פרויקט מתחם אמסטרדם החדש - פתח תקווה

מתחם אמסטרדם קיבל היתר בנייה: 7 מבני מגורים ומסחר עם 170 יח"ד

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לפני כחודשיים דיווחנו לכם על ההכנה להפקדה של תכנית מתחם דנמרק והיום התבשרנו כי "מתחם אמסטרדם החדש", הצמוד אליו, קיבל את היתר הבניה המיוחל. על השטח, בו נמצאת כיום חניה המשמשת בעיקר את עובדי ומבקרי בית החולים לילדים הסמוך, עומדים לקום 6 מבני מגורים בני 5-9 קומות וכן בניין משרדים אחד בן 8 קומות.

מה שמייחד את הפרויקט הזה הוא המיקום האטרקטיבי, סמוך לבתי החולים בילינסון ושניידר, לקו האדום של הרכבת הקלה וכן למתחם ב.ס.ר, שעתיד להפוך לליבה המסחרי של פתח תקווה. שטח הפרויקט צמוד לאיזורי הוילות של נווה עוז מצד אחד ולבנייני הרכבת הישנים של שכונת נווה גנים מצד שני. המתחם גם נמצא סמוך לבית ספר עמל ב' ולבית האבות גיל עוז.

ביקור בשטח (3.4.22)

מצוקת חניה? לא בטוח

היזמים, "קבוצת יובלים", בשיתוף עם משרד האדריכלים BLK, מתכננים פרויקט יוקרתי שיהווה מקור משיכה למשפחות, משפרי דיור וכן כאלה שיחשפו להתקרב למקום עבודתם. במבני המגורים, לצד דירות רגילות של 4-6 חדרים, אמורים גם לקום דירות גן ופנטהאוזים. יש לציין כי הפרויקט נמצא גם במרחק הליכה מ"יכין סנטר" מפארק "האגם הגדול" החדש וכמובן מהקניון הגדול. 

על השטח של הפרויקט (כ-45 אלף מ"ר) נמצאים כיום שני איזורי חניה המשמשים בעיקר את עובדי ומבקרי בתי החולים בילינסון ושניידר וכן מבני תעשייה נטושים. מה יהיה על החניה באיזור? כנראה לא יהיה יותר מדי מה לדאוג: פרויקט אמסטרדם וגם פרויקט דנמרק, אמורים להכיל בעצמם שטחי חניה תת קרקעיים, זאת בנוסף חניון הענק שהולך ונבנה צמוד לשניידר על רחוב אנסקי (6 קומות חניות, 4 מהן תת קרקעיות על שטח של כ-50 אלף מטר).

כשביקרנו במקום, משתמשי החניה הביעו חשש קל כי בניית החניון הגדול הסמוך לשניידר תסתיים רק אחרי שיתחילו לבנות במתחמי אמסטרדם ודנמרק, מה שיגרום למצוקת חניה רצינית. יחד עם זאת, יש כמובן לזכור, כי בנובמבר (כן, עוד חצי שנה), אמור כבר להתחיל לפעול הקו האדום של הרכבת הקלה, שיעצור בבילינסון, ואולי יגרום לכך שהרבה יעדיפו להשאיר את הרכב בבית.

היתר הבניה שקיבלה תכנית מתחם אמסטרדם כולל 7 מבנים הכוללים מגורים, תעסוקה ומסחר. מדובר על 6 מבני מגורים (אחד של 5 קומות, 3 של 7 קומות ועוד 2 של 8 ו-9 קומות כל אחד). בנוסף אמור להיות גם מוקם מבנה שישמש למשרדים. סה"כ אמורים לקום במתחם 170 יחידות דיור, שזה אומר סדר גודל של עוד 5 תושבים לפחות. 

"מתחם אמסטרדם הינו מתחם בעירוב שימושים, הנמצא באזור מתחדש ובעל נגישות תחבורתית גבוהה", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "המתחם הותאם בין היתר גם לזוגות צעירים וסטודנטים לטובת שכירות. הפרוייקט לוקח בחשבון את כלל הצרכים, לרבות תוספת משמעותית של אזורי מסחר ותעסוקה, לצד המגורים".

תמונות מהשטח

הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדש

הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדשה
הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדשה

מתחם אמסטרדם החדש על המפה

הדמיה: blk אדריכלים

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל