצינית. יחד עם זאת, יש כמובן לזכור, כי בנובמבר (כן, עוד חצי שנה), אמור כבר להתחיל לפעול הקו האדום של הרכבת הקלה, שיעצור בבילינסון, ואולי יגרום לכך שהרבה יעדיפו להשאיר את הרכב בבית.

היתר הבניה שקיבלה תכנית מתחם אמסטרדם כולל 7 מבנים הכוללים מגורים, תעסוקה ומסחר. מדובר על 6 מבני מגורים (אחד של 5 קומות, 3 של 7 קומות ועוד 2 של 8 ו-9 קומות כל אחד). בנוסף אמור להיות גם מוקם מבנה שישמש למשרדים. סה"כ אמורים לקום במתחם 170 יחידות דיור, שזה אומר סדר גודל של עוד 5 תושבים לפחות. 

"מתחם אמסטרדם הינו מתחם בעירוב שימושים, הנמצא באזור מתחדש ובעל נגישות תחבורתית גבוהה", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "המתחם הותאם בין היתר גם לזוגות צעירים וסטודנטים לטובת שכירות. הפרוייקט לוקח בחשבון את כלל הצרכים, לרבות תוספת משמעותית של אזורי מסחר ותעסוקה, לצד המגורים".

תמונות מהשטח

הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדש

הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדשה
הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדשה

מתחם אמסטרדם החדש על המפה

הדמיה: blk אדריכלים

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »