פרויקט מתחם אמסטרדם החדש - פתח תקווה

מתחם אמסטרדם קיבל היתר בנייה: 7 מבני מגורים ומסחר עם 170 יח"ד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לפני כחודשיים דיווחנו לכם על ההכנה להפקדה של תכנית מתחם דנמרק והיום התבשרנו כי "מתחם אמסטרדם החדש", הצמוד אליו, קיבל את היתר הבניה המיוחל. על השטח, בו נמצאת כיום חניה המשמשת בעיקר את עובדי ומבקרי בית החולים לילדים הסמוך, עומדים לקום 6 מבני מגורים בני 5-9 קומות וכן בניין משרדים אחד בן 8 קומות.

מה שמייחד את הפרויקט הזה הוא המיקום האטרקטיבי, סמוך לבתי החולים בילינסון ושניידר, לקו האדום של הרכבת הקלה וכן למתחם ב.ס.ר, שעתיד להפוך לליבה המסחרי של פתח תקווה. שטח הפרויקט צמוד לאיזורי הוילות של נווה עוז מצד אחד ולבנייני הרכבת הישנים של שכונת נווה גנים מצד שני. המתחם גם נמצא סמוך לבית ספר עמל ב' ולבית האבות גיל עוז.

ביקור בשטח (3.4.22)

מצוקת חניה? לא בטוח

היזמים, "קבוצת יובלים", בשיתוף עם משרד האדריכלים BLK, מתכננים פרויקט יוקרתי שיהווה מקור משיכה למשפחות, משפרי דיור וכן כאלה שיחשפו להתקרב למקום עבודתם. במבני המגורים, לצד דירות רגילות של 4-6 חדרים, אמורים גם לקום דירות גן ופנטהאוזים. יש לציין כי הפרויקט נמצא גם במרחק הליכה מ"יכין סנטר" מפארק "האגם הגדול" החדש וכמובן מהקניון הגדול. 

על השטח של הפרויקט (כ-45 אלף מ"ר) נמצאים כיום שני איזורי חניה המשמשים בעיקר את עובדי ומבקרי בתי החולים בילינסון ושניידר וכן מבני תעשייה נטושים. מה יהיה על החניה באיזור? כנראה לא יהיה יותר מדי מה לדאוג: פרויקט אמסטרדם וגם פרויקט דנמרק, אמורים להכיל בעצמם שטחי חניה תת קרקעיים, זאת בנוסף חניון הענק שהולך ונבנה צמוד לשניידר על רחוב אנסקי (6 קומות חניות, 4 מהן תת קרקעיות על שטח של כ-50 אלף מטר).

כשביקרנו במקום, משתמשי החניה הביעו חשש קל כי בניית החניון הגדול הסמוך לשניידר תסתיים רק אחרי שיתחילו לבנות במתחמי אמסטרדם ודנמרק, מה שיגרום למצוקת חניה רצינית. יחד עם זאת, יש כמובן לזכור, כי בנובמבר (כן, עוד חצי שנה), אמור כבר להתחיל לפעול הקו האדום של הרכבת הקלה, שיעצור בבילינסון, ואולי יגרום לכך שהרבה יעדיפו להשאיר את הרכב בבית.

היתר הבניה שקיבלה תכנית מתחם אמסטרדם כולל 7 מבנים הכוללים מגורים, תעסוקה ומסחר. מדובר על 6 מבני מגורים (אחד של 5 קומות, 3 של 7 קומות ועוד 2 של 8 ו-9 קומות כל אחד). בנוסף אמור להיות גם מוקם מבנה שישמש למשרדים. סה"כ אמורים לקום במתחם 170 יחידות דיור, שזה אומר סדר גודל של עוד 5 תושבים לפחות. 

"מתחם אמסטרדם הינו מתחם בעירוב שימושים, הנמצא באזור מתחדש ובעל נגישות תחבורתית גבוהה", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "המתחם הותאם בין היתר גם לזוגות צעירים וסטודנטים לטובת שכירות. הפרוייקט לוקח בחשבון את כלל הצרכים, לרבות תוספת משמעותית של אזורי מסחר ותעסוקה, לצד המגורים".

תמונות מהשטח

הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדש

הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדשה
הדמיית פרויקט מתחם אמסטרדם החדשה

מתחם אמסטרדם החדש על המפה

הדמיה: blk אדריכלים

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading